Ministerstva zemědělství států v USA se pokouší doregulovat banky osiv k neexistenci

Loni činitelé pensylvánského ministerstva zemědělství poslali ‚přátelský dopis‘ bance osiv – skupině výměny semínek v Mechanicsburgu, v němž jim sdělili, že pro každou variantu semínek potřebují mít extrémně nepraktické a smysl postrádající testy, které zjistí, že odpovídají normám předepsaným vyhláškami.

Jako důvod, proč by se měly takové vyhlášky vynucovat u něčeho tak přirozeného jako právo na výměnu a vlastnictví semínek, tyto činitelé zmiňovali i ‚agro-terorismus‘.

V legislativě všech států jsou předpisy regulující vlastnictví a výměnu semínek. Skutečné vynucování těchto zákonů je jen namátkové, protože spousta těch zákonů je ve skutečnosti nejčastěji příliš složitých na to, aby šly vůbec rozluštit, a tak lze prostě kteroukoliv potrhlost, jež je do těch zákonů zapsaná, vynucovat, jen když se orgánům prosazování zákona zachce. Ovšem kdo vlastně chce vynucovat takovéto zákony a dusit něco tak produktivního jako tohle přirozené právo?

„Nespočívá v tom téměř žádné nebezpečí,“ řekl John Torgrimson, výkonný ředitel Burzy uchovávatelů semen. „Nepředstavuje to pro zemědělství kteréhokoliv státu vůbec žádné riziko. Nepředstavuje to žádné ohrožení našich dodávek potravin.“

Pensylvánie není v tomto boji jediná. I regulátoři v Nebrasce jdou po místních bankách semínek.

David Svik, šéf ‚Úřadu kontroly osiv‘, říká, že se ‚podívá, co se dá dělat,‘ s těmi mnoha bankami v tomto státě, které neodpovídají předpisům.

Citujeme v této věci farmářku z Nebrasky, Betsy Goodman, jejímž názorem je: „Reprodukce svých vlastních semínek je lidským právem.“

Jinými slovy, nedávný vývoj tady ve státě Nebraska přinesl to, že státní byrokraté jsou placeni, aby vynucovali zákony jen ve prospěch mamutích agrokombinátů v touze prosadit drsné omezení možností lidí, aby v podstatě mohli dělat to, na co mají právo: shromažďovat semínka a vyměňovat si je. Pokouší se za každou cenu prosadit vynucující regulace. Je to v podstatě krok, co má pomoci zadusit svéprávnost těchto lidí v jejich zemědělských praktikách.

Povede se to zablokovat? Budou všichni uvězněni, pokutováni nebo v pocitu pronásledování státem kvůli schraňování semínek a obchodu s nimi?

Doufejme, že nezažijeme, aby stát postupoval násilně proti mírumilovným lidem prosazujícím svá práva.

Těmi jedinými reálnými „Agro-Teroristy“, kteří existují, jsou korporace jako Monsanto, které protlačují zákony, jako tyhle, a byrokraté placení za vynucování a zavádění zákonů, které lidi brzdí v aktivitách přinášejících prospěch jejich zemědělství. Vypadá to, jako by korporace Mamutích agrokombinátů tyto zákony podporovaly tak, aby si farmáři museli každoročně kupovat semínka, na která jsou GM patenty, a z patentovaných hybridů, místo aby si k pěstování sklízeli vlastní semínka.

Udržet si své přirozené právo prostě vlastnit semínka a svobodně praktikovat zemědělství je čímsi, co je pro nás absolutní nezbytností.

To je neskutečně nebezpečná situace, ve které by se společnost mohla ocitnout, když většina z nás nebude vědět, jak uchovávat osivo, pěstovat potraviny a vůbec přežít bez Wal-Martu nebo Taco Bell. Myslím, že v budoucnu nás to bude nejspíš tlačit ještě více a lidé si zase začnou své plodiny kultivovat. Když to ale budou dělat, bude ministerstvo zemědělství zkoušet zadusit to zákonem? Takovýmto zákonům musíme odporovat, abychom dosáhly plných záruk našeho prostého práva na prosperitu.

Prosím podělte se o to s tolika lidmi, s kolika je jen možné, jelikož to má fundamentální důležitost, aby se všichni dověděli o tomto byrokratické úsilí o zadušení našich přirozených, základních práv.

Některé další články o snahách agrokombinátů získat monopol na semínka v češtině včetně nedávných pokusů EU o monopolizaci osiv:

76% semínek na trhu je patentováno korporacemi: Zachraňte semínka!

EU zakáže semínka z tradičního pěstování a kriminalizuje neregistrované zahrady

Zahrádkáři se bát nemusí. Zákaz vlastních semínek nehrozí

Evropská komise kriminalizuje skoro všechna semena a rostliny bez vládní registrace

Vyšlo na Reformy.cz

 

By Cassius Methyl
Global Research, January 06, 2015
The Anti-Media 30 December 2014

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/state-departments-of-agriculture-are-attempting-to-regulate-seed-banks-out-of-existence/5423138
4 Komentářů k Ministerstva zemědělství států v USA se pokouší doregulovat banky osiv k neexistenci

 1. Contumax napsal:

  O tom hle je na YouTube film Program Alimentarus jestli jsem to napsal správně to nevím... a doporučuji, lítal mě mráz po zádech !!!

 2. Olak napsal:

  Jakto že nevíte, že v Česku je to také problém?
  Kriminalizují to! Však si přečtěte např. zde: http://www.potravinovezahrady.cz/katalog-odrud-ktere-vam-nemohu-prodat-2015/

 3. Definitiva napsal:

  Semienkový štátny terorizmus, násilie páchané na občanoch. Korporácie riadia štát proti záujmu občana, štát dobrovoľne spolupracuje s korporáciami. Jedná sa o fašistickú diktatúru. Treba o tom hovoriť denne a nahlas a podlých politikov poslať dole vodou.

  Štát má plniť svoju základnú funkciu, vonkajšia a vnútorná ochrana občana, štátna mena, vytvárať lepšie podmienky pre život občana.

  Okrádanie občana cez dane a šikanovanie zákonmi proti pracujúcim, hodnoty tvoriacim občanom je zločin, štát sa stáva kriminálnou organizáciou, monopolom na moc.

  Ostatné funkcie štát koná po referende a dohode s občanmi. Občan má právo rozhodnúť o tom, ako budú využité jeho dane.

  Odkedy sme v EÚ tak diktatúra EÚ cez legislatívu nastupuje rýchle, bezohľadne, v neprospech občanov.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!