NEPŮJDEME S AMERIKOU DO VÁLKY PROTI RUSKU, MUSÍ ŘÍCT HLASITĚ LID CELÉ EVROPY!!!!!

Jen tři země na geopolitické šachovnici světa jsou pro USA a jejich bruselské partnery překážkou k nastolení jejich světového řádu a naprostou dominancí rodin a korporací, které ve skutečnosti řídí politické loutky jako je Obama, Cameron, nebo Merkelova a spol. Těmito ohnisky odporu je Ruská federace, Čínská lidová republika a Írán.

Pokud padnou tyto tři země, budou USA a jejich spojenci, kteří jsou ve skutečnosti spíše jejich poslušnými vazaly triumfovat a svět čeká globální nadvláda nadnárodních korporací a naprosté okleštění národních zájmů, lidských práv a sociálních jistot, které jsou pro jejich vlastníky jen zbytečnou překážkou k ještě větším ziskům.

Lidé, kteří ještě do této chvíle nepochopili, o jak vážnou světovou situaci se nyní jedná a nechápou důsledky možné války západu s Ruskou federací a nakonec možná i s Čínou a Íránem, musí pochopit, že pokud se západu a hlavně USA nepodaří Rusko zlomit ekonomicky (což je málo pravděpodobné, protože Čína slíbila Rusku podporu, pokud jí bude potřebovat), nezbude západu, než použít k dosažení svých cílů vojenskou sílu, nebo kapitulovat a přiznat porážku (což je málo pravděpodobné).

Rusko, Čína, Írán, BRICS, Euroasijská unie, to jsou ikony silné na USA nezávislé ekonomiky a politiky, které musí západ řízený z Washingtonu zničit, jinak se stanou symbolem nezávislosti a odporu proti jejich světovému řádu a dominance USA reprezentující dravý imperialismus řízený korporacemi kontrolovaným trhem padne a rozsype se jako domeček z karet. Protože po ekonomické stránce se Ruská federace, Čína a Írán jsou při vzájemné spolupráci schopné ubránit sami, musí Evropané vyrazit Američanům a jejich evropským politickým poskokům z ruky druhou zbraň na uskutečnění jejich plánu, kterou je válka!

Hlasité protesty, mohutné demonstrace, pokud bude třeba tak stávky, tak musí vypadat evropský občanský boj proti nesmyslné válce s Ruskou federací, do které již rok tlačí USA celou Evropu. Lidé musí pochopit celou zrůdnost tohoto imperialistického projektu na ovládnutí světa a získání absolutní politické moci nad světem a všemi jeho nerostnými zdroji!

Pokud to lidé nepochopí a zůstanou ze zbabělosti, nebo pohodlnosti sedět doma na svých gaučích, měli by si pomalu začít kupovat plynové masky, igelitové pytle, jódové pilulky a kopat si na zahradě bunkry obložené olovem (nakonec jim samozřejmě stejně nic z toho nadlouho nepomůže) a připravit se na to, že když se necháme jako ovce na porážku nahnat do války s vojenskou a jadernou velmocí jako je Rusko, budou všude okolo nás umírat naši přátelé, rodiny a děti strašlivou a bolestivou smrtí a ti, kteří to způsobili budou sedět v bezpečných bunkrech ve velkých amerických a evropských městech a pro záchranu občanů svých zemí a voličů, kteří lidem jako ONI hloupě dali moc vládnout, nehnou ani prstem!

Pokud se to stane, můžou z toho ti „šťastlivci“, co přežijí vinit pouze sami sebe, protože nedělali nic, když mohli a byli naivní a hloupí, pokud si mysleli, že když dojde k válce s Ruskem, jich jako občanů států, které tuto zemi vojensky napadnou, se to týkat nebude. Rusové se totiž bez boje nikdy nevzdali a nevzdají a ať by již tu hroznou válku vyhrál kdokoli, my obyčejní lidé budeme vždy její obětí!
113 Komentářů k NEPŮJDEME S AMERIKOU DO VÁLKY PROTI RUSKU, MUSÍ ŘÍCT HLASITĚ LID CELÉ EVROPY!!!!!

 1. Calembredaine napsal:

  To není všechno! Jistě – Rusko s Běloruskem, Arménií, Kazachstánem a Kyrigizstánem je jedno centrum, s ním sympatizuje Sýrie napojená na Irán a Hizballáh (Libanon). Pak je Čína a s ní spojená KLDR. Vietnam, Laos, Kampučie a Indie taky sympatizují! Záapd nijak nemilujou ale ani např. Malajci, zvlášť teď co jim sestřelili letadlo a zakázali jim se ptát na okolnosti! Když pomineme Afriku a její nestálé režimy (krom JAR, která je součástí BRISC a tudíž na straně Ruska a Číny), tak je tu ještě další centrum co autor vůbec nezmínil! Anti-yakees Latinská Amerika! Ta komplet až na vyjímky jako Honduras, kde byl protiamerický prezident svržen pučem a Kolumbie, kde ale bojuje FARC! Jinak tam aby někoho kdo s „gringy“ kamarádí pohledal!

  • Janhonza1 napsal:

   To zní krásně, jenže jestli do toho prásknou na ostro, tak ve střední evropě (a nejen tam) všichni do jednoho umřeme. Nejstrašnější na tom je, že dnes už vůbec nevíme, jestli my, naši známí a blízcí budeme za týden na živu. Stačí jen zmáčknout to X tlačítko, protože v pozemním boji nemá NATO na to! :-(

   • Austin napsal:

    Na ostro do toho neprasknou protože to by znamenalo konec světa a nato je země ve vesmiru dost vzacna takže ti co nad nama dohliži tak to nedopusti a rači udělaji restart zeme a začne od znova.

  • Ladislav Kašuka napsal:

   Ale zmínil …:-) BRICS se rovná i Latinská Amerika …:-)

   • Calembredaine napsal:

    Tam je jen Brazílie a tu bych tam zrovn moc nepočítal – lepší je Argentina a ta hezká prezidentka, ta co kamarádí s Putinem! A Bolívie, Venezuela, Nickaragua!

   • Marie napsal:

    Mexicani chteji do BRICS, jenze to by se museli nejdrive zbavit sveho presidenta, to je proamericky zmrd, ktery podhodnocuje menu a dokonce chce protlacit zakon o snatcich homousu!
    Lidi jsou nasrani cim dal vic…

    Brazilii se snazi USA rozhodit, tam mam obavy, jak to dopadne…

  • Contumax napsal:

   Hezký Celebredaine !!!

 2. Miloslav napsal:

  Pokud by vznikla nová aliance: „Čína – Evropa“, tak by to byl jednoznačně perspektivní základ pro nadějnou budoucnost lidstva, ale vyžadovalo by to solidní ideové východisko. Viz: JEDNOTNÝ VÝKLAD VĚDECKÉHO A NÁBOŽENSKÉHO VNÍMÁNÍ SVĚTA – http://miloslav7.blogspot.cz/2014/12/jednotny-vyklad-vedeckeho-nabozenskeho.html

  • Robo napsal:

   Jediný správny je ten, čo nájdeš (každý môže) vo svojom vnútri.

   Stačí úprimná snaha. Člověk vo svojej podstate túži po mieri a láske. Je to prosté.

   • marie napsal:

    To ti hovno pomůže to tvoje filozofování, teď je třeba akce a vyjít všichni do ulic. Jako v Mnichově. Nikde na světě není víc policajtů, než obyvatel.

    • Jiřina napsal:

     Pravda ! Nebude zase platit : PROLETÁŘI VŠECH ZEMÍ – SPOJTE SE ? Myslete si co chcete , ale je to velmi aktuální ! Moudří lidé , co chcete vychovávat své děti v míru – SPOJTE SE !!! Je za minutu dvanáct !!!

    • Marie napsal:

     pridej si cislo ke jmenu, kdyz vidis, ze ho tady uz nekdo ma…

     Jit do ulic je nanic. Copak ti v Mnichove docilili? Nic. Jen jich nekolik pozatykali…

     V USA uz demonstrujici zatykaji po stovkach.

     A Francii, tam se taky demonstruje a co z toho?

     To je jedno, ze policajtu je min nez lidi. I kdyby vubec nezasahovali, tak vysledek to nema.

     Jmenuj mi jedinou demonstraci, ktera doposud prinesla vysledek. Nemci jsou cim dal ve vetsi prdeli, to uz nerozchodej. Uz jim cpou vetrelce I do domu ( Hamburk ).

   • Marie napsal:

    Robo: to jsem Ti nepsala ja, nemam diakritiku, zas se snazi nejaky zblblo, aby nas zblblo taky :-)

  • navi napsal:

   Chod uz konecne do riti Dedek a s tvojou po3sahanou teoriou. Kurva ty zasmradujes svojou hlupostou cely Net viac ako plateni trolli. Sed pred zkadlomm obdivuj sa ale cus. Alobo chod do ticheho utulku pre hlucne chorych.

  • Kormorán napsal:

   Nechápu, proč by museli mít lidi různých zemí na tutéž otázku identické názory.

  • Jiřina napsal:

   Máte pravdu ! Válka je na spadnutí ! To snad všichni zešíleli ?!?!?! Jak je to dávno , co jsme vzpomínali na konec druhé světové války ?! Jak byl každý hrdý a bil se v prsa…Bože , kam tohle naše lidství spěje ? To opravdu nemůže být mír a klid mezi vším lidem ? Do čeho nás ženou ?!?! To my přeci nechceme !Chceme v míru vychovávat své děti a vnoučata . Učit je lásce a pochopení , ohleduplnosti a pomáhat druhým , pokud to potřebují . Ale vše v míru !!! Kdo tu , na naší krásné planetě , už udělá pořádek ?!

   • Marie napsal:

    Jirinko: valka neni na spadnuti, ale uz bezi, jen si to lidi nechteji priznat. Kdo jsou ti tzv. uprchlici vam snad uz doslo, ne? Zbrane uz jsou pro ne pripravene a dalsi doplni americke zakladny v Nemecku k nam a do Madarska v zari. Muslimsti vojaci v Debrecenine je video, kde si muzete prohlednout, jak agresivni jsou ( pozor, nejsou to muslimove!), vyrvavaji ulne stejne jako ti najati IS zoldaci z rad vrahu z kriminalu nekolika zemi.
    Nejsmutnejsi je, ze si Cesi zaplati sve vrahy a USA zase vydelaji na hlupacich.

    • Marie napsal:

     Jeste dodatek: Kdo udela poradek na planete, se ptate? NIKDO. Jako vzdy.Lidi porad cekaji na nejake vudce, misto aby jednali sami. Vse je postavene na penezich a lidi ne a ne si uvedomit, ze kdyz je prestanou odevzdavat, bude po valkach. Bohuzel uvedomeni si samo nestaci, je potreba realize ve velkem, a na tu lide, tak rozdeleni jinymi kravinami, uz nemaji sanci. Skoncili jsme, jasna zprava.

  • Marie napsal:

   Dedku, uz zase????? Kuwa, jak chces sjednotit pijavici s jeji obeti? Za kolik to delas, zmrde! Tahni uz do riti se svou agitaci, nez na tebe nekoho poslu…

 3. Divenka Prostá napsal:

  Červený šátečku kolem se toč, my jdeme na Rusa a nevíme proč… Od doby Švejka uplynulo 100 let ale my jsme se nepoučili.

  • Pravdoláskař Skalní napsal:

   Souhlas, Dívenko.Když vidím kam směřuje „západ“ ekonomicky i politicky, a my jako Česká republika jsme díky smluvním závazkům „západem“ ať si to já přeji nebo nepřeji (bude mluvit za sebe, ne za druhé), dostávám se svými názory a pohledy do pozice zrádce republiky, státu, národa, jak libo. Tak to platí v každém konfliktu, ať už studeném hospodářském jak o něm píše článek výše, nebo horkém který nejen já vidím reálně připravovaným:

   http://www.novarepublika.cz/2014/12/lexpression-zapad-se-pripravil-na-valku.html

   Je nutno si to přiznat. Neběháme-li s červenými kartami, nehorujeme-li proti Rusku, Rusům, Putinovi, nehltáme-li výzvy k boji mitrofanovů, fištejnů, pazdrerků, tavrůžků, topáků, karasů, urbanů, štětinů, sledujeme poctivě obě strany konfliktu, zrazujeme politickou linii ČR, linii kterou vytyčuje MZ a vláda. Nedivím se, že nás její tvůrci a zastánci tak nenávidí. Kdo by měl rád zrádce? Ve válečném stavu bych mohl i viset. Kdo za tuhle mou pozici může?

   • Robo napsal:

    Radšej odvisnem, nech by som ich aktívne podporil svojim vstupom do vojny – prečítaj si báseň Mor ho! od Sama Chalúpky. Sme sa blbej strane.

    A inak, naše vlády spolu s korporáciami sa u nás (v ČR aj SR a inde) stali už menšinou a je to úžasný pocit.
    V ČT ani zmienka, samozrejme..:-)

   • Pepa napsal:

    Můžeme si za to sami, když se necháme hnát jako stádo tupých ovcí do zjevné záhuby a nic proti tomu nepodnikáme, protože v rámci předposr…sti si říkáme, ještě chvíli to přece počká a on to za mne mezitím někdo udělá, přece nebudu riskovat, že mně pak někdo bude perzekuovat. Raději počkám, až se najdou jiní blbci, kteří to za mne odskáčou a já už pak půjdu bezpečně v průvodu s vítězným davem a budu všem vykládat, jak jsem proti tomu chtěl bojovat, ale „oni“ mě předběhli.

    • Jiřina napsal:

     Tak co uděláme ? Máš návrh ? Mnoho lidí , je proti válce a zbytečnému zabíjení , nenávisti. Všichni chtějí mír ! Jen pár hlavounů – politiků se asi nudí a mají chuť na jiné přírodní zdroje , jsou opilí svou mocí a nás ženou do katastrofy ! Proč to vše trpíme ?

     • Marie napsal:

      Obchazejte sousedy, zname a policajty. Muse se shodit vlada a docasna to zvratit vse. V soucasne dobe to jeste jde, az k nam natahaji tisice privandrovalcu, uz to nepujde. Budou z nich vladni agenti a take armada EU, se kterou se pocita jako doplneni NATO ve valce proti Rusku.

      Neni cesta pres demonstrace a uz vubec ne pres volby.

      Letosni leto je posledni sance neco udelat, pak uz bude pozde uplne na vsechno.

   • nazdar napsal:

    nazdar
    Tzv. západní „demokracie“, nejsou demokratické, jak rády hlásají. Vlády pracují pro oligarchy a ne pro občany Už na to přišli dokonce v samotných USA, na Princetonské universitě.
    http://www.zvedavec.org/komentare/2014/11/6222-usa-se-staly-oligarchii-nejsou-demokracii.htm
    Pokud se občanům tato skutečnost nelíbí, pokud se jim nelíbí připravovaná smlouva TTIP, pokud se jim nelíbí připravovaná válka proti posledním státům, které se odvažují čelit západním oligarchům a bankéřům, potom se proti tomu musí ozvat. To přeci není žádná zrada. Jestli zde někdo někoho zrazuje, tak západní vlády, své občany.
    Vládnou oligarchové. Tajné služby organizují falešné akce, ve kterých umírají stovky a tisíce lidí (9/11, Charlie Hebdo, ztráty letadel, …). Sdělovací prostředky upřednostňují ideologické pohledy na události, před pravdivým a kritickým rozborem. Dokonce nyní Hollande navrhuje, aby kritické analýzy různých falešných akcí, byly trestné. Je načase si uvědomit, že čelíme nastupujícímu fašismu. Bohužel moc nečelíme, pouze odevzdaně přihlížíme.

  • Jiřina napsal:

   Nepoučily !

 4. Antiputin napsal:

  Máte pravoslávní Vánoce, tak si RF agenti dejte voraz!

  • Robo napsal:

   Budem sa musieť teda asi niekde prihlásiť o výplatu, asi na ruskej ambasáde.. :-D

   Vyzerá to tak, že otroci sa nás začínajú viacej báť, keď do nás investujú aj v podobe toho bezmozga tu.. :-)

   • Mirror napsal:

    Tak to si, Robo, trafil klinec presne po hlavicke :D A ty vyssie, korporatny vymeteny kozomrd, sprav nam aspon na Vianoce radost a chod sa obesit na najvyssi strom, aky v sirokom- dalekom okoli najdes :P :P Aj tak ti budu nanic tie odporne bezcenne zelene papiere, za ktore predavas svoju vlastnu mater. Hoj mor ho, detvo mojho rodu, kto kradmou rukou siahne na Tvoju slobodu… A co i tam dusu das v tom boji divokom, mor ty len! A vol nebyt, ako byt otrokom

    • Robo napsal:

     Mohla by to byť niečo ako naša (ČSR) nová „hymna“ – báseň Mor ho..

     :-)

    • Majer napsal:

     Jen tak pro zpestření. Studoval jsem kdysi dávno na střední škole, kde byla výuka jak češtiny, tak slovenštiny. No a Slováci tuto báseň museli umět k maturitě. takže od rána do večera neustále znělo „Mor ho detvo …“ No a já u maturity z češtiny jsem dostal taktéž podotázku ohledně slovenských spisovatelů. No a došlo i na tuto báseň. Postavil jsem se a začal recitovat. Nevím už kolik slok, ale všichni učitelé a přísedící byli v šoku. Dostal jsem z češtiny za jedna, možná i kvůli této heské a slavné básni.

   • Calembredaine napsal:

    Pračuráček se ve svý idiocii asi domnívá, že antiputinčíci by s nim slavili chanuku, debil:))) … by vyfouk komínem na to tata!

  • beata napsal:

   Práveže teraz nastúpime, aby sme ukázali takým, ako ste vy, kde je hlava, kde je srdce, čo je to rodina, čo je to vlasť a za čo sme ochotní zomrieť…

  • Calembredaine napsal:

   A ty ne, nebo co? Antiputinci jsou přeci taky pravoslavný, pokud vím! Jen židovský sajrajti vánoce nemaj, ale těm Putin nijak zvlášť nevadí, protože s nima skvěle spolupracuje – http://www.svobodnyodpor.info/2014/04/pravda-o-putinovi.html

   • Calembredaine napsal:

    Z prohlášení organizace těhletěch antiputinčiků – cituju:

    „Ruští národně orientovaní lidé a ruští nacionální socialisté se ve větších městech staví do opozice vůči Putinovi. Neuznávají ho jako vůdce a vystavují ho kritice za jeho politiku. Ruští nacionalisté ve velkoměstech pochodují s carskou vlajkou, tzv. imperkou, aby se lišili od chátry podporující demokratický systém neobolševika Putina. Nacionalisté demonstrují ustavičně proti Putinovi, za což dostávají tvrdé několikaleté tresty. Putin zakázal a rozpustil jedinou vlasteneckou stranu – Rodinu, která se v roce 2003 dostala do parlamentu – státní dumy. V roce 2007 nebyla ani jedna vlastenecká strana připuštěna k parlamentním volbám. Třeba uvědomit si i fakt, že Vladimir Putin stojí i za současnou neschopností a demoralizací ruské armády. Dal zavřít mnoho elitních vojenských akademií. Putin investuje do policii a represivních státních orgánů, aby mohl efektivně potlačovat opozici. Policie má v Ruské federaci dvakrát tolik členů jako armáda. Putin se již v roce 2005 vyjádřil o nacionalistech jako extrémnímu elementu způsobující nebezpečí vůči mnohonárodnostnímu Rusku. Vladimír Putin měl podobné vyjádření i v roce 2007. Podobně se vyjádřil i Putinův pudlík D. Medveděv, který sliboval nelítostný boj proti extrémnímu nacionalismu. Vedle podporování antirasistických organizací Putin a lidé kolem jeho osoby neustále tvrději bojují proti nacionalistům.“

    Ten kretén ani neví, co má slavit! He – Vánoce měl včera taky, jen mu to jeho psovodi zapoměli říct:)

  • Lucík napsal:

   :D tak ty si vůl,nebo máš příbuzné v politice ne? To člověk nemůže mít svůj názor? Hned je agent….. :D nekoukej na Americké knihy a radši jukni na dějiny :D tam hledej ponaučení ty hlupáku

 5. zed napsal:

  Se mnou tito Bilderbergteroristi rozhodně počítat nemohou. Jakoukoli zbraň, která se mi dostane do ruky, použiji proti těmto sviním!

 6. Pravdoláskař Skalní napsal:

  Ta banda nositelů permanentní trockistické revoluce v District of Criminals se dostala do velmi nebezpečného stádia. Uvěřila vlastním lžím. Možná je to pro neoconservativní „Trotskyites“ typické. Podobně jako pro havlo-trockisty zde. Neplatí důkaz ani argument. Platí vyšší „pravda a láska“ i pocit nadřazenosti. Člověk by se na celé kolo chechtal, jak si ta banda dokola nabíhá na vlastní hrábě, kdyby tahle z řetězu utržená „elita“ nevládla červeným tlačítkem. Máme tady něco ve stylu kubánské krize na steroidech a LSD. Jen role se jaksi vyměnily. Putin je Kennedy a proti němu armáda malých Chruščovů. Ovšem ve stadiu infantilních pubescentů. Blížící se odchod dolaru na smetiště dějin, konec impéria i přeformátování USA ze supervelmoci na regionální mocnost bude provázet ještě mnoho rizik a nestability.

 7. Kdojekdo napsal:

  Kdybych byl vojenskym poradcem Vladimira Vladimirovice, poradil bych mu zamirit ty nejucinnejsi a nejnicivejsi rakety, ktere ma k dispozici, osazene jadernymi hlavicemi se znicujicim radioaktivnim potencialem nicicim vse zive na desitky let na zapadoevropske vazaly te proklete Rise zla za Atlantikem tak, aby je bylo mozne zmacknutim knofliku odstartovat. Predevsim na Berlin, Londyn, Pariz a na vsechna prumyslova huste osidlena zapadni centra. Dale okamzite vystoupit z dohody o omezeni/zakazu raket blizkeho a stredniho doletu a neprodlene vsestranne rozvijet a zvysovat jaderny potencial.
  Pokladam to za velice humanni a jedine mozne, jak privest zapadni vazaly k rozumu podle hesla: Chcete nas, tedy Rusko, znicit? Dobra. Mozna neznicite, mozna ano, ale ve druhem pripade garantovane pujdete pod zem s nami. A videli bychom reakci zapadoevropskych lokaju te proklete Rise zla! Vzhledem k hustote osidleni a uzemni rozloze zapadnich vazalu a Ruska by snad prisli k rozumu i nejvetsi valecni stvaci na Zapade. Jakmile prijdou, nebude zniceni te proklete Rise zla za Atlantikem tezsi nez rozmacknout bursky orisek.
  Dokud existovala politicka bipolarita, valka v Evrope nebyla pul stoleti. Jakmile v 90. letech rovnovaha zmizela, valky v Evrope zacaly a nikdy jsme nebyli znicujici valce bliz nez dnes. To je treba zmenit a myslim, ze vyse zminena doktrina by byla dostatecne odstrasujici aby prinesla obrat. Neni navrzeny plan, na prvni pohled nelidsky, v podstate nanejvys humanni?

 8. Joska napsal:

  Ste vymletý ??? :D :D :D zajímavé , jak se dozvídáme ze článku kdo s kým sympatizuje . . .Sírie , Kazachstán , Bělorusko atd . . . Paráda , ale to že USA svrhává jeden stát za druhým a vytváří tam bezvládí , ve kterém se jen bezcitně obyvatelstvo vraždí . . . JSEM S RUSKEM !!!!! PROTI ZMRDŮM Z USA NACISTICKÝM

  • Phoenix napsal:

   Harvardský a Houstonský projekt Plán na likvidáciu Slovanov.

   *Perestrojka, ktorá mala vopred naplánované takéto ciele: * 1.Glasnosť 2.Boj za socializmus s ľudskou tvárou 3. Príprava reformy „od socializmu ku kapitalizmu“ 4. Perestrojku mal viesť prioritne človek z prostredia Ústredného výboru KSSZ Hoci sa tieto materiály dostali do rúk spravodajskej služby v osemdesiatych rokoch, Gorbačov – „Inside Man“ CIA už bol inštalovaný a mal silnú pozíciu. Bolo už teda neskoro… 

   *Druhý diel bol venovaný reforme navrhnutej na roky 1990-1995 a mal tieto ciele:* 1. Likvidácia svetového socialistického systému 2. Likvidácia Varšavskej zmluvy 3. Likvidácia Komunistickej strany ZSSR 4. Likvidácia ZSSR 5. Likvidácia patriotického vedomia národa 6. Reformu mal viesť už druhý vodca *Tretí diel sa volal „Zavŕšenie“. Jeho ciele boli nasledovné:* 1. Likvidácia sovietskej armády 2. Likvidácia Ruska ako štátu 3. Likvidácia atribútov socializmu: bezplatné vzdelávanie a bezplatná lekárska starostlivosť 4. Zavedenie atribútov kapitalizmu typu: „za všetko sa musí platiť“ 5. Likvidácia pokojného života v Leningrade a Moskve 6. Likvidácia štátneho vlastníctva a zavedenie súkromného vlastníctva kompletne všade 7. Etapu Zavŕšenia plánovali zrealizovať doslovným „vymŕzaním“ – hladného obyvateľstva Ruska; postavením moderných ciest po celom Rusku a rozšírením a prestavaním prístavov, aby sa dali vyvážať všetky nerastné suroviny Ruska za hranicu 8. Zavŕšenie už mal viesť tretí vodca *Keď sa vnímavo pozrieme na materiál zistíme, že všetko, čo sa odohrávalo za posledné desaťročia bolo plnením bodov tohto plánu. Rozdiel bol iba v nejakých 3-4 rokoch posunu štartu realizácie, čo je nepodstatné.* Typickým úspešným zavŕšením je vývoj na Ukrajine, ktorá sa z 55 miliónového štátu – akým bola pri poslednom sčítaní ľudu za ZSSR a pri rozdelení – stala v skutočnosti k dnešku už možno ani nie 40 miliónovou. Okrem ďalších detailov – s ktorými bol vysoko spokojný aj architekt tohto projektu – politický technológ Z. Brzezinski – pri poslednej návšteve Ukrajiny pred niekoľkými rokmi, pričom cieľom jeho cesty bola inšpekcia stavu plnenia plánu. No a vďační Ukrajinci mu ešte udelili aj titul čestného občana mesta Ľvov… Ukrajina je aj jedinou postsocialistickou krajinou, ktorá za dve desaťročia svojej existe ncie zaznamenala 0 (nulový) hospodársky rast. Takýto „vlastenci“ ju viedli. No toto ešte nie je všetko. *Po ukončení Harvardského projektu sa objavil tzv. Houstonský projekt*. Je zameraný najmä proti Rusku, lebo rozbitie ZSSR a Socialistického bloku vrátane Varšavskej zmluvy už nastalo. Houstonský projekt plánuje realizáciu rozdelenia Ruska na okupačné zóny, malé štátiky. Sibír má patriť USA, Severozápad Nemecku, Juh a Povolžie Turecku, Ďaleký Východ Japonsku. Tento projekt sa už nedarí realizovať, na základe čoho USA viditeľne znervóznela a pristúpila k urýchľovaniu tempa ako sa len dá. Rusko síce vyváža 57% vyťaženej ropy, 40% zemného plynu, 90% medi, 97% niklu, 99% hliníka, no namiesto „servisu zadarmo“ dokázalo na tom zarábať u hromadiť prostriedky a modernizovať armádu, ktorá už podľa amerického scenára nemala existovať. Napriek tomu sa stále Západ pozerá na Rusko ako na surovinovú kolóniu. *Podľa Harvardského projektu sa USA chová k Rusku nie ako k jednému suverénnemu štátu, ale ako k rade malých štátikov.* Na plné obrátky prebieha rozpracovanie a implementácia techník politickej technológie, ktoré majú viesť k rozdeleniu Ruska na malá štátiky. Na tomto pláne pracoval už A. Dalles, prvý riaditeľ CIA.*Jeho citát z roku 1948* Aké dnes pozeráme filmy? Aké knihy sa dnes predávajú? Jasne vidno, že Západ ani v najmenšom neustúpil od svojich plánov. Jeden zo spoluautorov Harvardského projektu – Z. Brzezinsky – na uzavretom zasadnutí povedal: *“Nový svetový poriadok o hegemónii USA sa vytvára proti Rusku, na účet Ruska a na ruinách Ruska. Niet pochýb o tom, že Rusko skôr alebo neskôr bude rozbité a pôjde pod nútenú správu.“* Špeciálna časť tohto plánu je osud slovanských národov tak, ako to bolo už v Hitlerovom pláne Barbarosa. Američania dokonca uviedli v projekte konkrétne čísla. Totálna likvidácia 300 miliónov Slovanov, spolu s nimi aj všetkých Židov. Týchto totiž najskôr použili na svoje ciele na rozkol a zničenie slovanských národov, a potom ich čaká ten istý osud. 

   V procese likvidácie Slovanov prišli k veľkému majetku a o tento sa s nimi Svetová vláda nehodlá deliť. Svoju úlohu splnili. Toto je v projekte napísané jasne a nedvojzmyselne, Židia sú určení na likvidáciu hneď za Slovanmi. Ak si toto prečíta človek ešte schopný myslieť, tak naozaj musí začaťrozmýšľať. Pre biomasu ostatne naša stránka ani nie je určená. Rusko má oficiálne okolo 144 miliónov obyvateľov, pričom skutočných Rusov, t.j. v dnešnom ponímaní Slovanov je iba niečo okolo 80 miliónov. Veď v samotnej Moskve dnes žije už iba 30% Rusov a podobne to je aj v Petrohrade. Rusi sú jednoducho iba prví, lebo sú stále pre USA hrozbou. No a za nimi pôjdeme aj my všetci – štváči dobre vedia, kde geneticky patríme a teda akú hrozbu môžeme do budúcna predstavovať. Chcú mať už absolútnu istotu. No a u nás Judáši len tak prekvitajú u acute; – st&aa cute;le im nič nedochádza, a sotva aj vôbec niekedy dôjde. Veď americké médiá o ničom takom nehovoria… ale veď oni nespomínajú ani Göbbelsa a jeho známy citát o dôslednom opakovaní… Hlavnou metódou na dosiahnutie tohto cieľa je „naša vzájomná likvidácia“ Vo vzájomných vojnách a krviprelievaniach. Citát z plánu Hhoustonského projektu: *“Ukrajinec si bude myslieť, že bojuje proti Rusku, že bojuje za svoju slobodu. Bude si myslieť, že nakoniec dosiahol slobodu. No vtedy sa dostane do úplnej závislosti od nás. To isté si budú myslieť aj Rusi, že bojujú za svoje národné záujmy. Že si navracajú im odňaté zeme atď. To všetko budeme robiť pod zámienkou rôznych suverenít boja za národné ideály. Ale zároveň nedáme ani jednej zo strán možnosť na sebaurčenie na základe národných hodnôt a tradícií. V tejto vojne hlupákov slovanskí debili budú oslavovať seba ale posilňovať nás, hlavných organizátorov vzájomných vojen, pričom v krvavých udalostiach nebudeme priamo účinkovať.*“ Ešte ďalší citát z ich plánu: *“Veľmi dobre vieme, že nacionalizmus posilňuje národ, robí ho silným. Heslo internacionalizmu zastaralo a už nefunguje ako v minulosti. Preto ho zameníme všeobecnými ľudskými hodnotami, čo je jedno a to isté. Nedáme sa podňať ani jednému nacionalizmu, a tie národné hnutia, ktoré sa snažia vyviesť svoje národy spod nášho diktátu zničíme ohňom a mečom, ako sme to urobili v Juhoslávii, Srbsku, Iraku.“* Ďalší citát: *“Zámenou za národné hodnoty dáme patriotizmus, patriotizmus balalajok a opitých sĺz. Nedovolíme žiadne Hi-Tech, čo privedie k úplnému úpadku v priemysle, ktorý degradujeme na produkciu predmetov primárnej spotreby pre ohraničený kontingent otrokov, ktorí nám budú ťažiť suroviny. Medzi obyvateľmi miest je veľa inžinierov, kvalifikovaných pracovníkov, učiteľov, lekárov. Týmto vytvoríme také podmienky pre život, že budú sami utekať zo svojej krajiny. Naša hlavná devíza je rozloženie mládeže, čím porazíme akýkoľvek národ. Zbavíme ich spoločnosti ich mládeže, rozložíme ju sexom, rockovou hudbou, násilia cute;m, alkoholom, fajčením, drogami, t.j. zbavíme ich spoločnosti, budúcnosti.* *Hitler bol hlúpy chlapec, lebo konal otvorene. Musel plniť dôležitú robotu, spáliť milióny ľudí, postrieľať, zakopať a pod. Nechal za seboukrvavé stopy. Ale my konáme prefíkanejšie, po nás neostanú stopy, ale zasejeme medzi národmi strach, strach o život, ktorý nás nebude stáť nič. Strach o svoje pracovné miesto, ktoré môže kedykoľvek stratiť. Strach o budúcnosť. Strachom budeme oslabovať národy. My pod zámienkou demokracie dáme slobodným debilom monarchiu. Každému bábkového prezidenta a čo najviac osláv, svetiel, pompy. Monarchia je dobrá tým, že všetku energiu nasmerováva do zmätku a odpútava od našej tajnej, aktívnej práce v štruktúrovaní obyvateľstva na vzor, ktorý potrebujeme. Spôsobom výmeny kádrov na najvyšších miestach silových štruktúr posunieme ďalej našich ľudí na čelo armády, ministerstva vnútra, Federálnej služby, špeciál nych jednotiek, čím všetko bude priamo podliehať prezidentovi, t.j. nám. My budeme mať v rukách iba povrázky, ktoré idú k rukám prezidenta a my budeme za tieto povrázky ťahať tak, ako potrebujeme my na dosiahnutie nášho grandiózneho plánu.“* Ale môžeme čítať aj ďalej: *“Slovanstvo, spojenie Rusov, Ukrajincov, Bielorusov, tie najnepokornejšie národy sveta, nepokorní sú kvôli ich psychickým a rozumovým schopnostiam, kt. vychádzajú z mnohých pokolení predkov a aj génov, kt. sa nedajú nijako upravovať. Slovana Rusa, Bielorusa, Ukrajinca možno zničiť, ale nikdy ich nemožno poraziť. A preto toto semeno treba zlikvidovať, najskôr rýchlym znížením ich počtu. Na planéte sa intenzívne otepľuje klíma, pustina sa presúva na sever rýchlosťou 10 km za rok. Strata vody na Zemi postupuje rýchlosťou 25 za rok. O 20-30 rokov bude treba uvažovať o presídlení ; veľkých más civilizovaných národov severne od ich teraj& s caron;ej lokality. V tom čase na Kubáni, v Rostovskej oblasti, na Ukrajine bude subtropická klíma a na severe Ukrajiny klíma dnešného Zakaukazska. Slovania sú tu iba dočasní hostia a musia byť odsunutí. Vyženieme ich ďaleko na sever, za hranice Moskvy. Tam bude malé severné teritórium, rezervácia s kompaktným obyvateľstvom – ako sú indiánske rezervácie v USA.“* Všetci Slovania – 300 miliónov – sú učení na likvidáciu. Za nimi majú ísť Židia. Tieto dokumenty sú dnes odtajnené, dajú sa nájsť na internete a prečítať. Okrem toho tam možno nájsť aj ďalšie dokumenty a zaujímavé materiály, zacitujme si napríklad generála Powella: *“Rusko musí zabudnúť, že má nejaké záujmy v republikách bývalého ZSSR. Nedovolíme Rusku zasahovať do záležitostí bývalého ZSSR, lebo obnovenie ZSSR nezapadá do strategických cieľov vlády USA.“* Pozrime sa aj na úryvky z direktívy Rady bezpečnosti USA č. VS 20/1: *“Na území rozpadnutého ZSSR sa nesmie uchovať vojensko-ekonomický potenciál, ktorý v budúcnosti, nezávisle od sociálneho zriadenia na tomto území by sa mohol znovu obnoviť, konsolidovať sa, a tak sa stať potenciálnou hrozbou americkej hegemónii. Nie je dôležité, aká bude vláda budúceho Ruska, ona vždy musí ovládať len ohraničený vojenský potenciál a musí existovať v stave plnej ekonomickej závislosti od USA. Od Ruska sa vyžaduje:* *1. Demontáž vojenských zariadení a plné odzbrojenie* *2. Odchod z kľúčových geopolitických regiónov planéty* *3. Zničenie najskôr vojensko-ekonomického potenciálu a potom aj celej industriálnej základne porazenej krajiny.“* Zatiaľ všetko išlo viac-menej podľa plánu. Naša úloha je pochopiť podstatu tohto konania, teda nepostupovať v nevedomosti a tieto plány spoločne so všetkými Slovanmi prekaziť, inak neprežijeme. Slovania ako jednoliaty národ nesmú dovoliť medzi sebou vnútorné rozoštvávanie, a takto sa nám to podarí. Paradoxne napríklad už aj verejná mienka v Izraeli dávno prešla na stranu Ruska v ukrajinskom konflikte. Židia – tí, ktorí rozmýšľajú – už pochopili, že v novej dobe už nemožno postupovať proti Slovanom, lebo zahynú aj oni. *Tu treba rozlišovať medzi Židmi a Sionistami, ktorí sa považujú za elitu, a ktorí nepovažuj& u acute; ani ostatných Židov za rovných, skôr naopak.* Ide naozaj o všetko. No a na dôvažok nezabúdajme, že hore uvedené fakty pochádzajú výlučne z ich vlastných materiálov, z materiálov tých, ktorí sa volajú Svetová vláda. USA – podľa vlastných slov ich diplomatov – investovali do Ukrajiny 5miliárd dolárov na to, aby tam bola taká slobodná vláda akú chce USA. Treba nám vedieť, že tí, ktorí podporovali priamo aj nepriamo Majdan predstavujú iba 16% obyvateľstva Ukrajiny. A tí najradikálnejší zo Západnej Ukrajiny – Fašisti – tvoria iba 10% obyvateľstva Ukrajiny. No a títo zakázali ešte aj používať jazyk – ruský jazyk – ktorý používa 70% obyvateľstva Ukrajiny, hoci Rusov priamo je niečo okolo 9 miliónov. Obyvateľstvo Ukrajiny neraz hlasno na rôznych mítingoch protestovalo proti vláde, ktorá prišla k moci násilným spôsobom a ani zďaleka nepredstavuje mienku ani len polovice obyvateľstva, no západné médiá počúvajú iba tých, ktorých sami inštalovali a financovali. Sumu, ktorú Západ reálne „investoval“ do Ukrajiny je potrebné minimálne strojnásobiť, ak berieme do úvahy rozličné granty EÚ a iných krajín NATO, granty zo zdrojov spravodajských služieb, ktoré sa nikde nikdy nepublikovali. Akonáhle Janukovič odmietol asociačnú zmluvu – vieme prečo – tak hneď ako šibnutím čarovnej paličky sa objavili tisíce ľudí na Majdane, kde okrem každodennej, pravidelnej varenej stravy 3x denne sa tešili aj kultúrnym programom, vystúpeniam rozličných umelcov a podobne. No to nebolo všetko, postupne sa začala rozdávať už spomenutá výstroj a výstroj. Odkiaľ sa na to brali peniaze? *Podľa údajov analytika Sergeja J. Glazeva, poradcu prezidenta Putina v otázkach regionálnej ekonomickej politiky, stálo (a stojí) USA udržiavanie ukrajinského protestu 20 miliónov dolárov týždenne. Ale peniaze sú iba jedna strana mince. Oveľa dôležitejší vklad do Majdanu bolo to, že americk& eacute; veľvyslanectvo v Kyjeve sa v skutočnosti zmenilo na štáb vzbúrencov. Využívajúc diplomatickú imunitu americkí diplomati realizovali stretnutia s lídrami protestantov, realizovali inštruktáže, rozdávali zbrane a verbovali bojovníkov*. Čo sa nepodarilo pokojným spôsobom, to chcú USA dosiahnuť riadeným chaosom. Ak by si bol Janukovč dovolil rozhodne zakročiť proti majdanovcom – čo určite mal – tak 20 rokov cielenej roboty amerických diplomatov a 15 miliárd dolárov by letelo hore komínom. To sa nesmelo stať.

  • Phoenix napsal:

   200 let terorismu USA

   0
   Share

    
    
    
   Za účelem utvrzení a udržení jejich „práva“ na vykořisťování jiných národů, Spojené státy se pravidelně uchylovaly k extrémnímu násilí, a zejména vojenskému. Zde je seznam známých ozbrojených intervencí a jiných trestných činů. Samozřejmě není úplný, ale můžeme tvrdit, že lepší asi není.
   „Třesu se někdy o svou vlast, když pomyslím na to, že Bůh je spravedlivý.“ – Thomas Jefferson

   „Věřím, že všichni ti, kteří těží z války a přispívají k jejímu vzniku, by měli být zastřeleni hned první den občany své země.“  - Ernest Hemingway

   Jen v letech 1661-1774 byl z Afriky do USA dovezen asi jeden milion živých otroků a více než devět milionů zemřelo po cestě. Příjmy otrokářů z této operace v cenách poloviny 18. století byly nejméně 2 miliardy dolarů, což na tu dobu byla astronomická částka.

   1622 – Americké války začínají prvním útokem na indiány v roce 1622 v Jamestownu, poté následovala válka s indiány (Algonquini) v Nové Anglii v letech 1635-1636 a válka v letech 1675-1676, která skončila zničením téměř poloviny měst v Massachusetts. Další války a potyčky s indiány pokračovaly až do roku 1900. Američané zničili asi 100 miliónů indiánů, což se dá plnoprávně považovat za genocidu, výrazně převyšující masové vraždění židů Hitlerem (4 – 6 milionů obětí).

   Od roku 1689 do roku 1763 proběhly čtyři hlavní imperiální války, do nichž byla zapojena Anglie a její severoamerické kolonie, stejně jako francouzská, španělská a holandská říše. Od roku 1641 do roku 1759 bylo 40 vzpour a 18 vnitřních konfliktů mezi osadníky, pět z nich dosáhlo úrovně povstání. V roce 1776 začala válka za nezávislost, která skončila v roce 1783. Druhá válka proti Anglii v letech 1812-1815 posílila nezávislost, zatímco 40 válek s indiány v letech 1622 – 1900 vyústilo v získání milionů akrů půdy.

   1792 – Američané válčí s indiány o Kentucky

   1796 – Američané válčí s indiány o Tennessee

   1797 – Ochlazení vztahů s Francií poté, co loď US Delaware útočí na civilní loď Croyable; válečné střety pokračují až do roku 1800.

   1800 – Otrocká vzpoura vedená Gabrielem Prosserem ve Virginii. Asi tisíc lidí bylo pověšeno, včetně samotného Prossera. Sami otroci nezabili jediného člověka.

   1803 – Američané válčí s indiány o Ohio

   1803 – Louisiana. V roce 1800, Španělsko podle tajné smlouvy odevzdá Francii bývalou (až do roku 1763) francouzskou kolonii Louisianu. Namísto toho se Napoleon zavázal španělskému králi Karlovi IV. odevzdat jeho synovci království v Itálii. Francouzští vojáci nebyli schopni dobýt Louisianu, kde se usadili Američané.

   1805 – 1815 – USA vedly první válku v Africe, na pobřeží Středozemního moře. V té době obchodníci Americké republiky rozvinuli významný obchod s Osmanskou říší, kde nakupovali opium za cenu kolem 3 $ za libru a prodávaly ho do čínského přístavu Cantonu (Guangzhou) za 7 – 10 dolarů. Mnoho opia také prodávali do Indonésie a Indie. V první třetině 19. století USA získaly od sultána stejná práva a výsady v obchodování v Osmanské říši, jako u evropských mocností: Británie, Ruska a Francie. Následně Spojené státy vstoupily s Británií do boje za kontrolu opiovým trhem východního Středomoří. Po sérii válek, v roce 1815, USA uvalily na severoafrické země zatěžující smlouvy a zajistily svým obchodníkům velké peněžní příjmy. Později, ve 30. letech, se Spojené státy snažily získat od Neapolského království Syrakus, jako základnu, ačkoli tyto požadavky byly neúspěšné.

   1806 – Pokus o americkou invazi do Rio Grande, tj. na území patřící Španělsku. Vůdce, americký kapitán H. Pike, byl zajat Španěly a intervence se nezdařila.

   1810 – Guvernér Louisiany Claiborne napadl na rozkaz prezidenta Spojených států španělské území západní Floridy. Španělé se stáhli bez boje a oblast dostala Amerika.

   1811 – Otrocká vzpoura vedená Charlesem (příjmení otroci často nedostávali, stejně jako je nedostávají psi). 500 otroků se vydalo do New Orleans a osvobozovalo po cestě další. Američtí vojáci zabili na místě nebo pověsili později téměř všechny účastníky povstání.

   1812 – 1814 – Válka s Anglií. Invaze do Kanady. (Více v ruštině zde: http://www.usinfo.ru/1812anglija.htm ) „Hořím touhou připojit nejen Floridu na jihu, ale i Kanadu (horní a dolní) na severu naší země,“ řekl jeden z členů Sněmovny reprezentantů, Felix Grundy. „Stvořitel světa stanovil naše hranice na jihu u Mexického zálivu a na severu v oblasti věčného chladu,“ ozval se další senátor Harpera. Brzy po příjezdu obrovského anglického loďstva Yankees byli nuceni opustit Kanadu. V roce 1814 se Anglii dokonce podařilo zničit mnoho vládních budov ve Washingtonu, DC.

   1812 – Americký prezident Madison nařídil generálovi Georgovi Matthewsovi obsadit část španělské Floridy – ostrov Amelia a některé další oblasti. Matthews se projevil nebývalou krutostí tak, že se prezident snažil následně popřít spoluúčast.

   1813 – Američtí vojáci obsazují bez boje španělský záliv Mobile, španělští vojáci se vzdávají. Kromě toho obsadili Američané Markézy, okupace trvala až do roku 1814.

   1814 – Nájezd amerického generála Andrew Jacksona na španělskou Floridu, kde obsadil Pensacolu.

   1816 – Útok Amerických sil na Fort Nichols ve španělské Floridě. Fort nepatřil ani Španělům, ale uprchlým otrokům a indiánům z kmene Seminole, kteří byli pozabíjeni v počtu 270.

   1817 – 1819 – USA začaly jednání se Španělskem, oslabeným ztrátou řady kolonií, o koupi východní Floridy. 6. ledna 1818, generál Andrew Jackson, který měl obrovské plantáže, v dopise prezidentovi Jamesovi Monroe předložil návrh na dobytí Floridy, a sliboval jej provést do 60 dnů. Brzy, aniž by se čekalo na dokončení jednání se Španělskem a bez získání jejího souhlasu, americké síly pod vedením generála Jacksona překročily jižní hranici Spojených států a zmocnily se Floridy. Záminkou pro invazi na Floridu bylo pronásledování indiánského kmene Seminole, který poskytoval útočiště prchajícím černošským otrokům z plantáží (dva indiánské vůdce kmene Seminole generál Jackson oklamal a nalákal je na americký dělový člun, když na něj vyvěsil anglickou vlajku a poté je brutálně popravil). Skutečným důvodem pro americkou invazi bylo zachycení plantážníky úrodné půdy na Floridě z jihu USA, což bylo odtajněno v debatě v Kongresu v lednu 1819 ve zprávě zástupce vojenské komise Johnsona o válce na Floridě.

   1824 – Invaze dvou set Američanů v čele s Davidem Porterem do Puerto Ricoského města Fajardo. Důvodem bylo to, že krátce před tím tam někdo urazil amerického důstojníka. Představitelé města byli nuceni oficiálně se omluvil za špatné chování svých obyvatel.

   1824 – Vylodění amerických vojáků na Kubě, která byla tehdy španělskou kolonií.

   1831 – Povstání otroků ve Virginii pod vedením kněze Nata Turnera. 80 otroků zabilo své otrokáře a členy jejich rodin (60 osob), poté bylo povstání potlačeno. Kromě toho otrokáři se rozhodli o „preventivním úderu“, aby se zabránilo dalšímu povstání a zabili stovky nevinných otroků v okolních regionech.

   1833 – Invaze do Argentiny, kde v té době došlo k povstání.

   1835 – Mexico. USA, které se snažily zmocnit se území Mexika, využily nestabilní politickou situaci. Po spuštění kolonizace Texasu z počátku 20. let, zinscenovaly v roce 1835 povstání texaských kolonistů, které brzy vyústilo oddělením Texasu od Mexika a vyhlášením „nezávislosti“.

   1835 – Invaze do Peru, kde v té době probíhaly silné nepokoje.

   1836 – Další invaze do Peru.

   1840 – Invaze Američanů na Fidži, bylo zničeno několik vesnic.

   1841 – Po atentátu na Američana na ostrově Drummond (tehdy se nazýval Upolu), tam Američané zničili mnoho vesnic.

   1842 – Jedinečný případ. Nějaký T. Jones si usmyslil, že Amerika je ve válce s Mexikem, a napadl se svými vojáky poloostrov Monterey v Kalifornii. Po zjištění, že válka ve skutečnosti neprobíhá, se stáhl.

   1843 – Americká invaze do Číny.

   1844 – Další invaze Číny, potlačení anti-imperialistického povstání.

   1846 – Mexičané byli uraženi kvůli ztrátě Texasu, jehož obyvatelé se rozhodli připojit se ke Spojeným státům v roce 1845. Hraniční spory a finanční neshody zvýšily napětí. Mnoho Američanů věřilo, že pro USA je „předurčeno“ natáhnout se přes celý kontinent od Atlantiku až k Tichému oceánu. Vzhledem k tomu, že Mexiko nechtělo prodat území, někteří američtí představitelé ho chtěli dobýt. Prezident USA James K. Polk poslal vojáky do Texasu na jaře roku 1846. V příštích dvou letech boje probíhaly v Mexiku, Texasu, Kalifornii a Novém Mexiku. Americké ozbrojené síly byly lépe vyškoleny, měly více nových zbraní a účinnější vedení, a tak bylo Mexiko poraženo. Na počátku roku 1847 byla Kalifornie pod kontrolou Spojených států. V září padlo Mexico City pod útoky americké armády. 2. února 1848 Spojené státy a Mexiko podepsali mírovou dohodu. V této smlouvě se Mexiko dohodlo s USA na prodeji území o rozloze 500 000 čtverečních mil za 15 milionů dolarů. (Více v ruštině zde: http://www.usinfo.ru/1846californ ia.htm)

   1846 – Agrese proti Nové Granadě (Kolumbie).

   1849 – Americké námořnictvo se vyskytovalo poblíž Smyrny, aby přinutilo rakouskou vládu propustit zatčeného Američana.

   1849 – Ostřelování Indočíny.

   1851 – Americká vojska se vylodila na ostrově Johanna, aby potrestala místní vládu za zatčení kapitána americké lodi.

   1852 – Americká invaze do Argentiny během lidových nepokojů.

   1852 – Japonsko. Ansejské dohody – nerovné smlouvy uzavřené v 1854-1858 USA a dalšími mocnostmi s Japonskem v době Ansei [celý oficiální název panování (1854-1860) císaře Komei]. Tyto dohody ukončily více než dvě století japonské izolace od vnějšího světa. V roce 1852 poslala americká vláda do Japonska eskadru M. Perry, který pomocí vyhrůžek uzavřel 31. března 1854 v Kanagawa první americko-japonskou smlouvu, která otevřela americkým lodím přístavy Shimoda a Hakodate bez nároku na obchodování. 14. října 1854 byla Japonskem podepsána podobná dohoda s Anglií a 7. února 1855 s Ruskem. Americký generální konzul T. Harris, který přijel do Japonska v roce 1856 pomocí hrozeb a vydírání učinil uzavření nové, lukrativní smlouvy pro USA 17. června 1857, a o rok později 29. července 1858 nové otrocké obchodní dohody pro Japonsko. Podle modelu americko-japonské obchodní dohody byla v roce 1858 podepsána smlouva s Ruskem (19. srpna 1858), Velkou Británii (26. srpna 1858) a Francií (9. října 1858). Ansejské dohody umožnily volný obchod zahraničních obchodníků s Japonskem a začlenily ho do sféry světového obchodu, neboť umožnily cizincům právo exteritoriality a konzulární jurisdikce, zbavily Japonsko celní samostatnosti a uložily nízká dovozní cla.

   1853 – 1856 – Anglo-americká invaze do Číny, kde si pomocí ozbrojených konfliktů vybojovaly výhodné obchodní podmínky. (Více v ruštině zde: http://www.usinfo.r u/c4.files/tajpinskoevosstanie.htm)
   1853 – Invaze do Argentiny a Nikaragui během občanských nepokojů.

   1853 – Americká vojenská loď připlouvá do Japonska, aby ho donutila otevřít své přístavy pro mezinárodní obchod.

   1854 – Američané zničili nikaragujské město San Juan del Norte (Greytown), tím pomstily urážku Američana.

   1854 – Spojené státy se pokusily dobýt Havajské ostrovy. Dobytí Tygřího ostrova v panamské šíji.

   1855 –  Četa Američanů pod vedením Williama Walkera napadla Nikaraguu. Ten se s podporou své vlády prohlásil v roce 1856 prezidentem Nikaragui. Americký dobrodruh se snažil připojit Střední Ameriku ke Spojeným státům a proměnit ji v otrockou základnu pro americké plantážníky. Nicméně, Spojené armády Guatemaly, Salvadoru a Hondurasu vyhnaly Walkera z Nikaragui. Později byl zajat a popraven v Hondurasu.

   1855 – Invaze Američanů na Fidži a Uruguay.

   1856 – Invaze do Panamy. Vzhledem k enormní roli panamské šíje, Spojené království a Spojené státy bojovaly o její ovládnutí, nebo alespoň o kontrolu. Británie, která vlastnila řadu ostrovů v Karibiku, stejně jako část Pobřeží moskytů, se snažila udržet si svůj vliv ve Střední Americe. Spojené státy v roce 1846 prosadily u nové Granady smlouvu o přátelství, obchodu a plavbách po moří, ve které se zavázaly zaručit suverenitu nové Granady nad panamskou šíjí a zároveň získaly rovná práva na použití jakékoliv trasy přes šíji a koncesi na vybudování železnice přes ni. Železnice, jejíž výstavba byla dokončena v roce 1855, přinesla posílení amerického vlivu v panamské šíji. Pomocí smlouvy z roku 1846, Spojené státy systematicky zasahovaly do vnitřních záležitostí nové Granady a opakovaně se uchylovaly k přímé vojenské intervenci (1856, 1860 atd.). Smlouvy mezi Spojenými státy a Velkou Británií – Clayton-Bulwerská smlouva (1850) a Smlouva Haye-Paunsfota (1901) ještě více posílily pozici USA v Nové Granadě.

   1857 – Dvě invaze do Nikaragui.

   1858 – Intervence na Fidži, kde byla provedena represivní operace za zabití dvou Američanů.

   1858 – Invaze na Uruguay.

   1859 – Útok na japonský Fort Taku.

   1859 – Invaze do Angoly během občanských nepokojů.

   1860 – Invaze do Panamy.

   1861 – 1865 – Občanská válka. Mississippi, Florida, Alabama, Georgia, Louisiana, Texas, Virginia, Tennessee a Severní Karolína se odtrhly od zbytku státu a prohlásily se za nezávislé státy. Sever zaútočí jakoby kvůli osvobození otroků. Ve skutečnosti šlo jako vždy o peníze – v podstatě se pohádaly kvůli podmínkám obchodování s Anglií. Navíc se našly síly, které zabránily rozpadu země do několika malých, ale velmi separatistických kolonií.

   1862 – Vyhnání všech židů z Tennessee s konfiskací majetku.

   1863 – Trestná výprava na Shimonoseki (Japonsko), kde byla „uražena americká vlajka“.

   1864 – Vojenská expedice do Japonska pro dosáhnutí výhodných obchodních podmínek.

   1865 – Paraguay. Uruguay s neomezenou vojenskou pomocí Spojených států, Británie, Francie, atd. napadla Paraguay a zničila 85 % obyvatel této tehdy bohaté země. Od té doby se Paraguay nikdy nevzpamatovala. Monstrózní masakr byl otevřeně hrazen mezinárodním bankovním domem Rothschildů, který je úzce spojen se slavnou britskou bankou „Baring Brothers“ a dalšími finančními institucemi, kde tradičně vedoucí roli hráli Rothschildové. Zvláštní cynismus genocidě dodává to, že se konala pod heslem osvobození paraguayského lidu z područí diktatury a obnovení demokracie v zemi. Po ztrátě poloviny území a vykrvácení se stát stal ubohou anglo-americkou polokolonií, kde je dnes jedna z nejnižších životních úrovní, kvetoucí drogová mafie, obrovský vnější dluh, policejní teror a korupce úředníků. Rolníkům vzali půdu a dali ji skupině statkářů, kteří se objevili pod záštitou okupantů. Následně vytvořili stranu „Colorado“, která do dneška vládne zemi v zájmech dolaru a strýčka Sama. Demokracie zvítězila. (Více v ruštině zde: http://www.usinfo.ru/1865paragvaj.h tm)

   1865 – Zavedení vojsk do Panamy v průběhu státního převratu.

   1866 – Nevyprovokovaný útok na Mexiko.

   1866 – Trestná výprava do Číny kvůli útoku na amerického konzula.

   1867 – Trestná výprava do Číny za vraždu několika amerických námořníků.

   1867 – Útok na ostrovy Midway.

   1868 – Vícenásobná invaze do Japonska během japonské občanské války.

   1868 – Invaze do Uruguaye a Kolumbie.

   1874 – Invaze do Číny a na Havaj.

   1876 ??- Invaze do Mexika.

   1878 – Útok na ostrovy Samoa.

   1882 – Invaze do Egypta.

   1888 – Útok na Koreu.

   1889 – Trestná výprava na Havaj.

   1890 – Zavedení vojsk na Haiti.

   1890 – Argentina. Zavedení vojsk pro ochranu zájmů Buenos Aires.

   1891 – Chile. Střety amerických vojsk s povstalci.

   1891 – Haiti. Potlačení vzpoury černých dělníků na ostrově Navassa, který podle amerických údajů patřil pod USA.

   1893 – Zavedení vojsk na Havaji, invaze do Číny.

   1894 – Nikaragua. V průběhu měsíce vojska okupují Bluefields.

   1894 – 1896 – Invaze do Koreje.

   1894 – 1895 – Čína. Američtí vojáci se podílejí na sino-japonské válce.

   1895 – Panama. Američtí vojáci napadnou kolumbijskou provincii.

   1896 – Nikaragua. Američtí vojáci napadli Corinto.

   1898 – Španělsko-americká válka. (více v ruštině zde: http://www.usinfo.ru/1898isp.htm) Američtí vojáci vybojují Filipíny u Španělska, 600 000 Filipínců je zabito. Americký prezident William McKinley prohlásil, že mu Bůh přikázal, aby dobyl Filipínské ostrovy, konvertoval jejich obyvatele ke křesťanství a přivedl je do civilizace. McKinley řekl, že mluvil s Bohem, když se o půlnoci procházel po jedné z chodeb Bílého domu. Zajímavý důvod použitý Amerikou pro vyvolání této války: 15. února 1898 došlo k výbuchu na bitevní lodi „Maine“, ta se potopila a bylo zabito 266 členů posádky. Americká vláda okamžitě obviní Španělsko. Po 100 letech byla loď zvednuta ze dna, a bylo zjištěno, že loď byla vyhozena do povětří zevnitř. Je možné, že se Amerika rozhodla, že nebude čekat na příležitost k útoku na Španělsko a rozhodla se věci urychlit tím, že obětuje několik set životů. Kubu vybojují u Španělska a doteď je tam americká vojenská základna. Ta stejná, kde se nachází nechvalně známa mučírna pro všechny proslulé teroristy Guantánamo. 22. 6. 1898 – Během španělsko-americké války se na Kubě vylodili američtí vojáci, kteří měli podporu kubánských partyzánů, kteří vedli boj proti španělským kolonizátorům už od roku 1895. V prosinci roku 1898 americké síly začaly „pacifikační“ operaci proti kubánským povstalcům, kteří nechtěli složit zbraně. 20. května 1901 bylo ukončeno americké vojenské velení na Kubě. Nicméně američtí vojáci zůstanou na ostrově. Je schválena nová ústava pro Kubu, podle které Spojené státy mají zvláštní práva v této zemi. Ve skutečnosti byl nad Kubou stanoven americký protektorát (více zde: http://www.usinfo.ru/kubaprotekt orat.htm). S pomocí majetných tříd je kapitál ze Spojených států aktivně vštěpován do kubánské ekonomiky. V prosinci roku 1901 se konaly první prezidentské volby, ve kterých se prezidentem stal T. Estrada Palma spojený s vládnoucími kruhy v USA. 20. května 1902 byl oficiálně vyhlášen vznik kubánské republiky a v Havaně byla vyzdvižena národní vlajka (místo americké vlajky), začala evakuace amerických vojáků. Amerika si vyhradila právo zasahovat do vnitřních záležitostí Kuby.

   1898 – Portoriko a Guam byly vybojovány u Španělska.

   1898 – Americké síly napadnou přístav San Juan del Sur v Nikaragui.

   1898 – Havaj. Obsazení ostrova americkými vojáky.

   1899 – 1901 – Americko-filipínská válka (více zde : http://www.usinfo.ru/1898filip.htm )

   1899 – Nikaragua. Američtí vojáci napadnou přístav Bluefields.

   1901 – Vyslání vojsk do Kolumbie.

   1902 – Invaze do Panamy.

   1903 – USA poslaly k  panamské šíji válečné lodě za účelem izolace kolumbijské armády. 3. listopadu byla vyhlášena politická nezávislost Panamské republiky. Ve stejném měsíci Panama, která byla doslova závislá na USA, byla nucena podepsat smlouvu se Spojenými státy, podle nichž území pro výstavbu kanálu bylo poskytnuto natrvalo pro užívání USA. Státy měly možnost v určité oblasti postavit a pak provozovat kanál, mít tam ozbrojené síly, atd. V roce 1904 byla schválena Panamská ústava, Spojeným státům bylo uděleno právo vylodit vojska v kterékoli části země, což bylo opakovaně využito vládou USA k potlačení anti-imperialistických projevů. Prezidentské volby v roce 1908, 1912, 1918 se konaly pod dohledem amerických vojáků.

   1903 – Invaze do Hondurasu, Dominikánské republiky a Sýrie.

   1904 – Vyslání vojsk do Koreje, Maroka a Dominikánské republiky.

   1904 – 1905 – Američtí vojáci zasahují do rusko-japonské války.

   1905 – Američtí vojáci zasahují do revoluce v Hondurasu.

   1905 – Vyslání vojsk do Mexika (pomohla diktátorovi Porfirio Díazovi potlačit povstání).

   1905 – Vyslání vojsk do Koreje.

   1906 – Invaze na Filipíny, potlačení osvobozeneckého hnutí.

   1906 – 1909 – Američtí vojáci jsou na Kubě během voleb. V roce 1906 proběhla vzpoura liberálů protestujících proti bezpráví spáchaného vládou prezidenta E. Palmy. Palma žádá USA, aby vyslaly vojáky, ale americká vláda vyšle na Kubu zprostředkovatele. Po odstoupení prezidenta E. Palmy, USA oznámily vytvoření prozatímní vlády v zemi, která bude u moci tak dlouho, dokud v zemí nebude obnoven pořádek. 10. února 1906 – vítězství liberálů ve volbách. H.Gomes zvolen prezidentem Kuby.

   1907 – Američtí vojáci prosazují protektorát „dolarové diplomacie“ v Nikaragui.

   1907 – Američtí vojáci zasahují do revoluce v Dominikánské republice.

   1907 – Američtí vojáci se účastní války Hondurasu a Nikaragui.

   1908 – Američtí vojáci jsou v Panamě během voleb.

   1910 – Nikaragua. Američtí vojáci napadnou přístav Corinto a Bluefields. USA poslaly vojenské jednotky do Nikaragui a organizovaly protivládní spiknutí (1909), po kterém byl Zelaya nucen uprchnout ze země. V roce 1910 byla vytvořena junta z pro-amerických generálů: X. Estrada, E. Chamorro a zaměstnance americké těžební společnosti A. Diaze. Ve stejném roce se stal prezidentem Estrada, ale poté byl vyměněn A. Diazem, který byl podporovaný americkými vojsky (více zde: http://www.usinfo.ru/19091912n ikaragua.htm).

   1911 – Američané se vylodili v Hondurasu kvůli podpoře povstání pod vedením bývalého prezidenta Manuela Bonnily proti legitimně zvolenému prezidentovi Miguelovi Davilouvi.

   1911 – Potlačení protiamerického povstání na Filipínách.

   1911 – Zavedení vojsk do Číny.

   1912 – Američtí vojáci vcházejí do Havany (Kuba). (Více v ruštině zde: http://www.usinfo.ru/1912kuba.htm)
   1912 – Američtí vojáci jsou v Panamě během voleb.

   1912 – Invaze vojsk USA do Hondurasu.

   1912 – 1933 – Okupace Nikaragui, neustálý boj s partyzány. Nikaragua se stala monopolní kolonii „United Fruit Company“ a dalších amerických společnosti. V roce 1914 byla ve Washingtonu podepsána dohoda, podle které Spojené státy měly právo vybudovat mezi oceánský kanál v Nikaragui. V roce 1917 se stal prezidentem E. Chamorro, který uzavřel se Spojenými státy řadu nových dohod což vedlo k ještě většímu zotročení země. (Více v ruštině zde: http://www.usinfo.ru/1912nikaragua .htm)

   1914 – Američtí vojáci vstupují do Dominikánské republiky, boj s rebely o Santa Domingo.

   1914 – 1918 – série invazí do Mexika. V roce 1910 začalo silné rolnické hnutí Francisca Pancho Villa a Emiliana Zapata proti loutce USA a Anglie, diktátorovi Porfirio Diazovi. V roce 1911 Diaz uprchl ze země a místo něj přišel liberál Francisco Madero. Ale ani on nevyhovoval Američanům, a v roce 1913 opět pro-americký generál Victoriano Huerta svrhl Madera a zabil jej. Zapata a Villa přitlačili, a na konci roku 1914 obsadili hlavní město Mexico City. Junta Huerta se zhroutila a Spojené státy přešly k přímé intervenci. Už v dubnu 1914 se v mexickém přístavu Veracruz vylodili američtí vojáci, kteří tam zůstali až do října. Prezidentem Mexika se mezitím stal ostřílený politik a hlavní vlastník půdy V. Carranza. Porazil Villa, ale oponoval imperialistické politice Spojených států a slíbil provést pozemkovou reformu. V březnu 1916 americká armáda pod velením Pershinga překročila mexickou hranici, ale nebyla to pro ně zrovna procházka růžovým sadem. Vládní vojáci a partyzánské armády P. A. Villy a Zapaty dočasně zapomněli na občanské nepokoje a sjednotili se proti Pershingovi a vyhodili ho ze země. (Více v ruštině zde: http://www.usinfo.ru/19101917mexi ka.htm)

   1914 – 1934 – Haiti. Po četných povstáních Amerika zavádí svá vojska, okupace trvá 19 let. (Více v ruštině zde: http://www.usinfo.ru/19141934gaiti .htm)

   1916 – 1924 – 8letá okupace Dominikánské republiky. (Více v ruštině zde: http://www.usinfo.ru/19161924 dominikanskajarka.htm)

   1917 – 1933 – Vojenská okupace Kuby, ekonomický protektorát.

   1917 – 1918 – Účast v první světové válce. Nejprve Amerika „udržovala neutralitu“, tj. prodávala zbraně za astronomické částky a nekontrolovatelně bohatla, vstoupila do války až v roce 1917, tj. na konci, ztratila pouze 40 000 lidí (Rusové například – 200 000), ale po válce se považovala za největšího vítěze. Jak víme, úplně stejně bojovala ve druhé světové válce. USA bojovaly v Evropě v první světové válce, aby změnily pravidla „hry“, ale ne pro zajištění „výraznější rovnosti možnosti“, ale kvůli zajištění budoucí absolutní nerovnosti ve prospěch Spojených států. Do Evropy Amerika nepřišla kvůli Evropě, ale kvůli zájmům Ameriky. Zámořský kapitál chystal tuto válku a vyhrál ji. Po skončení války cestou různých machinací ostatních spojenců uspěli v zotročení Německa, díky čemuž se válkou oslabená země dostala do absolutního chaosu, kde se zrodil i fašismus. Fašismus se také mimochodem vyvíjel s aktivní pomocí Ameriky, která mu pomáhala až do konce druhé světové války. Státy, kromě USA se po válce ocitly v dluhu u mezinárodních finančních skupin a monopolu, kde kapitál USA už hrál první, ale ne jediné housle. To, o co se snažily Spojené státy, toho i dosáhly – jak v Paříži v roce 1919, tak i v roce 1929. Státy si nezajistily mandáty a kolonie, ale právo a schopnost kontrolovat situaci ve světě, tak jak to chtěly oni nebo spíše americký kapitál. Samozřejmě, že ne všechny plány se podařilo uskutečnit a největším a nejbolestivějším omylem bylo nezávislé sovětské Rusko místo buržoazního závislého Ruska. S tím se zatím muselo počkat, ale zbytek Evropy byl „v podstatě monopolem Yankees a co“. Přibývá důkazů, že Spojené státy a Británie jsou hlavními viníky vypuknutí první světové války. Více si o tom můžete přečíst v ruštině zde: http://www.usinfo.ru/stravit.htm.

   1917 – Američtí magnáti rádi financovali socialistickou revoluci v Rusku a doufali, že to vyvolá občanskou válku, chaos a celkovou likvidaci této země. Připomeňme, že ve stejné době se Rusko účastnilo první světové války, která mu to ještě zhoršovala. Zde jsou konkrétní jména sponzorů: Jacob Schiff, Felix a Paul Wartburg, Otto Kahn, Mortimer Schiff, Guggenheim, Isaac Seligman. Když občanská válka opravdu začala, Američané pustili své síly na urychlení zničení Rusů. Zvlášť velké naděje se upnuly na Trockého, proto se velmi naštvaly, když Stalin rozpoznal jejích plány a odstranil nepřítele. Po revoluci v roce 1917, americký prezident Woodrow Wilson nastínil americkou politiku, pokud jde o Rusko takto: Celá bělogvardějská vláda v Rusku by měla dostat pomoc a uznání Trojdohody. Kavkaz je součástí problému turecké říše, Střední Asie by se měla stát protektorátem Anglo-Sasů, Sibiř by měla mít oddělenou vládu a VelkoRusko novou vládu (tj., ne sovětskou). Po vítězství nad „rudým“ mořem Wilson plánoval vyslat do Ruska vojska z křesťanského sdružení mladých lidí „pro morální vzdělávání a řízení ruského lidu“. V roce 1918 američtí vojáci vstoupili do Vladivostoku a úplně vyhnat je z ruského území se podařilo až v roce 1922. Dále 23. prosince 1917 Clemenceau, Pichon a Foch z Francie a lordové Milner a Cecil z Anglie uzavřeli tajnou úmluvu o rozdělení sfér vlivu v Rusku: Pro Anglii Kavkaz, Kubaň a Don a pro Francii Besarábie, Ukrajina a Krym. USA se oficiálně úmluvy neúčastnily, i když ve skutečnosti držely v rukou všechny nitě, a zejména si dělaly nárok na Sibiř a Dálný východ … Geografická mapa, kterou připravilo ministerstvo zahraničí Spojených států pro americkou delegaci na pařížské mírové konferenci to velmi přesně ukazovala: Ruský stát na té mapě byl pouze na Středoruské vysočině. Pobaltí, Bělorusko, Ukrajina, Kavkaz, Sibiř a Střední Asie na té mapě byly „samostatnými“, „nezávislými“ státy. Na tento plán se muselo ještě pár desítek let počkat. (Více v ruštině zde: http://www.usinfo.ru/1917rossija.htm .)

   1918 – 1922 – Intervence do Ruska. Celkem se jí účastnilo 14 zemí. Američané si přivlastnili hodně ruských zlatých rezerv, když je vzali admiralovi Kolčakovi kvůli slibu o dodávce zbraní. Slib však nesplnili. Tohle zlato je zachránilo během Velké hospodářské krize, kdy se vláda rozhodla vypořádat s obrovskou nezaměstnaností najmutím na civilní službu. Pro zaplacení za tuto neplánovanou práci bylo potřeba obrovské množství peněz, a tehdy se ukradené zlato hodilo. Tohle však není jediná ztraceném zlatě (vice o tom zde : http://jinezpravy.blogspot.cz/2 012/08/teorie-o-vzniku-banky-ceskosloven skych.html ) Fotogalerie zde: http://www.usinfo.ru /c4.files/1917russiagallery.htm.

   1918 – 1920 – Panama. Po volbách se do země posílají vojáci k potlačení nepokojů.

   1919 – Kostarika. Povstání proti režimu prezidenta Tinoco. Pod tlakem USA Tinoco odstoupil, avšak nepokoje v zemi se nezastavily. Proběhlo vylodění amerických vojáků pro „ochranu amerických zájmů“. Prezidentem byl zvolen D. Garcia. V zemi byl obnoven demokratický systém.

   1919 – Američtí vojáci bojující na straně Itálie proti Srbům v Dalmácii.

   1919 – Američtí vojáci jsou v Hondurasu během voleb.

   1920 – Guatemala. Dvoutýdenní intervence.

   1921 – Americká podpora rebelů, kteří bojovali za svržení guatemalského prezidenta Carlose Herrera ve prospěch „United Fruit Company“.

   1922 – Intervence v Turecku.

   1922 – 1927 – Americké síly v Číně během lidového povstání.

   1924 – 1925 – Honduras. Vojáci vtrhli do země během voleb.

   1925 – Panama. Americké síly rozehnaly generální stávku.

   1926 – Nikaragua. Invaze. (Více v ruštině zde: http://www.usinfo.ru/19261933n ikaragua.htm)

   1927 – 1934 – V celé Číně jsou američtí vojáci.

   1932 – El Salvador invaze od moře. V té době tam byla vzpoura.

   1936 – Španělsko. Zavedení vojáků během občanské války.

   1937 – Jeden vojenský střet s Japonskem.

   1937 – Nikaragua. S pomocí amerických vojáků se Somoza dostal k moci, když svrhl legitimní vládu Hamída Sacasa. Somoza byl diktátorem a jeho rodina vládla v zemi příštích 40 let.

   1939 – Zavedení vojsk do Číny.

   1941 – Jugoslávie. Převrat v noci z 26. na 27. března 1941, který provedly anglo-americké zpravodajské služby, v důsledku státního převratu byla svržena vláda Cvetkoviće-Matcheka.

   1941 – 1945 – Zatímco sovětská vojska bojovala s nacistickou armádou, Američané a Britové dělali to, co dělají obvykle – teror. Systematicky ničili civilní obyvatelstvo Německa, čímž ukázali, že nejsou o nic lepší než nacisté. Toto bylo děláno ze vzduchu pomocí kobercového bombardování měst, která neměla nic společného s válkou a válečnou výrobou: Drážďany, Hamburk. V Drážďanech bylo během jedné noci zabito přibližně 120 000 – 250 000 civilistů, většina z nich byli uprchlíci. (O Lend Lease si můžete v ruštině přečíst zde: http://www.usinfo.ru/lendlease.htm .) Stručně řečeno: 1) Pomáhat SSSR začali až v roce 1943, předtím byla podpora jen symbolická, 2) výše podpory byla malá a za obrovské ceny (stále se to splácí), zároveň je přitom špehovali (více v ruštině zde: http://www.usinfo.ru/lendleases hpiony.htm) a 3) současně Amerika tajně pomáhala nacistům, i když se o tom teď přímo nemluví (v ruštině o tom např. zde: http ://www.usinfo.ru/ibm.htm a zde: http://www.usinfo.ru/fashysty.htm). Obchod je obchod. Mimochodem, Bushův dědeček Prescott Bush se na tomto přímo podílel. Obecně zločiny Spojených států během druhé světové války jsou nevyčíslitelné. Například podporovali extrémně násilnické chorvatské fašisty, kteří se pak aktivně zapojili do protisovětského boje. Jakoby náhodně útočili na sovětské vojáky v naději zastrašit je svou palebnou silou. Dohodli se s Hitlerem, že maximální počet vojáků byl hozen do boje proti Sovětům a Američané pochodovali vítězně od města k městu, aniž by se setkali s jakýmkoliv odporem. Až pak nasnímali hrdinské filmy, kde si připisovali hrdinské činy sovětských vojáků. Jedním z nejstrašnějších zločinů je samozřejmě tajné sponzorování nelidských experimentů na lidech americkými fondy v nacistických koncentračních táborech. Kvůli finanční pomoci měla Amerika neomezený přístup k výsledkům výzkumu. Po válce byly všechny němečtí a japonští odborníci převezeni do Spojených států, kde pokračovali ve svém výzkumu na vězních, obyvatelích domovů pro seniory, přistěhovalcích, lidech v Latinské Americe atd.

   1945 – Dvě atomové bomby svržené na vyčerpané Japonsko (více v ruštině zde: http://www.usinfo.ru/c3.file s/2mirovaja3.htm), což mělo za následek smrt asi 200 tisíc (podle jiných zdrojů 0,5 milionu) lidí, většinou žen a dětí. Široce rozšířená domněnka o tom, že bomby byly shozeny pro záchranu životů Američanů není pravdivá. Bomby byly shozeny za účelem zastrašení nového nepřítele, Stalina, když Japonsko se již snažilo vyjednat kapitulaci. Vedoucí velitelé druhé světové války, včetně Dwighta D. Eisenhowera, Chestera Nimitze a Curtise Lemaye, všichni neschvalovali použití atomových bomb proti poraženému nepříteli. Kromě toho byly bomby shozeny navzdory zákazu Haagské úmluvy z roku 1907 – „neexistuje žádná omluva pro neomezené ničení nebo útoky na civilisty a civilní objekty jako takové“. Nagasaki byl námořní základnou … Po okupaci Japonska americkými vojsky zemřelo hladem 10 milionů lidí. Také, jako obvykle, Američané plně prokázali svou „civilizovanost“: dobrou tradicí bylo nošení „suvenýrů“, vytvořených z kostí a jiných částí těla mrtvých Japonců.

   1945 – 1991 – SSSR. (Více v ruštině zde: http://www.usinfo.ru/sssrindex.htm .) Samozřejmě, že všechny protisovětské sabotáže, teroristické činy, provokace není možné uvést. Měli bychom zvláště zmínit angloamerický plán „Nemyslitelné“, který byl odtajněn před několika lety, a nezpůsobil žádný zájem v „demokratických“ médiích. Toto není překvapující, jelikož plánem bylo zaútočit společnými fašistickými, britskými a americkými vojsky na Sovětský svaz už v létě 1945. Jaký demokrat se tohle odváží říct? Zajatí Němci se neodzbrojovali sovětskými „spojenci“, nikdo tu armádu nerozpouštěl, váleční zločinci nebyli potrestáni. Naopak, nacisté byli shromážděni do stotisícové armády, která jen čekala na rozkaz zopakovat svůj blitzkrieg. Naštěstí, Stalinovi se podařilo přesunout sovětské vojáky a tím neutralizovat američano-fašisty a ti se neodvážili na „demokratizaci“. Nicméně, přátelství Američanů s nacisty pokračovalo. Prakticky žádný válečný zločinec v západním Německu nebyl potrestán, mnozí sloužili v NATO a na nejvyšších pozicích ve vládě. V té době Spojené státy, které měly monopol na jaderné zbraně, se začaly připravovat na preventivní válku, která měla být zahájena v roce 1948. Za prvních 30 dnů bylo naplánováno shození 133 atomových bomb na 70 sovětských měst, z nichž 8 na Moskvu a 7 na Leningrad a později se plánovalo shození dalších 200 atomových bomb. Nicméně, kontrolní výpočty ukázaly, že americké strategické letectví v letech 1949 – 1950 stále nemohlo zasadit smrtelný úder Sovětskému svazu, tak aby nebyl schopen odporu (plán „Dropshot“), takže „demokratizace“ byla odložena. Amerika se snažila všemi prostředky podnítit etnické konflikty, prodat vadné zařízení (které, mimochodem, kdysi vedlo k největšímu výbuchu v Sovětském svazu vůbec – v roce 1982 vybouchl plynovod s americkým zařízením na Sibiři). Pokud to bylo možné, tak proti Sovětskému svazu byly použity i biologické zbraně. Například shazování z letadel Mandelinky bramborové, čímž způsobili obrovské škody na úrodě brambor. Na Ukrajině je stále v některých oblastech rozšířen vědě neznámý kříženec mezi kobylkou a cvrčkem. Je zřejmé, že byl původně určen k rozšíření nějaké infekce. (Američané zajali během druhé světové války všechny japonské odborníky na biologické zbraně a aktivně využívali jejich odborné znalosti ve všech víceméně větších válkách, i na Kubě, rozšíření epidemie pomocí hmyzu bylo vyvinuto právě Japonci). V celé historii Sovětského svazu žádný bojový letoun nezasáhl do vzdušného prostoru Spojených států, nedělal přelety nad touto zemí a neprováděl v něm letecké bitvy. Za padesát let konfrontace se Sovětským svazem bylo sestřeleno kolem třiceti bojových a průzkumných letadel USA. Ve vzdušném boji nad Sovětským svazem sověti ztratili pět bojových letadel, Američany byli sestřeleno několik sovětských transportních civilních letadel. Celkem bylo zaznamenáno pět tisíc porušení sovětských hranic americkými letadly. Za stejné období v Sovětském svazu bylo identifikováno a zatčeno více než sto čtyřicet parašutistů – sabotérů s konkrétní úlohou o vedení sabotáže na sovětském území. CIA aktivně tisklo sovětské peníze a dodávalo je všemi možnými způsoby do SSSR kvůli způsobení inflace. Západní vědci urychleně rozvíjeli některé vědecké teorie o přírodním ruském sklonu k násilí a otroctví, o podvědomě předprogramované chuti obsadit celou Zemi. Dnes je již veřejně známo mnoho plánů na rozpoutání jaderné války se Sovětským svazem a ostatními socialistickými zeměmi, „Chariotir“, „Trójan“, „Bravo“, „Offtekl“. Američané byli dokonce ochotni zaházet atomovými bombami své evropské spojence, aby poslední Rusové neměli kam běžet od jadernými zbraněmi zničeného Sovětského svazu. Nejvážnější obavy ze strany tehdejšího Sovětského svazu byly, jak se ukázalo později, zcela rozumné. V 70. letech byl odtajněn plán, který byl navržen rozvědkou už 3. listopadu 1945, podle kterého byl schválen atomový útok zároveň na 20 měst v SSSR. Byl naplánován „nejen v případě nadcházejícího útoku SSSR, ale i když úroveň vědeckého a průmyslového rozvoje země dá soupeři příležitost k útoku na Spojené státy nebo na obranu proti našemu útoku“… Ale hrdinské úsilí sovětského lidu, neuvěřitelné totální úsilí pracovníků a intelektuálů dovolilo ekonomický zázrak a zcela nečekaný vývoj jaderné zbraně pro USA. Američané, které promarnili správný okamžik k útoku ještě mnohokrát chtěli zasadit preventivní úder později v 50. letech, ale byli po celou dobu zastaveni strachem z odpovědí. Podle CIA Amerika utratila na zničení SSSR celkem 13 bilionů dolarů

   • Phoenix napsal:

    1946 – Jugoslávie. Američtí vojáci se mstí za sestřelení letadla.

    1946 – 1949 – USA bombardovaly Čínu a poskytovaly jakýkoli odpor vůči komunistům. (Více v ruštině zde: http://www.usinfo.ru/c4.files /1946kitaj.htm)

    1947 – Itálie. Za účelem boje proti komunismu byly financovány proamerické síly ve volbách, CIA masově zabíjelo komunisty a provádělo protisovětskou kampaň v médiích. Nakonec na americké peníze byly zfalšovány výsledky voleb a samozřejmě komunisté prohráli.

    1947 – 1948 – Francie. Za účelem boje proti komunismu a re-kolonizaci Vietnamu jsou financovány pro-americké síly ve volbách a je poskytnuta vojenská podpora. Byly zabity tisíce civilistů.

    1947 – 1949 – Řecko. Američtí vojáci jsou zapojeni do občanské války, kde podporují fašisty. Pod záminkou „ochrany demokracie“ USA zasahují do konání prvních všeobecných voleb v Itálii a zavádí bojové lodě 6. flotily do italských přístavů, aby se zabránilo komunistické straně dostat se k moci mírovou cestou. Během několika desítek let po válce, CIA a americké korporace nadále zasahují do voleb v Itálii a utrácí stovky milionů dolarů za zablokování volební kampaně komunistů. Popularita komunistů byla založena na jejich aktivní účasti v protifašistickém hnutí, když vedly všechny síly odporu.

    1948 – 1953 – Vojenská akce na Filipínách. Rozhodující role v represivních operacích proti filipínským lidem. Smrt tisíců Filipínců. Americká armáda zahájila kampaň proti levým silám v zemi ještě v době, kdy ti bojovali proti japonským útočníkům. Po válce Spojené státy přivedly k moci řadu loutek, včetně prezidenta, diktátora Marcose. V roce 1947 byly finančně podporovány pro-americké síly kvůli otevření amerických vojenských základen na Filipínách.

    1948 – Peru. Vojenský převrat provedený Amerikou. K moci se dostal Manuel Odria. Nedemokratická vláda se v budoucnu vyzbrojovala a byla podporována Amerikou, další volby se konaly až v roce 1980.

    1948 – Nikaragua: vojenská podpora kvůli kontrole nad vládou. O diktátorovi Anastasio Somozovi americký prezident Roosevelt řekl: „Je to sice hajzl, ale je to náš hajzl.“ Diktátor byl zabit v roce 1956, ale jeho dynastie zůstala u moci.

    1948 – Kostarika. Amerika podporuje vojenský převrat vedený José Figueresem Ferrerem.

    1949 – 1953 – Albánie. Spojené státy a Velká Británie uskutečnily několik neúspěšných pokusů o svržení „komunistického režimu“ a nahrazení ho prozápadní vládou z řad fašistických kolaborantů a monarchistů.

    1950 – Povstání v Portoriku potlačeno americkými vojsky. V té době tam pokračoval boj za nezávislost.

    1950 – 1953 – Ozbrojený zásah v Koreji přibližně milionu amerických vojáků. Smrt stovek tisíc Korejců. V roce 2000 vyšlo najevo hromadné vraždění desítek tisíc politických vězňů armádou a policií Soulského režimu, kterého se dopustil během korejské války. Toto bylo děláno na příkaz Ameriky, která se obávala, že vězňové, kteří byli zadrženi za své politické přesvědčení můžou být zachráněni armádou KLDR. Američané aktivně používali chemické a biologické zbraně vyrobené pro ně nacistickými zločinci a testovanými na vězních. (Více v ruštině zde: h ttp://www.usinfo.ru/koreja.htm, 2. část zde: http://www.usinfo.ru/koreja2.htm)
     

    1950 – Počátek americké vojenské pomoci Francouzům ve Vietnamu. Dodávka zbraní a vojenské poradenství, zaplacení poloviny vojenských výdajů Francie.

    1951 – Americká vojenská pomoc čínským povstalcům.

    1953 – 1964 – Britská Guyana. Během 11 let se USA a Velká Británie třikrát snažily zabránit příchodu k moci demokraticky zvoleného vůdce Dzhegena, který prováděl neutrální a nezávislou politiku. Ta by podle Spojených států mohla vést k budování společnosti alternativní ke kapitalismu. Pomocí různých nástrojů od stávek až po terorismus, Spojené státy zařídily jeho odchod z politické scény v roce 1964, výsledkem bylo, že Guyana, jedna z nejlepších zemí v regionu se začátkem roku 1980 stala jednou z nejchudších.

    1953 – Írán. (Více v ruštině zde: http://www.usinfo.ru/1953iran.htm) Populární politik Mosaddek se rozhodl znárodnit ropný průmysl Íránu (1951), který kontrolovala anglo-iránská naftařská společnost. Tak ekonomické zájmy Velké Británie byly porušeny. Pokusy Spojeného Království „ovlivnit“ Mosaddeka s pomocí hlavy státu Šáha selhaly. Mosaddek provedl referendum, v němž získal 99,9 % hlasů a dostal mimořádnou pravomoc, převzal velení ozbrojených sil, a nakonec sesadil Šáha a poslal ho do vyhnanství. Británii a Spojené státy vyděsilo, že Mosaddek se neopíral pouze na nacionalisty a kleriky, ale i na komunistickou stranu Íránu. Ve Washingtonu a v Londýně se rozhodli, že Mosaddek připravuje „sovětizaci“ Íránu, takže CIA a britská zpravodajská služba MI5 provedla operaci na svržení Mosaddeka. V Íránu začaly nepokoje, kde se střetli monarchisté podporovaní USA a Británií a příznivci Mosaddeka, proběhl státní převrat organizovaný armádou. Šáh se vrátil do Teheránu a na oficiální schůzce s hlavou CIA na Blízkém východě řekl : „Získal jsem tento trůn díky Alláhovi, národu, armádě a tobě.“ Mosaddek byl zatčen, souzen íránským soudem a odsouzen k dlouhému trestu odnětí svobody a zbytek svého života strávil v domácím vězení. Šáh zrušil rozhodnutí o znárodnění ropného průmyslu Íránu. Šáh Pahlavi se na čtvrt století stal žalářníkem pro íránský lid.

    1953 – Nucená deportace Inuitů (Grónsko), která skončila degradací tohoto národa. (Více v ruštině zde: http://www.usinfo.ru/1953grenland ia.htm)

    1954 – Guatemala. (Více v ruštině zde: http://www.usinfo.ru/1954gvatemala .htm) Guatemalský prezident Jacobo Arbenz Guzman vedl zemi v letech 1951-1954 a pokusil se dostat obchod se zemědělskými produkty (hlavní vývozní artikl) pod kontrolu státu. Tím ovlivnil zájmy americké společnosti „United Fruit“, na kterou připadalo 90 % vývozu Guatemaly. Arbenz byl obviněn, že je tajný člen komunistické strany a chce vybudovat komunismus v Guatemale (což byla lež). „United Fruit“ apeloval na pomoc americké vlády. CIA najala několik stovek guatemalských vojáků, kteří vtrhli do Guatemaly ze sousedního Hondurasu. Armáda, podplacena CIA, odmítla Arbenze poslouchat, a ten uprchl do Mexika, kde zemřel o 20 let později. K moci v Guatemale se dostal velitel ozbrojených sil. Spojené státy uvítaly změnu vlády a vyzvaly novou guatemalskou vládu, aby se nemstila Arbenzovi. Poté tam Amerika rozmístí své bombardéry. Roku 1999 americký prezident Bill Clinton přiznal zapojení zpravodajských služeb USA v porušování zákona v nedávno ukončeném vnitřním ozbrojeném konfliktu v Guatemale. Šéf Bílého domu to řekl v guatemalském hlavním městě, kde byl v průběhu jeho cesty po střední Americe. Podpora zpravodajskými službami USA guatemalské armády podílející se na „brutální a trvalé represi byla chybou ze strany Spojených států, která by se neměla opakovat,“ řekl Clinton. Clinton učinil takové prohlášení v reakci na opakované výzvy guatemalských obránců lidských práv s cílem otevřít přístup do tajných archivů amerických tajných služeb, který by se definoval rolí Washingtonu a guatemalské armády ve „špinavé válce“, která byla doprovázena vnitřním ozbrojeným konfliktem v Guatemale. V nedávno zveřejněné zprávě z guatemalské „Komise Pravdy“ se uvádí, že USA opakovaně zasahovaly do vnitřních záležitostí Guatemaly během konfliktu. Takže CIA „přímo či nepřímo podporovala některé nezákonné operace“ vlády proti povstaleckým silám. Až do poloviny 80. let, „americká vláda vyvíjela tlak na guatemalské orgány, aby zachránily nespravedlivou sociální a ekonomickou strukturu v zemi. Podle „Komise pravdy“, v průběhu 36leté občanské války v Guatemale, která skončila v roce 1996 podepsáním mírové dohody mezi vládou a povstalci bylo zabito nebo se pohřešuje více než 200 tisíc lidí. V průběhu ozbrojeného konfliktu existovala celá řada závažných porušení zákona, z nichž za většinu je zodpovědná armáda a zpravodajské služby.

    1956 – Zahájení americké vojenské pomoci tibetským povstalcům proti Číně. Militanti se cvičili v zámořských základnách CIA, taky jim byly dodávány zbraně a vybavení.

    1957 – 1958 – Indonésie. Stejně jako Nasser, Sukarno byl jedním z vůdců „třetího světa“ a udržoval neutralitu v období studené války, několikrát navštívil SSSR a Čínu, znárodnil holandský majetek, odmítl zakázat komunistickou stranu a rychle rozšiřoval svůj vliv mezi voliči. To vše, podle Spojených států, sloužilo jako „špatný příklad“ pro ostatní rozvojové země. Aby se zabránilo „šíření špatných myšlenek v zemích třetího světa“, CIA začalo vyhazoval hodně peněz za volby, byl vytvořen plán na atentát na Sukarna, byl vydírán vykonstruovaným sex filmem a pomocí opozičních důstojníků byla zahájena válka proti v Sukarnově vládě, která nebyla úspěšná.

    1958 – Libanon. Okupace země, boj proti rebelům.

    1958 – konfrontace s Panamou.

    1958 – Americká vojenská pomoc rebelům na ostrově Quemoy v boji s Čínou.

    1958 – V Indonésii začíná povstání, které CIA připravovalo už od roku 1957. Američané poskytovali protivládním rebelům vojenskou pomoc bombardováním a poradenstvím. Po tom, co bylo sestřeleno americké letadlo se CIA stáhlo a povstání se nezdařilo.

    1959 – Amerika napadne Laos, začínají první střety amerických vojáků ve Vietnamu.

    1959 – Haiti. Potlačení lidového povstání proti proamerické vládě.

    1960 – Ekvádor. Poté, co Jose Maria Velasco byl zvolen prezidentem Ekvádoru a odmítl se podrobit americkým požadavkům na přerušení všech vztahů s Kubou, Američané uskutečnili několik vojenských operací. Podporují se všechny protivládní organizace, přijde i na krvavé provokace, které jsou pak připsány vládě. Nakonec Američané zorganizovali převrat a k moci přijde agent CIA Carlos Arosemana. Amerika si brzy uvědomí, že prezident není dostatečně přátelský Washingtonu a snažila se provést další převrat. V zemi začaly nepokoje, které byly potlačeny pod americkým vedením. K moci se dostala vojenská junta, která začala teror v zemi, volby byly zrušeny, začalo pronásledování politických odpůrců a samozřejmě, především komunistů. USA zůstaly spokojeni.

    1960 – Americké síly vchází do Guatemaly, aby se zabránilo svržení loutkové vlády USA. Pokus o převrat se nezdařil.

    1960 – Podpora vojenského převratu v Salvadoru.

    1960 – 1965 – Kongo / Zair. V červnu 1960 Lumumba se stal prvním premiérem Konga od získání nezávislosti. Belgie si ale ponechala kontrolu nad nerostným bohatstvím v Katanga, a významní úředníci Eisenhowerovy správy finanční zájmy a spojení v této provincii. Na slavnostním ceremoniálu u příležitosti Dne nezávislosti, Lumumba vyzval lidi k ekonomickému a politickému osvobození. Po 11 dnech Katanga vystoupila ze země. Brzy byl Lumumba svržen ze svého postu s pomocí Spojených států, a v lednu 1961 se stal obětí teroristického útoku. Po několika letech občanské války se k moci dostal Mobutu spojený s CIA, který vládl zemi po více než 30 let a stal se miliardářem. Během této doby se míra korupce a chudoby v této zemi bohaté na suroviny dosáhl takových rozměrů, že dokonce zarážel i jeho velitele z CIA.

    1961 – 1964 – Brazílie. Po příchodu prezidenta Goularta k moci byla země na cestě k nezávislé zahraniční politice, obnovila vztahy se socialistickými zeměmi, vystoupila proti blokádě Kuby, omezila příjmy z vývozu TNC, znárodnila dceřiné společnosti ITT a pokračovala v provádění ekonomických a sociálních reforem. Navzdory skutečnosti, že Goulart byl velký statkář, Spojené státy jej obvinily z „dominance komunistů ve vládě“ a byl sesazen ve vojenském převratu. V příštích 15 letech vládne vojenská diktatura, kongres byl uzavřen, politická opozice je roztroušena, v soudnictví vládne tyranie, kritika prezidenta je nezákonná. Odbory byly kontrolovány vládou, protesty byly potlačeny policií a armádou. Zmizení lidí, „eskadry smrti“, kult neřestí a divoká mučení se stala nedílnou součástí vládního programu „morální rehabilitace“. Brazílie přerušila vztahy s Kubou a stala se jedním z nejspolehlivějších spojenců USA v Latinské Americe.

    1961 – Američané zabíjejí prezidenta Dominikánské republiky Rafaela Trujillo, kterého sami přivedli k moci ve 30. letech. Brutální diktátor nebyl zabit pro otevřené loupení země (60 % příjmu země šlo přímo do jeho kapsy), ale za to, že jeho dravá politika způsobila příliš mnoho škody americkým společnostem.

    1961 – Kuba. (Více v ruštině zde: http://www.usinfo.ru/1961kuba.htm) V roce 1961, CIA měla k dispozici rozpočet (560 milionu dolarů), který šel na financování zvláštní skupiny „Mongoose“, která zorganizovala bombardování kubánských hotelů a dalších objektů, napadala dobytek a zemědělské pěstování, přidávala toxické chemikálie do vyvezeného cukru z Kuby atd. Na začátku roku 1961 Spojené státy zrušily diplomatické vztahy s Kubou a vyhlásily ekonomickou blokádu. V dubnu zorganizovaly ozbrojený útok kubánských kontrarevolucionářů v Zátoce sviní.

    1962 – Guatemalský diktátor Miguel Ydigoras Fuentes potlačí s pomocí Američanů lidové povstání, stovky lidí se pohřešuje, je široce rozšířené mučení a zabíjení, země se ponořila do teroru. Američany vyškolení absolventi nechvalně známé „School of the Americas“ byli dobří zejména v mučení a masových vraždách civilistů.

    1963 – El Salvador. Zničení disidentů s protiamerickými názory.

    1963 – 1966 – Dominikánská republika. V roce 1963 byl demokraticky zvolen nový prezident Bosch. Vyzval zemi k pozemkové reformě, zajištění lidí levným bydlením, umírněnému znárodnění podniků a omezení nadměrného využívání země zahraničními investory. Boschovy plány byly považovány za „vplížení do socialismu“ a rozhněvaly Spojené státy, tisk v USA oznámil, že je „rudý“. V září 1963 byl Bosch svržen ve vojenském převratu, se souhlasem Spojených států. Když po 19 měsících v zemi vypuklo povstání a vytvořila se hrozba návratu Bosche k moci, Spojené státy poslaly na pomoc pro potlačení povstání 23 000 vojáků.

    1963 – Američané aktivně pomáhají straně v Iráku zničit všechny komunisty v zemi. Mimochodem, s pomocí CIA se Saddám Husajn dostal k moci a pak bojoval s Amerikou nenáviděným Íránem.

    1964 – Krvavé potlačení panamských národních sil, které požadovaly vrácení práv k Panamskému průplavu.

    1964 – Amerika podporuje vojenský převrat v Brazílii, vojenská junta svrhla zvoleného prezidenta Joao Goularta. Režim Generála Castelo Branco je považován za jeden z nejkrvavějších v dějinách lidstva. Eskadry smrti vycvičené CIA mučily a vraždily každého, kdo byl považován za politického soupeře Branco, především komunisty.

    1964 – Kongo (Zair). Amerika podporuje příchod k moci diktátora Mobutu Sese Seko, který se později stal známým svou krutostí a ukradl zbídačené zemi miliardy dolarů.

    1964 – 1974 – Řecko. (Více v ruštině zde: http://www.usinfo.ru/c4.fil es/1967grecija.htm) Dva dny před volbami, v srpnu 1967, byl v zemi proveden vojenský převrat, aby se zabránilo opětovnému příchodu k moci premiéra George Papandreou. Intriky proti němu ze strany americké armády a CIA, které se nacházely v Řecku, začaly hned po jeho zvolení do funkce v dubnu 1964. Po převratu bylo zavedeno stanné právo a zavedena cenzura, začala zatýkání, mučení a vraždy. Počet obětí v průběhu prvního měsíce panování „černých plukovníků“ pod záminkou záchrany národa od „komunistického převratu“ dosáhl 8 tisíc lidí.

    V roce 1965, kdy proběhlo znárodnění ropy v Indonésii, Washington a Londýn opět reagovaly provedením převratu, při němž byl dosazen diktátor generál Suharto. Diktatura hromady kostí – půl milionu lidí. V roce 1975 Suharto obsadil Východní Timor a zničil třetinu populace, a udělal z ostrova obří hřbitov. „New York Times“ pojmenoval tuto tragédii „jedním z nejvíce divokých masakrů v moderních politických dějinách“. Na tato zvěrstva si už ani nikdo nevzpomíná.

    1965 – Vojenská pomoc proamerickým vládám Thajska a Peru.

   • jan yrokzcan napsal:

    ty sis vysral mozek , magore?

  • Lucík napsal:

   (Y) asi tak :)

  • Jiřina napsal:

   Josko , nikdy jsem proti RUSKU nic neměla . Mám tam mnoho přátel ! Vždy je budu mít za přátele , kteří porazili HITLERA a nám všem zachránily svobodu. Kde se bere v dnešním světě tolik nenávisti a averze ? Jen proto , že Rusko nechce jít s Amerikou ? Já také nechci žít ve válce a pochybuji , že někdo chce. Rusko je velmoc, se svou ideou a nikdo nemá právo jim něco nařizovat a měnit jejich identitu .Je to statečný národ ! Se svou národní hrdostí ! A kde je ta naše ? Amíci písknou – a my ?.?.?.?

 9. Svobodný napsal:

  Na co stávkovat a demonstrovat a nechat se zabít ještě před válkou? Stačí nebojovat, nenarukovat a když už vzít zbraň tak pobít ty co nás do ní ženou jako třeba pan Kašuka.

 10. Contumax napsal:

  Rusové se v loni zmínili, že mají něco jako Skylander, který automaticky odpálí nezávisle na velení – kdyby velení bylo zničeno – odpálí z různých míst i z vesmiru atomové balistické střely na SSA !!!

  • geronimoh napsal:

   I když atomové zbraně použije jen jedna strana, stejně to zamoří celý svět. Gorbačov prohlásil v dokumentu o havárii v Černobylu, že SSSR měla 2000 raket SS-20 a každá z nich byla 200 x silnější, než Černobyl.

   • Contumax napsal:

    Geronimoh
    To je sic pravda ale můžou být “ menšího kalibru “ jako třeba v Hirošimě a Nagasaki, tzn. menší město jako Brno nebo Ostrava….
    Rozhodně to budou města blízko vojenskych základen a letišť, blízko důležitých železničních uzlů a strategických fabrik, elektráren atd. atp.

    • geronimoh napsal:

     Contumax :

     To už se dostáváme do fáze hypotéz, že se dá atomová válka vyhrát, nebo přežít. Vyhrát ne, přežít ano, ale nebude to stát za to. Ten systém „death man switch“ je asi dost riziková záležitost. Stačí nějaká porucha spojení a ….

  • Robo napsal:

   Volá sa to tuším „systém mrtvá ruka“

 11. mino napsal:

  Dnes jsem sledoval pokec TOP09 na 24 a když jsem uviděl chrápajícího Šlafenberga a „Sůvičku“-Kalouska a přiblblou Langšadlici tak jsem se ujistil,že to je opravdu konec topky.Teď si představte,že kníže by byl prezidentem.Ten by v polospánku byl schopen podepsat i 3světovou

 12. martin bareš napsal:

  já si tak někdy říkám:

  Je lepší Zeman, socánci a Kobliha movement v koalici, kteří se tváří, že jako jo a ne dohromady (matou nepřítele = to je nás) a přitom po krůčcích fašistům podkuřujou (to zn. = fašouni jak vymalovaní) a lid obecný klidně oddychuje a spoléhá na „našeho“ prezidenta, to je Zemana, že on se nedá, nebo to tak nenechá anebo vůbec… prostě ty sociální jistoty jim nadělí a přidělí?

  Nebo aby vládla TOP koalice s nejhoršími fašisty a jiným odpadem, aby se dělný lid( = „spící lidové masy“ ) probudil???

  Moje odpověd sobě samému je hluboce pesimistická. JE TO JEDNO.

  • Contumax napsal:

   Lidové masy jsou zhypnotizovaný jako ta pověstná žába před spolknutím hadem….
   Čekají až, až do chcípnutí …. Naprostá ztráta svobodného smýšlení !!! Nechci být paranoia ale napadá mě jestli ty satanistický sluhové nedávají lidem něco do jídla, protože i tom se psalo v Protokolech sionskýh mudrců : Aby jejich muži byli slabí, musí se dobytku dát nevýživná strava…. Nevýživná je až to je už i vidět na lidech, jsou porad unavení… Kdo ví co tam všechno do jídla cpou…
   Tak např. obilné zrnko obsahuje největší výživu ve špici kde by mělo klíčit, to je ta nejdůležitější část ze zrna pro lidský organismus, ale co se stalo ??? Špice zrna se upajzne a dělá se zní něco jiného, buď olej ale ten už neobsahuje důležité živiny pro mozek… Mimo to mozek spotřebuje celých 25 %
   živin a 25 % kyslíku…. Čištěním soli se odstraní všech 99 minerálů, který mozek potřebuje každý den, proto je lepší chodit pro vodu do studánky… a sehnat si sůl, kterou mají zemědělci pro zvířata, budete se divit po pár dnech jak se budete dobře cítit, nesmí vás odradit to, ze je lehce zahnědlá nebo šedivá, to jsou právě ty latky, který potřebujeme….

   • Gojimka napsal:

    Tu je jeden z horucich kandidatov !

    V 50. letech začaly vlády světa spekulovat o tom, jak by nepříliš drastickým způsobem, ale pritom účinně a trvale dokázaly manipulovat chováním a myšlením lidí. Desítky zpusobu – od elektromagnetických vln, omamné plyny a drogy byly tajeny. Ale jeden způsob se záhadně naopak vládami veřejně propagoval dokonce natolik, že celému projektu byla vytvořena celosvětová podpůrná zdravotnická propaganda, která dodnes propaguje tyto ideály. Jaké ?

    Jde o fluorování. Fluor je prudce jedovatá látka, jedovatejší než olovo. Už pouhých 0,3 gramu spolehlive zabije dospělého člověka. V menších dávkách pak vyvolává v těle otravu, krehnutí kostí, rakovinu a celou škálu dalších nemocí. Fluor je ale také základní složkou „léku“ ovlivnujících myšlení, které se používají zejména v psychiatrii. A to je důvod, proč vlády světa doslova s fanatickým úsilím verbují občany, aby do sebe všemožnými způsoby polykali fluor.

    Sami jiste znáte reklamy na fluorem obohacené výrobky – i u nás je v obchodech prodávána fluoridovaná sůl, mléko, ale také již tolik vžité rady zubařů, že fluor nám vlastně pomáhá proti zubnímu kazu, což ale dosud nikdo spolehlivě nepotvrdil. Zub. Proto si dnes máme čistit s fluorem a jen jakoby omylem poté se slinami polykat skromné dávky fluoru. Vrcholem propagandy bylo, když 22. června 1969 Světová zdravotnická organizace přijala rezoluci, která nařizovala vládám ve světě, aby začaly fluorovat svoji vodu. Ano, každý človek měl pít z kohoutku vládou garantovaný a doporučený jed /prominte – „lék“/. Opravdu věříte tomu, že celé to divadlo bylo děláno jen kvůli boji proti zubnímu kazu ? Tak pak byste měli něco vědět…

    Fluor byl zaveden poprvé v nacistickém Německu během nejtvrdších dní II. světové války v koncentračních táborech. Zde zahynuly miliony lidí z duvodu nemocí, hladu a brutality, vedle které byly na denním pořádku i bestiální zdravotnické pokusy a podávání všemožných léku a chemických látek. Nacisté se snažili vytvářet mezi vezni atmosféru strachu a nalezli snadnou metodu, jak ovládat chování táborových vězňů. Opakované dávky fluoru totiž postihují mozek, pozvolna narkotizují a činí člověka labilním. Hitler proto nařídil v koncentračních táborech vymývat mozky přidáváním fluoru do dodávek vody. Fascinováním z účinku této látky byl po II. světové válce tentýž fluor používán i ve vodě v ruských komunistických táborech. Když byl ješte koncem 40. let Hitler přesvedčen o svém vítězství, rozjel výrobu fluoru ve velkém i pro zásobování civilních zdrojů pitné vody v německé říši.
    http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/3067-totalitni-svetovlada-sokokujici-fakta-o-zotrocene-spolecnosti.aspx

    • Contumax napsal:

     Fluor je ve všech jedech na myši a potkany, všechny utišující tzv. léky obsahují Fluor takže dochází k postupnému a pomalému zabíjení aniž si toho kdo všimá, druhá věc je ta, ze člověk se nevzpouzí je permanentním stavu lability …. !!!

   • Marie napsal:

    contumaxi, nejpis budes mit pravdu, protoze ja nad tim kroutim hlavou porad, jak je mozne, ze jsou lidi tak zpomaleni ci omameni, neni to presne pojmenovani, ale vidim to I v rodine.

    Mame kazdy trochu jinou imunitu, takze se to neprojevuje uplne u vsech, ale vetsina je jako ve snu chodici…

    Voda nebo chemtrails?

   • Marek napsal:

    Dobry postrech

  • Marie napsal:

   Martine: A proc myslis, ze prisli zrovna za Zemanem, aby sel presidentovat? Jelikoz znali jeho dar drzky svateho, a moc dobre vedeli, ze bude uspesne lidi udrzovat v nadeji az do momentu setnuti hlavy gilotinou…

   Proti nemu postavili absolutne nevolitelne, ozralecke a vecne spici prase, takzejejich kalkulace byla snadna brnkacka… Presto se najdou naivove, kteri si mysli, ze kdyby byl zvolen ten, co uz neudrzi nejen vicka, ale ani prdy a moc, tak ze by na tom byla nase republika hure.

   Nebyla. Bylo to jedno a je to jedno. Tehdy mel byt bojkot voleb kvuli podrazu na Okamuru, jenze lidem to bylo fuk…

   Kazdy jeden krok, ktery nase zeme cini, jsou diktaty zvenci, a Zemana to obcas pri jeho jesitnosti pobidne k nejakemu malemu vzdoru, ale opravdu jen malinkatemu, aby si zaonanoval svuj mozecek, ze je oblibeny, nebot neskace jak mu druzi piskaji ( viz ten vylet do Moskvy, kdy na tu oslavu nesel), ale ve skutecnosti jede naprosto v souladu s pozadavky svych siozidovskych nacku, kterym je podrizen a rad podrizen…

   Je potreba na nej tvrdy napor, aby nepodepsal protiustavni zakony, a jestli projde branny zakon a bezvizovy styk s Tureckem ( rozumej volny vstup kazde najate tlame k valce), tak uz nema cenu ani chodit k volbam, vubec nic.

   Pak uz zbyva kazdemu jenom cekat, kdy na nej prijde rada se smrti…moc velke casove rozdily nebudou, protoze genocida I valka nabere na daleko vetsi rychlosti.

   Psala jsem tady o tom, jak je to s naborem cernych do Evropy. Z osmi zemi Afriky a organizuje to sudansky president!!

 13. ladik1959 napsal:

  pane Bareš,taky si myslím,že lidem je třeba více bídy,utrpení a nejistoty aby se k něčemu rozhoupali,poněvač jen takové situace donutí každého k přemýšlení pro akci.Když vám bude zima,budete mít hlad a budete smutný z toho,že vám někdo třeba zabil známého,tak už vám nic jiného,než ta akce,nezbude.A to je na tom všem to nejsmutnější,že člověk si tohle vůbec neuvědomuje.Jenže pak už může být třeba pozdě….

 14. Robo a ostatní ,zase jsem si strasně pomalu a pozorne(dokonce jsem si to přednášela nahlas) četla „Mor ho „.Nemůžu na to vůbec zapomenout…také jsem o té básni mluvila s jednou mojí kamaradkou a ta mi říkala,že nejaký slovenský herec to v 70.letech fantasticky přednášel,ale že neví kdoto byl…bylo to natočeno na LP Supraphon a že to snad bylo ještě s dalšími slovenskými autory jakoje Ján Botto etc. a že tu desku měla pujčenou a nejvíc byla sjetá právě „Mor ho“…Říkala,že to byl nářez,že se úplně klepala…pa jituš

 15. Možná,že by Mirror vedel,kdo to tenkrát přednášel?Já bych to docela chtela mít!pa kluci slovenský

  • Robo napsal:

   niesom Rus a rusky už som zabudol (sotva už prečítam azbuku), ale ide z toho ohromna energia a vlastenectvo.
   Chcem už byť zas mať na čo hrdý, chcem podobné zážitky u nás (jedno, či na SVK alebo v Čechách). Chcem, aby sme už verejne dali svetu pocítiť našu hrdosť na naše slovanstvo. A hlavne sami sebe..

   vlastovka: tiež by som si Mor ho rád aj vypočul v nejakom kvalitnom prednese…v tej básni je všetko, po čom túžim v tomto komentári..:-)

  • ladik1959 napsal:

   Tomku super odkaz,díky takové nadšení by mělo zavládnout po celém světě a lidé by se měli mít více rádi…

 16. JARIS napsal:

  Valka podle mne nebude. Rusko je natolik rozumne, ze valku nezacne, pokud nebude donuceno se branit. Evropa se do boju take nehrne, krome par nesvepravnych silencu. A Amerika? Ta vsude dostala ve vojenskych vypravach na gate. Navic se brzo odrovna ekonomicky sama. Pokud Evropa nepodepise TTIP, tak jeste driv. Troufnu si rici, ze Evropa nakonec pujde s Ruskem. US zustane jako osirele dite.

  • Marie napsal:

   Pravdu mas akorat v tom, ze ji Rusko nezacne. Ale valka je nevyhnutelna…

   Obama to Putinovi rekl jasne. Bud se Rusko podridi NWO dobrovolne a nebo po zlem. Neni jina varianta.

   Proc myslis, ze se bohati zidi lisaji k Putinovi a chteji zpatky do Ruska? Protoze kdyz Rusko vyhraje, budou v bezpeci a kdyz prohraje, nahrabou si jako prvni…

   Jde o to Rusko dobyt, ne rozbit, tj. rozmasirovat.

   Povede se valka hadi, viz sankce, to uz je akt valky, a dej si do souvislosti privandrovalce a novy branny zakon, tentokrate I pro zeny! Pocita se s valkou, jen jeste preslapuji, jak to navlect, aby to vypadalo, ze se utocnik brani. Znas zidovinu. Prevsim jejich „notu“ ublizenosti.

   Zidum je celkem jedno, jak dopadnou USA, ty jim davno jiz patri a lidi se potrebuji zbavit stejne, co 320 miliony lidi, z nichz dve tretiny jsou zebraci, co potrebuji nakrmit?

   Evropa podepise TTIP, to se klidne vsad. Navic IPA uz jede, a to je tataz smlouva, zahrnujici jine zeme ( nektere v Jizni Americe ).

   Evropa muze jit s Ruskem, ale dokud budou v cele vlad sionisti, tak nikoliv.

 17. Díky za odkazy a dobré zprávy ze všech stran.!pa a hezký den jituš

 18. Hej napsal:

  Lidi ta mapa nahoře není tolik přesná… nezapomeňte že Srbsko je také věrný přítel Ruska!

 19. To máš pravdu!Srbi jsou naši bratři!pa jituš

 20. Brig napsal:

  tady se píšou samé sra*** na těchto webovkách. Nevěčtě těm blábolům, tohle jsou stejné polopravdy až lži, kterými vás krmili komouši za studené války.

  • Robo napsal:

   Šťastnú cestu do vojny, idiot.
   Snáď vás tam mnoho nepôjde.

  • Marie napsal:

   Pokud tady nechce naspat pravdu ( a hlavne ji dolozit ), tak jdi do riti, tady nemaji trolove sanci, vis?

   Uz se jich tu par prohani a lidi zde na ne uspesne prdi…

 21. Západní civilizační okruh. napsal:

  Podívejme se na situaci v Evropě střízlivě a rozumě.

  USA a EU jsou konec Evropy jak ji známe o tom není pochyb. Americká „demokracie“ tvořena na ukradené zelené louce původním obyvatelům, není naprosto kompaktibyiní s Evropskou národní diversitou s řekněme 2000 let tvořenými vztahy. (Nechci rozebírat jak opravdu je to dlouho chci pouze nastínit že je to opravdu velmi dlouho) Styl Západního (respektive nyní i nášeho) nefunkční modelu multikulturalismu a zpřekrouceného významu humanismus, stejně jako zničení a bagatelizování jiných hodnot než zisku a ekonomie ničí veškerý osobitý a národní ráz zemí v Evropě.
  Cestou jak ven z dekadence náboženství jménem ekonomie a úpadku morálních hodnot. Cestou jak zachovat hodnoty typu svoboda slova alespon v obrysech nám blízkých. Cestou výchovy k lásce k bližnímu svému, k lásce a respektu k opačnému pohlaví a cestou jak zabránit Islamizaci Evropy a sní spojené porušování základních práv ve společnosti a zejména žen a dětí, zachování stability v Evropě a hodnot přetrvávajících zde po staletí, tak tou cestou jistě není příklon k Nacistické Ukrajině, jistě jí není ani příklon k postkoloniálním mocnostem západní Evropy (Francii, Británii atp) a zcela jistě jím není ani příklon k USA.
  Ač se to může zdát zvláštní v ovzduší Rusofóbních výlevů mainstreamu, tak jedinou šancí kterou dnešní Evropa, či její části májí, je spolupracovat a mít dobré vztahy s Ruskem. Rusko byť neustále označováno za Imperium a diktaturu, zachovalo na svém území funkční a živoucí národy počínaje Kavkazkými národy, přes národy Sibiře a severu po národy dálného východu. A to i přes to že jejich soužití mělo trnitou cestu. Ovšem oproti jiným národům vzkvétajících pod „svobodu a rozvojem“ západních mocností, nadále existují. Ruský model „multikulturalismu“ a „Imperialismu“ nikdy nevyvraždil kompletně celé národy jako Imperilaismus a kolonialismus Británie potažmo USA, či Španělska nebo Francie.

  Desítky národů severní Ameriky zanikly v krvi a genocid páchaných Britskou mocí a následně armádou USA. Původní obyvatelé S.Ameriky byly zavíráni do rezervací respektive KONCENTRAČNÍCH TÁBORů“ a zde na nich byly páchány zločiny ať mořením hlady nebo útoky a vraždění pomocí biologických zbraní (záměrné infikování dek neštovicemi a dalšími nemocemi které byly rozdávány kmenům v průběhu zimy) USA též ničilo původní způsob obživy těchto národů a to záměrným vyvražděním stád bizonů čímž chtěly donutit tamní prerijní obyvatelele, kteří byly zcela závislí na produktech spojených s touto zvěří podrobit se diktátu rezervací, tedy koncentráků. V Austrálii byly původní obyvatele loveni jako škodná zvěř a nebyla jim ani přiznán statut lidí. V J.Americe byly vyhlazeny miliony původních obyvatel v honbě za zlatem Španělskou a portugalskou Koloniální mocí a tamní obyvatelé nebyly též bráni jako lidé. Afrika byla lovištěm arabských obchodníků s Otroky kteří prodávaly svou kořist (rozuměj lidské bytosti) jako dobytek zájemcům z Koloniálních držav Francii, Británie, Španělska a ti pak bez jakýchkoliv práv sloužily svým pánům jako tažní koně pro účely zisku. Já se ovšem ptám : „Jsou snad v Rusku nějaké problémy s Afričany kteří byly dováženy po milionech jako zboží z jejich rodných vlastí???
  Co víc je nutné napsat aby bylo zjevné jakými pokrytci a lháři západní politici a pražští „intelektuálové“ jsou? A pokud stále někdo nevidí jak Západ káže o lidských právech a ukazuje prstem a přitom sám má hroudu másla na hlavě, tak pokud to stále někdo nevidí co například takové vynucené otevření Japonska Obchodu s Británií? Stejně jako Opiová válka v Číně? To vše byly zločiny, velké zločiny a zasahování a ničení cizích národů pod taktovkou Západní Evropy. I přes to že zde zmiňuji pouze vrchol ledovce a podobných praktik se dá najít desítky, i přes to je Rusko fanaticky zobrazováno jako nejhorší z nejhorších jako země která pošlapávala a pošlapáá lidskou důstojnost, ničí svobodu a rozpoutává krvavé konflikty.

  Ovšem jaký je skutečný obraz „svobody“ v podání západní Evropy je jasné dle výše popsaného. A pokud to nestačí připomeňme si události nedávné doby. Bombardování a uvrhnutí Lybie do klanových válek a do absence práva. Stejné zničení funkčního státu Irák kde jistě Lidé pod vlajkou IS, s pláčem vzpomínají na „Diktát“ Husajnův. Vraždění křesťanských menšin po celém blízkém východě. Vraždění Kurdů. A vrchol veškerého cynismu a barbarství rozvrácení a zničení funkčního multikulturního, multináboženského sekulárního státu Syrie.

  Zde všude a na dalších místech světa západ včele s USA nadále jako tomu je již několik století, šíří své koloniální respektive neokoloniální uvažování : “ My nejlépe víme co potřebujete, my vám přineseme pokrok a křesťanství“ toto heslo používané v dobách kolonializmu se změnilo na : „My nejlépe víme co potřebujete, my vám přineseme svobodu a demokracii.“

  Nerad přináším kritiku bez alespoň základního nastínění způsobu jak věci řešit. Proto si myslím a zamysleme se společně a pochopme že jedinou nadějí jak zachovat evropské hodnoty je spolupráce s Ruskem a společná snaha o stabilizaci dění v našem sousedství tedy jak na Ukrajině tak na blízkém východě. Ano v našem společném sousedství, které je společné nám celé Evropě od Gibraltaru po Ural. Jelikož Evropa je i Rusko, ale Evropa jistě není USA. Jedině spolupráce s Ruskem a jasné a konečné odmítnutí v pokračování staletí trvající západní politice rozvratu, chamtivosti a bezohledné politiky k jiným národům může Evropě nebo jejím částem zajistit stabilitu a přežití.

  Rusko bez Evropy přežije, Evropa bez Ruska ne.

  • Robo napsal:

   Myslím, že až na pár vzácných výnimiek (a ešte k tomu vačšinou platených) to tu všetci takto chápeme.

   Dokonca si dovolím tvrdiť, že už nás začína byť prevaha aj v bežnej (rozumej „ešte spiacej“) verejnosti v ČR aj na Slovensku. I po celom svete (v roznych významech, bežní amíci sa asi nebudú spájať s Ruskom, ale neveria už ani slovo svojej vláde..).

  • JARIS napsal:

   Vypada to, ze to nechapou – Merkelova, Hollande, Cameron, gauneri z EU parlamentu a samozrejme lidi s cervenymi kartickami. Ti vsichni tahnou za jeden provaz proti Rusku. Co vsechno se jeste musi stat, aby se jim konecne rozsvitilo v jejich pilinami vycpanych kebulich!

   • Marie napsal:

    Ale oni to chapou, Jaris. Moc dobre to chapou. Vzdyt bojuji jenom pomoci vymyslu.

    Prava pricina jejich chovani je tucna vysluzka, jak se k ni priznal I Havel. On se ovsem priznal tim, ze tvrdil opak, jako „spravny“ zid.

    O zadne rozsveceni nejde, ver mi.

  • Marek napsal:

   Súhlasím, rad by som ale zdôraznil že mi ľudia robíme zasadnú chybu v tom že hovoríme amerika, Američania, nemecko, nemci, atd pritom to nie su ti ľudia al krajiny ale individualisti ktorý spôsobujú to všetko zlo. My ľudia jedno ci nemci rusi amici chceme len slobodne zit, mat rodiny nie vojny. Pokiaľ sa mi obyčajný ľudia neuvedomíme a necháme rozhodnutia na individualistov napr rozdelenie ceskoslovenska ako politikov atd tak nikdy nebude zmena len k horšiemu. Nadávame na staty, na politikov pritom su to len babky riadene skupinov židov co vládnu svetu ekonomický, krajinu môžem dobyť mečom al dlhmi.stále sme len novodobý otroci. Ti individualisti ci globalisti odstavili imperátorov založením komunizmu, komunistov založením kapitalizmom, tak teráz si kúpili celý svet, všetky štátne podniky. Coca cola je všade, uber ovládne taxíky usa korparie banky riadia svet stačí ľuďom zmeniť hohnoti, peniaze nadovšetko urobia pre teba všetko a im stačí ich len vytlačiť. Kde su tie časy ked učiteľ, doktor, policajt, požiarnik mal úctu, teraz businessman, ten co ničí všetko. Chcú zničiť naše gény kultúru. Volím radsej rusko, volím priamu demokraciu, volím skutočné ľudské hodnotí, nie usa porno a geneticky modifikované jedlo

 22. Kdojekdo napsal:

  @Západní civilizační okruh
  Krásně výstižně napsáno, není co dodat. Smekám!

 23. Gyuri napsal:

  NATO je čisto zločinecká organizácia zodpovedná za milony nevinných životov zničené kultúry a vydrancované krajiny a je určená výlučne len a len na obranu oligokartelov,transnacionálov a 0,01% psychopatov z vrcholu pyramídy,je plne pod kontrolov neoconov a sociopatov z bieleho domu a Slovensko ako člen sa stáva spolupáchatelom tých najodporenších zločinov voči ľudstvu, a ak ju čím skôr neopustíme stiahne nás zo sebou záhuby.

 24. Jean Laroux napsal:

  Jsem major v záloze. Celý život jsem sloužil této zemi a byl připraven ji bránit. To jsem přísahal a to také dodržím. V případě, že zrádci zatáhnou moji zemi do války s Ruskem, vezmu zbraň a použiji ji proti těmto zradcům. Tak přísahám

  • Pepa napsal:

   Já jsem přísahal věrnost ČSSR vedené jejím pracujícím lidem. O roztržení naší společné vlasti, o zradě našich národů a boji proti bratrským slovanským národům v mé přísaze nepadlo ani slovo. Chlap a vlastenec své slovo drží.

   • Jiřina napsal:

    Pepo ,drž se svojí přísahy ! Bude třeba takových chlapů . jako jsi TY !

   • proud napsal:

    Ano,tak to cejtime asi vsichni ti „normalni“,jako vy,chlapci!……

    • Marie napsal:

     Tak je to spravne, chlapi! Diky vam vsem, ze odmitnete jit chcipat za cizi dobyvacne zajmy a jeste k tomu proti nasim bratrum!

     Musim se chechtat, jak se tou debilni poznakou o odmitnuti poslusnosti tady uracek jinsky ( pod dalsim nickem Jirka ) nejen odhalil, ale hlavne totalne znemoznil!

     Poslusnost se neodmita v pripade obrany sve zeme, ale v pripade umirani za cizi pandera, normalni chlapi to udelaji!

     Aspon vidis, ze je to nemocny zid, s prevracenym myslenim a obrezanym i mozkem…

  • Pepa napsal:

   Pod Tvoji přísahu se podepisuji i já.

 25. Fantasmagorie napsal:

  Komunista Kasuka zase perlí :-) to už je asi nějaká armagedonská sekta

  • Lukáš napsal:

   Jestliže svým jednáním ohrožuješ sám sebe, je to tvoje blbost. Ale pokud svým jednáním ohrožuješ sebe, své okolí, mě, mou rodinu a to byť jen z blbosti, stáváš se pro mě nebezpečným! A jestliže to nedokážeš pochopit i přes má upozornění a i na dále budeš pokračovat ve svém jednání byť jen z blbosti, stáváš se mým nepřítelem!
   Až dojde na lámání chleba a na něj dojde to si zapiš za uši, tak nedej bůh aby tady bylo blbečků jako jsi ty teď víc, protože blbečci v hojném jsou využiti jako pěšáci v prvních řadách!
   Takže aby bylo jasno, já tě nechci urážet, já ti chci naznačit jak se věci mají aby bylo blbečků jako jsi ty teď méně a já je potom nemusel v rámci vlastní obrany zabíjet.
   Chápeš to? Nechci tě zabít, tak se to snaž pochopit…..

   Ostatní mi odpustí drsnější komentář, ale je namístě začít mluvit otevřeně….

   • proud napsal:

    Tak to presne je a kdyz blbecci nedostanou rozum,i bude……nejhorsi scenar co znam,kdy stoji Slovan proti Slovanovi……..nebo vubec bilej proti bilymu,a zase upozornuju,ze to nema nic spolecnyho s rasismem,nybrz se soudrznosti a mistem.Proto jsou vedy Slovansko-Arijsky a ne jenom Slovansky.

 26. Karel napsal:

  BĚŽTE SE LÉČIT DEMENTNÍ KOMOUŠI!

 27. brogr napsal:

  Usaáci vedia že Rf ma vojensky na nich ,ked sa pýtali Putina kolko by trvala vojna sUSA ,odpoved bola asi hodina,potom sa opravil a povedal 20 minút, je len otázkou čo všetko skrýva Putin ohladom zbraní, no a potom CHina , velký hráč ohladom vojska ,Usaáci ak to začne je to konečná pre nás všetkých ,a tomu nasvedčuje posledný oznam o zaradení do výzbroje RF raketa Sarmat 2 ,Satan 2 ,,,sto tonový kolos raketa sudného dna.Tu sa natíska otázka ,starý paprdovia rodín R+R a Soros ,na sklonku svojích životov nerozpútali Armgedon,

  • leopold uchvátil napsal:

   těch dvacet minut je přestřel, ale věřim že do hodiny by už většina ruských jednotek dokázala přejít na druhou stranu a spolu s Američany konečně jednou pro vždy zbavit rusy diktatury.

 28. leopold uchvátil napsal:

  Oni dobře vědí co čekalo doma v Sovětském svazu na vojáky, kteří se účastnili setkání na labi nebo viděli tu propast mezi životem v Rakousku a bolševiky!

 29. leopold uchvátil napsal:

  jak to říkali soudruzi za socialismu:

  ´Dnes máme rok 1988, a stejně jako v roce 1948, jsme 50 let pozadu.´ :)

 30. Marie napsal:

  Pane Kasuka: Naprosto vystizny clanek! Presne tak to je!

  Ja jen dodam, ze ty bunkry stavet nema smysl, protoze se nas chystaji nacpat do valky proti Rusku nasilim!

  Novy branny zakon je toho dukazem, a jak s nim spechaji, jeste letos!

  Povinnost odvodu I pro zeny od 18 do 60 let! Nasazeni I v jinych zemich, to tam je, a to je dukaz, co zamysleji.

  Sice tam priprdli uklidnujiciho dudlicka, ze lidi mohou odmitnout jit bojovat, ovsem nemohou odmitnout jit jinak do „pole“ pracovne, napr. odklizet ranene a mrtve! Takze to je prast jako uhod!

  Spravne pisete, nesmime to dopostiti a nakopak je potreba to zvratit a jit Rusku pomoct! Nejenze to dluzime, ale jde o zachranu krku vsech Slovanu, nesmime zapominat, co se na nas vali, a ti taktez maji byt ve finale pouziti proti Rusku, vzdyt o tom sami otevrene mluvi!!!!

  Tady je posledni sance letos neco udelat. Dve veci jsou naprosto neodlozitelne, a to je bezvizovy styk s Tureckem, odkud pritahnou kohokoliv z jakekoliv zeme, protoze budou mit turecky pas!

  A ten branny zakon, ten nesmi projit.

  Je potreba vzit utokem presidenta, ktery toto nesmi nechat projit, I za cenu, ze ho lidi zlikviduji, hovado!

 31. leopold uchvátil napsal:

  Putin se nikoho ptát nemůže, on musí dělat jen to co chtějí jeho nadřízení. Gorbačov se jim jako volba moc nepovedl, pokus nahradit ho a zabránit rozpadu svazu překazil nečekaně Jelcin. Tím že získal většinu armády na svojí stranu. Jako prezident se Jelcin snažil o co možná největší demokratizaci ruska, která by po čase byla Ruskou obdobou demokracie ve svobodněm světě. Skupina těch které odstavil státní moci se v této často chaotické době, získala obrovský vliv v soukromé sféře a díky tomu i v politice. Putin byl jasná volba, byl to poslušný rozvědčík KGB v DDR. propaganda ho vykreslila jako Jelcinova následníka a proto byl zvolen. Ve skutečnosti navazuje Gorbačeva, ale narozdíl od něho poslouchá na slovo.

 32. Marie napsal:

  Prd na trola! On vi, jaka je skutecnost. Rusko neni utocnik, Rusko se brani, a Putin ma podporu lidi, protoze jeho pocinani je ve prospech lidi.

  A u nas? Presne naopak.

  Gorbacov Rusko zaprodal …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!