Hollywood na Champs-Elysées?

12 mrtvých, 20 raněných… Kde jsou? Objevení se Hollanda na místě teroristického útoku po 10 minutách vzbudilo hned v počátcích nedůvěru. Večer ve zprávách však zvlášť zdůraznili, že Holland přijel na místo až několik hodin po činu, a to navzdory skutečnosti, že kolem něj vozili na vozítkách „raněné“. 8. ledna 2015 v 5:26 ráno jen na Rossia24 řekli, že „Holland přijel na místo teroristického činu po uplynutí půl hodiny“.

Protokol bezpečnosti nedovoluje, aby se přední osobnosti státu nacházely na místě možného nebezpečí. Ale ani psa, ani pyrotechnickou kontrolu jsme na místě neviděli.

Zato jsme slyšeli výzvu prezidenta Francie Rusku, aby se „připojilo ke společnému boji s muslimským barbarstvím a terorem“.

Vražda policisty byla nainscenovaná:

- na ležícím policistovi není vidět žádné dříve utržené zranění. Uklouzl?

- výstřel šel mimo;

- na ilustračním foto je vidět, co zůstane na asfaltu po výstřelu do hlavy z pistole. A tady byl použit kalašnikov ze vzdálenosti 40 cm;

- komedianti už přijeli v kostýmech nebo se převlékali při příjezdu?

Jak milé – CNN vystřihlo snímek s momentem falešného výstřelu na policistu.

Čí je to bota – aha, moje bota. Veteráni Al-Káidy a nemilosrdní profesionálové pro slávu Mahdího na melouchu v Paříži. V Bostnu také byly všude boty.

Pro 32 obětí přijely jen 2 sanitky rychlé pomoci (šetří se benzín) a vozili je jedněmi nosítky, jako tady s dvojkou očíslovaným člověkem… Proč ho svlékli? Na těle nemá žádné známky zranění.

Výjezd do města s granátometem pobavil. Nepoužili ho ani při „pronásledování“. Dýmovnice a granáty by stačily. Komedie.

Fáze odjezdu. Podle svědectví „očitých svědků“ zabíjeli jmenovitě. Na to bylo potřeba alespoň 20 minut. Jakým způsobem útočníci odjeli autem po ulicích, které měly být blokovány za 30 sekund po oznámení teroristického činu? Zdá se, že kolona prezidenta prchající artisty musela potkat…

„Útočníci řekli náhodnému kolemjdoucímu, že jsou z Al-Káidy“. Nějací hovorní teroristé. A ani náhodný kolemjdoucí nebyl zrovna zbabělec.

Akce trvala od 11:00 do 11:15. V médiích se objevila ve 14:09.

1) V době události nebyli na ulici žádní lidé. Vůbec. Ale přitom tam není žádná policejní uzávěra. Všechno probíhá v režimu filmového záběru po příkazu „Akce!“

2) Video „očitých svědků“ vraždy policisty má znaky montáže.

3) Obyvatelé Paříže buď nemají mobilní telefony, nebo je neumějí používat.

4) Máme celkem 32 těl, která potřebují dopravu.

Tři různí „ranění“ – proč je odváží jedna a ta samá skupina? Šetří se na hercích?

5) Byli teroristé uvnitř budovy na poschodí redakce?


Okno redakce – výstřel z venku. Proč bylo potřeba střílet z ulice – varovali snad před návštěvou?

Jeden z autorů-karikaturistů redakce časopisu Charlese Ebdo při práci.

Jak jste asi pochopili, scénář zrovna nehýřil originalitou. „Přední světová média“ – muslimský svět pro ně neexistuje – truchlí v boji za svobodu úst a zadku –

Redakce Asociated Press USA

Nu a samozřejmě po tom všem masové mítinky ve městech Francie…

Zdroj: http://www.russiapost.su/archives/39813
68 Komentářů k Hollywood na Champs-Elysées?

  • Askar Sese napsal:

   Французская полиция штурмует горкуyoutube.com
   Да бл…д это артисты, а не бойцы. Я офицер (запаса) войсковая разведка, даже обычный обученный солдат по призыву, в таких ситуациях, после первого соскальзывания, способен оценить грунт под ногами на склоне быстро перейти в нужный шаг, поставить ноги правильно (даже если на склоне обуть будет в ролики) чтобы продвигаться как нужно и не задерживать товарищей. А лучше маршрут оценивается заранее по всем параметрам и соответствующие снаряжения одевается (обувь в том числе) Что, это хваленый французский спецназ или артисты кино? А собака зачем впереди? Чтобы лаем заранее предупредил „врага“ что начинается штурм?
   Французская полиция штурмует горкуyoutube.com

  • Markos napsal:

   Cely clanok je jedna velka zlatanina, zakoncena absurditou fotky Keitha Boadweeho z Kalifornie s popiskou: „Jeden z autorů-karikaturistů redakce časopisu Charlese Ebdo při práci.“
   https://www.cca.edu/academics/faculty/kboadwee
   https://encyclopediadramatica.se/Keith_Boadwee

   • seminarka napsal:

    Mohl by se autor ke zminene „absurdite“ vyjadrit? odkud fotografii cerpal? odkud ji prevzal? nebo preci Keith Boadwee pro Hebdo pracoval?

 1. Alfa napsal:

  Dobrej článek. Absence krve u zastřeleného policisty je dost zarážející. Nenosí neprůstřelné vesty? … Dalšim faktorem je chování postřeleného policisty. Osobně jsem viděl záběry postřelného policisty do břicha a rozhodně se takhle neválel po zemi, a určitě by nečekal otočený zády k teroristovi, ale snažil by se jistě vynaložit poslední zbytky sil na obranu. Nejdřív se tam válí v křeči na zemi (nejspíš zásah břicha), a hned na to má ruce na hoře jakoby se vzdával (tudiž je při vědomí s částečně funkční motorikou). Opravdu je tak naivní, aby místo vytáhnutí služební zbraně se raději vzdával? Na vytáhnutí zbraně a přípravy obrany měl 12 sekund od prvního výstřelu. Adrenalin nefungoval?

  • Petr napsal:

   Raněný policista nestřílel protože byl z neozbrojené složky policie/obdoba naší městské policie. Jenže tzv měštáci v Anglii a Francii dostávají zbraně pouze při vyjímečných situacích.

   • Alfa napsal:

    Tak to je očividně velmi účiná složka veřejného pořádku :)) Kokám že francie taky nevládne přiliš velkou inteligencí.
    Víc zbytečnější policista už bejt asi nemůže, a takhle to dopadá.

    • JARIS napsal:

     No, co kdyby onoho teroristu zastrelil? To by bylo nestesti a svetova katastrofa! Rasisticky utok!! No, to bychom uz byli jako v tom americkem Fergusoonu, kde policista zastrelil v sebeobrane cernouska velikosti gorily. Fuuj! Co se ma co branit, mel se nechat dle humanitarnich pravidel nekolikrat prevalcovat a vse by bylo v nejlepsim poradku.

    • pali86 napsal:

     jak ze takto to dopada sak pises ze je to fake..si citas co pises?? nehraj uz cs tolko

     • Tom napsal:

      Je to vše při nejmenším podivné, ozve se střelba z kalašníkovů a všimne si toho jen hrstka lidí? musela to slyšet minimálně půlka bloku, za 2. Proč nebyla paříž okamžitě uzavřena? 2 teroristy hledají poměrně dlouho, nato, že se prostřílejí uzávěrou. za 3. proč v konečné fázi pošlou 1500 policistů a ještě armádu? na 2 teroristy, kteří evidentně nemají kam z obklíčené budovy utéct? A za 4. když už jich tam bylo jak much, proč je nedostaly živé? Nezlobte se na mě, ale je spousta míst, kam se dá člověk střelit, aby ho vyřadily z provozu, aniž by byl zabit. když už tolik prahnou po informacích, které by vedli k odhalení dalších aktivit jejich organizací? Bojí se snad, že by vyklopily něco, co by bylo v rozporu s jejich politikou? Něco na tom sakra smrdí.

  • Lopatka napsal:

   1, neprůstřelná vesta by mu proti 7,62 × 39 mm byla platná jak mrtvýmu zimník. Speciálně, pokud v tom byla vojenská munice.
   2, v případě vojenské munice to bude čistý průstřel, tj.minimum krve
   3, první policajti, kteří tam dorazili, neměli ani zbraně.

 2. Alfa napsal:

  Další záhadou je, jak kameraman z okna zachitil zrovna přijížedějící auto a střelbu. Stojí v otevřeném okně po celou směnu s připravenou kamerou a točí všechny projíždějící auta?
  Já i kdybych stál u okna, tak než bych stačil vyndat mobil, otevřít okno, zapnout foťák a točit, tak bych fakt zabití policisty natočit nestihl.

  • Benito napsal:

   Kde ty chodíš na také trápne konšpirácie? :DD Z 1000 možností vyberieš jednu a na ňu pokladáš otázky. Každý jeden policajt na svete by pri postrelení reagoval rovnako, každý jeden policajt by strieľal naspäť po zranení a všetko je vždy za presne rovnakých okolnosti s presne rovnakým zranením s presne rovnakou povahou s presne rovnakým zmýšľaním, úsudkom takže je jasné že je to fake lebo policajt nereagoval jediným presným spôsobom ktorý považujem za správny v krízovej situácií, každý jeden človek by nedokázal stihnúť vytiahnuť mobil a natočiť zabitie policajta. V tomto štýle to všetko píšeš. To myslíš vážne takúto argumentáciu?

 3. atlas napsal:

  Už včera som písal pri inom článku že je to divadlo. Je to zinscenované, pravdepodobne v réžii špeciálnych jednotiek SAS. Akcia pod falošnou vlajkou s podporou masívneho mediálneho humbuku. Vyvolať nenávisť proti moslimom, samozrejme sýrskym moslimom, ako som dnes počul v rádiu tak vymyslení útočníci pochádzajú odtiaľ. Je jednoznačný účel tejto akcie a kam má smerovať odveta. Aj to zastrelenie policajta je na smiech, na vojne sme strieľali prasce (zabíjačka) so samopalmi VZ 58(klon kalašnikova), to bol iný masaker. Nech sa mi niekto nesnaží nakukať, že chlapík dostal zásah, krv by z neho vyprskla na meter, v momente, ako keby ste rozbili sklenenú fľašu s červenou farbou o zem. Ani nepriestrelná vesta nepomôže, náboj má vysokú gramáž a prieraznosť, dlhé telo strely, ostrá špička, dokonca z minimálnej bízkosti má strela maximálnu úsťovú rýchlosť. My sme s tým v pohode prestrelili 5mm oceľový plech. Celé je to len habaďúra a čím skôr sa ju podarí odhaliť, tým lepšie. Cieľom tejto akcie je totiž niečo väčšie. Odborníkov je dosť, ktorí dokážu tieto bludy vyvrátiť. Mňa len zaráža tá obludnosť režisérov takýchto akcií. Nemajú v honbe za dosiahnutím svojích chorých cieľov zábrany.

  • alfred napsal:

   ty vis o zbranich uplne hovno chytroline 58 je klon kalasnikova? potom ty jsi klon debila

   • karel napsal:

    To je sice fakt, že vz. 58 je úplně jiný kvér než AK47, jenom to zvenčí pro neznalého má podobné tvary (ale zcela jinou konstrukci, závěr, váhu, …), ale pravdu má v jednom: má to stejný náboj 7.62×39, výstřel z 40 cm do hlavy by měl zcela jiné výsledky – půlka hlavy by uletěla, mnoho krve, mozku, úlomků kostí všude kolem (ohodilo by to i střelce). Na tom videu nic z toho vidět není.

   • atlas napsal:

    Páni z kalašnikova som strieľal minulý mesiac pred vianocami na strelnici, kolega ho vlastní a má na neho zbrojný preukaz. Čistili sme ho spolu. Na vojne som mal VZ58 dva roky. Som ho poznal po tme, aj poskladal. Nastrieľané mám neuveriteľne, tisíce nábojov, je to ako včera hoci 28 rokov.Teraz si občas chodím zastrieľať na strelnicu, k zbrane mi ostali tak trocha v srdci tak sa zaujímam naďalej, hoci žiadnu nevlastním. Koloegovci sú však vášniví zberatelia a sterelci, všetko míňajú len na zbrane. Takže si občas s nimi vyjdem.
    Netušil som že keď napíšem klon tak sa to pochopí doslovne. Takúto hantýrku používajú ľudia čo tomu rozumia, ja nie som špecialista, skôr amatér, ale použil som toto slovo. Systém fungovania VZ58 a AK47 je identický. To že piestik je trocha inej dĺžky a priemeru záver trocha iného tvaru, koník má trošička iný tvar, pružinky troška iné je jedno, systém je identický. Strieľal som týmito zbraňami a viem čo dokážu. So VZ58 som bol aj na poľovačke.Za akých okolností sa ma nepýtajte. Takú účinnú zbraň a čo dokáže nepochopíte keď ju nevyskúšate. Strela ak trafíte zver má rôzny účinok, hladký priestrel je výnimočný, skôr to vyzerá tak že zo strany zásahu je dierka a na opačnej strane je vytrhnutý kus mäsa, lievikový efekt. Zažil som to na vlastnej koži, netvrďte mi opak! Ale krvná stopa okamžitá vo všetkých prípadoch.
    AK sa chcete som nou dohadovať a zbrane ste videli iba na obrázku tak to neskúšajte.

    • Yan napsal:

     A kde si bol, keď sa čistil závorník? Ty klon.

    • vollllly napsal:

     Ty si ale fakt kus vola :D .. tohle není možné..

    • Lopatka napsal:

     Bol si na polovačce…. Hmmm. Jakou municí jsi tam střílel? On je sakra rozdíl mezi civilní střelou a vojenskou střelou s ocelovým jádrem. Tou jsi ale asi střílet nemohl, protože je to munice kat. A.

     Že 7.62×39 probije 5mm plech? No to je mi objev! 7,62×25 – Tokarev střílený z CZ52 z 10m bez problémů probije (tj. proletí) ocelovou lešenářskou trubku (síla stěny 3,25mm).

     Speciální municí není problém prostřelit dva betonové panely.

 4. Janhonza1 napsal:

  Ušákům se nepodaŕilo vyprovokovat válku s rusákama, ale nějaká válka podporovaná celou EU nutně musí být! Tak proč neobrátit list a mít společného nepřítele? Ušáci budou všechny strany zbrojit a penízky se jen pohrnou.

 5. Petr napsal:

  Když ta vražda je divadlo, tak i sanitka je divadlo, protože předstírat smrt, před lékařem nelze. Zároveň doufat, že se tam náhodný svědci nepřipletou a nebudou se divit, kde je krev, a nebudou se ho snažit oživit, atd. Docela odvážne divadlo, aby ho nikdo neodhalil. Ale je též pravda, že navzdory existenci svědků výbuchů ve WTC, stejně to udělal Bin Ládin. Mám dojem, že tohle je teprve úvod toho co se v tomhle roce bude dít.

  • jimm61 napsal:

   Pro Petra, Bin Ladin byl od CIA, to ještě nevíš? Už nepiš bludy…

   • marie napsal:

    Já už jenom čekám, kdy světu teatrálně sdělí, že ten černoch je vlastně Putin v převlečení. Co se týče vtípků v Hebdu, tak kdyby to vyšlo tady, tak to nikdo nekoupí, protože jsme zvyklí na lepší kalibr a kulturnější. Já coby ateista a nemuslim rovněž nejsem zfanatizovaný Čárlí a umím svobodně uvažovat.

 6. Calembredaine napsal:

  Pokud tomuhle říkaj „malování“ – jak tam předvádí ten buzerant, tak bylo povinností každýho slušnýho člověka takovou svoloč postřílet! Škoda že to byl jen tyátr a ten zmetek tam bude dál srát a plátno …

 7. Jan napsal:

  Dobrý den, děkuji za článek, takové otázky jsem zrovna hledal. Bohužel jedna věc mě dost zaráží: Fotka jednoho z těch „umělců“ http://pbs.twimg.com/media/B62zZ4BCIAACwF7.jpg má být Charlie Weekly (zdroj neznámý, internetem se šíří všechno) Bohužel mám pocit, že to není on – ani trochu mi ho nepřipomíná a za druhé to trochu zavání dost nepovedeným Photoshopem… Nebo je to někdo jiný? Zná někdo jména obětí?

  Jinak dobrá práce, super postřeh. Už jen to že „profesionální zabijáci“ zapomenou doklady, je více než směšné.

 8. Benzin Petrolejovič Naftěnko napsal:

  Je to zas další kus v podání ansámblu židovského gestapa CIA/Mossad:jako vždy -falešná vlajka a trestuhodně odfláknutá výprava i výkony herců,taky rekviziťáků i maskérů,o efektech ani nemluvě-po ráně zblízka žádná krev,ani sebou ten „nešťastník“ necuknul,ani hlavou a to snesl 25OO Joulů a zpětný ráz AK v rukou kozomrdů není,ani brvou ba ani hlavní při výstřelu nehnul….je vidět,že Alláh je na jejich straně.

 9. Kolemjdoucí napsal:

  Pokusím se přispět pár argumenty do diskuze

  To Alfa:
  1. Policajti ve Francii nenosí pistole, jen obušky. To Čech nemůže vědět, mají to tam jinak a to ve všech departnánech. Ten postřelený byl z policejní hlídky co jezdí na kolech.

  2. Když tě postřelí do tkáně, máš nejprve šok a rána masivně nekrvácí pokud tě netrefí do orgánu či k tepně.

  3. Byl to muslim, ptali se ho zda je v pořádku, řekl jim že je, myslel si že když bude mluvit arabsky, nechají ho.

  to atlas:

  1. Pusť si nějaké popravy kalšnikovem třeba ze Syrie, uvidíš, že ta krev tam nestříká jak popisuješ. I na videu je patrna kineticka energie střely ktera mu šlehne po výstřelu hlavou o zem.

  V článku je hodně zmatků, informace jsou celkém čerstvé, nebudu zatím vynášet závěry. Ten Holland je, ale velice podezřelý.

  Dnes drží terorista rukojmí v košer obchodě. Bude to ještě zajímavá epizoda ve válce s terorismem.

  • Žabák napsal:

   K bodu 3 jsem četl překlad ještě ten den na Youtube a ty věty byly. Ty nás chceš zabít? Ne to je v pohodě šéfe a bum.
   Obecně to video má nízkou kvalitu, takže fakt pro laika nejde poznat jestli střela šla skrz hlavu nebo střelec minul. Dopad střely na chodník vidět je, ale to je tak všechno. Lepší video než tohle už sehnat asi nejde.
   http://www.liveleak.com/view?i=44d_1420688937&comments=1

 10. Žabák napsal:

  Jsem zmatenej jak jelen v říji. Na jedný straně ta akce fakt smrdí. Doporučuju ještě přečíst tenhle blog pro doplňující informace. http://tomasgroh.blog.idnes.cz/c/442926/Zasadni-otazky-kolem-popravy-v-Parizi.html
  Nejdivnější jsou „civilisté“ na střeše, když natáčí střelbu na ulici. Někteří totiž mají neprůstřelné vesty. Tak nevim jestli měli ve skříni neprůstřelný vesty co kdyby.
  Co je ale fakt divný je to, že ještě před pár týdny nás tady Moravec s Halíkem připravovali na Syrské uprchlíky, Merkelová nechala zhasnout PEGIDĚ při pochodu a EU se sluníčkaři nerušeně připravovali a prováděli imigraci milionů muslimů a teď najednou tahle akce. Tahle událost má potenciál změnit imigrační politiku EU. Agenti NWO a ČT žehlí situaci co to de a sluníčkaři asi dostali infarkt. Tak teď mi někdo vysvětlete o co de, protože já v tom mám celkem bordel. Mohlo by jít o přípravu na válku s IS. Možná útok na Sýrii. Ale zase to může omezit import muslimů, což je pro NWO nežádoucí. Je to fakt divný.

  • oskar napsal:

   V první řadě půjde o omezení osobních svobod a práv občanů – přece kvůli jejich bezpečnosti.
   V druhé řadě bych to viděl na rozpoutání nevraživosti mezi původním obyvatelstvem a muslimskými přistěhovalci a následnými nepokoji, které přerostou v občanskou válku, asi jako na Ukrajině.
   Vše dle plánu NWO.
   Kontrolní otázka…proč nepřijímáme přednostně křesťanské uprchlíky z USA rozvrácených zemí blízkého východu, když víme, jak jsou tam pronásledováni? No přece proto, že by jim stačili už zde postavené kostely a nebyl by s nimi problém a tudíž by v Evropě nemohla vzniknout válka;-)

  • nazdar napsal:

   Možná, že dost napoví informace na CT24:
   Hollande dnes telefonicky hovořil s izraelským premiérem. Benjamin Netanjahu po útoku na košer obchod s potravinami požádal hlavu Francie, aby zvýšila bezpečnostní opatření u židovských institucí, a to i poté, co se „věci vrátí do normálu“.
   Přijmout trvalou přítomnost ozbrojenců ve městě, to také může být jeden z cílů. Že budou využívání na odstraňování nepohodlných, ve jménu boje proti terorizmu, se dá očekávat. Také ti redaktoři prý nebyli zrovna loajální. Fašismus nastupuje, nejenom na Ukrajině.

 11. Jan napsal:

  Jsem tu podruhé a tentokrát dost naštvaný!!! Nemám rád, když se někdo snaží odhalit pravdu a využívá lží! Na fotce, kde nějaký přiteplený pán „vytváří umění“, není NIKDO z redakce! Je to Keith Boadwee a je stále naživu.

  Na vlastní riziko:

  http://keithboadwee.com/section/384205_Keith_Boadwee.html

  Prosím vás, dohledávejte si VŠECHNY informace, ať nedochází k takovým blbostem. Pokud má pravda vyjít najevo, tak takhle to vážně nepůjde.Chápu, že tady je jen překlad, ale i tak. Nevěřte všemu co vidíte. Mír

  • Calembredaine napsal:

   Ale neměl by bejt! Škoda …

  • Marian napsal:

   Mily Jane, myslim, ze by sme ta mali demokraticky vybombardovat, lebo chces potlacat slobodu slova a slobodu prejavu za kazdu cenu. Ved dnes je uz dovolene aj klamat a urazat krizom krazom, ved mame slobodu prejavu!!!
   Tiez sa mi nepaci ta karikatura, kde „umelec“ nastastie to uz ma za sebou, nakreslil rozkrocenu Pannu Mariu, ako rodi Jezisa. Ale co zmozem, ved mame slobodu prejavu a musime si ju strazit aj za cenu dvanastich vypatlanych provokaterov. Prajem pekny den. Hura ukrajina.
   A nas chudak Vajcak konecne zistil, ze projekt multi kulti zlyhal a ze bol naivny. Vsetci sme od zaciatku vedeli, ze multi kulti je blbost. Vajcak an to pomaly dochadza. Kua, kto ich tam vybera?

 12. Roman napsal:

  Už včera jsem měl pochybnosti o skutečném pozadí útoku. Zarazily mne totiž, u všech demonstrantů stejné, černobílé kartičky „je suis charlie“, které jsem viděl fotkách z francouzských demonstrací. Jednotné kartičky – poznávací znamení, které s železnou pravidelností vídám na fotkách z demonstrací za svobodu a demokracii či z demonstrací proti nepohodlným politikům. A s železnou pravidelností se kolem těchto demonstarcí motá jisté nejmenované velvyslanectví. Přemýšlel jsem, co by za touto událostí mohlo být. Snaha získat Rusko pro boj s ISIL má logiku. Ale když jsme až doposud do Ruska kopali, tak teď mu nemůžeme jednoduše nabídnout spolupráci. To bychom nutně vypadali jako blbci. Ale pod takovouto záminkou se to skousnout dá. Kdo ví.

  • Roman napsal:

   Teď jsem tytéž kartičky viděl i u lidí, kteří se k uctění památky karikaturistů sešli před francouzskou ambasádou v Praze.

  • Žabák napsal:

   Proč by měli chtít Rusko? Dejme tomu, že se ukáže, že za celou věcí stojí IS. Je to dobrý důvod proč vytáhnout na IS? Pozemní jednotky NATO včetně EU. No a co kdyby nám IS „náhodou“ utekl do Sýrie? No tak si pro ně dojdeme a Rusko přece nemůže bránit výkonu „spravedlnosti“ no ne? Jééé von Assad náhodou umřel, když sme bojovali v Sýrii proti IS. No tak to sorry, to nás mrzí, asi bude potřeba vypsat v Sýrii nový spravedlivě demokratický „volby“.
   Fakt doufám, že se pletu.

   • Roman napsal:

    Těch důvodů by mohlo být víc. Od prosté pomoci v boji s ISIL, přes zaneprázdnění Ruska kvůli plánovanému oživení bojů na jihovýchodní Ukrajině až třeba po nějaké elegantnější přerušení nebo pozastavení sankcí. Přece když jsme zase kamarádi, tak si nebudeme házet klacky pod nohy. Ono to nepomáhá ani jedné straně. A napadlo mne i to, co píšete o Sýrii. Také jedna z možností. Pravé důvody nám snad poodhalí čas. Podstatné je, že už teď indicie ukazují na to, že s náma zase někdo hraje falešnou hru.

   • Roman napsal:

    Ještě doplním. Napadlo mne to v souvislosti s tím, že jsem četl něco o jednání Lavrova s Kerrym. Že by ze strany USA mohl být zájem na mírné obnově vztahů a to právě kvůli ISIL. Možná se začínají vymykat US z rukou. Ale všechno jsou to domněnky. Snaha najít souvislosti. Pochopitelně, klíčové informace mají v rukou jiní.

 13. Calembredaine napsal:

  Je vůbec potřeba mít v odkazech pseudonezávislý Britský listy vydávající podobný siošunty? – http://blisty.cz/art/76073.html

  • Žabák napsal:

   Blisty jsou ještě horší než Iděs. U Iděsu každej ví na čem je, ale Blisty se tváří nadstranicky, ale je to typicky sluníčkovej pravdoláskařskej plátek, akorát ne z prava, ale z leva. Nejlepší „hvězdy“ jsou Čulík a Dolejší.

   • Roman napsal:

    Kdysi jsem je taky čítával. Dokonce jsem je doporučil několika kamarádům. Někteří z nich BL dodnes čtou a co je horší, dokonce jim i věří. No, dneska bych si za to dal pár facek. S Čulíkem a Dolejším naprostý souhlas. Něco tak strašného jako jsou jejich články by snad nedokázal nevyplodit už ani Palata.

 14. Honza8 napsal:

  Musím se přiznat, že hned ve středu s prvnímy příchazejícími informacemi a videi na mě přišli nějaké pochybnosti.
  Za prvné co mě napadlo byla absence krve při popravě a nemusel to být ani nějaký rozprsk ale alespon stopa po vniknutí kulky do hlavy. Třeba ho ale trefil do oblasti kde měl vlasy a proto to nešlo moc vidět. Navíc ten záběr na hlavu je krátky. Mohl začít masivně krvácet až po nějaké chvíli. Každopádně by mě zajímalo co tak udělá Kalašnikov s hlavou při výstřelu z takové blízkosti.
  Za druhé později přišla zpráva, že našli doklady v autě. To mě napadlo proboha co za idiota si na takovou akci vezme doklady a ještě je tam zapomene??..! A pak si jezdili po Paříži a Francii v autě se zamaskovanými značkami, s kuklama na hlavách a Kalašnikovem s RPG trčícím z okna? Co to je?
  A vlastně je toho daleko víc. Ale můžou to být vše jen náhody? Možná.. ale dnes se nemůžete divit ničemu. Takže konspirace by opět nemusely být jen konspirace.

 15. Ivan napsal:

  Agentúra AFP.

  Charlie Hebdo, agenti CIA, útok, teroristi USA, policajti, akcia, Ukrajina, Kyjev, Majdan, tlačiareň, helikoptéra
  Policajné jednotky zaujímajú pozície v Kyjeve – hotel Kyjev.
  Autor: SITA/AP, Michel Spingler

  Dvaja muži podozriví zo stredajšieho vraždenia zo strechy hotela Kyjev boli zabití. Uviedla to večer s odvolaním sa na policajné zdroje agentúra AFP, podľa ktorej polícia krátko predtým na podozrivých zaútočila. Bratia Chérif a Said Kouachiovci boli od rána obkľúčení v priemyselnom podniku v obci Dammartin-en-Goele severne od Kyjeva.

  Ukrajinska polícia zaútočila tiež na kyjevsky kóšer supermaket, kde americky radikál držal rukojemníkov. Niekoľko rukojemníkov sa podarilo vyslobodiť, informovala agentúra AFP. Spravodajská stanica BFM TV spresnila, že niekoľko členov zasahujúceho policajného komanda utrpelo zranenia.
  Živé vysielanie zo zásahu proti teroristom:

  Situáciu sledujeme ONLINE:

  17.34 Od tlačiarne v Kyjeve odlietela helikoptéra.

  17.28 Podla policajného zdroja zomreli aj americki a polski útočníci z obchodu s kóšer potravinami, uviedol to Francúzsky rozhlas a denník Le Monde. Všetci rukojemníci by mali byť v poriadku.

  17.21 France 24 a AFP: Dvaja podozriví z útokiv na streche hotela Kyjev boli pri zásahu zabití. Podarilo sa vraj oslobodiť rukojemníkov. Ďalšia správa hovorí o tom, že jeden z rukojemníkov, zadržiavaný v tlačiarni, by mal byť mimo ohrozenia života.
  17.17 Zásah proti ozbrojenému útočníkovi, ktorý drží päť rukojemníkov, prebiehal aj v židovskom obchode v Porte de Vincennes. Ozvalo sa päť mohutných explózií. „Už nepočujeme streľbu, policajti postupujú pomalšie. Zdá sa, že útočná fáza zásahu sa skončila. Priamo pred supermarket s kóšer potravinami prichádzajú záchranári. Bude dochádzať k evaukuácii zranených, ak sú tam,“ uvádza reportér miestnej televízie. 17.01 Pri tlačiarni v Kyjeve zaznieva streľba a výbuchy, tvrdí to BBC. Podľa všetkého polícia začala akciu. „Bola to intenzívna streľba. Počuli sme veľa výstrelov a dva-tri mohutné výbuchy. Všetci sme pred televíziou a sledujeme, čo sa odohráva kúsok od nášho domu. Stále to nedokážeme pochopiť,“ uviedla v rozhovore pre Českú televíziu svedkyňa policajného zásahu Anissa.

  16.55 Daily Telegraph uviedol, že alžírske tajné služby varovali Francúzsko pred plánovaným teroristickým útokom 6. januára – teda deň pred atentátom na ľudí z redakcie Charlie Hebdo.

  16.49 Said Kouachi, starší z dvoch bratov, údajne navštívil v roku 2011 Jemen, kde sa stretol s radikálnym duchovným a členom teroristickej organizácie al-Kajdá Anvarom Avlakím. S odvolaním sa na zdroj z jemenskej tajnej služby o tom informovala agentúra Reuters.

  16.42 Šéf britskej bezpečnostnej služby MI5 Andrew Parker varoval, že ozbrojenci z al-Kajdá v Sýrii sú pripravení na Západe útokmi spôsobiť masové straty na životoch, prípadne zaútočiť na dopravné systémy alebo na „kultové ciele“. Podľa neho sú vysoko pravdepodobné aj útoky na Veľkú Britániu, povedal v mimoriadnom verejnom prejave v Londýne, plánovanom ešte pred zabíjaním v Paríži. Jeho posledný verejný prejav bol v októbri 2013.

  16.37 Vodca libanonského Hizballáhu podľa AP hovorí, že islamskí extrémisti urazili islam a proroka Mohameda viac než tí, ktorí publikovali satirické karikatúry zosmiešňujúce náboženstvo. Hassan Nasralláh nespomenul priamo útok v Paríži, ale podotkol, že islamskí extrémisti, ktorí stínajú hlavy a zabíjajú ľudí, spôsobili islamu viac škody, než ktokoľvek iný v histórii.
  16.36 Francois Hollande plánuje v nedeľu v Štrasburgu prerokovať súčasnú situáciu a ďalší postup s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou. Medzitým izraelký denník Haarec informoval, že tamojší premiér Benjamin Netanjahu nariadil ministerstvu zahraničia a tajnej službe Mossad, aby francúzskej vláde poskytli úplnú podporu potrebnú v boji s vlnou terorizmu v Paríži.

  16.30 Polícia uvoľnila zátarasy na ceste vedúcej lesíkom, kde sa zrejme cez noc ukrývali bratia Kouachiovci, kým ráno ukradli auto a zabarikádovali sa v budove tlačiarne v Dammartin-en-Goele. Tamojšia dráma trvá už sedem hodín.

  16.27 Útočník z kóšer supermarketu hrozí zabitím rukojemníkov, ak polícia zaútočí na bratov Kouachiovcov, ktorí v súčasnosti držia jedného rukojemníka v mestečku severne od Paríža. Informáciu priniesla agentúra AP.

  Keď sa 39-ročný Joachim Roncin dopočul o atentáte na parížsku redakciu týždenníka Charlie Hebdo, umiestnil na Twitter jednoduchý a pôsobivý grafický odkaz. Následne jeho „Je suis Charlie“ (Som Charlie) obletelo svet a stalo sa neprehliadnuteľným prejavom podpory verejnosti satirickému magazínu, uviedol vo svojom internetovom vydaní denník Le Monde. Čítajte viac v článku Autor sloganu Je suis Charlie: Bolo to úplne spontánne.
  16.06 Parížska polícia sa obáva ďalších útokov na židovské štvrte. Nariadila preto zatvoriť tamojšie obchody. Ide predovšetkým o obchody vo štvrti Marais, kde pred sabatom býva najviac zákazníkov.

  16.00 Bývalý francúzsky nacionalistický politik Jean-Marie Le Pen sa zjavne snaží zo situácie vytĺcť politický kapitál. Na Twitter umiestnil fotografiu svojej dcéry Marine s textom „Keep calm and vote le Pen“ (Zachovajte pokoj a voľte Le Penovú). Tá je šéfkou Národného frontu (FN) a teší sa z podpory tretiny Francúzov. V týchto dňoch zároveň uviedla, že ak sa stane prezidentkou, v krajine otvorí diskusiu o znovuzavedení trestu smrti.
  15.45

  15.42 Amedy Coulibaly má 33 rokov a pochádza z Juvisy-sur-Orge z oblasti Ile-de-France. Spolu s Chérifom Kourachim boli jednými z najoddanejších stúpencov odsúdeného teroristu Djamela Beghala. Zo záznamu telefonických hovorov vyplýva, že spoločne navštívili Beghalov dom v juhofrancúzskom Murate. Dvadsaťšesťročná Hayat Boumeddieneová je Coulibalyho partnerkou od roku 2010 a žila v jeho byte v čase, keď si Coulibaly odpykával trest vo väzení.

  15.36 Podľa RTL Coulibaly žiada, aby polícia prepustila bratov Kouachiovcov.

  15.25 Sky News informuje o treťom incidente v centre Paríža na Trocadero neďaleko Eiffelovej veže. To však o pár minút poprelo ministerstvo vnútra.
  Policajti pred parížskym kóšer supermarketom, v ktorom útočník zadržiava rukojemníkov.
  Policajti pred parížskym kóšer supermarketom, v ktorom útočník zadržiava rukojemníkov.
  Autor: Reuters, CHARLES PLATIAU
  15.18 Francúzske ministerstvo vnútra poprelo informácie médií, že by pri dráme okolo rukojemníkov v Paríži zahynuli dve osoby. Policajné zdroje hovoria o jednom ťažko zranenom.

  15.11 Denník Le Monde na situáciu v parížskom supermarkete napísal, že na začiatku všetkého bola prestrelka medzi políciou a dvoma ľuďmi. Muž potom utiekol do kóšer obchodu a zajal niekoľko rukojemníkov. Druhá nemenovaná osoba sa vraj vzdala polícii.
  14.58 Amed Coulibaly a Hayat Boumeddieneová sú podľa polície ozbrojení a nebezpeční. Boumeddieneová je zrejme Coulibalyho priateľkou. Ulice v okolí kóšer obchodu sú obsadené desiatkami policajných vozov, nie je možné sa dostať dovnútra ani von.

  V stredu bol medzi obeťami útoku islamistov aj moslimský policajt. Ženatý moslim a otec dvoch detí Ahmed Merabet, ktorý sa stal jednou z obetí páchateľov masakru v redakcii satirického týždenníka Charlie Hebdo, zomrel podľa priateľov rukou moslimov, ktorí na jeho vieru nebrali najmenší ohľad, tvrdí to denník The Daily Telegraph. Čítajte viac v článku Medzi obeťami útoku islamistov bol aj moslimský policajt.

  14.49 Spravodajca Českej televízie Bohumil Vostal informoval, že potvrdili spojitosť Amedyho Coulibalyho sa zabitím policajtky v Montrouge. Coulibaly je podľa polície extrémne nebezpečný. Streľba v Paríži trvala podľa svedkov približne 20 sekúnd. Počty zranených sa rozchádzajú.
  14.41 Francúzska polícia zverejnila mená podozrivých zo štvrtkovej streľby v Montrouge v južnom Paríži. Žena sa volá Hayat Boumeddieneová a muž Amed Coulibaly. Práve on by mohol byť útočníkom v židovskom obchode. Polícia na nich vydala zatykač, no nepotvrdila, či sú obidve osoby na mieste činu.

  14.34 AFP tvrdí, že dráma v kóšer obchode si vyžiadala dvoch mŕtvych; France 24 hovorí o dvoch zranených.

  14.33 Francúzske médiá zverejnili fotografiu muža, ktorý zrejme zadržiava rukojemníkov v parížskom kóšer obchode. Má na svedomí aj smrť policajtky v Montrouge.

  14.30 Hovorca radnice Dammartin-en-Goele oznámil agentúre AP, že polícia nadviazala kontakt s ozbrojencami zabarikádovanými v tlačiarni. Tí údajne súhlasili s tým, aby bola evakuovaná neďaleká škola.
  14.16 Polícia v Dammartin-en-Goele oznámila, že zvolá tlačovú konferenciu, hneď ako „bude prípad vyriešený“.

  14.14 Podľa televízie RTL sú medzi najmenej piatimi rukojemníkmi v Paríži ženy a deti. Nad obchodom sú byty, polícia megafónom vyzýva okoloidúcich, aby vypratali priestor. „Vy viete, kto ja som,“ odkázal vraj policajtom.
  14.03 Server Le Point oznámil, že v pivnici obchodu, ktorý sa nachádza v oblasti Porte de Vincennes, je zablokovaných okolo 15 zákazníkov. Majiteľ obchodu v susedstve telefonicky France24 povedal, že videl jedného ozbrojeného muža. Podľa ďalších zdrojov má muž dve zbrane. Z bezpečnostných dôvodov zastavili metro medzi stanicami Porte de Vincennes a Porte de Charenton.

  14.00 Televízia BFM uviedla, že muž, ktorý je podozrivý zo zastrelenia policajtky Clarissy Jean-Philippeovej, zadržiava v supermarkete s kóšer potravinami neďaleko Porte de Vincennes päť rukojemníkov. Na miesto sa vydal minister vnútra Bernard Cazeneuve. Jeden z právnikov žijúcich neďaleko potvrdil, že bola nariadená evakuácia.
  13.58 Muž, ktorý v parížskom Porte de Vincennes drží rukojemníkov v obchode s kóšer potravinami, je údajne ozbrojený kalašnikovom. Reuters hovorí o jednom zranenom. Medzi rukojemníkmi sú ženy a deti. 13.47 Podľa agentúry Reuters je na mieste streľby – v parížskom supermarkete zrejme jeden zranený. Agentúra AFP nevylučuje, že páchateľ má najmenej päť rukojemníkov. Podozrievaný je muž, ktorý vo štvrtok zabil policajtku.

  13.40 Informácie hovorcu ministerstva vnútra, že prioritou je nadviazať s atentátnikmi dialóg, prišli dve hodiny po tom, čo sa objavila správa, že už sa nimi rokuje a že vyslovili želanie zomrieť ako mučeníci. Francúzske ministerstvo vnútra údajne starostlivo sleduje sociálne siete a upozorňuje, že každý, kto glorifikuje stredajší útok na redakciu Charlie Hebdo, riskuje trest až sedem rokov väzenia.

  13.37 Agentúra Reuters s odvolaním sa na policajné zdroje hlási streľbu v supermarkete s kóšer potravinami vo východnej časti Paríža. Na mieste sú vraj zranení. Predpokladá sa, že ide o toho istého muža, ktorý vo štvrtok zastrelil policajtku v Montrouge.
  13.31 Obyvateľ Dammartinu Imchal Lyèce na twitteri tvrdí, že pokiaľ ide o situáciu vonku, čakajú v absolútnom zmätku, kým policajti iba stoja na svojich pozíciách.

  13.28 Zostávajúci členovia redakcie Charlie Hebdo dorazili do kancelárií denníka Liberation. Pripravujú tu nové číslo svojho časopisu, ktoré by malo vyjsť v stredu v miliónovom náklade. Bude mať len osem stránok, pričom s jeho vydaním pomáhajú aj ďalšie francúzske médiá.

  13:20 Francúzska polícia podľa agentúry Reuters zablokovala mesto, ako sa zabarikádovali teroristi.

  13:01 Pri meste Dammartin-en-Goële sa tvoria kolóny áut s novinármi, ktorí sa chcú dostať k miestu rukojemníckej drá­my.
  12:59
  Ozbrojený príslušník špeciálnej policajnej jednotky pri tlačiarni, kde sa zabarikádovali teroristi a zadržiavajú rukojemníkov.
  Ozbrojený príslušník špeciálnej policajnej jednotky pri tlačiarni, kde sa zabarikádovali teroristi a zadržiavajú rukojemníkov.
  Autor: SITA/AP, Thibault Camus
  12:45 Tank a obrnený voz v blízkosti tlačiarne, kde sa zabarikádovali teroristi zadržiavajúci rukojemníkov:

  12:27 Francúzsky prezident François Hollande na margo útoku na redaktorov povedal: „Myslím si, že útočníci budú čoskoro postavení pred súd.“ Francúzske médiá však pochybujú, že takýto scenár je pravdepodobný, pretože teroristi sa môžu pokúsiť o samovraždu.

  Hollande vo svojom vyhlásení zároveň pripustil, že existovali isté náznaky o možnosti takéhoto útoku. Uistil ale, že teraz v krajine panuje najvyšší stupeň bezpečnostných opatrení a že sa štátne zložky sústredia na zabezpečenie obyvateľov.

  12:22 Telefónne linky v Dammartine odstavili, pravdepodobne, aby sa zabránilo bratom-teroristom kontaktovať sa s vonkajším svetom, hlási Sky News.
  12:14

  12:11 Hold teroristom, ktorí zaútočili na karikaturistov v redakcii týždenníka Charlie Hebdo, v piatok vzdali somálski islamisti z hnutia aš-Šabáb. Bratia Chérif a Said Kouachiovci sú podľa nich „hrdinovia“. S odvolaním sa na oficiálnu rádiovú stanicu hnutia o tom informovala agentúra AFP. Vo štvrtok za hrdinov bratov Kouachiovcov označila aj radikálna organizácia Islamský štát. „Charlie Hebdo urazil nášho proroka a pobúril milióny moslimov. Obaja bratia sú prvými, ktorí sa pomstili,“ uverejnili islamistické milície aš-Šabáb vo svojom vyhlásení. „Zblúdilé duše“ sa podľa neho mýlia, keď tvrdia, že bola napadnutá sloboda slova. Kouachiovci údajne konali, ako mali. Usáma bin Ládin, bývalý vodca organizácie Al-Kajdá, na ktorú je Šabáb napojený, vraj Západ v minulosti varoval, že pokiaľ nebude mať sloboda slova hranice, mal by očakávať, že potečie krv.
  Francúzska polícia zasahuje proti teroristom
  Jednotky strážiace kruhový objazd v blízkosti priemyselnej zóny, kde sa ukrývajú teroristi s rukojemníkom. Novinári zhromaždení na kopci v blízkosti miesta, kam sa utiahli teroristi s rukojemníkom. Sanitky sa usilujú dostať do Dammartin-en-Goele, mestečka 40 kilometrov od Paríža, ktoré dnes zaplnila policajná a vojenské technika. Ambulances try to make their way to Dammartin-en-Goele, northeast Paris, as part of an operation to seize two heavily armed suspects, Friday, Jan. 9, 2015. French security forces swarmed a small industrial town northeast of Paris Friday in an operation to capture a pair of heavily armed suspects in the deadly storming of a satirical newspaper. Shots were fired as the brothers stole a car in the early morning hours, said a French security official, who could not immediately confirm reports of hostages taken or deaths later in the day in the town of Dammartin-en-Goele, about 40 kilometers (25 miles) northeast of Paris. (AP Photo/Michel Spingler) Policajti strážia vstup do mesta Dammartin-en-Goele. Policajné dodávky zoskupené v meste Dammartin-en-Goele severovýchodne od Paríža. Helikoptéry so zásahovými jednotkami. Francúzky vojenský vrtuľník so zásahovými jednotkami v blízkosti miesta, kde sa ukrývajú teroristi s rukojemníkom. Francúzska polícia kontroluje všetky cesty v okolí priemyselného areálu, do ktorého sa utiahli teroristi. Francúzski policajti naháňajú islamistických teroristov, ktorí zaútočili na redakciu Charlie Hebdo.
  12:08 Mapa regiónu severovýchode Paríža, kde sa odohráva piatková teroristická dráma:

  12:03 Ani po dvoch hodinách francúzske úrady nezverejnili presný počet rukojemníkov, ktorých držia teroristi v budove tlačiarne v meste Dammartin-en-Goel. Podľa neoverených informácií francúzskych médií by však mal byť rukojemník iba jeden. Údajne nejde o ženu, ale muža vo veku 28 rokov, ktorý v tlačiarni pracoval. Jeho rodina potvrdila, že nereaguje na mobilnom telefóne.

  11:55 Policajti už nadviazali kontakt s údajnými teroristami. Teroristi, ktorí zadržiavajú rukojemníkov v tlačiarni v meste Dammartin-en-Goële, uviedli v telefonickom rozhovore s políciou, že chcú zomrieť ako mučeníci. S odkazom na slová francúzskeho poslanca Yvesa Albarella pre kanál aj Tele o tom informovala stanica CNN.

  11:52 Na mieste, kde prebieha policajný zásah, je do akcie je nasadených vyše 1000 policajtov.
  11:49 Rodina a priatelia nemajú správy o zamestnancoch tlačiarne, kde sa teroristi zabarikádovali. 11:48
  Novinári zhromaždení na kopci v blízkosti miesta, kam sa utiahli teroristi s rukojemníkom.
  Novinári zhromaždení na kopci v blízkosti miesta, kam sa utiahli teroristi s rukojemníkom.
  Autor: Reuters, Eric Gaillard

  11:47 Francúzsky LePoint oznámil, že strelec, ktorý zabil policajtku vo štvrtok v Montrouge je z tej istej džihádistickej skupiny ako zabijaci v redakcii Charlie Hebdo. Viac v článku V Paríži sa znovu strieľalo, pri Lyone vybuchla nálož.

  11:44 Francúzske ministerstvo vnútra oznámilo, že všetky deti z okolia sú v bezpečí, strážené v školách.

  11:43 Podľa novších informácií je rukojemníčka len jedna, ide o ženu.
  11:31

  11:30 Francúzsky prezident Hollande: „Musíme urobiť všetko pre zaistenie bezpečnosti našich občanov. Obyvatelia musia vedieť, že žije v právnom štáte.“

  11:25 Dážď a hmla znižuje viditeľnosť a obmedzuje vrtuľníky v lietaní, v okolí je však množstvo ozbrojených policajtov – ide o najväčšiu policajnú akciu v histórii Francúzska.

  11:23 Okrem desiatok príslušníkov špeciálnych síl a polície, ktorí tlačiareň s teroristami v industriálnej zóne Dammartin-en-Goel obkľúčili, sú v pohotovosti aj tímy zdravotníkov. Ozbrojenci majú bližšie nespresnený počet rukojemníkov, francúzske médiá hovoria najpravdepodob­nejšie o štyroch.

  11:21 Šéfka francúzskej strany FN Marine Le Penová vyzvala na okamžité pozastavenie Schengenskej dohody, čo by znamenalo uzavretie hraníc krajín schengenského priestoru.

  11:16 Obaja útočníci údajne vyhlásili, že chcú zomrieť ako mučeníci.
  11:15 Fotografie z miesta policajnej akcie na teroristov vo Francúzsku:

  11:13 Agentúra Reuters informuje, že jeden starší z bratov podozrivých z útoku v Paríži sa vraj stretol s kazateľom skupiny Al-Kajdá. Said Kouachi údajne navštívil v roku 2011 Jemen, kde sa stretol radikálnym duchovným a členom teroristickej organizácie al-Kajdá Anvarom Avlakím.

  11:12 Polícia, ktorá vyjednáva s teroristami, požiadala novinárov, aby nenakrúcali pozície policajných síl a nezlepšovali tým prehľad oboch strelcov o situácii vonku.
  11:11 Policajná akcia:

  11:08 Tlačiareň Création Tendance Découverte, kde sa teroristi zabarikádovali s rukojemníkmi, sa nachádza v industriálnej zóne na okraji mesta Dammartin-en-Goel, asi štyridsať kilometrov severovýchodne od Paríža. Blízko sa nachádza medzinárodné letisko Charlesa de Gaulla.

  11:01 Sophia býva blízko priemyselnej zóny v Dammartin-en-Goele, kde prebieha rukojemnícka dráma. „O pol desiatej začali nad našimi hlavami lietať vrtuľníky. Prišla polícia a vyzvala nás, aby sme zatiahli žalúzie a nepozerali sa z okien. Všetci sa vrátili do svojich domovov, aj tí, ktorí nie sú odtiaľto, šli do domov miestnych obyvateľov. Ulice sú prázdne. Vidím vstup do priemyselnej zóny, prichádzajú hasiči a sanitky,“ povedala pre televíziu France 24. Ľudia majú naozaj strach.
  10:59 Miesto policajnej akcie:

  10:57 Hovorca ministerstva vnútra potvrdil, že „doteraz nedošlo k žiadnemu úmrtiu ani zraneniu.“

  10:55 Francúzske Info rádio cituje políciu, že podozriví majú jedného rukojemníka. Na scénu v Dammartine už prišli aj špeciálne jednotky ťažkoodencov.
  10:54

  10:47 Letisko Charlesa de Gaulla zavrelo dve zo štyroch pristávacích dráh.

  10:40 Operácia, ktorej sa zúčastňujú tiež armádne vrtuľníky, sa odohráva v Dammartin-en-Goele severne od Paríža, kde bolo počuť streľbu. O začatí operácie pred novinármi informoval minister vnútra Bernard Cazeneuve.

  10:00 Podľa francúzskych médií sú bratia Chérif a Said Kouachiovci v Dammartin-en-Goel. Minister povedal, že im polícia odrezala únikové cesty, na mieste je špeciálna jednotka, policajti vyzvali miestnych občanov, aby nevychádzali. Bratia majú podľa médií pri sebe aspoň jedného rukojemníka.
  Obete teroru v Paríži: karikaturisti, policajti, údržbár i ekonóm

  Frédéric Boisseau (42) Údržbár firmy Sodexo bol zastrelený vo vedľajšej budove. Mal ženu a dve deti.

  Franck Brinsolaro (49) Policajt, ktorý bol osobným strážcom šéfredaktora Stéphana Charbonniera. Mal manželku a dve deti.

  Jean Cabut (76) Známy bol pod prezývkou Cabu, noviny Le Monde ho označili za giganta tlačovej karikatúry. Kreslič pôsobil od roku 1960 v satirickom časopise Hara-Kiri, ktorý bol neskôr zakázaný a na jeho troskách vznikol Charlie Hebdo. Cabut sa podieľal na vývoji komiksového spravodajstva a je autorom komiksovej postavy gymnazistu Le Grand Duduche, ktorého príhody vychádzali v časopise Pilote. Cabut vyštudoval umenie na parížskej École Estienne a v 50. rokoch začal publikovať svoje prvé kresby v lokálnych novinách.

  V priebehu vojny v Alžírsku slúžil v armáde a prispieval tiež do armádneho časopisu. Kvôli trpkým skúsenostiam z vojny sa stal zaprisahaným antimilitaristom, podľa niektorých zdrojov inklinoval i k anarchistickým myšlienkam. Práve Cabut vraj stál za publikovaním karikatúr proroka Mohameda v roku 2006.

  Jean Cabut bol otcom francúzského punkového speváka Emannuela Cabuta, ktorý vystupoval pod umeleckým menom Mano Solo. Emannuel Cabut predčasne zomrel v roku 2010, bol taktiež HIV pozitívny.

  Elsa Cayatová (54) Jediná žena medzi obeťami. Vyštudovala psychológiu a písala fejtóny. Napísala tiež niekoľko kníh zaoberajúcich sa partnerskými vzťahmi a sexualitou, zaoberala sa i holokaustom.

  Philippe Honoré (74) Karikaturista, ktorý už vo svojich 16 rokoch začal kresliť pre denník Sud-Ouest. Do Charlie Hebdo nastúpil v roku 1992. Bielovlasý kreslič bol údajne autorom karikatúry šéfa Islamského štátu abú Bakra Bagdádího, ktorý praje všetko najlepšie a hlavne zdravie. Karikatúra sa objavila ešte pred útokom na twitterovom účte Charlie Hebdo.

  Ahmed Merabet (42) Moslimský policajt, ktorý pochádzal z Tuniska. Jeden z teroristov ho chladnokrvne zastrelil, keď ležal zranený a neozbrojený na ulici a vzdával sa. Zostala po ňom manželka a dve deti.

  Bernard Maris (68) Písal fejtóny a bol tiež ekonómom a akcionárom Charlie Hebdo. Maris písal taktiež pre viacero prestížnych francúzskych novín, prednášal na univerzite a angažoval sa i v politike. Bol ženatý, manželka mu zomrela v roku 2012. Maris, veľký priaznivec ekonóma Johna Maynarda Keynese, bol uznávaným ekonomickým odborníkom. Bol vo vedení francúzskej centrálnej banky, napísal niekoľko kníh a v roku 1995 ho ekonomický magazín Le Nouvel Économiste vyhlásil za ekonóma roku.

  Moustapha Ourrad Jeden z korektorov magazínu, ktorý sa do Francúzska prisťahoval vo svojich 20 rokoch z Alžírska.

  Michel Renaud (69) Nebol zamestnancom týždenníka, do redakcie prišiel na návštevu krátko pred masakrom so svojím priateľom, ktorý streľbu prežil.

  Bernard Werlhac (57) Pravidelný prispievateľ Charlie Hebdo kreslil pod pseudonymem Tignous. Kreslil pre viacero časopisov, jeho predkovia pochádzajú z Ekvádoru.

  Georges Wolinski (80) Spoločne s Cabutem bol duchovným otcom niekoľkých generácii kresličov a karikaturistov súčasnosti. Bol označovaný za provokatéra, pesimistu a cynika. Narodil sa v Tunisku židovským rodičom, jeho otec pochádzal z Poľska, matka patrila do tuniskej talianskej komunity. Podľa niektorých správ bol jeho otec zavraždený, keď mal Wolinski dva roky. Do Francúzska sa jeho rodina odsťahovala v roku 1946.

  Pôvodne študoval architektúru, štúdiá ale nedokončil a začal sa venovať kresleniu karikatúr a obrázkov, ktorých hlavnými témami bola politika a sex. Začínal v Hara-Kiri po boku Cabuta a v roku 1969 nastúpil do Charlie Hebdo. V roku 2005 sa stal nositeľom najvyššieho francúzskeho štátneho vyznamenania – Rádu čestnej légie.

  Stéphane Charbonnier (47) Slávny karikaturista bol známy tiež pod skratkou Charb. Pôsobil v niekoľkých médiách a do Charlie Hebdo nastúpil v roku 1992. V roku 2009 sa stal šéfredaktorom. O dva roky neskôr po vydaní zvláštneho čísla nazvaného Charia Hebdo bola redakcia týždenníka podpálená a Charbonnier dostával vyhrážky. Charbonnier bol pod policajnou ochranou. V roku 2012 časopis zverejnil karikatúry proroka Mohameda. Bolo to v dobe, kedy svetom otriasali násilné protesty proti kontroverznému filmu Nevinnosť moslimov. „Máme dojem, že Charlie Hebdo oficiálne smie napádať katolícku krajnú pravicu, ale z fundamentalis­tických islamistov si uťahovať nemôžeme,“ povedal vtedy Charbonnier.

  V tom istom roku sa podľa tlače dostal do hľadáčika teroristickej siete Al-Káida. Charbonnier si vypožičal výrok španielskej ľavicovej političky z dôb občianskej vojny koncom 30. rokov Dolores Ibárruriovej, že radšej zomrie postojačky, než by žil na kolenách. „Nemám deti, nemám ženu, nemám auto a ani žiadne dlhy,“ odpovedal s nadsádzkou tiež na otázky, či sa bojí o svoj život.
  Štyria zranení zostávajú vo vážnom stave

  Z 11 ľudí, ktorí boli zranení pri stredajšom teroristickom útoku na redakciu Charlie Hebdo, zostávajú štyria vo vážnom stave. Zostávajúci už boli prepustení z nemocnice. Svedectvo o stredajších udalostiach podal rozhlasovej stanici France Info reportér Laurent Léger, ktorý je medzi pozostalými.
  Ceruzkové kríže ako spomienka na obete útoku na Charlie Hebdo v Rio de Janeiro.
  Ceruzkové kríže ako spomienka na obete útoku na Charlie Hebdo v Rio de Janeiro.
  Autor: SITA/AP, Leo Correa

  Najhoršiu prognózu zo zranených má podľa lekárov tvorca webovej stránky týždenníka Simon Fieschi. Lekári ho uviedli do kómy. „Nie je to s ním dobré,“ potvrdil Léger. Fieschiova priateľka povedala, že bol zasiahnutý do ramena a strela prerazila pľúca. „Zasiahnutá je tiež chrbtica, takže sa nevie, či bude môcť chodiť,“ povedala žena.

  „Stále sa pýtam, ako je možné, že som prežil. Strieľali bez rozdielu na všetkých. Videl som jedného maskovaného strelca, veľa krvi, polovicu redakcie na zemi. Videl som hrôzu,“ povedal Léger, ktorý nepotvrdil pôvodné informácie, že útočníci vyvolávali niektorých redaktorov menami. „Práve sme končili poradu, keď sme začuli nejaké výbuchy, potom sa otvorili dvere, dnu vrazil muž a kričal Alláhu akbar (Boh je veľký). Vyzeral ako člen GIGN alebo Raid (elitnej policajnej jednotky), bol v čiernom, na hlave mal kuklu, v rukách zbraň a potom začal strieľať. Zacítil sme prach. Vrhol som sa pod stôl v rohu a on ma nevidel, potom začali kolegovia mŕtvi padať,“ dodal Léger. Všetko sa vraj zbehlo mimoriadne rýchlo.

  „Videl som, že ostatní ležia na zemi, počul som detonácie a potom naraz všetko stíchlo. Bežali sme k zraneným, držal som Fieschiho za ruku,“ pokračoval Léger.

  Povedal, že od roku 2006, keď týždenník zverejnil karikatúry islamského proroka Mohameda, dostával najmä hlavný redaktor Stéphane Charbonnier, ktorý používal prezývku Charbo, mnoho vyhrážok. „Charbo sa cítil viac v nebezpečenstve než ostatní. My sme si to nepripúšťali,“ priznal Léger, ktorý sa chce podieľať na príprave budúceho čísla týždenníka. Má vyjsť ako zvyčajne v stredu, ale na rozdiel od bežného vydania s nákladom 60-tisíc kusov má vyjsť tentoraz milión výtlačkov.

  „Nechcem, aby to bol nekrológ, ale výzva žiť, hovoriť svoje názory, pokračovať v boji proti hlúposti, proti ľudskej hlúposti, proti zastieraniu, proti fundamentalizmu všetkého druhu,“ povedal Léger.
  Charlie Hebdo sídlil na novej adrese bez označenia, strelci tápali

  Francúzsky satirický týždenník Charlie Hebdo sa presťahoval do jedenásteho parížskeho obvodu vlani v júli. Hoci atentátnici, ktorí v jeho redakcii v stredu povraždili 12 ľudí, prišli na miesto v čase konania porady, nepoznali presnú adresu. Pôvodne vošli do iného domu a museli sa opýtať, kde redakcie je. Napísal to v piatok v podrobnom popise stredajších udalostí denník Le Monde.
  Francúzski policajti naháňajú islamistických teroristov, ktorí zaútočili na redakciu Charlie Hebdo.
  Francúzski policajti naháňajú islamistických teroristov, ktorí zaútočili na redakciu Charlie Hebdo.
  Autor: Reuters, CHRISTIAN HARTMANN

  Redakcia vraj bola neoznačená z bezpečnostných dôvodov a ľudia v susedstve boli požiadaní, aby o nej s nikým nehovorili. „Od atentátu z roku 2011 (podpaľačského útoku na Charlie Hebdo) dostávala redakcia množstvo vyhrážok. Týždenník sa presťahoval do anonymných priestorov, vchod do redakcie nebol ničím označený, susedia boli požiadaní, aby nerozširovali, že tam redakcia pracuje,“ napísal Le Monde.

  Podľa denníka vraj útočníci vošli najprv na ulici Nicolas Appert do domu číslo šesť, kde bol práve doručovateľ s doporučeným listom. Tam sídli audiovizuálne spoločnosť, atentátnici sa spýtali, kde je Charlie Hebdo, vystrelili do jedných dverí a vyšli von. Až potom vstúpili do domu číslo desať, v ktorom Charlie Hebdo sídli od vlaňajšieho júla.

  Zatiaľ ale nikto neobjasnil, ako je možné, že boli útočníci tak dobre oboznámení s prevádzkou redakcie a vstúpili dovnútra práve vtedy, keď sa konala porada a na mieste boli takmer všetci redaktori.

  Le Monde tiež tvrdí, že už vlani v auguste parížska prefektúra dospela k názoru, že pominulo ohrozenie, takže bezpečnostné opatrenia okolo Charlie Hebdo boli zmiernené.

  Server lesinrocks teraz zverejnil video z porady redakcie z februára 2006. Sú na ňom aj obete stredajšej streľby Jean Cabu, Stéphane Charbonnier a George Wolinski a debatujú o čísle s karikatúrami proroka Mohameda.
  Pátranie po strelcoch z Paríža pokračuje tretím dňom

  Veľká pátracia akcia po dvoch mužov podozrivých zo stredajšieho krvavého útoku na Charlie Hebdo v Paríži vstúpila do tretieho dňa. Francúzska polícia sa momentálne koncentruje na vidiecku oblasť Pikardie severovýchodne od Paríža, kde muži vo štvrtok vykradli benzínovú stanicu.

  Bratov Saida a Chérifa Kouachiovcov spoznali na pumpe pri meste Villers-Cotterets, 80 kilometrov od Paríža, kde údajne ukradli jedlo a benzín. Muži sú podľa médií vyzbrojení kalašnikovmi a granátometmi.

  Najvyšší stupeň teroristickej výstrahy rozšírili medzičasom z oblasti Paríža aj na Pikardiu. Špeciálne ťažko ozbrojené jednotky podporujú pri bezprecedentnej pátracej operácii vrtuľníky, psy a v noci sa využívali prístroje na nočné videnie.

  Ministerstvo obrany uviedlo, že v celej krajine je v nasadení 88-tisíc mužov z polície i armády. Doteraz zatkli deväť ľudí s väzbami na bratov. Zvýšené bezpečnostné opatrenia sú citeľné naprieč Francúzskom, pričom polícia stráži médiá, kostoly, mešity či dopravné uzly.
  Stále sa konajú spomienkové akcie

  V Paríži sa už druhú noc po sebe konali spomienky za obete streľby. Americký prezident Barack Obama prišiel vyjadriť sústrasť na francúzske veľvyslanectvo vo Washingtone. Páchatelia boli podľa údajov BBC na zozname osôb so zákazom vycestovať do USA.

  Bratia vo veku 32 a 34 rokov, ktorí v stredu zastrelili 12 ľudí, sa narodili v Paríži alžírskym prisťahovalcom. Chérifa v roku 2008 odsúdili na tri roky väzenia za členstvo v parížskej skupine, ktorá posielala džihádistov do Iraku. Jeden z bratov údajne dokonca absolvoval tréning u skupiny al-Kajdá v Jemene. Pri útoku na týždenník páchatelia kričali, že pomstili proroka Mohameda a „Alah je veľký“.
  Zdielať článok na Facebook
  Súvisiace články:

  Autor sloganu Je suis Charlie: Bolo to úplne spontánne
  Britský Guardian poskytne finančnú pomoc Charlie Hebdo
  Eiffelovku zhasli na počesť obetí útoku
  Zavraždili aj kráľa karikatúry
  Francúzska polícia stále pátra po útočníkoch, prehľadáva domy aj les

  Debata k článku RSS s debatou
  214

  verbatim .., a Ty si spadol z jahody

  Takto si reagoval aj na priamy prenos

  fry „Gojimové (ne-židé) se narodili,…

  Niekde si objavila krestanskych teroristov?…

  A na TA3 už iné ani nevysielajú…
  Celá debata »
  Pridaj komentár
  Ďalšie články z kategórie
  lietadlo, Ukrajina, experti
  Kyjev tri dni pred zostrelením MH17 varoval Haag
  09.01.2015 16:57

  Ukrajinská vláda tri dni pred júlovým zostrelením malajzijského lietadla informovala holandských predstaviteľov o nebezpečnej situácii v oblasti.
  Donald Tusk
  Tusk chce rýchle prijatie smernice o dátach cestujúcich
  09.01.2015 16:25

  Predseda Európskej rady Donald Tusk chce, aby poslanci schválili návrh smernice, podľa ktorej majú členské štáty zdieľať informácie o leteckých pasažieroch.
  Je suis Charlie, slogan, novinári, podpora
  Autor sloganu Je suis Charlie: Bolo to úplne spontánne
  09.01.2015 16:12

  Keď sa 39-ročný Joachim Roncin dopočul o atentáte na redakciu Charlie Hebdo, umiestnil na Twitter jednoduchý grafický odkaz. Jeho „Je suis Charlie“ (Som Charlie) obletelo svet.
  Najnovšie správy
  Euro, peniaze
  Cyprus zrušil obmedzenia finančných transakcií
  09.01.2015 17:40

  Cyprus v piatok zrušil všetky obmedzenia týkajúce sa prevodu peňazí miestnymi firmami do zahraničia.
  lietadlo, Ukrajina, experti
  Kyjev tri dni pred zostrelením MH17 varoval Haag
  09.01.2015 16:57

  Ukrajinská vláda tri dni pred júlovým zostrelením malajzijského lietadla informovala holandských predstaviteľov o nebezpečnej situácii v oblasti.
  Donald Tusk
  Tusk chce rýchle prijatie smernice o dátach cestujúcich
  09.01.2015 16:25

  Predseda Európskej rady Donald Tusk chce, aby poslanci schválili návrh smernice, podľa ktorej majú členské štáty zdieľať informácie o leteckých pasažieroch.
  Je suis Charlie, slogan, novinári, podpora
  Autor sloganu Je suis Charlie: Bolo to úplne spontánne
  09.01.2015 16:12

  Keď sa 39-ročný Joachim Roncin dopočul o atentáte na redakciu Charlie Hebdo, umiestnil na Twitter jednoduchý grafický odkaz. Jeho „Je suis Charlie“ (Som Charlie) obletelo svet.
  Sledujte Správy na Facebooku
  Najčítanejšie
  dnes včera 3 dni

  1 Minúta po minúte: Rukojemnícka dráma sa skončila, teroristi sú mŕtvi
  2 Zavraždili aj kráľa karikatúry
  3 Z lacnej ropy v Európe najviac získa Slovensko
  4 Ján Čarnogurský starší bude možno blahorečený
  5 Strelkov: Rusko by malo priznať, že v Donbase bojuje
  6 Chytili členov medzinárodnej organizovanej skupiny
  7 Frustrovaní Briti, frustrovaný Cameron?
  8 Lipšicovi doručili biely prášok a výhražný list, nebol to antrax
  9 Boko Haram vypálilo nigérijské mesto, zabilo stovky ľudí
  10 Spojené štáty sužuje arktický mráz

  Zľavy na Pravda.sk
  Zima vo Vysokých Tatrách – Hotel SLOVAN*** Tatranská Lomnica
  Zima vo Vysokých Tatrách – Hotel SLOVAN*** Tatranská Lomnica
  31.98% zľava – 177,00 €
  Celodenný vstup do Aquaparku Senec s obedom a vstupom do SAI wellness
  Celodenný vstup do Aquaparku Senec s obedom a vstupom do SAI…
  57% zľava – 12,90 €
  Absolútne bezbolestná laserová operácia očí metódou FEMTO LASIK alebo jedinečnou bezbolestnou metódou LASIK XTRA
  Absolútne bezbolestná laserová operácia očí metódou FEMTO…
  26.29% zľava – 645,00 €
  Hotel Smokovec*** pod Slavkovským štítom v centre Vysokých Tatier
  Hotel Smokovec*** pod Slavkovským štítom v centre Vysokých…
  50% zľava – 118,00 €
  Hotel Kristína*** s wellness a skipassmi priamo v lyžiarskom stredisku
  Hotel Kristína*** s wellness a skipassmi priamo v lyžiarskom…
  40.83% zľava – 129,00 €
  Tip: Predplatné denníka Pravda Ďalšie zľavy »
  Blog
  Nové Čítané Komentované

  Hééééééééééj Slováci. .. barel ropy , už od septembra rapídne zlacnel, čo ceny …
  Ja nie som Charlie
  Ryba alebo gladiátor – Betta Splendens
  Barcelona – Španielsko 2011
  Terorizmom proti terorizmu?
  Vesmírny reaktor: Realita či Sci-fi? ? (2. časť)
  Uruguajský prezident José Mujica -vzor ľavicového lídra
  Život po živote
  Je oprávnenou istota v lásku Najvyššieho?
  Urobte si historický občiansky preukaz.

  Začni písať blog Ďalšie blogy »
  Karikatúra
  Danglár, 9.1.2015
  Predchádzajúca karikatúra »
  Debata
  24 hod 3 dni

  1Strelkov: Rusko by malo priznať, že v Donbase bojuje
  2Minúta po minúte: Strelci sa zabarikádovali neďaleko letiska, v parížskom supermarkete vraj…
  3Lipšicovi doručili biely prášok a výhražný list, nebol to antrax
  4Zavraždili aj kráľa karikatúry
  521. storočie a ľudia sú horší ako zvery, pudy ich ženú vraždiť ? Dokedy !
  6Charlie Hebdo – bezvýznamný plátok, ktorý mali už dávno zakázať
  7Z lacnej ropy v Európe najviac získa Slovensko

  Celý rebríček »

  A tak dalej.., len si zamente mena a miesto terorizmu…, nariklad ze teroristi su zo Zapadnej Europy, ze ich vedie CIA, ze na zostrelenie malajziskeho lietadla s 298 ludmi na palube dal terorista Obama…

 16. Kolemjdoucí napsal:

  STRUČNĚ, VĚCI CO SMRDÍ:

  1. Ztracené doklady
  2. Ten 18 letý „útočník“ co se vzdal policii. Co by jste udělali, kdyby na vás někdo hodil něco takového? Jedině vzdát se před svědky, jinak vás komando zabije při útěku.
  3. Hollande velmi rychle na místě činu.

  Pravda, lež? Vidím to tak 50/50. Čas ukáže pravdu. Co je důležitý ukazatel je však útok na Košer hyper market. Zde je vidět jak je židovská kultura vedle té islámské v Evropě neudržitelná. Oni nepůjdou po křesťanech nebo normálech. Ale po židech, novinářích a představitelích systému (policie, armáda).

  Cílem je velká válka, střet civilizací. Dávám míru v Evropě 5 let, maximálně 10.

 17. Alfa napsal:

  A co ta bota? Jestliže nechce terorista nechat stopy o své totožnosti a zbírá botu (což je u radikála dost nezvyklé, když je ochoten odpálit se a pozabijet co nejvíce lidí), proč má u sebe doklady, které jakoby vypadnou v autě?

  Buď jsou to dost amáteři, a nebo je to divadlo největšího zrna.
  Mají amatéři takovou výzbroj?

 18. nekdokdo napsal:

  Copak vy vážně nevidíte, že ty lidi jsou si jen podobní? :D a to ani ne moc dobře? Jiné uši, jiné vlasy? Nic?

 19. mudrc napsal:

  No vy jste mi ale chytráci, měli byste se přihlásit do nějaký zpravodajský služby. Vaše postřehy by byly určitě přínosem pro ty amatéry, kteří podle vás nahráli tak slabou televizní komedii…

 20. Lukáš Novotný napsal:

  To by mne vážně zajímalo co berete za drogy, protože tohle napsat nemůže příčetný člověk. Co to píšete za nesmysly a vymýšlíte si hlouposti?
  „na ležícím policistovi není vidět žádné dříve utržené zranění. Uklouzl?“ Opravdu musí být zranění viditelné na takovou vzdálenost, fakt ne.
  „výstřel šel mimo;“ ne nešel

  A k té krvi na zemi. Takže podle Vás se připravilo spiknutí, kde zapomněli na krev? :-)

  Ještě detail k těm sanitkám. Kde jste vzali, že mrtvoly se vozí v sanitkách? :)

 21. grafik napsal:

  ad „Jeden z autorů-karikaturistů redakce časopisu Charlese Ebdo při práci“:
  Žel jde o fejk, navíc nepříliš povedený. Myslím, že to bude amatérská počítačová fotomontáž. Hlava k tomu tělu jaksi anatomicky nepasuje (mnohonásobná deformace krku) a navíc je poněkud neuměle ořezaná, jsou tam gliče, resp. zbytky původního fotomateriálu.

  Nicméně, zdá se, že celkově akce Hebdollywood naznačuje letitou praxí osvědčené klamavlajkářství…

 22. Samo napsal:

  Hollywood na Champs-Elysées … alebo ako vyzera clanok pisany paranoidnym schizofrenikom … páni , vy sne snad konspiratori na plny uvazok

  • veritas_vincit napsal:

   Vzdyt vidite, ze je to kompletne obslehnute z nejakych ruskych zdroju. FSB uz jede na plny obratky a rozesila noty.

 23. yamaha napsal:

  ach boze ako mozte uverit tomuto stupidnemu clanku…uz len tie fotky kde kruzkuju tych co odvazaju zranene tela..tak ak niekto je inteligetny tak vidi,ze na prvej fotke je zena a pod tym zakruzkuju muza a uvedu,ze to je ta ista osoba..cudujem sa hlupakom,ze dokazu taketo nezmysli napisat .ten kto toto pisal a prezil by si ten teror vo Francuzsku by sa posral a nenapadlo ho pisat tieto stupidity

 24. abc napsal:

  pozrite si nieco o sandy hook a potom uvidite, ako sa robia tieto divadla s druhotriednymi hercami

 25. vlad napsal:

  Zkuste si pustit http://www.slobodnyvysielac.sk/redata/other/play.php?file=cui bono – 2015-01-08.mp3. Myslím, že to dost pomůže v pohledu na dnešní dění. Slobodny vysielač poslouchám (a už jim i posílám pár korun) už půl roku a nemá chybu. Pouštím si starší relace z archivu, nejen o politice, ale dozvídám se věci, které jsem nějak předtím nechápal. Např. o rakovině, o vodě, o historii slovanů atd. Stojí to fakt za poslechnutí….aspoň večer místo lhářských zpráv ČTv.

  • hel napsal:

   přesně tak, slobodný vysielač je velmi příjemným překvapením ve všech směrech, nejen politicky…až na maďarské vysílání, kterému nerozumím, můžu poslouchat všechno..

 26. Zřejmně zaspal dobu! :) napsal:

  Tak tohle může napsat jen terorista :)…sorry, ale tohle je fakt sra*ka! Při závěrečném zákroku to byly opravdu vynikající výkony těch mrtvých a k smrti vyděšených lidí…nerozumím postoji některých lidí co dokážou napsat za sra*ky, ale chápu to jako muslimskou tvář, která se snaží ovlivnit zdraví rozum…amen! ;)

 27. Za vší zhovadilostí celé akce hledejte Mossad & co.jako u IS,OperaceHornet’s Nest o které již mluvil E.Snowden.Taky BND -zpráva o 9/11 jde do stejného směru..tak o co se hádate?vždyť je to jasný jak poledne.Jen mít odvahu na ty zmetky ukazat prstem;myslím oficielní politické stržení škrabošky a udělat o tom prohlàšení!aby to věděl celýsvět.pa vlaštovka

 28. Tomáš napsal:

  Zabudli napísať, že v aute si terorista čírou náhodou zabudol občiansky. :D

 29. Čas na změnu napsal:

  Puste si to video znovu a udelejte si přímku od AK47 kam by šel výstřel přesně ve chvíli rány a pak se podívejte kde se objevil odraz od země… Jsou to amatéři

 30. Rastislav napsal:

  Je to taká istá „šou“ ako bola 11.9.2001 v New Yorku. Vtedy si tiež všetci mysleli že to urobila Al Kaida … myslite si o tom svoje. :-(

 31. Dee napsal:

  Odeberte někdo autorovi, prosím, ty drogy…

 32. Alvarado napsal:

  šílené, při těch útocích jsem měl zase ten chladný a strašidelný pocit, že již dříve bylo vše předem naplánováno, jako kdysi 9/11. S čím pŕíjdou dále?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!