Občané Ukrajiny utíkají od krize a války, aby vydělali peníze v Rusku nebo EU

Hlava migrační služby organizace Řeko-katolické církve „Karitas“ Grigorij Seleščuk oznámil, že počet Ukrajinců, kteří jedou do ciziny aby něco vydělali, stoupá každý den, informuje časopis Korrespondent. Mezi nejdůležitějšími příčinami expert zdůrazňuje neochotu jít do armády.

"Všichni nemají patriotickou náladu a nechtějí se zúčastnit ve válečné činnosti. Mimo to ještě zpomaluje ekonomika, úroveň mzdy zůstává na stejné úrovní, ale ceny stoupají. Už dřív bylo těžko přežít jenom ze mzdy a teď to je o hodně složitější ", — řekl Seleščuk.

Také zdůrazňuje těžkou situaci na trhu práce, protože válečná činnost v Doněckém regionu prudce zvětšila "počet volné pracovní sily". Podle některých dat od začátku roku 2014 kolem 5ti miliónů Ukrajinců odjelo ze státu, aby vydělalo peníze.

"Když vezmeme do úvahy tendenci stoupání počtu vystěhovalců, tak v roce 2014 se jejich počet zvýšil přibližně o 1 milión", — uvažuje Seleščuk.

Nejvíce lákavými státy pro emigraci jsou podle experta Rusko, Polsko, Německo, Itálie a Francie. Podle dat státní statistické instituce Ukrajiny, které poskytuje "Korrespondent", od ledna do září Doněckou a Dněpropetrovskou oblast opustilo více než 29,6 tisíc lidi, Charkovskou oblast – 29,5 tisíce, Kyjev – 28,9 tisíce. Podle dat nakladatelství se největší počet občanů Ukrajiny nelegálně nachází v Polsku.

Zdroj: http://ria.ru/world/20141217/1038828142.html
6 Komentářů k Občané Ukrajiny utíkají od krize a války, aby vydělali peníze v Rusku nebo EU

 1. Contumax napsal:

  Poslední dobou budou všichni a všude na útěku nejen na Ukrajině, ale všude !!!

 2. Tykva Bukvatyr napsal:

  Demokracia podľa SŠA je pre ľudí príťažlivá.

 3. smerko napsal:

  no spíše utikají z valecneho pekla proti lidu !

 4. geronimoh napsal:

  V Rusku mají celkem velké problémy s ilegály. Mají jich tam odhadem 10 milionů. Rusové také proti nim protestují, hlavně proti těm ze střední asie, co se v Rusku chovají jak cikáni ve Šluknovském výběžku. Na Ukrajince si nestěžují. Ti jsou zřejmě přizpůsobiví

  • geronimoh napsal:

   Nevím, jestli je to jen můj dojem, ale už když vidím pochodovat ruské vojáky po Rudém náměstí při přehlídkách, tak už z té chůze na mě čiší úplně odlišná povaha/duše/mentalita, než například z dokonale strojově přesných Číňanů. Doufám, že letos budou mít klid na pořádnou oslavu kulatého výročí konce 2.světové. Chtějí při té příležitosti představit úplně nový tank ARMATA.

   Na zlepšení nálady si pouštím tohle T.A.T.U. + Red Army :

   https://www.youtube.com/watch?v=7abTphU2Hfc

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!