Berkeley: USA poprvé nasadí drony na sledování studentů

Americká policie v Kalifornii nasadí sledovací drony ve studentské metropoli Berkeley. Berkeley je známé, jako místo studentských protestů a svobody projevu. Policejní mluvčí řekl, že se nejedná o sledování nevinných občanů. Má se pouze identifikovat nebezpečí.

Kalifornská policie ve studentské metropoli Berkeley poprvé nasadila sledovací drony. Jesse Arreguin za radu města Berkeley řekl, že sledovací drony jsou v obou oblastech nasazené záměrně:

,,Berkeley a Bay Area mají dlouhou historii a kulturu politické diskuse, protestů a debat. Existují velké obavy z používání těchto dronů“, řekl Arreguin. Jedná se tady o úmyslné porušení soukromí. Berkeley se považuje za rodiště svobody projevu a studentských protestů.

Orgány se nicméně budou držet své strategie monitorování. ,,V rámci našeho výzkumu jsme se naučili, že malá bezpilotní létající tělesa mohou poskytovat první pomoc. Mají tu výhodu, že z ptačí perspektivy mohou najít hrozby, které jinak nejsou vidět“ cituje agentura Bloomberg vyššího policejního úředníka z Alameda County, Toma Madigana. Berkeley se nachází v oblasti Alameda County.

Oblastní šerifové v loňské roce zakoupili dva drony o hmotnosti 1,81 kg, za celkem 97.000 dolarů. Ty jsou určené na používání při pátracích a záchranných operacích a na pomoc při katastrofách.

Organizace za občanská práva Organisation American Civil Liberties Union (ACLU), to velice ostře zkritizovala. ,,Tyto drony jsou velmi malé a velmi invazivní. Mohou sbírat obrovské množství informací o činnostech zcela nevinných lidí“, uvedl ředitel ACLU-Nicole Ozer.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/01/13/berkeley-usa-setzt-erstmals-drohnen-zur-ueberwachung-von-studenten-ein/

 
5 Komentářů k Berkeley: USA poprvé nasadí drony na sledování studentů

 1. Josef Švejk napsal:

  Navíc bude v Berkeley povinně zaveden dvojvrstvý toaletní papír, aby mohl každý student zasílat kopii do bílého baracku. Oblastní šerifové to budou kontrolovat a Jen Psaki zakládat do federálních šanonů.

 2. Contumax napsal:

  Chtělo by sestrojit antidrony-sokoly !!!
  Nebo rušičky, něco jako EM...

 3. Svobodný napsal:

  No já nevim ale aby jste našli potenciální riziko a identifikovali nebezpečí tak musíte sledovat i nevinné občany a nebo že by uměli číst myšlenky? :)

 4. ladik1959 napsal:

  Demokracie v praxi :-) tak si myslím,že to tam nedopadne dobře až se lidé vyzbrojí tak půjdou na pentagon a na vládu.Pak to bude teprve zajímavé,myslím,že americkou vládu čekají velké změny v zemi a vlastenecká válka se rozhoří ....

 5. Petr napsal:

  Tam studoval aj Dan Millman, který tam spoznal osvíceného pumpaře a dal mu jméno Sokrates. Napsal o tom knihu Cesta pokojného bojovníka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!