Kto si objednal útok na redakciu Charlie Hebdo?

Kým veľa Francúzov zareagovala na útoky Charlie Hebdo odsúdením Islamu a demonštrovaním v uliciach Paríža, Thierry Meyssan poukázal nato že zapojenie džihádistov je vylúčené. Je lákavé predstaviť si to ako operáciu z radov al-Kájdy alebo ISIS ale on predstavil ďalšiu, oveľa viac znepokojujúcu hypotézu.

V Paríži 7. januára 2015 v budove redakcie Charlie Hebdo zasiahlo komando ktoré zavraždilo 12 ľudí pričom 4 ďalší sú stále vo vážnom stave.

Tuto reportáž France24 sestřihla, aby nebyla vidět střelba útočníka na ležícího policistu.

Na videách je počuť od útočníkov kričať „Allah Akbar!“ a „pomsta Mohameda“. Jeden svedok, dizajnér značky Coco povedal že vyhlasovali spojenie s al-Kájdu. To je dosť nato, aby veľa Francúzov tento útok označilo ako akt Islamistov.

Napriek tomu je tento predpoklad milný.

 

Útok komanda nemá žiadnu spojitosť s ideológiou džihádu

Naozaj, veď členovia alebo sympatizanti Moslimského Bratstva, al-Kájdy alebo ISIS by sa neuspokojili len so zabitím ateistických karikaturistov. Ako prvé by išli zničiť archívy redakcie podľa ich modelu všetkých akcií zo Severnej Afriky a Levantu. Pre džihádistov je prvoradá povinnosť zničiť objekty ktoré urazili boha a potrestať „nepriateľov Boha“.

Za ďalšie by sa nesnažili hneď uisť pred policajtmi bez riadneho dokončenia misie ale namiesto toho by skôr volili splnenú misiu a smrť na mieste činu.

Navyše, videá a ďalšie dôkazy ukázali že útočníci boli profesionáli. Zbrane držali ako experti a strieľali uvážene. Oblečenie zodpovedalo skôr vojenskej jednotke ako sympatizantom džihádu.

Spôsob ako zabili zraneného policajta ktorý pre nich nepredstavoval žiadne nebezpečenstvo potvrdzuje že ich misia nebola „pomstiť Mohameda“ kvôli hrubému humoru z redakcie Charlie Hebdo.

Video, které francouzská TV zcenzurovala

Tohle usiluje o začátek občanské války

Fakt že útočníci vedeli dobre francúzsky a pravdepodobne aj Francúzskymi občanmi boli, nemusí priamo znamenať že za útokom boli Francúzi. Skôr sa treba zamyslieť nad tým že keď to boli profesionáli kto bol ich sponzorom. A tu nieje žiadny dôkaz že by to mohli byť Francúzi.

Zosnovatelia útoku vedeli že týmto spôsobia rozdelenie Francúzov ne-moslimov a Francúzov moslimov. Redakcia Charlie Hebdo sa špecializovala na anti-moslimské provokácie a väčšina Francúzskych moslimov bola týmto priamo či nepriamo dotknutá. I keď títo moslimi útok určite odsúdili, nebude pre nich tak ťažké preniesť sa cez obete časopisu.

Toto môže pre niekoho vyznieť ako spoluúčasť na vraždách.

Z logického hľadiska sa na toto nedá pozerať ako na extrémny útok Islamistov voči redakcií Charlie Hebdo za zverejňovanie karikatúr Mohameda a anti-moslimských správ ale skôr ako útok a možnú prvú časť procesu spustenia občianskej vojny.

 

Stratégia „Clash of Civilizations“ bola spísaná v Tel Avive a Washingtone

Ideológia a stratégia Moslimského bratstva, al-Kájdy alebo ISIS nehlása že chce vytvoriť občianskú vojnu na „západe“ ale naopak na „východe“ a oddeliť tak tieto dva svety. Nikdy Sayyid Qutb alebo jeho nasledovníci nekázali vyvolať spor medzi Moslimami a ne-Moslimami na „východe“.

Naopak, stratégia „clash of civilizations“ bola vytvorená Bernardom Lewisom pre Radu národnej bezpečnosti spojených štátov a následne zpopularizovaná Samuelom Huntingtonom ale nie ako stratégia dobývania, ale ako stratégia predvídateľného vývoja.

Tá má za cieľ presvedčiť krajiny NATO že boj je nevyhnutný a mal by byť prijatý preventívne na boj proti terorizmu.

Nie je to Káhira, Rijád alebo Kábul ktoré by diktovali túto stratégiu ale je to práve Washington a Tel Avivu.

Sponzori útoku na redakciu Charlie Hebdo teda nemali v úmysle potešiť džihádistov alebo Taliban, skôr neo-konzervatívcov alebo „liberálnych sokolov“.

 

Nezabudnime na predošlé historické udalosti

Nemali by sme zabudnúť na špeciálne služby NATO alebo US v predošlých rokoch:

- testovanie zničujúcich účinkov niektorých drog na civilné obyvateľstvo Francúzsku

- podporovanie Organizácie Amerických Štátov ktoré sa pokúsili o zavraždenie prezidenta Charlesa de Gaulla

- uskutočnenie tzv. operácií pod falošnou vlajkou proti civilnému obyvateľstvu v niekoľkých krajinách NATO

Musíme taktiež pamätať nato, že od rozpadu Juhoslávie sa táto US stratégia „zápasu psov“ praktikovaná a vyladená použila v mnohých krajinách. Tá spočíva v tom že sa zabije niekoľko ľudí z väčšinovej časti obyvateľstva a menšiny. Samozrejme potom sa začnú obe obviňovať navzájom až si každý začne myslieť že je v smrteľnom nebezpečí. Takto Washington rozpútal občiansku vojnu v bývalej Juhoslávií a nedávno na Ukrajine.

Francúzi si dobre pamätajú že to nie sú práve oni ktorí vyhlásili vojnu džihádistom vracajúcim sa zo Sýrie a Iraku. Do dnešného dňa žiaden z nich nespáchal žiadny útok vo Francúzsku, okrem prípadu Mehdi Nemmoucheho ktorý nebol ževraj terorista ale agent poverený zabitím dvoch agentov Mossadu v Bruseli. Bol to práve Washington ktorý 6. februára 2014 zvolal ministrov vnútra Nemecka, Spojených Štátov, Francúzska, Talianska, Polska a Spojeného Kráľovstva aby z vracajúcich sa európskych džihádistov spravili ohrozenie národnej bezpečnosti. Po tejto schôdzi sa toho ujali Francúzske médiá a vláda začala jednať.


John Kerry promlouvá poprvé k Francii. Kritizoval útok proti svobodě projevu (zatímco jeho země od roku 1995 a dále bombardovala a ničila televizní stanice, které byly v Jugoslávii, Afghánistánu, Iráku a Libyi) a povzbuzoval do  boje proti tmářství.

Nevieme kto stojí za touto profesionálnou operáciou proti redakcií Charlie Hebdo a nemali by sme sa nechať vyprovokovať. Mali by sme všetko zvážiť a rozpoznať že zámer tohto celého nás má rozdeliť pričom je s veľkou pravdepodobnosťou sponzorovaný z Washingtonu.

Další videa s teroristy z Charlie Hebdo:

Autor: Thierry Meyssan

Související odkazy:

[1] « La „Guerre des civilisations“ », par Thierry Meyssan, Réseau Voltaire, 4 juin 2004.

[2] « Quand la CIA menait des expériences sur des cobayes français », par Hank P. Albarelli Jr., Réseau Voltaire, 16 mars 2010.

[3] « Quand le stay-behind voulait remplacer De Gaulle », par Thierry Meyssan, Réseau Voltaire, 10 septembre 2001.

[4] «Les Armées Secrètes de l’OTAN», par Daniele Ganser, éd. Demi-Lune. Disponible par chapitre sur le site du Réseau Voltaire.

[5] « Le représentant adjoint de l’ONU en Afghanistan est relevé de ses fonctions », « Washington peut-il renverser trois gouvernements à la fois ? », par Thierry Meyssan, Al-Watan (Syrie), Réseau Voltaire, 23 février 2014.

[6] « L’affaire Nemmouche et les services secrets atlantistes », par Thierry Meyssan, Al-Watan (Syrie), Réseau Voltaire, 9 juin 2014.

[7] On objectera les affaires Khaled Kelkal (1995) et Mohammed Mehra (2012). Deux cas de «loups solitaires» liés à des jihadistes; mais ni à la Syrie, ni à l’Irak. Malheureusement, tous deux furent exécutés en opération par les Forces de l’ordre de sorte qu’il est impossible de vérifier les théories officielles.

[8] « La Syrie devient „question de sécurité intérieure“ aux USA et dans l’UE », Réseau Voltaire, 8 février 2014.

Zdroj: http://www.voltairenet.org/article186441.html
22 Komentářů k Kto si objednal útok na redakciu Charlie Hebdo?

 1. weissbach napsal:

  Článek obsahuje velmi nepřesné a zavádějící údaje. Jako příklad uvedu:
  „- podporovanie Organizácie Amerických Štátov ktoré sa pokúsili o zavraždenie prezidenta Charlesa de Gaulla“

  OAS je „Organizace tajné armády-Organisation armée secrète“/http://cs.wikipedia.org/wiki/Organizace_tajn%C3%A9_arm%C3%A1dy/ a nikoli Organizace Amerických států.

 2. geronimoh napsal:

  Zase ta Kerryho držka, to je hrozný …

 3. Svobodný napsal:

  A bude asi hůř i u nás. Dnes jsem na liště ČT24 viděl že Charlie má začít vycházet i u nás..proč asi?

  • Josef Švejk napsal:

   Demokracie je jako železo. Musí se kout za tepla. Čím dřív Charlie vyjde, tím větší budou tržby a HDP.

 4. pavel napsal:

  No tak snad normální člověk si tu zhovadilost nekoupí.Pak už zbývají jen ti posedlí pravdou a láskou z té kavárny.

 5. Dunčo napsal:

  To všetko je len využívaním masovej hystérie za maximálnej pomoci propagandy. V Anglicku sa tvrdo špekuluje o obmedzení množstva prichádzajúcich východoeurópanov. Najväčšiu hanbu z pomedzi európskych národov tam robia Slovenský rómobčania, ktorí Slovensko pozdvihli na prvé miesto v páchaní kriminality trevellers groups.Takže si myslím, že aj táto otázka sa zvezie na vlne eurohystérie.

 6. Dunčo napsal:

  V sledovanom období spáchali Slovenskí trevellers (Rómovia) 32 trestných činov čím sa dostali na prvé miesto v tabuľke, v poradí druhí za nimi sa umiestnili Českí trevellers ktorí spáchali 18 trestných činov, čo je takmer o polovica. Viete, v Anglicku sa nepozerajú na farbu vašej pokožky ale na štátnu príslušnosť.Tu je naša vizitka.

  • geronimoh napsal:

   Angličani spáchali několik milionů trestných činů (vesměs mnohem horších než krádež) v Iráku a v Afghánistánu, to ti nějak uniklo ….

 7. Dunčo napsal:

  nech sa na to akokoľvek pozeráte, vypnite si trebárs zvuk, toto je realita na Slovensku.
  https://www.youtube.com/watch?v=JdWBh-bEH2s

  https://www.youtube.com/watch?v=oiZtip3o7iE

  https://www.youtube.com/watch?v=oiZtip3o7iE

 8. Dunčo napsal:

  ISLAM!?!?
  Doporučujem pozrieť si to. Dovoľujem si upozorniť Vás na komentáre k tomuto materiálu.

  https://www.youtube.com/watch?v=Q7KLGDfDCqk

  • geronimoh napsal:

   Islam !?!?
   Co tím chceš říct ? Že u nás na sebe manželé nevztáhnou ruku ? Nebo jim chceš do Pákistánu vyvézt „demokracii“ ? Bacha, je to spojenec USA.

 9. ignác napsal:

  Francie.

 10. Dunčo napsal:

  Nechcem to komentovať, a rešpektujem tvoj názor geronimoh, a nezaťahuj ma do konfrontácie to nie je konštruktívne.

 11. Dunčo napsal:

  Vážení čitatelia ľudia nie sú ani slepí ani hluchí, ani nevyslovia verejný súhlas, či nesúhlas, jednoducho mlčia, to neznamená, že sa v ich hlavách nič nedeje. Máme zbraňové amnestie? Máme! Rapídne sa zvyšuje a je veľký záujem o legálnu držbu zbrane hlavne u ľudí v strednom veku.Nehovorím, že by strelnice práve praskali vo švíkoch, ale o klientelu nie je núdza.

 12. Contumax napsal:

  Objednal si to prabratranec z pátého kolena a s prababičkou a zároveň tetou strýce dědy vod sousedů…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!