Ruský stálý zástupce při OBSE Kelin: Kyjev nemá zájem o rozhovory s opolčenci

Vše nasvědčuje tomu, že Kyjev nemá zájem vyjednávat a domluvit se na provádění minských dohod, sdělil stálý zástupce RF při OBSE Andrej Kelin. Dále zdůraznil, že také nikdo nepředložil důkazy o přítomnosti ruských vojsk na Ukrajině. O tom, že Kyjev nemá zájem vyjednávat ani domlouvat plnění dohod z Minsku, podle Andreje Kelina svědčí řada skutečností.

„Vznikla další pauza v rozhovorech, jak bude dlouhá, není jasné. Je to smutné,“ – komentoval nepřítomnost zástupců ukrajinské strany na setkání kontaktní skupiny v Minsku. „Bylo to nutné setkání a já doufám, že dříve nebo později se přesto uskuteční, protože na tomto setkání se musí projednat nejpalčivější otázky plnění minských dohod, ty nejaktuálnější,“ – řekl.

Podle slov Kelina je jednou z těchto otázek okamžité příměří a zabezpečení jeho dodržování. „Možná, že v Kyjevě se nemohou odhodlat s opolčenci hovořit,“ – dodal.

O ruských vojácích na Ukrajině

Ruský stálý zástupce poznamenal, že nikdo nepředložil důkazy nebo svědectví o přítomnosti ruských vojsk na území jihovýchodní Ukrajiny.

„Sedm a půl tisíce vojáků – to je číslo, které „plave“ bez odkazu na jakékoli zdroje... Ve skutečnosti tam vojáci nejsou a nikdo žádné neviděl. A dosud nikdo nebyl schopen předložit jediného důkazu, i přes naše přímé žádosti... Žádné důkazy, ani svědectví, že to tak je, jsme nedostali,“ – řekl Kelin.

 

Vražda pasažerů autobusu u Volnovachy

Rusko žádá, aby nebyly činěny žádné ukvapené závěry o příčinách smrti cestujících autobusu u Volnovachy a raději se vyčkalo výsledků vyšetřování,“ – řekl Kelin pro televizní kanál „Rossia 24“.

„Existuje několik hypotéz, ale hlavní je nedělat ukvapené závěry,“ – řekl Kelin. „Důležité však přitom také je nezapomínat na jiné tragédie, třeba na smrt dětí v důsledku ostřelování,“ – doplnil. „V Doněcku umírají lidé každý den.“

Doněcké letiště

Zástupci OBSE se budou i nadále snažit přijet na letiště Doněcka, aby zhodnotili situaci,“ – řekl Andrej Kelin.

„Už dvakrát nebo třikrát se pozorovatelé pokusili na letišti umístit své hlídky. Tyto pokusy budou dál pokračovat... Předevčírem byl učiněn pokus vytvořit dohodu o příměří, bylo ho i dosaženo, ale trvalo jen 20 minut – někdo ztratil nervy, anebo se někdo opravdu nechtěl domluvit. Budeme pokračovat ve své přítomnosti na místě a mise se bude snažit, aby příměří bylo obnoveno. A aby bylo pokud možno trvalé,“ – řekl Kelin při svém vystoupení na telekanálu „Rossia 24“.

Zdroj: http://russian.rt.com/article/69388
7 Komentářů k Ruský stálý zástupce při OBSE Kelin: Kyjev nemá zájem o rozhovory s opolčenci

 1. Dunčo napsal:

  Prečo hneď skončilo 20 minútové prímerie, lebo nebolo žiadúce. Politické riešenie situácie ešte nedospelo. K tomu dôjde až budú všetky strany spokojné. Bojuje sa preto ďalej, ďalej sa bojkotujú Minské dohody so strany UA, je to dolárová politika.

  • Zed napsal:

   Letiště dobila domobrana a ukrajinská armáda se musela stáhnout. Je zajímavé, že vždy, když má domobrana navch, tak OBSE žádá příměří (v létě to bylo na celé bojové linii). Jinde o příměří OBSE zájem zřejmě nemá. V Kyjevě se však rozhodli o letiště stále bojovat a dobýt ho zpět, protože je to důležitý strategický bod. Proto ten klid vydržel jen 20 minut. Já OBSE už od Jugoslávie nevěřím. Ukrajina mi to jen potvrzuje. Navíc západní státy začínají se stahováním svých pozorovatelů a to bylo vždy před vypuknutím toho nejhoršího ať už v Jugoslávii, nebo Iráku.

 2. Tartar napsal:

  Kyjev si sadne za rokovací stôl a bude rokovať až keď k tomu bude donútený silou. Bola chyba zastaviť protiofenzívu pred pár mesiacmi a uzavrieť prímerie, pretože prímerie nič nerieši len dáva čas hlavne tomu čo prehráva na preskupenie síl a doplnenie zásob streliva a vojakov. V tomto prípade to určite viac prospelo Kyjevu, pretože má oveľa širšie možnosti na doplňovanie ľudí, výzbroja a výstroja.

 3. Zed napsal:

  Kyjevské loutky zahájily ofenzívu. Minské dohody zpochybnily již v říjnu, když odmítli uznat zvláštní status DLR a LLR. Nyní jednat nepůjdou, dokud nebudou dostávat na frak. Dufají, že během několika týdnů situaci vojensky dostanou pod kontrolu a pak už budou diktovat podmínky. Zatím se to tak nevyvíjí, takže z Kyjeva už zase vidí bojovat v Doněcku ruskou armádu a protože se domobrana brání a nevzdává se, tak za to může terorista Putin a EU zvažuje zpřísnění sankcí. Na tajné plány na jejich nenápadné zrušení proto v tuto chvíli nevěřím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!