Ty Bollinger – Hledání léčby… pokračuje: Díl 6. – Potraviny a protirakovinná dieta

TyBollinger-284x300Pokud se zeptáme lékařů, kolik se toho během studia učili o významu potravy pro zdraví člověka, zjistíme, že toto téma se přinejlepším objevilo na dvě tři hodiny, nebo také vůbec. Zkrátka a dobře: lékaři, čili profesionálové, kteří nám mají pomáhat udržovat a upevňovat naše zdraví, toho o významu výživy příliš nevědí. V podstatě si lékařství představuje naše tělo bez těsného propojení k tomu, čím tělo živíme. To je nelogické, nesmyslné a nevědecké.

JSME TO, CO JÍME

Naštěstí je v dnešní materialistické společnosti celkem snadné pomoci lidem uvědomit si důležitost toho, co jedí:

To, co tělu dodáváme, strávíme, a určujeme tím složení naší krve. Krev se vlastně tvoří z toho, co jíme a pijeme. Krev pak obíhá tělem a transportuje živiny, ze kterých se tvoří naše orgány, závisí na nich naše kognitivní funkce a budují se nové buňky, které nahrazují staré.

Z toho, co je v naší krvi, se tedy stává naše tělo. To je asi každému úplně jasné.

Pokud se živíme „odpady“, toxiny a těžkými kovy, začíná se naše tělo skládat z „odpadů“ a je toxické, nepřirozené.

Ačkoliv je to naprosto logické, systém moderní medicíny se k tomuto poznání ještě nepropracoval. Celý ten multimiliardový rakovinně-průmyslový komplex není schopen uchopit myšlenku, kterou pochopí i pětileté dítě: JSME TO, CO JÍME.

Každý pacient s rakovinou by se tedy měl soustředit na výživu. Samotná výživa možná nepostačí na vítězství nad rakovinou, ale bezpochyby je velmi důležitým aspektem.

40 % pacientů s rakovinou neumírá na rakovinu, ale na podvýživu.

Správná výživa může napomoci tělu vyrovnat se lépe s ozařováním a chemoterapií. Víme již, že tyto procedury jsou velmi toxické a neútočí pouze na rakovinu, ale na VŠECHNY buňky – a správná výživa může přispět k tomu, že pacienta tato terapie zasáhne spíš jako kulka, a ne jako granát.

Před sto lety byl výskyt rakoviny u mužů kolem 3 %, dnes je to 40 % – navzdory miliardovým výzkumům, diagnózám a terapiím… I zde může výživa pomoci – změnou biologických reakcí a způsobu, jak tělo funguje.

Příklad: v USA umírá každoročně v období srpna a září kolem třiceti atletů na úžeh a dehydraci (jsou velcí, trénují vydatně dvakrát denně při vysokých teplotách a odvodní se). Jediným prostředkem proti tomu je: voda. Prostá voda zde může zabránit ztrátě života.

Stejně tak je mnoho rakovinových pacientů, pro které může rybí olej, koenzym Q-10, kurkumin a spousta dalších vitamínů a minerálů být právě tím, co dokáže zachránit funkci mechanismů obranného systému.

Zdravé tělo se samo reguluje a opravuje. Rakovinoví pacienti z nějakých důvodů tuto schopnost ztratili a úlohou zdravotnického systému by mělo být pomoci jim ji znovu nabýt. A k tomu může výživa zásadním způsobem přispět.

Populární tvrzení je, že rakovina děložního čípku je způsobena virem. Je ovšem stejně tak dobře možné, že podvýživa a další vlivy zapříčiní rakovinu a virus se tam usadí dodatečně (což pro naše čtenáře a znalce Nové medicíny není nic překvapivého, jelikož víme, že vir není zloduch, ale pomocník smysluplného biologického programu).

Rakovina děložního čípku zmizela u 90 % žen a děvčat v programu, který sestával mimo jiné z dostatečného přísunu vitamínů a abstinence hormonální antikoncepce.

 

OBRÁCENÁ PYRAMIDA

Jednou z hlavních úloh lékaře by tedy mělo být učit lidi správně jíst.

Před půl stoletím byla zpopularizována tzv. potravinová pyramida: její základna sestává z obilných výrobků, které se mají jíst převážně, nad nimi je patro ze zeleniny a ovoce, pak jsou mléčné produkty a nakonec na špici jsou cukry, tuky a proteiny, které se mají jíst jen střídmě.

Toto složení výživy přispělo velkou měrou k epidemii obezity, cukrovky, rakoviny a dalších onemocnění.

Pyramidu je vlastně potřeba obrátit hlavou dolů a pouze velmi střídmě jíst obilniny. Ty se totiž velmi snadno mění v cukr, a jak víme, na cukru si rakovina pochutnává. A mnohem více tuku v dietě je též prospěšné: tuk se uvolňuje do těla velmi pozvolna.

Potraviny, které jíme, by měly být plnohodnotné, to znamená ekologicky a organicky pěstované, bez pesticidů. Je dostatek studií, které ukazují jednoznačně souvislost mezi pesticidy a rakovinou. Hormony, obsažené v tzv. konvenčních masných výrobcích mají nepochybnou souvislost s předčasným dospíváním dívek, s rakovinou prsů u žen a rakovinou prostaty u mužů.

Snížit tedy přísun obilnin a zvýšit přísun dobrých tuků. Co jsou dobré tuky? Organické máslo. Organická vajíčka jsou skvělým zdrojem proteinu. Kokosový olej je skvělý – a pro dlouhé vaření při vysokých teplotách ho žádný jiný nepředčí. Všemožným ztuženým rostlinným tukům a margarínům je třeba se vyhýbat jako čert kříži.

Nezapomínejme ani na význam přirozené nerafinované soli.

I ořechy jsou dobrým zdrojem tuků – pokud nejsou např. pražené narychlo v hydrogenovaných tucích – v tom případě nemá smysl je požívat.

Dobré oleje a dobré tuky jsou tedy pro nás dobré J!

Pozor ovšem při výběru v supermarketech. Mnohý olej je už znehodnocený a žluklý a obohacený o příměsi, které ho činí lákavě voňavým. Vybírejme organické oleje extra vergine, ty jsou nejméně zpracované.

Řepkový olej nebereme, ten je sám o sobě jedovatý a používá se jako pesticid.

Olivový olej je dobrý, ale polovina z nich prý – alespoň v USA – obsahuje i jiné oleje, proto i zde pozor při výběru.

Kokosový olej je v mnoha ohledech nedostižný. U lidí s neurodegenerativními nemocemi jako Parkison a Alzheimer jsou pozitivní výsledky zřejmé téměř okamžitě. Je velmi mnoho případů, kdy lidé s těmito onemocněními užívají tento olej dlouhodobě, až šest lžic denně, a terapeutické účinky požívání oleje jsou zřetelné mnohdy už za dvacet minut. Dlouhodobě pak nejen úleva některých symptomů, ale opravdové zvrácení choroby. Kokosový olej, zpracovávaný v játrech, vede k tomu, že mozek, trpící nedostatkem glukózy, dostává přímo potřebné látky a může zase začít normálně fungovat.

Kokosový olej není jen skvělou potravinou, ale je i vynikajícím kosmetickým prostředkem pro naši pokožku.

 

KETOGENNÍ DIETA

Ketogenní dieta se podobá známé Atkinsově dietě. Důležité je, aby tělo zůstalo citlivé na insulin. Nízký obsah uhlovodanů ve stravě je oběma dietám také společný. Ale ketogenní dieta klade důraz na kvalitu požívaných tuků, které v ní představují 60-80 % přijímaných kalorií.

Jaké tuky sem patří? Všeobecně opět organické zdroje bez pesticidů. Pokud se jedná o mléčné výrobky, klade se důraz na to, aby navíc byly od kraviček, které se živí travou a ne obilím.

Obvykle se říká, že nasycené tuky jsou špatné. Ve skutečnosti jsou nasycené tuky pro naše tělo nejzdravější. Tuky, kterých je třeba se vyvarovat, jsou tuky s vysokým obsahem omega-6 kyselin, které jsou obsaženy v rostlinných tucích a v masech z tzv. konvenčního chovu, dále transtuky a umělé tuky.

Jaké tuky zařadit do jídelníčku? Avokádo, kokosový olej, máslo od kraviček živících se travou (ne obilím), u osob, které snášejí mléčné produkty a kasein (sýřidlo) pak i sýr, opět od kraviček živících se travou. Krávy živené obilím produkují 4-10krát více mléka než krávy živící se travou, ale i složení mléka je odlišné… a krávy živené obilím, jež má vysoký obsah omega-6 kyselin, je mají pak i v mléce. To mléko má vysoký obsah omega-6 a nízký obsah omega-3, a to podporuje zánětlivé procesy. Mléko od kraviček živících se travou má ideální poměr mezi obsahy omega-6 a omega-3, mimo to obsahuje látky, které jsou protirakovinné, a další látky, které pomáhají osídlovat trávicí trakt dobrými bakteriemi, a navíc posiluje buňky trávicího traktu, působí tedy proti různým trhlinám a nádorům tamtéž. To je velmi důležité, protože 70 % našeho imunitního systému sídlí v našich útrobách, a jejich stav tedy rozhoduje prakticky o všem.

Ketogenní dieta vede k vyrovnání hladin hormonů (mimo jiné insulinu a leptinu). Důležitý je i vztah mezi tzv. fází výstavby a fází očisty. To by za normálních okolností mohlo být asi tak 1:1. Doba přijímání potravy třeba od osmi ráno do osmi večer, a pak doba „půstu“ a očisty od osmi večer do osmi ráno. Díky toxinům, s nimiž se denně utkáváme, je prospěšné, když očistná fáze trvá déle než fáze výstavby.

Jelikož ketogenní dieta upravuje pozitivně i hladinu leptinu, což je hormon, který souvisí s pocitem našeho nasycení, není při této dietě neobvyklé, že očistná fáze může trvat klidně i 16 nebo 18 hodin, a to vše ve stavu duchovní i tělesné svěžesti a aniž by se člověk cítil nenasycen. Prospěšné je samozřejmě při očistných fázích pít dostatek dobré vody, aby se toxiny mohly snadno transportovat z těla.

Mnohdy se můžeme dočíst, že např. mléko není tak zdravé, jak nám kdysi namlouvali. Nicméně neexistují studie, které by ukazovaly zásadní rozdíly ve složení a účincích různých mlék – např. právě ve výše zmiňovaném organickém mléce od krav živících se travou. Průmysloví giganti o takové studie asi zájem nemají, a malí ekologičtí farmáři na to zase nemají finanční prostředky. V případě pochybností by bylo tedy asi spíše radno mléko omezit či vypustit.

Ketogenní dieta zaznamenává úspěchy i u konvulzivních onemocnění, např. u epilepsie.

 

G.A.R.D.

K prohloubení tématu malá paprsková vsuvka o dietě redukované o glutamáty a aspartáty, která pomohla mnoha zvířatům a lidem zmírnit nebo vyléčit nejen epilepsii, ale též spoustu dalších onemocnění, jako Parkinson, Alzheimer, roztroušenou sklerózu, demenci, autismus, ADHD, hypoglykémii a další, stejně jako se vypořádat se symptomy, které podle FDA (Úřad pro bezpečnost potravin a léčiv) z glutamátů a aspartátů pocházejí, jako bolesti hlavy, migrény, bolesti břicha, únavnost, poruchy spánku a zraku, návaly strachu a deprese, astma… – a v něčem může připomínat ketogenní dietu, nicméně se zříká všeobecně kravských mléčných produktů (o zásadních, ale málo prozkoumaných rozdílech kravských mlék v závislosti na typu krmení viz výše…)

Načrtneme zde základní body této diety (www.dogtorj.com)

1)    Jsou 4 známé „potraviny“ které způsobují zakrňování či poškození klků ve dvanáctníku: lepek, sýrovina (casein), sója a kukuřice. Lepek pochází z lepkovitých obilnin: pšenice, ječmenu a žita. Sýrovina pochází z kravského mléka, v kozím mléce je téměř nepřítomna. Proto je kozí mléko vhodnou „univerzální výživou“. (Dvanáctník je první část tenkého střeva hned po žaludku. Klky jsou prstíkovité výběžky, které vstřebávají živiny. Znemožnění funkce těchto klků nebo jejich poškození zamezuje vstřebávání živin.)

2)    Z těchto 4 výše zmíněných „potravin“ se dělají lepidla. Silná průmyslová lepidla se dělají z lepku, sýroviny a sóji. Kukuřice se používá také na výrobu lepidel, ale slabších, třeba lepidel na papír, zatímco lepidla z prvních tří dokáží slepit i kov s kovem. Glykoproteiny z těchto „potravin“ jsou tedy VELMI přilnavé.

3)    Tvoři s jednoduchým žaludkem (nepřežvýkavci) nejsou schopni tato „lepidla“ zcela rozložit. Celiakie je toho důkazem. Tyto přilnavé glykoproteiny projdou žaludkem, který je nedokáže kyselinou rozložit, a zalepí klky ve dvanáctníku. Toto zalepení a následná imunitní odezva je patologií celiakie, a způsobuje vážné škody klkům dvanáctníku, a dokonce lačníku (lačník je nejdelší část tenkého střeva a trávicí trubice vůbec a navazuje přímo na dvanáctník).

4)    Dvanáctník zodpovídá za vstřebávání vápníku, železa, jódu, B-komplexu, vitamínu C a mnoha stopových prvků (zinek, bór, mangan, lithium, magnésium atd.) 95% veškerých útrobních aktivit ohledně vitamínu D (hrajícího roli při vstřebávání vápníku) se odehrává zhruba v první třetině dvanáctníku. (Díky tomu, že tyto základní vědomosti o úloze dvanáctníku při vstřebávání živin díky systému vzdělávání z lékařského povědomí téměř vymizely, řekne vám spousta „novějších“ lékařů, že ve dvanáctníku se nevstřebává NIC.)

5)    Sýrovina je alergenem číslo jedna, lepek alergenem číslo dvě.

6)    Glutamát a aspartát jsou dvě nezákladní aminokyseliny, které si vytváříme v potřebném množství z jiných proteinů. Glutamát je jedním ze základních neurotransmiterů v mozku. Množství glutamátu v synapsích je regulováno přiléhajícími buňkami, astrocyty, které odstraňují přebytečný glutamát, aby zamezily předráždění neuronu. Glutamát totiž nervy nejen stimuluje, ale může je i zahubit (Lou Gehrigova choroba – ALS). Přebytečný glutamát vede k nadměrné stimulaci neuronů – např. (epileptické) záchvaty, snížená hladina vnímání bolesti, poruchy spánku, emoční poruchy). Účinnost těchto neurostimulátorů vede k užití v potravinářském průmyslu.

7)    Dříve se mělo za to, že tyto dvě neurostimulující aminokyseliny nepřekročí hematoencefalickou bariéru (to je bariéra buněk, oddělující vnitřní prostředí mozku od vnějšího cévního systému a chrání mozek tím, že se stará o to, aby toxiny z krevního oběhu se nedostaly do mozku). To je pravdivé jen zčásti, protože jsou určité části mozku, které touto barierou chráněny nejsou – a další otázkou je, zdali ještě vůbec máme „normální“ bariéru. Znečištění ovzduší, hydrogenované oleje a imunitní a alergické reakce jsou známé tím, že mění propustnost krevní mozkové bariéry. Je také spousta studií, které ukazují, že mikrovlnné záření, používané v mobilní komunikaci a bezdrátovém internetu, vyřazuje tuto bariéru z provozu a působí neuronální škody, proto nemůžeme dále vycházet z „normální“ situace krevní mozkové bariéry – spíše z toho, že do „normální“ situace se nikdo z nás už nevrátí.

8)    Pšeničný lepek sestává váhově z 25 % kyseliny glutamové. Sýrovina v kravském mléce z 20 %. Kukuřice obsahuje malý podíl těchto dvou nezákladních aminokyselin, ale potenciálně ŠKODÍ střevním klkům a JE známým alergenem.

9)    Výrobky z kravského mléka, pšenice a sóji nás v potravě zásobují estrogeny. Estrogeny zvýhodňují zánětlivé procesy a potlačují imunitní sytém. Jejich podíl na celé řadě onemocnění je tak rozsáhlý, že se zde nebudeme pouštět do výčtu a doporučujeme zájemcům o téma, ať si vědomosti doplní samostudiem.

Jak je to tedy s příslušnou dietou, jak se vyvarovat glutamátů a aspartátů?

Nejprve potraviny BOHATÉ na tyto dvě aminokyseliny:

1)    Pšenice, ječmen a oves mají nejvyšší obsah. Kukuřice a rýže obsahují méně než první tři, ale pořád ještě více než brambory.

2)    Výrobky z kravského mléka (výrobky z mléka krav živících se trávou jsou na tom možná lépe). Všechny sýry mají vysoký obsah. Sýrovina je v sýrech velmi koncentrovaná a skládá se z 20 % z kyseliny glutamové.

3)    Sója, fazole, čočka.

4)    Semínka: slunečnice, dýně atd.

5)    Buráky. Velmi vysoký obsah, stejně jako kešu, pistácie a mandle. Proto: všeho s mírou.

6)    „Dietní“ nápoje. Hlavní zdroj aspartátů (aspartam, NutraSweet a spousta dalších názvů).

7)    Polotovary – jídla a polévky. 70 % polotovarů a mnoho polévek má MSG (glutaman či glutamát sodný)

8)    Maso. Všechna masa mají vysoký obsah glutamátů a aspartátů. Skopové maso a vejce mají nejnižší obsah, nejvyšší obsah má králičí a krůtí.

Důvod, proč jsou čtyři hlavní škůdci tak škodliví (lepek, mléčné výrobky, sója a kukuřice) není jen v tom, že obsahují mnoho glutamátu, ale následně poškozují vnitřnosti, způsobují neschopnost vstřebávání živin, a po vstřebání pak tělo zavalují záněty podporujícími lektiny. Je to kombinace těchto účinků, která nám škodí.

Maso a ořechy tuto celou kombinaci škodlivých účinků nemají, nicméně u osob, jejichž systém je již značně narušen a poškozen, by mohlo být záhodno alespoň dočasně se vyvarovat i jich.

Dále se ukázalo, že glutamát je vysokou měrou přítomen v mase zvířat, živených obilím, hlavně kuřecí, krůtí a hovězí, ale mohou sem patřit i některé ryby.

POTRAVINY s NÍZKÝM OBSAHEM glutamátu a aspartátu:

1)    Ovoce

2)    Zelenina

3)    Brambory

4)    Skopové a vejce mají poměrně nízký obsah

5)    Ořechy ze stromů: vlašské ořechy, pekanové ořechy.

 

Dobrá zpráva pro všechny: hovoříme zde o situacích, kdy hledáme vhodnou formu diety jakožto léčbu. Po nějaké době se organismus dokáže dát do pořádku, opět vstřebávat živiny, a jakmile orgány pracují normálním způsobem, není už zapotřebí dietu tolik hlídat. Vyvarovat se oněch hlavních 4 zdrojů postačí.

Ještě jeden zajímavý postřeh: někoho může napadnout otázka, jak mohli tak dlouho přežít Italové, kteří do sebe cpou bez ustání špagety a další těstoviny. Lepidla, která nám zalepí vnitřnosti a zabrání vstřebávání živin, sice odolávají žaludeční kyselině, ale neodolávají alkoholu a octu. Proto může sklenice červeného vína po takovém jídle, případně doprovázená salátem s přídavkem octa, natropenou spoušť trochu uklidit, salát tím pak ještě projde jako smetáček a už je uklizeno J

 

SŮL, VODA, VOLNÉ RADIKÁLY A ANTIOXIDANTY

I sůl patří mezi naše základní tělesné potřeby: imunitní systém nemůže bez soli řádně fungovat, hormonální systém nemůže bez soli řádně fungovat, jód nemůže bez soli v těle řádně fungovat, a sůl je po vodě druhou nejdůležitější složkou.

Vyvarovat bychom se měli rafinované stolní soli, která kromě NaCl a trochu jódu obsahuje různé toxické chemikálie, bělidla atd.

Nerafinovaná sůl obsahuje na 80 minerálů (u himalajské soli dokonce některé výzkumy tvrdí, že obsahuje VŠECHNY přírodní prvky). Neobsahuje sice mnoho jódu, ale pomáhá dostat z těla bromid a fluorid, a to je potřebné pro to, aby jód mohl v těle správně plnit voji funkci.

Naše tělo se skládá z tří čtvrtin z vody. Proto je dostatečné zavodnění nesmírně důležité. Dokonce naše kosti sestávají ze 13-20 % z vody. Naše tělo je elektromagnetický systém. Volné radikály se vyznačují tím, že jim chybí někde nějaký elektron (kyslík má za normálních okolností 8 elektronů, volný radikál je jinými slovy kyslík s chybějícím elektronem). Když pak putuje naším tělem, někde si ten elektron zase ukradne… ale naše buňky bez chybějících elektronů nemohou správně fungovat – nebo nemohou fungovat vůbec. Správně strukturovaná voda nebo antioxidanty vůbec obsahují extra elektrony, z nichž si pak volné radikály mohou doplnit chybějící elektrony a nemusí je už krást buňkám.

V aboriginské kultuře je rakovina téměř neznámým pojmem. Souvisí to též se způsobem stravy. Jeden švédský badatel žil s aboriginci a moc se nemohl spřátelit s jejich dietou. Ta sestávala totiž asi z 50 % z tuku. Předsevzal si, že se bude živit trochu západněji, a během krátké doby vážně onemocněl. Pak se vrátil k domorodé dietě a záhy byl zase schopen putovat křepce 80 kilometrů denně. Na různých místech na světě se setkáváme s tím, že ačkoliv rakovina byla původně neznámým pojmem, s příklonem k našemu západnímu způsobu výživy se tato situace zásadně mění. Výživa tedy hraje naprosto zásadní roli.

 

CUKR, TOXINY, PŘÍDAVKY

Mnoho lidí počítá kalorie, ale málokdo počítá chemikálie.

Cukr je toxin, a již jsme se zmiňovali o tom, že PET-scan funguje na principu sledování, kam putuje radioaktivní cukr: k rakovinným nádorům, které si na něm pochutnávají.

Je tedy třeba vyvarovat se cukru a věcí, které se v cukr mění: chléb, rýže, těstoviny, brambory.

Některé vědecky podložené diety vycházejí ze základního pravidla: potraviny božského původu je dobré jíst, potraviny lidského původu není dobré jíst. Příklad: máslo – božského původu – jíst. Margarin – lidského původu – nejíst.

Co se týče přídavků do potravin, mohli bychom vytýčit také základní pravidlo: pokud prodávaná potravina obsahuje více než dvě věci, o nichž nevíte, co znamenají, nejezte to.

V protirakovinné dietě, o níž dnes pojednáváme, je obsaženo více léků proti rakovině, než celý multimiliardový rakovinný průmysl v příštích stoletích objeví. Protirakovinné složky jsou v celeru, červené řepě, v těch bílých věcech pod slupkou pomerančů, v červeném víně, v červených hroznech, v semínkách a oříšcích… je toho tolik, že vědě bude trvat ještě desetiletí, než bude schopna pojmout, kolik důležitých léčiv se skrývá nám přímo na dosah na rohu v obchůdku s ovocem a zeleninou.

Živíme-li se co nejčerstvější plnohodnotnou organickou stravou, nemusíme se ani tolik obávat občasných toxických vlivů – již jsme si říkali, že např. jahody na sebe vážou rtuť a vyvedou ji z těla, a očividně celá příroda je plná podobných mechanismů.

 

JEŠTĚ JEDNOU KETOGENNÍ DIETA

Standardní americká dieta, která bezpochyby zvýhodňuje onemocnění a potlačuje imunitní systém, sestává z 62 % z polotovarů, rafinovaných obilnin, sladkostí a olejů, z 25,5 % z masa, vajec, mléčných výrobků a ryb, 10 % je zelenina, ovoce, rostliny, fazole, ořechy a semena, a 2,5 % je celozrnná potrava.

Lékař, chirug a chemik, jeden ze stálých partnerů Ty Bollingera v této sérii dokumentů, byl inspirován tím, co slyšel o ketogenní dietě a vyzkoušel ji sám na sobě. Obrázky z filmu ho ukazují předtím a o pět měsíců později:

Zavedl každodenní očistnou půstní fázi, o které jsme se zmiňovali výše, což pak v jeho případě znamenalo, že jedl pouze od 12 hodin v poledne do šesti večer, a mimo toto časové období pil pouze vodu.

Uhlovodany a cukry sice z jídelníčku zcela nevyřadil, ale podstatně snížil asi tak na 25 g denně, někdy dokonce na 15.

Vyřazení uhlovodanů má následující účinek: když např. ráno vstanete a dáte si v osm mísu obilnin, vystřelí nahoru hladina insulinu a jakmile zase opadne, což netrvá dlouho, máte opět hlad, takže v půl jedenácté jste už zase zralí na oběd. To tedy souvisí přímo s hladinou insulinu. Cukr je pro některé lidi látkou, vedoucí k závislosti, a vede je k tomu, aby jedli bez ustání.

Další složkou, kterou tento lékař vypustil ze svého jídelníčku, byl lepek: veškerou pšenici, chléb, těstoviny a rýži.

Tělesné cvičení zpočátku neprovozoval, protože chtěl nejprve vidět účinek diety samotné a přijít na to, jak mu to bude nejlépe vyhovovat, později pak připojil i tělesné cvičení a výsledky byly ještě dramatičtější. Ztratil za těch pět měsíců od první fotografie 25 kilo. Kromě toho, že lépe vypadá, se i lépe cítí a má mnohem více energie.

 

PŘÍŠTĚ:

Mnohé z testů, které mají včas diagnostikovat rakovinu, jsou ve skutečnosti invazivní a ZVYŠUJÍ možnost, že rakovinu dostanete. Jsou ale i vyšetření neinvazivní, která vaše zdraví neohrožují. V příštím díle promluvíme o těchto vyšetřeních: která jsou nebezpečná, a která bezpečná. Kromě toho si začneme povídat o přírodních a přirozených způsobech léčby rakoviny, kterých je tolik, že se jim budou věnovat tři příští díly.

 

Předchozí díly:

http://www.nwoo.org/2014/11/26/ty-bollinger-hledani-lecby-pokracuje-dil-5-prirodni-ziviny/

http://www.nwoo.org/2014/11/04/ty-bollinger-hledani-lecby-pokracuje-dil-4-pramen-mladi-o-detoxikaci-organismu/

http://www.nwoo.org/2014/10/28/ty-bollinger-hledani-lecby-pokracuje-dil-3-prevence-ceho-se-vyvarovat/

http://www.nwoo.org/2014/10/26/ty-bollinger-hledani-lecby-pokracuje-dil-druhy-obranna-linie/

http://www.nwoo.org/2014/10/25/ty-bollinger-hledani-lecby-pokracuje-dil-prvni-moderni-medicina-a-rakovina/
Jeden komentář na Ty Bollinger – Hledání léčby… pokračuje: Díl 6. – Potraviny a protirakovinná dieta

  1. Michal napsal:

    LÉČBA RAKOVINY ZEVNITŘ (2008)

    První část dokumentu se zaměřuje na nedostatky konvenční léčby rakoviny a ukazuje, jak medicínsko-farmaceutický komplex vehementně a lživě zveličuje jak přínos léčby samotné, tak i minimalizaci rizik s ní spojených. Předkládá historii léčby rakoviny i fakta, jak "rakovinový průmysl" důsledně potíral a potírá jakékoliv způsoby léčby, které by mohli být alternativou k chemoterapiím, ozařování a operacím. Ve druhé části dokument ukazuje, jak může být rakovina vyléčena s pomocí správné výživy a přírodních doplňků. Vyvrací zažité mýty o rakovině a předkládá jasné důkazy, že dietní programy zaměřené na boj s rakovinou jsou o řády úspěšnější.

    http://www.mustwatchtv.cz/11-zdravi/130-lecba-rakoviny-zevnitr/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!