Svodka z Novorossie z 20. ledna

Musím se přiznat, že to, k čemu v posledních 24 hodinách došlo, pro mě bylo překvapením. Jednak kvůli tomu, že jsem útok předpokládat až později během roku, protože zrovna teď je počasí ošklivé a značně zvýhodňuje obránce. Také jsem na bojišti předpokládal těžkou palebnou přípravu (to znamená, že Ukrouši provedou dělostřelecké údery na pozice Novorossijců), po nichž přijdou výpady ukroušských pancéřových sil podél několika dobře definovaných os. Očekával jsem, že Novorossijci ustoupí, aby vtáhli útočící Ukrouše do palebných kapes, a pak je pozvolna zničí. Ale takhle to zrovna moc neprobíhalo.


Zaprvé Ukrouši pokračovali v dělostřelbě, ale ne na Novorossijské síly, nýbrž šlo o obvyklé teroristické dělostřelecké přepady civilních sídlišť v Doněcku a v dalších městech, zvláště v Gorlovce, která těžce utrpěla a je v naprostých ruinách. Tento druh dělostřelby dělá sice Ukroušům dobře, ale žádný vojenský účel to nemá.

 
Zadruhé nedošlo ke koncentrovanému útoku ukroušských pancéřových sil. Bylo 2 tanky tamhle, 4 tanky tuhle, ale žádný mohutný pancéřový útok, který by mohli Ukrouši teoreticky spustit.
Takže ano, Ukrouši se pokusili o útok na letiště a boje u něj byly po nějakou dobu extrémně intenzivní, o tom není pochyb, to ale byly omezené útoky. K tomu samému docházelo u města Peski, které je teď už převážně v rukou Novorossijců: bojová operace tam byla velice intenzivní a Ukrajinci jsou pořád ještě zakopaní na severních okrajích města, ale rozsah celé této bitvy je pořád ještě jasně lokální.
Takže můj předběžný závěr je ten, že tohle byla velké eskalace bojových operací, ale NEBYL to ještě ten Velký ukrajinský útok. K takovému útoku prostě zatím nedošlo.
Druhou bizarní a intuici se příčící událostí byla reakce Novorossijců, kteří místo aby se zakopali, tak ve skutečnosti na několika místech včetně Mariupolu přešli do ofenzivy. Dobrou zprávou je, že Novorossijci postupují velice opatrně a jdou do toho pozvolna a velice obezřetně, což je pro úspěch operace k osvobození Mariupolu kriticky důležité, předpokládáme-li, že to je jejich cíl. Morálka Novorossijců je podle všech zpráv skálopevná optimistická, leč opatrná. Což je přesně to, co potřebujete, abyste zvítězili. Novorossijské vítězství na letišti je ohromným posílením morálky Novorossijců a drtivou psychologickou ranou pro Ukrouše.
Mým druhým závěrem je to, že Novorossijci všechno udělali přesně správně. Zdaleka necítili jako prvořadou potřebu mnoha vrstev hluboké obrany a místo toho okamžitě přešli do protiútoku, a povedlo se jim to provést úspěšně, promyšleně a pečlivě.
Dnes jsem si s velkým zájmem poslechl tiskovou konferenci ukrajinského vojenského mluvčího, který prohlašoval, že bojů kolem letiště se zúčastnila ohromná množství vojáků Ruské federace, a že ještě více jich vstoupilo na ukrajinské území. A to je velice dobrá zpráva, protože Ukrouši pokaždé, když jsou někde těžce poraženi, tak začínají mít halucinace o silách Ruské federace. Takže by tomu mohlo být i tak, že Ukroušské porážky jsou ještě větší, než to zatím víme.
Co se týče Rusů, ti jasně znovu otevřeli kohout Vojentorgu naplno. (Poznámka překladatele: Vojentorg skrytý zásobovací kanál.) No, ve skutečnosti Vojentorg běžel naplno už měsíce, ale teď už to Rusové ani moc nezkouší zakrývat. Novorossijští velitelé už otevřeně říkají, že mají veškeré mužstvo a výzbroj, co potřebují.
Takže prozatím jsou to dnes samé dobré zprávy, ač na místě je opatrnost před přístupy přehnaného optimismu ve stylu „hurá, vyhráli jsme!!!“ Zas a znova opakuji to nejpodstatnější zjištění, ten Velký útok ještě nenastal.
Takže ač jsou dnes všechny zprávy dobré, varuji všechny před přehnaným optimismem. A proč nenastal?
Dobrá otázka. Jednak pro Ukrouše ještě není moc dobré počasí. Nejenže takovýto charakter počasí dává ze své podstaty výhody obráncům oproti útočníkům, ale i ta ruská technika je pro tyhle podmínky (např. viditelnosti) daleko lépe uzpůsobená než ty staré křápy ze sovětské éry používané Ukrouši.
Zadruhé jste možná slyšeli o tom starodávném jednoduchém pravidle přečíslení, že útočníci potřebují mít nad obránci převahu zhruba 3:1, aby uspěli. Jako žádné jednoduché pravidlo, ani tohle není opravdu správně, existuje spousta výjimek, a vyžaduje to spoustu předpokladů, které tu neplatí. Avšak i tak je tohle pravidlo „obecně tak nějak skoro správné.“ Pro Ukrouše to ale neznamená přečíslení 3:1 po celé frontě, nýbrž to přečíslení 3:1 je potřebné podél os útoků, aby prorazili skrze novorossijské obránce. Jediný způsob, jak toho dosáhnout, spočívá ve vysoké mobilitě. A zrovna tohle současné povětrnostní podmínky určitě komplikují. Takže možná, že Ukrouši čekají na lepší počasí, aby se pustili do Velkého útoku.
Přichází také spousta fám o ukroušských jednotkách odmítajících vstoupit do ofenzivy. Zpočátku jsem je zavrhoval jako Novorossijskou propagandu, ale pak se tahle informace začala odrážet i na ukrajinských sociálních médiích. Zjevně celé jednotky odmítají vstoupit do ofenzivy. Upřímně se jim nedivím. Ukrouši si určitě pořád ještě lížou rány z katastrofické letní kampaně, s tím se toho ale za pár měsíců moc nenadělá. Ve většině zemí základní výcvik „přijímač“ trvá 3-4 měsíce, po nichž lze civila považovat za minimálního vojáka „vojína“. Teprve poté může tento minimální voják získat nějakou specializaci. Co se týče NCO (nižších poddůstojníků, frajtrů, kaprálů aj.) nikoliv praporčíků a důstojníků – ti už potřebují dostat daleko více výcviku. Kromě toho Ukrouši už použili spoustu svých starších, ale alespoň trochu vycvičených poddůstojníků NCO a důstojníků v létě, a ti jsou teď buď mrtví, zmrzačení nebo znechucení. Porošenko tedy teď ohlásil pro rok 2015 tři vlny mobilizace, ale každému s alespoň náznakem inteligence je zřejmé, že odvádí jen kanónenfutr, nikoliv schopnou bojovou sílu. Na druhou stranu Novorossijci teď mají spoustu dobře vycvičených a dobře vybavených a bojem zocelených zkušených mužů na všech úrovních. A nedělejte si žádné iluze, rota zkušených bojem zocelených vojáků porazí celý batalion rekrutů, kteří nevědí, která bije, zvláště když ta rota je lépe vyzbrojená, a tak tomu díku Vojentorgu už je.
Ale může to prostě být i tak, že nacistické juntě už začínají docházet idioti a fanatici ochotní nechat se hnát v Donbasu na porážku. To není ještě předpoklad, ze kterého bychom mohli vycházet, na to je příliš brzy, já ale prostě nechápu, jaký smysl by vlastně ten poslední nedopečený útok měl mít.
Nakonec je tu velice reálná možnost, že junta už prostě ztrácí kontrolu nad zemí – že rozkazy, které vydá, někdo uposlechne, a někdo ne, že je to něčí polo-válka, ale opravdu to nefunguje, protože to už zachvacuje naprostá dezorganizace a chaos, a že tam už žádná skutečná Ukroušská armáda nezbyla, že už je to prostě jen spousta kvérů a spousta mančaftu, ale už ne soudržná bojová síla.
Poctivě musím říci, že to nevím, a hrozně rád bych slyšel od ostatních, kdo by mohli vysvětlit tu do očí bijící bizarnost událostí posledních 24 hodin.
Prozatím je jisté, že „zatím je to ještě dobré,“ a že situace mohla začít daleko hůře, než začala. Jsem tedy velice opatrně optimistický.
Nechávám tu poslední Zacharčenkovu tiskovou konferenci (s překladem – do angličtiny – a s titulky od fantastické Kazzury).

Zdraví,
The Saker
Tuesday, January 20, 2015

Vyšlo na Reformy.cz

Zdroj: http://vineyardsaker.blogspot.cz/2015/01/novorussian-sitrep-january-20th.html
81 Komentářů k Svodka z Novorossie z 20. ledna

 1. kos napsal:

  Hele proč vlastně píšeme „novorossijci“ a ne „novorusové“? Nebylo by to tak česky správně?

 2. martin bareš napsal:

  zaplať pánbůh a pokračovat dál. S rozvahou, přesně jak to píše autor. Bezhlavá protiofenziva je nesmysl. Krok za krokem, ale neustat.
  Podaří-li se zničit fašismus na Ukrajině, zmehnou naši čeští fašouni ve vládě taky. A pak je možný je nahánět. A tvrdě.
  Nad zbabělostí politiků a jim podobných chytráků z medií zvlášť u nás, a dalších „vlivných“ nemusíme špekulovat.

  • Dívenka Prostá napsal:

   Plně s Vámi souhlasím. Často se ozývá, jak Rusové bojují na Ukrajině. O napadení jednoho suverénního státu jiným (jako šlo například v roce 2003 v Iráku nebo v roce 1999 při bombardování Srbska) ale nejde.
   „Přítomnost 7500 příslušníků ruských ozbrojených sil na ukrajinském území je destabilizující faktor, který brání rychlému urovnání situace v naší zemi,“ uvedl ukrajinský ministr obrany, Stepan Poltorak. Sice je nikdo neviděl, ale budiž. V hlášení rozvědné správy Rudé armády z 26. července 1938 pro lidového komisaře obrany Vorošilova vypracovaném gen. „Gómezem“ (něm. komunista Wilhelm Zaisser, velitel hlavní základny mezinárodních brigád v Albacete) je vyčísleno národnostní složení interbrigadistů ve Španělsku k 30. dubnu 1938. Celkově se jednalo o téměř 31.400 lidí. Z toho zhruba 8.800 tvořili francouzští interbrigadisté. Znamená to snad, že v době občanské války ve Španělsku napadla tuto zemi Francie?

  • Trubka napsal:

   Je omyl si myslet, že politici jsou zbabělci, nebo že nevědí, co dělají. Oni to vědí moc dobře, proto jsou také ve vládě, jinak by se tam neměli šanci dostat. Nic na světě a už vůbec ne v politice se neděje náhodou. Náhody neexistují. Vždycky, když se něco stane, je to proto, že to někdo chtěl, že to bylo pro někoho výhodné. Opakuji. Politici nejsou ani hloupí, ani nevzdělaní, ani nedělají chyby. Dělají přesně to, co po nich někdo chce. Ten někdo ale nejsou lidé v ČR. To je asi vše.

 3. az na ten navod napsal:

  trochu se mi nelíbí, že autor popisem co bylo dobře a špatně dávají návod ukroušům
  také je blbé, že na ukrajinu se chyastají verlitelé USA armády, aby pomohli lepšímu velení, ale otázka, jak moc to pomůže, když samotní řadoví ukrajinští vojáci jsou nezkušení

  • Janhonza1 napsal:

   Jsou nezkušení a nechce se jim umírat, pokud to nejsou protiruští fanatici a těch je tam na západě většina. Musíme si uvědomit, že novorosijci bràní sami sebe. Dokonce i ženský, který ještě před rokem seděli v kanclech u pc, tak dnes bojují. Ono vidět mozek malé holčičky, kterou sejmul hrdinný ukrainský dělostřelec, je asi přímo v reálu takový zážitek, že až bych se vyzvracel, tak bych si sehnal zbraň taky, jako ty mámy a tátové. Házet v noci 500kg bomby na bytovky, kde spí civilisti, to je taky největší zvěrstvo! Škoda, že nejsem mladší! Přesně vím komu bych jel pomoct!

   • Contumax napsal:

    Janhonza1
    To nic ani já nejsem mladéj a stejně bych šel ale z jiných důvodů jít nemůžu mam moc malé dítě , jinak to že jsem starší mě nijak netíží…

 4. Josef Švejk napsal:

  V úterý večer dostal Porošenko aktuální zprávu od náčelníka generálního štábu ukrajinské armády o situaci na východě Ukrajiny, zejména o bojích v blízkosti Doněckého letiště. Nelenil, sbalil kufr a vyrazil z Davosu zachránit co se dá. Globální „kapitány“ v Davosu ale ujistil, že Kyjevská Rus, Červená Rus, Zakarpatská Rus, Lemkovská Rus, Malá Rus, Bílá Rus i Černá Rus udělají vše proto, aby zachránili Evropu před ruskými agresory.

  • Žabák napsal:

   Švejku černý humor, ale zasmál sem se.

  • Věra napsal:

   Jenže Švejku,on tam byl asi jen na otočku se kterou nepočítal.Jal se přednášet na univerzitě(i když vůbec nechápu,co takový blbec může přednášet)a tam ho vypískali křičeli na něj,že nebudou poslouchat někoho,kdo zabíjí děti a tak byl znechucen,že nikdo neocenil jeho zásluhy za záchranu Evropy.Byl chudák nedoceněný.Proto zbalil čemodan a jel jakože ho doma hrozně potřebují(jako by jim tam byl něco platný)k smíchu že?

 5. Calembredaine napsal:

  Po definitivním dobytí letiště (potvrzdili i ukropi) zahájila spojená vojska armád DNR a LNR rozhodující operaci k likivdaci debalcevského kotel! Urkonacistická svoloč chcípá zaslouženou smrtí! Ulicemi doněcka vedli zajaté nácky, jeden byl zkopán do kulata na fleku! Viděl jsem videa – je to skvělý! – http://rusvesna.su/news/1421930724

  • Calembredaine napsal:

   oprava: likvidaci … kotle …

   • Calembredaine napsal:

    Na bachmutském směru byla proloena fronta a kyjevský banderčici prachaj ve zmatku jsouce koseni jak vzteklý čokli! – http://rusvesna.su/news/1421936092

   • Calembredaine napsal:

    Na bachmutském směru byla prolomena fronta a kyjevský banderčici prachaj ve zmatku jsouce koseni jak vzteklý čokli! – http://rusvesna.su/news/1421936092

    • eM napsal:

     Hele calembredaine, nevím na čí straně jsi ale nějak moc se vyžíváš v tom jak někdo umírá. Nevim jak tobě ale ty válečná zvěrstva nepřeji ani těm zombie které z nich vychovali. Když tě budu odmalička masírovat těma sračkama kterejma je masírovali, udělám z tebe taky ukrouše kterej pujde vraždit na koho ukážu, a ještě na to budeš hrdej.
     Fakt už toho nech a zamysli se co vlastně chceš.

     Trole násilnická.

     • Masa napsal:

      Me Kokote humalní !!!!!

     • Calembredaine napsal:

      Úprosnost k nepříteli je zradou vlastní věci, pamatuj! Partyzáni za války, pokud se tam vyskyt imbecil tvýho ražení a začak krákat, že zajatce je třeba ušetřit, páč je „třeba dodržovat ženefské konvence“ či podobný kraviny, tak takovýmu imbecilovi vystřelil mozek z jehoblbý hlavy osobně velitel oddílu! My jsem boji ty ignorantský zráddče a pro takvý jako ty je kulka už uita! A buď za to rád – kdyby kvůli tobě třeba chcíp byť i jen jediný bojovník zbytečně, byl bys přivázán mezi dva ohnuté stromy a pak jejich současným vymrštěním roztržen vejpůl!

     • Calembredaine napsal:

      oprava: …. jsme v boji … zrádče … takový … ulita …

 6. Josef Švejk napsal:

  „Celkové ukrajinské ztráty v okolí letiště do dnešního poledne činí 597 zahynulých ukrajinských vojáků. Mám na mysli ty, jejichž mrtvoly už byly nalezeny v okolí letiště a osady Peski. Vzdalo se 44 vojáků.“ náměstek velitele štábu domobrany (DLR) Eduard Basurin

  • Calembredaine napsal:

   Úžasný! Jen houšť!

   • Josef Švejk napsal:

    Co je na tom proboha úžasného???

    • Jan Jinsky napsal:

     Calembredaine miluje zabíjení. Je to jeho úchylka.

     • Calembredaine napsal:

      Nikoliv Honzyku, to se mejlíš! Já rád mučím zmetky tvýho typu před popravou! Fyzicky i psychicky. samotný akt usmrcení ale přenechávám zkušeným řezníkům! S tím bych se nikdy nešpinil .. a na tebe už se voda vaří!:)))

     • Froťak napsal:

      J. Jynski
      Uš tvoje babicka bila úchylka, že by si nebil na svjete

    • Calembredaine napsal:

     Že chcípaj ty krysy! Ale podle mě moc mírumilovně! Já bych zajatce narážel na kůl, jak to dělávali blahý paměti s Chochlama Pšonci …

     • Josef Švejk napsal:

      Ty „krysy co tam chcípaj“, jak moudře hlásáte, jsou mladý kluci, které nahnali do mundůru, dostali pár dní „výcvik“ a nakonec je nahnali befelem někam. Ti kluci ani netušili kam vlastně jedou. Tedy většinou, je mezi nimi i pár, kteří si do zubů zaslouží. Většině se tak osud naplnil aniž tušili, která bije, za co je bije, pro koho je bije atp. A tak nějak to bude i u nás, až se k nám dostane ta pravá demokracie našich zdaleka největších kamarádů. Tam i tady bude platit to rčení: „přišel k tomu, jako slepý k houslím.“ A to bez ohledu na to, jak dalece si myslíte, že do toho vidíte. Prostě jen tak, ve jménu civilizace vám někdo ustřelí hlavu, urve nohu, či nedej bože něco jiného.

    • Calembredaine napsal:

     Nesmysl! Mezi „kyborgy“ nejsou žádný zmobiliozvaný „ucha“! Ty by se dávno vzdaly a nebo utekly k mámě! Viděl jsem ty mršiny v troskách terminálu – na fotkách .. je to samej germánsko-fašistickej xicht! Nic slovanskýho jsem v nich neviděl! Psům psí smrt!

     • Contumax napsal:

      Celembredaine
      Zajímalo by mě kde se vzalo nazývat nacisty kyborgama ???
      Protože jsem na tohle narážel i na jiných stránkách…
      Co je pro kyborgy charakteristický, podle čeho se dají rozpoznat ???

     • Robo napsal:

      bezmozog – vrazdiaci stroj…asi (kyborg)

   • Contumax napsal:

    Celembredaine
    A ještě na Kyjev… !!!

 7. Honza8 napsal:

  Ukropové čelí hněvu lidu..

  https://www.youtube.com/watch?x-yt-cl=84411374&v=uHJqpSJd-P4&x-yt-ts=1421828030#t=57

  https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1421828030&v=0ei7jor652E&x-yt-cl=84411374

  https://www.youtube.com/watch?v=W6TbpeZkwtI&x-yt-ts=1421828030&x-yt-cl=84411374

  Musím říct, že na jednu stranu si to zaslouží ale nadruhou stranu se mi na to dívá docela težko. Je to svým způsobem dost smutné, celá ta situace. Otázka je kdo z nich dospěl k opravdovému prozření a kdo se naopak tváří provinile ale nadruhou stranu doma by lhal o ruských teroristech(atd.) a vrátil by se zpět.

 8. fero napsal:

  no len aby to nebola pasca.

  • Contumax napsal:

   fero
   Byl bych rád, kdyby jsi neměl pravdu, myslím si, že by jsme měli mít radost…
   Neříkám nic, ale víra ve vítězství dělá opravdu hodně… jinak…. jinak by to nemělo žádnou cenu….. !!!

   • eM napsal:

    Radost z čeho ty debile, že se zabíjej lidi?
    Teda někteří co si tu hrajou na lidi jsou prostě bezmozci, no ale asi na to reaguju zbytečně. Bezmozky je vychovali, a bezmozky pravděpodobně i zůstanou.
    Viď klembrdýne a kontušílomaxi :-)

    • Contumax napsal:

     eM
     Nic nechápeš…..!!!

    • P napsal:

     eM íku ty sračky v hlavě si vypravej s nějakou buznou, sem to přijde taky brzo,
     hlad a bída a tva demokracie jde do kytek idiote

     • Calembredaine napsal:

      Von to je ňákej ten buzik, jo – humanrajtista a hlasatel chazarský dem(ent)okracie jo? Takový nakopat doprdele!

    • Calembredaine napsal:

     Chazarolokajskou svoloč pobjej! A ještě ten dobytek berou do zajetí! Viděl jem videa o zajetí azováků! Ležely ty mrchy u cesty vedle svýho vyhořelýho BéTéčka a skuhrali. Opolčenec mu dal napít a ještě mu vyčítal, že oni by se o ně tak nestarali a pak ho dokonce podpíral, když ho vlek do auta na ošetřovnu. Škoda obvazů i vody pro tuhle svoloč! Mít to já na povel, tak pracoval jen plamenomet! Žádný zajetí! Zajmout jen Prasenka a jeho bandu – ale ne kvůli nějaký výměne, ale aby byli nataženi na kůl z a pěkně pomalu chícpali! Viz Pan Wolodyowski a Azja bej …

    • Míša napsal:

     eM
     Buzno kvůli takovým jako jsi Ty jsme došli – víš kam, a protože je Vás většina těch vyměkléjch, může to brzo postihnout i Tebe a všechny měkáče, což se stalo jestli jsi vo tom nevíš!

    • Contumax napsal:

     eM
     Odpověz chytrá inteligentní hlavo na mou otázku !!!
     Kde se bere v malým dítěti klukovi už v půl roce válečný pokřik ???
     Jak to, že kluci stavějí bunkry a hrajou si na vojáky aniž by je to kdo učil ???
     Proč si kluci nehrajou s panenkama ale mají radši meče a bambitky ???
     Každý kluk – muž chce zabít draka a osvobodit princeznu a pokud ne, není mužem a nikdy nebude !!!
     Každá holčička chce být krásná a obdivovaná zároveň ochraňovaná- pokud ne asi nebude ženou !!!
     Pokud ne, a nechce být ženou, stane se nepřítelem muži i sobě,syntetickéj babochlap…!!!

    • Contumax napsal:

     eM
     Odpověz chytrá inteligentní hlavo na mou otázku !!!
     Kde se bere v malým dítěti klukovi už v půl roce válečný pokřik ???
     Jak to, že kluci stavějí bunkry a hrajou si na vojáky aniž by je to kdo učil ???
     Proč si kluci nehrajou s panenkama ale mají radši meče a bambitky ???
     Každý kluk – muž chce zabít draka a osvobodit princeznu a pokud ne, není mužem a nikdy nebude !!!
     Každá holčička chce být krásná a obdivovaná zároveň ochraňovaná- pokud ne asi nebude ženou !!!
     Pokud ne, a nechce být ženou, stane se nepřítelem muži i sobě,syntetickéj babochlap…!!!

 9. eM napsal:

  Jinak obecný komentář bez reakce na troling:
  Opět se ukazuje že novorosije ví, za co bojuje, a že jde o vše. Ukrajinci to uplně nechápou, což je pochopitelné vzhledem k vysokému procentu zombie výchovy mezi nimi.
  No ale buď jak buď, zprávy posledních dní vypadají na nějaké ty politické a taktické úspěchy novorosijců. Což jim samosebou z celého srdce přeju, jen se zdráhám to takto říct, protože tu situaci nepřeju nikomu.
  Jediné co ta situace vytvořila je národ lidí bojující o přežití buď na bojišti vstříc nepřátelům, nebo doma vstříc hladu a nedostatku. Obojím trpí lidé kteří mohli žít úplně jinak.
  Souhlasím s autorem, že tady na první pohled něco smrdí (až moc snadné a na první pohled podezřele neschopní ukrouši), na druhou stranu si říkám, jestli po tom roce jsme ještě schopni nějakého optimismu, takže možná se na to jen díváme prostě přes černé brejle.

  Držím jim palce, pracuju se spoustou jejich krajanů tady u nás doma, a to co zažívají, ty rozdělené rodiny, Matky co musí makat 1000km od dětí jen aby měli co jíst, to je prostě k pláči. A to je slabý slovo. Když slyším jejich příběhy, nezmůžu se ani na slovo.
  Pak tady potkám nějakýho kokota a on řekne „co tu ty špíny dělaj, berou nám práci“.
  Kdyby se tito naši náckové měli jen ze setiny tak špatně, tak už kňučí a utikaji ze země.

 10. Jenda napsal:

  Dobré video,kam vstoupí noha žida nebo židoamerické kurvy,následuje jen vraždění a smrt.
  https://www.youtube.com/watch?v=pkHxswM6gSo

 11. Robo napsal:

  Dnes som videl video, kde to analyzoval nejaký moslimský duchovný…
  Hovoril o tom, jak bolo zavlecene a nasledne odrbane Rusko do 1. svetovej vojny, o vzniku i páde SSSR atp. – všetko to oryanizovala Sionisticka svoloc, jak je nám všetkým dobre známe.

  Potom hovoril o tom, že Putin dosiahol úspech, čo sa týka Krymu a druhú prehru (Ukrajina) už sionisti nedopustia, tak že sa máme pripraviť na svetovú vojnu.

  Inak, pre diskusiu tu..je nebezpečný nezmysel bojovať prot vojne. Musíme bojovať za mier!
  Je v tom podstatný rozdiel..

  • Robo napsal:

   A vnímam OHROMNE POZITIVNE, že západní Ukrajinci začínajú odmietať ísť vraždiť Slovanov na východ.
   Na totl by tu malo vyjsť viacej článkov, toto by sme mali V PRVOM RADE podporovať!
   Keď nebude bezmozgov (vojakov), nebudú ani vojny!
   Rotschild s kniežaťom sa za ruku na východ Ukrajiny nevydaju..

   • geronimoh napsal:

    Robo :

    Pozitivní to je, když západní Ukrajinci nechtějí jít vraždit ty východní, mají můj dík, ale obávám se, že to není z důvodu etiky, ale jen prostě nechtějí umřít za oligarchy a židy. Ovšem důležité jsou činy, a jejich jsou že nejdou válčit a to je to hlavní

   • geronimoh napsal:

    Myslím, že je logické, že někdo v ČR u PC je proti zabíjení i Ukroušů, ale kdyby byl v Novorusku a viděl ty roztrhaný těla civilistů, domy vybombardované v noci i se spícíma lidma, včetně dětí a další zvěrstva, tak by je vůbec nešetřil, ale toužil by po pomstě

    • Robo napsal:

     Geronimoh: sú chvíle, kedy by som vraždil aj holými rukami.

     V skutočnosti som zatiaľ v štádiu, kedy cítim, že už konečne nastal čas bojovať za mier. Že inej cesty, jak zastaviť utrpenie, proste niet.

     Mám ale veľký problém uzavrieť tento mier s bezmozgami, ktorí podporujú práve utrpenie detí a iných. Možno to je jak s Honzykom – upozorníš ho raz, dvakrát, ukážeš mu správnu cestu. Potom proste dostane po papuli. Potom zas. Potom zas..
     Neviem, všetci sa musíme učiť, všetci musíme nájsť múdro sami v sebe.

     • Robo napsal:

      …ale…až tie „facky“ konečne zaucinkuju a Honzykovi sa konečne „rozsvieti“ a SKUTOČNE PRECITI aj on pravdu, úprimne ho medzi sebou privítať.
      V tú chvíľu to už totiž bude nový človek.

  • Calembredaine napsal:

   oprava: organizovala … jééé, sorry! Zvyk je zvyk:)

  • geronimoh napsal:

   Robo :

   Tam je písmo na stěně ?

  • Contumax napsal:

   Robo
   A když Tvůj mír nepřítel nepřijímá…???
   Kde je nebo kde končí mír a kde začíná válka ???
   Můžeš to Robo definovat ???
   Co předchází tomu, že jeden začne ovládat, zotročovat druhého ???
   Není to náhodou tím, že mu to ten mírumilovný dovolí ???
   A dovoluje čím dál, tím víc….
   Že není ve střehu ???

   • Robo napsal:

    Contumax: presne, jak hovoríš!

    Je to tak, že sami lezieme do chomutu.. Vari si myslíš, že by nás mohlo zotrocovat pár satanistov, keby sme im to dobrovolne nedovolili?

    Kľúčom je poznanie samého seba, čo nás vyvedie z programu. Sme programovaní, aby sme nevedeli, kto sme.

    Zmen seba, zmeníš svet! Nieje to len fráza..

 12. Contumax napsal:

  Robo
  Ale jo, já s tím souhlasím, co píšeš, bylo by to dobrý, kdyby s tím přestali ale přestane druhá satanská strana ???
  Na východě Ukrajiny jde lidem o sebeurčení, což úplně schvaluju a to, že mladý ukrouši vědí nebo nevědí, to není omluvitelný,pokud mám střílet do civilistů odmítnu to… Nejde se vymlouvat na rozkazy nebo na cokoliv, já na vojně byl a vím, že možná víc jak půlka by civilisty vraždila… Je to věc zodpovědnosti a hlavně svědomí, proto se berou na vojnu mladý, protože jsou lépe zpracovatelný a víc ovlivnitelný, tohle byxh ještě i pochopil ale stejně mě to nedá, stejně o tom musí přemýšlet i když je mladéj…

  • Robo napsal:

   a práve preto musíme pracovať aj na mladých. Že sú ľudské bytosti a z podstaty výnimočni. Musia sa naučiť rozlišovať pravdu od lži. Musia sa naučiť premýšľať svojim srdcom!

   Je našou svätou povinnosťou pomáhať im, aby sa naučili myslieť sami za seba!
   Podporovať vojnu je podporovať sionistov, veď za oboch vojen financovali obe strany a nie náhodou!

   • Robo napsal:

    skutočných satanistov je málo, potrebujú ohromne vela bezmozgov, veď aj si ich vychovávajú.
    Urobíme najlepšie, keď ich vychovame, aby sa stali ľuďmi.
    Prebudenych je stale viac, preto musí byť vojna co najskôr, satanisti to dobre vedia..
    Nikdy nieje neskoro začať..

   • Radbůza napsal:

    Zdravím Tě Robo, moc hezky jsi to napsal. :-)

    • Robo napsal:

     Aj ja Ťa zdravím! :-)
     Mohla by si sa občas zapojiť do diskusie, ženského elementu je tu pomálu.. :-)

    • Robo napsal:

     ..a ženy do toho majú čo kecať, veď sú naše matky a okrem toho viete od prírody používať srdce lepšie, než my.. :-)

     • Radbůza napsal:

      Ten pseudonym je zavádějící nejsem žena:-)

     • Robo napsal:

      škoda :-)

     • Robo napsal:

      ..ale i tak vitaj.. :-D

     • Contumax napsal:

      Robo
      Jsi mě rozesmál… haa haa s Radbůzou, že je ženská…
      Vlašťovka Jitka se odmlčela…
      A jinak, moc děvčat sem nechodí, což je škoda, protože by se to tím tady trochu oživilo…

     • Robo napsal:

      Vlastovka nám niekam uletela, ale tá sa nestratí..:-)

      Radbuzu sok už niekde videl (možno aj tu), snáď som sa ho včera nedotkol..:-)

     • geronimoh napsal:

      ženský mají evidentně jiný zájmy

     • Robo napsal:

      nepodceňuj ich intuíciu.. :-)

     • Contumax napsal:

      Robo
      Myslím si, že hodně lidí nežije v realitě, plně neuvědomují si to nebezpečí ve kterým žijí a tam je i ta příčina, žijí v bludu bezpečí a míru… Ještě je tu jedna věc a to samozřejmě spolu souvisí a má to souvislosti právě s historií, která nám ukazuje, že lidstvo proti sobě vždycky válčilo a válčí … Takže bych se držel při zemi a uvědomil si, že tato doba není nijak výjimečná oproti minulosti a jen se periodicky zvyšuje a kumuluje zlo… Prostě je nakumulovaný víc a víc a tudíž to bouchne…!!!
      Neidealizoval bych si to stačí si přečíst historický záznamy např. při čistkách papeženců se schovali lidé do velkého chrámu ve Francii a bylo jich tam 12 000 a mečem byli všichni zabití včetně žen a dětí… Nebo jinde přes noc bylo vyvražděný celý město 180 000 jich bylo…
      A dnes jsme nikam nepokročili…. Nic se nezměnilo mimo technické vymoženosti…

     • Robo napsal:

      technické vymoženosti sú nám zatiaľ tajené – rozprávam o voľných energiích.

      Ešte NIKDY v novodoberj histórii (posledních možno 25.000 rokov) sme nevideli za oponu.
      Od roku 2014 už je pravda nezadržateľná.

      Je potreba poznať svoju pravú históriu.
      Je potreba ju šíriť medzi ľudí.

      Pravda Ťa oslobodí!

      Máme milión podobných múdier, ibaže ich vypustíme z pusy a hneď na ne zabudneme.

      Pred pár rokmi som aj ja vyhlasoval „všetci sme otroci“, ale netušil som, čo to vlastne znamená..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!