Davosem koloval plán na utracení 90 bilionů $ dolarů za přestavbu všech měst tak, aby v nich nebylo třeba aut

Existuje jeden způsob, jak vyřešit globální oteplování: Utratit během několika následujících let 90 bilionů $ (2,25 biliard Kč – tj. HDP ČR za asi 580 let), aby se přestavěla všechna města – tudíž všechna města na planetě Zemi – tak, aby lidé žili v daleko hustěji namačkaných čtvrtích a nepotřebovali tedy auta.

To je jeden z nejambicióznějších (a nejspíš nejulítlejších) nápadů, který dnes ráno koloval Světovým ekonomickým fórem v Davosu ve Švýcarsku. Schůzka v Davosu se výročním konkláve vládnoucí třídy světa: s presidenty a ministerskými předsedy, CEO a náboženskými postavami (a s tisíci žurnalistů táhnoucích se za nimi v naději utrhnout si útržek ze zdejšího povídání nebo dva).

Ten 90 bilionový $ návrh přišel od bývalého vicepresidenta Al Gora a bývalého mexického presidenta Felipe Calderona a jejich kolegů z Globální komise o ekonomii a klimatu. Tato skupina doufá, že přesvědčí světové vůdce, aby něco udělali se sebevražedným úsilím lidstva o přehřívání zemského klimatu.

Část boje proti klimatické změně bude znamenat přestavbu obcí a měst anebo nové postavení tak, aby byly bez aut, říká Calderon.

„Nemůžeme mít města s nízkou hustotou osídlení konstruovaná tak, aby se v nich používala auta,“ řekl. „Doporučujeme, aby ta města měla vyšší hustotu a více hromadné dopravy.“ Spolu s programem reformy využívání půdy a s uvedením odlesňování do nulového stavu, budou celkové náklady na tento plán nejspíš 90 bilionů $ budoucích investic, řekl Calderon.

Business Insider s Calderonem po tomto panelu krátce promluvil, aby ho požádal o vysvětlení, odkud se těch 90 bilionů $ vezme a jak by přesně chtěl přesvědčit všechna města planety, aby podle něj postupovala?

Ukázalo se, že těch 90 bilionů $ je celková infrastrukturální investice, která se nejspíš utratí při budování a modernizaci měst. Gore s Calderonem argumentují, že se utratí daleko moudřeji, když se tím vyprodukují města, která nebudou lidi pobízet, aby pálili fosilní paliva jen kvůli tomu, aby se dostali z bodu A do bodu B.

Klíčové bude přesvědčit starosty – a opět všechny starosty planety Země – že konstrukci nových měst takovýmto způsobem se má kvůli efektivitě a prosperitě jejich obyvatel dát daleko vyšší předost, než aby se to dělalo tím starým způsobem. „Chyba, které jsme se dopustili v Mexiku, spočívala v tom, že jsme městům dovolili, aby se rozvíjela, jak se jich zachtělo, a to je binec,“ řekl Calderon Business Insider. „Je v nejlepším zájmu starostů“ tuhle „chybu“ už neopakovat, řekl Calderon.

Hlavní problém je v tom, že starostové si nejsou všeobecně vědomi toho, že náklady na do budoucna trvale udržitelnou konstrukci měst mohou být nižší než náklady na to, když se dovolí bezuzdně pádivý rozvoj zaměřující se na auta.

O GCEC plánu Gora a Calderona se více dočtete zde a zde.

Vyšlo na Reformy.cz

By Global Research News
Global Research, January 26, 2015
Business Insider
by Jim Edwards

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/theres-a-plan-floating-around-davos-to-spend-90-trillion-redesigning-all-the-cities-so-they-dont-need-cars/5427064
14 Komentářů k Davosem koloval plán na utracení 90 bilionů $ dolarů za přestavbu všech měst tak, aby v nich nebylo třeba aut

 1. skazde napsal:

  Plán Fantas Magoras, to je vážná diagnoza.

 2. Contumax napsal:

  skazde
  Možná to bude vážná nakažlivá choroba, všude saméj magor....

 3. geronimoh napsal:

  Já myslím, že jim to skvěle zapadá do plánů NWO. V něm se s takovými městy počítá. Takže napřed sebrat lidem auta, pak jim omezit cestování celkově. A mají je v hrsti. Stačí hlídat okolí měst.

  • Contumax napsal:

   Jo zapadá, myslím si, že to zřejmě nestihnou leda, že by rozpoutali celosvětovou válku - peklo a potom až by bylo lidstvo z polovičky vyhubený, hladový tak pak možná by je sami prosili na kolenou aby s nima papalášstvo něco udělalo...

 4. Zed napsal:

  To je přesně Agenda 21. Nahnat lidstvo do nahuštěných městských aglomerací. Na individuální dopravu mají mít nárok pouze vládnoucí feudálně-otokářské elity. Na každám rohu kamery, dokonalý přehled o každém. očipování poddaných, možnost kdykoliv a kohokoliv nechat chcípnout hlady když nebude poslušný. To je NWO - nový světový řád, jemuž je EU prvním krokem a Rusko s Putinev v čele velikou překážkou. To je i to, oč se zástupně bojuje na Ukrajině. Podobných návrhú bude přibývat. Je to přesně v dikci Bilderberg Group a podobných teroristických uskupení.

 5. Ola napsal:

  A byl by takovej problém ten Davos obstoupit a pozvat tyto mudrce na delší banket pod uzavřením? Kde by si mohli v naprostém bezpečí vypolstrovaných pokojíčků spřádat další projekty? Cožpak se to lidstvo nezmůže na něco takového?...

  • geronimoh napsal:

   Myslím že už se o to odpůrci NWO pokusili a mudrci zvýšili ostrahu, takže dnes se k nim nikdo nedostane blíž, než na 3 km.

 6. Vlastimil napsal:

  Konečně je napadlo něco užitečnýho! Rozhodně fandím tomu, aby se města stavěly tak, aby nepřitahovaly popelnice na kolečkách.

 7. davids123 napsal:

  Hlavně ať si pak jdou do těch měst bydlet sami. Radši budu chodit pěšky x kilometrů než tohle.

 8. JARIS napsal:

  No, proc ne? Alespon se zasmejeme, jak se ruzne vlady budou sjizdet na summity na kolobezkach nebo koleckovych bruslich a ti zdatnejsi na skatebordech. Pokud si rozbijou kolena, odveze je pohotovost na rychlotrikolce.

  • geronimoh napsal:

   Kdepak, silnice adoprava zůstane, jen plebs nebude smět vlastnit auta a ucpávat s nima pánům cesty

 9. Míla napsal:

  Města alias koncentrační tábory....

 10. VezmuSiKohoChci napsal:

  Nejprve 70 milionu USD / 1,7 MLD Kc (Rocne?) je potreba k vyreseni hladu v chudych zemich.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!