Ruská flotila obkličuje USA

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu uskutečnil návštěvy v Íránu a Indii a ve stejném období mluvčí Rady federace Valentina Matvijenková navštívila Nicaraguu. Rozhovory byly vedeny o účasti Ruska na stavbě transatlantického průplavu, která má velký vojensko-strategický význam. Amerika je znepokojena.

Vojenská spolupráce s Íránem

V podmínkách narůstající konfrontace se západem je jako odpověď nutno posílit vojenskou přítomnost v různých částech světa. Je nutné hledat spojence, kteří jsou ochotni poskytnout pro ruské lodě, ponorky a letadla  základny pro jejich údržbu a provoz.

Mimo to je třeba tyto spojence ochránit před možnou americkou agresí – ať již přímou nebo „majdanského typu“. To je možné například dodávkami zbraní, včetně pokročilých, a technologickou i personální spoluprací. Sem patří například odborná příprava kádrů včetně policejních nebo výstavba zbrojního průmyslu.

Sergej Šojgu podepsal 20. ledna v Teheránu se svým íránským protějškem dohodu o vojensko-technické spolupráci, čímž současně otevřel cestu k obnovení rozhovorů o dodávkách protiletadlových raketových komplexů S-300. Plnění této smlouvy bylo pozastaveno v roce 2010 za prezidenta Medvěděva  v souvislosti s přijetím protiíránských sankcí za jeho jaderný program.

Jak uvedl Sergej Šojgu, pro Rusko i  Írán „existují v regionu společné výzvy i hrozby, kterým je možno úspěšně čelit pouze společně“. Západ nebyl mezi těmito hrozbami přímo jmenován, ale to je pochopitelné: proč by mělo Rusko dále komplikovat svoje vztahy s Američany, když i tak balancují na hranici války.

Íránská strana byla odvážnější. Tisková agentura IRNA nazvala Šojgovu návštěvu „výjimečnou událostí“ a jak prohlásil íránský ministr obrany  Hosejn Dehkán "Írán a Rusko budou moci odolat expanzivním snahám a chamtivosti Spojených států spoluprací, interakcí a využíváním potenciálních strategických příležitostí".

Pravděpodobně se jedná o možnost přijetí Íránu do SCO (Šanghajské organizace pro spolupráci – ta je na západě chápána jako protějšek NATO), kde má nyní Írán status pozorovatele. Taková možnost nastane, jakmile bude zrušen protiíránský sankční režim (v zakládací listině organizace se uvádí, že stát, vůči kterému jsou uplatňovány sankce, se nemůže stát jejím řádným členem).

Status pozorovatele  má v SCO také Indie, kterou Šojgu navštívil hned po Íránu. Na Indii připadá  téměř třetina ruského zbrojního vývozu . Ministerský předseda  Nareandra Modi během návštěvy prezidenta Putina v prosinci výslovně zdůraznil, že Rusko "zůstává nejdůležitějším partnerem Indie v oblasti obrany a bezpečnosti“. Zdůraznil národní uvědomění a hrdost Indů, snížení anglosaského vlivu a významu angličtiny i snahu Indie vybudovat "spravedlivou  společnost".

To se velmi podobá  ruské suverénní politické linii, která splývá s vizí světového řádu v jiné části světa – v Latinské Americe.

Na návštěvu k ještě jednomu spojenci Ruska, ne potenciálnímu, ale skutečnému a věrnému,  k prezidentovi Nicaraguy Danielu Ortegovi, se vydala mluvčí Rady federace Valentina Matvijenková. Poděkovala vedení země za trvalou podporu „iniciativ Ruska“ na mezinárodní scéně.

V loňském roce velký rozruch způsobilo prohlášení ministra Šojgu, že Rusko má v úmyslu  vybudovat vojenské základny na Kubě, v Nicaragui,Venezuele a v Argentýně. A přestože ministr následně své vyjádření opravil v tom smyslu, že by šlo o základny technické údržby lodí a letadel, obecně jsou jeho slova chápána tak, že konečným cílem jsou základny vojenské.

Dohody o zřízení základen technické podpory jsou uzavřeny s Nicaraguou a Vietnamem.

„Ruští „slušní lidé“se mohou v blízké budoucnosti objevit v Nicaragui. Čína zde buduje průplav, který fakticky změní celý světový obchod díky vzniku konkurence Panamskému průplavu kontrolovanému Spojenými státy“ – napsal na Face-booku bývalý vicepremiér Republiky Krym Rustan Temirgaliev. „Tento průplav se brzy stane centrem geopolitického soupeření – a vůbec není špatné, že tentokrát se tak stane u hranic USA a nikoli Ruska.
International Business Times oznámil ve své vydání oznámil, že USA se obává 50 miliardového projektu z důvodu nedostatečné transparentnosti, zadaného Číně (HKND skupina) bez výběrového řízení a technické dokumentace. Nicméně, stavba století už začala a stane se  základním kamenem pro multipolární svět bez hegemonie USA. Rusko získá v regionu větší vliv a bude uplatní  strategii využití sovětského námořnictva jako hlavní odstrašující síly vůči Spojeným státům.

Odborníci Douglas Farah a Liana Eustasia Reyes z  BI Consultants Washington v článku „Rusko v Latinské Americe - strategická výzva“ tvrdí, že "Rusko má nyní větší vliv v Latinské Americe než kdy jindy -  i na vrcholu studené války. "

Zdroj: http://www.pravda.ru/world/northamerica/caribbeancountries/22-01-2015/1245082-money-0/
45 Komentářů k Ruská flotila obkličuje USA

 1. geronimoh napsal:

  Děkuji za tento článek. Velmi mě potěšil. Světový řád se pomalu ale jistě mění, doufejme správným směrem.

 2. martin bareš napsal:

  taky be mně to potěšilo geronimoh. Ale uvidíme. jsou to velké věci na dlouho.

 3. Contumax napsal:

  Čeho SS strašili, to se jim stává....

 4. tarfin napsal:

  trochu se bojim toho ze rusko dava nove technologie do rukou zemí, který na to nemají.. mohlo by se to později vymknout z rukou a byt použito proti nim, obzvlastne v zemich jako je IRan

  • Contumax napsal:

   tarfin
   Tak to jsi střelil vedle, to asi těžko, je vidět, že jsi naočkováný Debilizátorem... !!!
   Vůbec nemáš páru o Iránu a o lidech irancích , žijeme v morální žumpě a Ty si myslíš, že žiješ v dobrý EU ???

  • Contumax napsal:

   tarfin
   Írán vypustil na oběžnou dráhu už před 2 léty svoje družice a " trefit se " do stratosféry je technicky dost složitý a náročnější než vypálit balistické rakety na EU na Brusel ....!!!

   • geronimoh napsal:

    Contumax :
    vzpoměl jsem si, že Rusi dávali dokument o současné čínské armádě a o tom, jak mají vesměs všechno okopírované od Rusů bez jejich svolení, ale taky tam mluvili o nových čínských raketách, které jsou schopny sestřelovat satelity ve výšce 300 km i víc ( vícekrát vyzkoušené ) a to vlastní konstrukce a údajně momentálně asi nejlepší na světě

    • Contumax napsal:

     Geronimoh
     Vím o tom, že Číňané dokážou sundat každý satelit a domnívám se, že mají i pulsní zbraně dalekého dosahu ale už si nepamatuji jak daleko asi 500 km nevím...

     • Boyar napsal:

      mas naprostou pravdu maji
      jen se tim nevytahuji tolik jako bambamoviusraci maji zaroven jednu prima raketu ktera je tak rychla ze stavajici systemy obrany a to vsechny ktere dosavad existuji nejsou schopni tuto raketu zasahnout vcas protoze nez system zaregistruje ze se blizi ..nez otevre viko od sila a odpali tu proti ta cinska minutu pred tim dopadla na cil
      zkracene trabantem nedozenes formule
      temto raketam se rika hypersonicke ;)
      neni to nijak verejne ale dobry pozorovatel vi ze na techto raketach maka jak rusko s cinou tak i s indii
      .. rok stare video z joutubu:

      https://www.youtube.com/watch?v=0xpH1at_f5U

  • geronimoh napsal:

   tarfin :
   S tím Iránem jsi to fakt netrefil. Irán už přes 200 let nikoho nenapadl. Naopak byl opakovaně napadán a okupován pro své ropné bohatství. Nemá právo se bránit ? Nemá důvod obávat se dalších útoků víme od koho ? Víš pro země jako Irán chtějí získat jaderné zbraně ? Protože je má Izrael a víš od kdo pomohl s jaderným programem Izraeli ? Zkus zapátrat, to nejsou utajované informace. Pohledej dokument Izraelská atomová bomba, dávali ho na Prima Zoom

   • tarfin napsal:

    Co to je za flame tady hned? Já to nemyslel tak že někoho napadnul, ale jsou tam fanatici.. a na ukrajině moc fanatiků není a revoluce tam proběhla bez sebemenšího problému? Proč by nemohla i v Iranu? Samozrejme Revoluce chápej jako USAvoluce :)

    • Jinská napsal:

     Větší fanatici jsou v SSa a bohužel i EU, než v Iranu.

     • tarfin napsal:

      ale co to povídáš? Náboženství je pořád tou nejsilnější formou vymývání mozků a naprosté poslušnosti. Peníze jsou na tom podobně, ale kvůli penězům není každý ochotný zemřít.

  • geronimoh napsal:

   tarfin :

   a neboj se toho, že jsme se do tebe pustili, většina z nás byla dříve také zaslepená
   Zamýšlej se nad informacemi, proč by měl být Irán nebezpečný ? Nikoho nenapadá, jen se brání. USA ho daly do "osy zla", protože nechce používat dolary při prodeji ropy

   • Ivan Nosferatu napsal:

    a je tu ešte jeden dôvod prečo je Irán "zlý nedemokratický štát ohrozujúci medzinárodnú bezpečnosť" a to preto že jeho centrálnu banku nevlastnia Rotschild a spol. Takisto ako to je v Severnej Kórey, Maďarsku, a ešte zopár málo krajinách ...

  • Contumax napsal:

   tarfin
   P.S.
   A Kdyby jsi viděl ty íránský krasavice, no já jsem lapal po dechu, tááák krásný bytosti...a vypadají řekl bych žensky důstojné... no nádhera...

  • rockoh napsal:

   Clovece netrep. Iran je zem s historiou akou sa nemoze pochvalit hocikto a ich system, zamery a vnimanie skutocnosti urcite nie je skodlive. Naopak ussaci a ich poskokovia su nebezpecni aj s obycajnym priborovym plastovym nozom.

 5. smerko napsal:

  Ano mnění se správným směrem :-) to je jasné! Ale než se zmnění tak si každý z nás sáhne až na dno svých sil :-) takže to pro nás nebude procházka růžovým sadem :-(

 6. Anton Paško napsal:

  tarfin -Ukrajinského fašizmu sa zrejme vôbec nebojíš,za vydatnéj pomoci naších fašistov sa možno dožijeme ďalšieho presunu banderovcov cez naše územie na západ!

  • Contumax napsal:

   V tomhle bordelu bych Ti Anton Paško i dal za pravdu, všechno zlé je možný jak tak koukám...

 7. Vydra napsal:

  chudák tarfin projevil obavu o naše Ruské bratry a vy ho hned zjebete...se stydte!
  jinak Contumax to bylo dobrý si to vyžehlit těma Iránkama

  • Contumax napsal:

   Vydra díky...

   To sou ženský : Krásná krása v kráse ***

   Nebudu je popisovat - podívejte se na ně někde sami ***

   • Contumax napsal:

    V 2004 jsem byl vyzván jedním pražským plátkem zda souhlasím se vstupem do EU, bylo nás dotazovaných 10 lidí s fotografiemi, všech 9 souhlasilo, jediný já ne, protože jsem to viděl jaká je EU...
    Těch 9 lidí bylo jak berani, ty jejich důvody proč vstupovat do EU...
    Napsal jsem jim, že nesouhlasím se vstupem, že se z EU stane diktatura a že budeme pod vlivem vojenský, správní a finanční diktatury, ztráta suverenity a etc. ...

   • geronimoh napsal:

    Contumax :
    taky se mi líbí Peršanky

    • Contumax napsal:

     Geronimoh
     Je to taky tím, že jsou peršanky tak krásný, že v těch místech byl Eden neboli ráj, nalézal se mezi řekami Tigrit a Eufrat...
     Proto ty rozjasněný tváře, proto ta božská skvostnost, jiný svět, jiný stav duše...
     Viděl jsem i dokumentární film a byli po celý zemu i na vesnicích a všude tyhle krásky...

 8. Miroslav Kelnar napsal:

  Rusko to dělá správně, od mentality lidí Západní Evropy nelze očekávat žádnou čestnou hru, s nimi se dá jen jednat cestou síly. Jen pořád nechápu,jak jsme se my dostali do této party Anglosazských podrazníků a mnichovanů, podrazili jednou, podrazí vždy. Já mám čisté svědomí, já pro vstup do EU nehlasoval, tam začala ta ztráta české národní hrdosti a samostatnosti a výměnou za co? Za roli amerického lokaje.

  • pavel napsal:

   Zdaravím.Já jsem také nehlasoval pro vstup do EU.Pokud se ptám lidí ve svém okolí,tak téměř každý tvrdí že také ne.Za ty roky to jsou stovky lidí.Snad to ref. museli zfalšovat.
   Nebo nám udělali referendum jen jako.I když podle výsledků se vyjádřilo 77% pro vstup při 55-ti% účasti.Je také fakt že lidé věděli prd co je čeká,byli opojení lživými bláboly pana Havla.

   • Jenik napsal:

    Pavel
    Ale i " Kikinou " alias Klausem, ten měl na tom velký podíl a celá ta klika fašistickýho ansáblu s zcela slepým flašinetářem Havlem !!!

  • Contumax napsal:

   Jo česká národní hrdost, dělníci se zlatými rukama, to bylo něco, co se moc ve světě nevidělo, tolik vynikajících lidí skoro ve všech oborech... věda, rolníci, vědci, všechno to je...
   Škoda mluvit....

   • Boyar napsal:

    ... jaka Škoda??? vzdyt je to VolksWagen
    zajimave je ze se nikdo nezajima o LIAZ kde je mu konec ??? dve nej auta (tatra) na dakaru a jedno uz neexistuje a druhe jentaktak se zachranilo

    • Josef Švejk napsal:

     Ano, je mu konec. Jako u mnoha podniků i zde nastal konec s nástupem demokracie a zvýšeným dovozem banánů.

    • martin bareš napsal:

     u konce Liaz jsem byl alespoň z povzdálí a něco málo vím.
     Kopřivnická Tatra je případ privatizace Dlouhýho. A o tomto grázlovi a jeho počínání nevím nic. Škoda.

     • Contumax napsal:

      Martin Bareš
      V. Dlouhý studoval za reálného socialismu na na jezuitské univerzitě v Belgii v Leuven, je to to papeženecký jezuita.... ve všech vládách jsou nasazení jako poradci jezuiti...
      Zbytek si přečti v Temné papežství.. nebo Tajné dějiny Jezuitů...

  • Contumax napsal:

   Jo česká národní hrdost, dělníci se zlatými rukama, to bylo něco, co se moc ve světě nevidělo, tolik vynikajících lidí skoro ve všech oborech... věda, rolníci, vědci, všechno to je...
   Škoda mluvit....

  • klub napsal:

   klucikmi

 9. Definitiva napsal:

  Táto diskusia je ako sústredená ideologická a vysokoefektívna paľba z ťažkých zbraní. Pekne sa to číta, až sa duša smeje. Takto to dopadne, keď sa Slovania zjednotia! Ďakujem.

 10. Dneska jsem si zrovna říkala,jak dlouho bude trvat to protiruske-protislovanské šílení a jak dlouho budou lidi uplně slepí a zbabělí ,jsem ráda ,že alespon tady v našem malém kroužku ,slyším rozumné a lidské hlasy ( i kdyz někdy dost natvrdo,ale to mně nevadí).Každý den se za Rusko a za ty dvě republiky na východě modlím,aby těm hajzlům s konečnou platností už dali přes držku!Jà to sleduju od začátku!!!jituš

  • Contumax napsal:

   Vlašťovka
   Když to nejde na " měko " musí to jít na tvrdo...!!!
   Když tláciš na nos, spustí se krev...

  • Josef Švejk napsal:

   Za Rusko se není třeba modlit. To už si poradí, jako už mnohokrát. Modlit se je třeba za naše "vůdce", aby jim Pán Bůh rozum zachovati ráčil (když už ho nemáme my, jejich nadšení voliči, neb je vytrvale volíme až do úplného zblbnutí).

   • pavel napsal:

    Ano to je ten speciálně vymyšlený volební systém,ve kterém vyhrají ti správní i když defakto voleni nejsou.Ovcím tedy nám je podsouváno něco,co až tak ovlivnit nemůžeme.Říkají tomu právo volit.Národ není jednotný,vytvořeny velké sociální rozdíly.Všeobecná naštvanost obyvatelstva není tak vysoko aby se národ spojil.Možná k tomu dojde až budem všichni rýt držkou v zemi.A možná to nebude dlouho trvat.A možná si i pak uvědomíme ,že patříme ke Slovanským.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!