Ukořistěné dokumenty Ukrajinské armády: Ostřelování civilních cílů je záměrné

Snímek obrazovky pořízený 2015-01-31 11:16:034 minutová reportáž Ruské TV z 28.1.2015 o tom, jak se našly na dobytých stanovištích dělostřeleckých ostřelovačů Ukrajinské armády mapy, na kterých byly vyznačeny civilní cíle. Útočníci byli vyhnáni povstalci z blízkosti města Gorlivky, která byla jedním z nejčastějších cílů dělostřelců.
27 Komentářů k Ukořistěné dokumenty Ukrajinské armády: Ostřelování civilních cílů je záměrné

 1. jouza napsal:

  Kurvy židoamerické fašistické,bratři Rusové,žeňte ty amizmrdy až do Berlína a Jew Yorku!

  • Miroslav Kelnar napsal:

   A jak přispějeme k lepšímu světu my? Měli bychom alespoń vypráskat Vondry,Kocáby, Bursíky, Stropnické, Hermany at´ si táhnou do jejich země. K tomu at´ si přiberou Zaorálka, Sobotky a knížete.

   • jouza napsal:

    Přesně,pověsit tu zrádcovskou,protinárodní zlodějskou a pejzatou sebranku za nohy na pouliční lapmy jako žrádlo pro havrany.

   • ziarislav napsal:

    … a samozrejme Babišania …

   • Contumax napsal:

    Miroslav Kelnar
    To je vynikající otázka ***
    Vrchnost se jen tak nevzdá, nemusíme chodit daleko že, stačí se podívat na východ ???
    Je to opravdu na lidech, jestli budou spekulovat či ne a jak znám lid obecný, víc spekulují postranní dvorky či jak to nazvat…

  • Definitiva napsal:

   Žeňte ich cez Bratislavu a Prahu. Tiež potrebujeme oslobodiť, už tisíc rokov, od Veľkej Moravy.

 2. Ivan napsal:

  Kyjevski Nazzzifasisticki teroristi zakladaju vlastny generalny stab… Terorista Jaros bol odhodlany zastrelit aktivneho generala ukrajinskej regularnej armady…
  Kyjevska vlada a prezident su de facto pod jurisdikciou teroristov…!!!

  Zdroj informacie:

  Kyjev má starosti s ‚neposlušnými‘ radikálmi
  Kyjev Ukrajina Dmytro Jaroš
  Boris Latta, Pravda | 31.01.2015 11:53
  http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/344139-kyjev-ma-starosti-s-neposlusnymi-radikalmi/

  Príslušníci práporu Ajdar zablokovali v piatok vchod do ministerstva obrany v Kyjeve a neúspešne žiadali stretnutie s ministrom Stepanom Poltorakom.

  Autor: UNIAN

  A podľa lídrov práporu chcú v tom pokračovať. Dôvodom protestu je už dlhšie plánované rozpustenie Ajdaru. Rozhodnutie padlo na základe viacerých kriminálnych deliktov spáchaných niektorými príslušníkmi práporu nielen na východnom fronte, na území kontrolovanom armádou, ale aj v samotnom Kyjeve.

  „Blokovanie ministerstva obrany bojujúcej krajiny, v čase aktívnych bojov na fronte, je zradou,“ reagoval na jednej zo sociálnych sietí minister vnútra Arsenij Avakov. Podľa neho je načase konečne urobiť poriadok. „Sme vo vojne a otváranie druhého frontu, ktorý pomáha agresorovi, treba patrične efektne oceniť,“ dodal minister citovaný viacerými ukrajinskými médiami.

  V súvislosti s narastajúcim napätím medzi Kyjevom a radikálnymi nacionalistickými prápormi dobrovoľníkov medzi ktorými, podľa niektorých pozorovateľov nie len na Ukrajine, nechýbajú neonacistické sily ale aj kriminálne živly, sa najnovšie spomína rozhovor lídra Pravého sektora Dmytria Jaroša. Poskytol ho ukrajinským novinárom vrátane televízie Hromadske TV na nemocničnom lôžku po zranení v bojoch o letisko v Donecku.

  „Navrhoval som vyhodiť letisko do vzduchu, ale generáli boli proti,“ spomína na nedobrovoľný ústup zo strategického objektu veliteľ práporu i poslanec parlamentu. Podľa neho jeho zranenie malo aj pozitívnu stranu. „Dobre, že ma zranili. Ináč by som jedného (generála – poz. red.) zastrelil vlastnými rukami,“ priznal Jaroš s tým, že ukrajinské velenie je „často odtrhnuté od reality a nepoučilo sa z minulých porážok“.

  „Pred našimi očami poslali rotu pred Peskami ako ľahký cieľ. Chýba logika. Neurobili žiadne závery z tragédie v Ilovajsku,“ skritizoval ukrajinské armádne velenie Jaroš. Zároveň otvorene priznal, že už sa začalo s budovaním alternatívneho generálneho štábu. Bude síce podľa jeho slov spolupracovať s existujúcim velením, ale zároveň bude vraj prijímať aj vlastné opatrenia.

  Pokracovanie v uvedenom zdroji

  A s takymito politikmi, riadenymi teroristami, sa ide stretnut predseda vlady SR, Robert Fico… Posielam preto link na tieto informacie poslancom NR SR…!!!

  Protestujme proti fasizoidnym krokom Roberta Fica…!!!

  Pozrite sa s kym sa ide stretnut:

  Fico sa vo februári stretne s Jaceňukom a Porošenkom

  SITA | 26.01.2015 16:29

  Slovenský premiér Robert Fico odcestuje na oficiálnu návštevu Ukrajiny 6. februára. Ako sa uvádza v materiáli, ktorý je na programe stredajšieho rokovania vlády, Fico cestuje do Kyjeva na pozvanie svojho partnera – ukrajinského premiéra Arsenija Jaceňuka.

  Robert Fico, Smer
  Premiér Robert Fico.
  Autor: Ivan Majerský, Pravda

  Okrem rokovaní s Jaceňukom Fica prijme ukrajinský prezident Petro Porošenko a predseda Najvyššej Rady Ukrajiny Vladimír Grojsman.

  Pokracovanie v zdroji: http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/343595-fico-sa-vo-februari-stretne-s-jacenukom-a-porosenkom/

 3. Medwin napsal:

  A tenhle národ má být v EU – velebnosti, jdu blejt.

  • geronimoh napsal:

   Nedělej si iluze o českém národě. Oficiálně posíláme ukroušům vojenské oblečení, potajnu zbraně a techniku. Oni to poštvání Ukrajiny proti Rusku plánují už hodně dlouho. Kdyby takhle manipulovali český národ, tak by to asi nedopadlo o moc líp. Na Ukrajině si před majdanem asi málokdo myslel, že by se toto u nich mohlo dít. Tak jak si teď myslíme my, že u nás by se to stát nemohlo. Ale mohlo.

   • Contumax napsal:

    Geronimoh
    Přesně to samé si myslím co Ty, nejsme o nic lepší, zradců je tu až až… !!!
    Řekl bych, že je národní charakteristikou….

 4. Medwin napsal:

  Bohužel máš pravdu. Říkáme si homo sapiens, ale chováme se (většina) jako stádo. Vidím to kolem sebe, kvůli názoru – třeba na tu Ukrajinu – jsme schopni se pomlátit navzájem.

  • Věra napsal:

   Naprosto s vámi chlapci souhlasím,medvin,geronimoh,contumax,mám to doma,tak vím jak je těžké se o tom s takovými lidmi bavit.Oni nepřipustí nic než to co se řekne v televizi a můžete se třeba rozkrájet stále melou svou.Takže já jsem doma „separatistka“,ale jsem na to hrdá,že mi nevymyli mozek.:-D

   • Contumax napsal:

    Věra
    Díky Věro za vzpruhu… !!!

    Nebude to odlišností ???

    Co způsobuje to, že jsme imunní proti satanskýmu systému ???

 5. Ivan napsal:

  Kto je na Ukrajine terorista a teroristicke uskupenie…!

  http://www.nwoo.org/2015/01/22/ukrajina-tvrdi-ze-ruske-sily-na-hranici-utoci-v-konfliktni-zone-rusove-odpovidaji-naprosty-zvast/#comment-62084

  Kyjevska moc tvrdi, ze na vychode bojuje s teroristami…

  Teroristickym uskupenim su ozbrojene utocne sily, ktore sa vymkli spod jurisdikcie vlady a nie su v klude, ale utocne ohrozuju…!

  Takym uskupenim na Ukrajine su Jarosove a dalsie uskupenia, nepodliehajuce vlade v Kyjeve a dokonca existencia vlady je na nich zavisla, ked niekolkokrat pripravovali jej povalenie, ak nesplni ultimativne poziadavky…

  Jarosove teroristicke jednotky sa po pucistickom prevrate vydali smerom na juhovychod Ukrajiny, potrestat ruske demonstrujuce obyvatelstvo, po zruseni rustiny ako druheho uradneho jazyka na Ukrajine, novokonstituovanym parlamentom, ktory konal v natlaku, s ozbrojencami priamo v parlamente a to aj pocas hlasovania…!

  Teda niet ziadnych pochybnosti, ze teroristami su Nazzi gardy, ktore maju v moci vladu a nie naopak…! Vlada v Kyjeve nemala prostriedky ako ochranit rusky hovoriace obyvatelstvo pred masakrami az genocidou, na ktoru sa pripravovali Nazzigardy, aj na vyzvu napriklad Tymosenkovej, a tak na Kryme muselo zasiahnut proti genocide Rusko a v ostatnych oblastiach sa musela na odpor postavit Domobrana…!

  Domobrana juhovychodnych oblasti je tiez mimo jurisdikcie Kyjeva, ale tato vznikla ako opravnena obava pred teroristami, ktori sa na pokyn napr. Tymosenkovej, pripravovali k masakru na rusky hovoriace obyvatelstvo. Aky statut dostal Krym, som napisal vyssie. Ostatne oblasti sa na odpor masakru museli postavit sami. Ale po referendach maju uz riadny jurisdikcny statut svojich statov, ide nepochybne o obranne zoskupenia, proti teroristom z Kyjeva…!
  Ozbojene Nazzigardy Jarosa, nepodliehajuce jurisdikcii statu, sa okamzite vydali s tankami a inou technikou najma na Krym…, hrozili masakre az genocida civilistov… Rusko zasiahlo az na poslednu chvilu, nasadenim obrany obcanov Krymu…! Malo na to pravo, pretoze na Kryme dodnes ziju obcania, ktori sa tu narodili ako Rusi este na ruskom uzemi…! Referendum uz len potvrdilo status navratu tychto obcanov k ruskemu statu…!!!

  Rusko, zial, nemohlo az takto pomoct dalsim oblastiam, kde referendom potvrdili samostatnost, pretoze tamojsi Rusi sice tam ziju mozno od cias Kijevskej rusi, ale uz sa narodili na Ukrajine… Preto si slobodu musia vybojovat sami, uz len s ruskou podporou…!

  Takto by vyrazove mali postupovat a veci pomenovavat aj media, teda pokial nemaju diktovane, kto ma byt tym teroristom…

  Sila pravnej argumentacie vsak nepusti…!!!

 6. Ivan napsal:

  Zapadni genozlocinci dennodenne obvinuju Rusko z porusenia roznych medzinarodny dohod, konvencii ci Charty OSN…

  Tym ze vraj s ich porusenim okupuje Rusko Krym…

  Rusko by malo dennodenne SVETU PRIPOMINAT…, tak ako strelbu zo strechy hotela Kyjev do demonstrantov a do neozbrojenej policie, kde vtedy sidlil Majdansky pucisticky stab…, aj to, ze po vyhnati prezidenta Janukovyca (ktoreho mimochodom prestala ako najvyssieho velitela ochranovat zbabela generalita Ukrajiny) a nastoleni pucistickej vlady, zrusil parlament pouzivanie ruskeho jazyka na celej Ukrajine. To sa samozrejme nepacilo ruskym jazykom hovoriacim obyvatelom a tak zacali pokojne protesty po celom uzemi, kde tito obyvatelia ziju… Nazzi zlocinci (napr. aj Tymosenkova) okamzite vyzvali k ozbrojenemu potlaceniu demonstracii… Ozbojene Nazzigardy Jarosa, nepodliehajuce jurisdikcii statu, sa okamzite vydali s tankami a inou technikou najma na Krym…, hrozili masakre az genocida civilistov… Rusko zasiahlo az na poslednu chvilu, nasadenim obrany obcanov Krymu…! Malo na to pravo, pretoze na Kryme dodnes ziju obcania, ktori sa tu narodili ako Rusi este na ruskom uzemi…! Referendum uz len potvrdilo status navratu tychto obcanov k ruskemu statu…!!!

  Rusko, zial, nemohlo az takto pomoct dalsim oblastiam, kde referendom potvrdili samostatnost, pretoze tamojsi Rusi sice tam ziju mozno od cias Kijevskej Rusi, ale uz sa narodili na Ukrajine… Preto si slobodu musia vybojovat sami, uz len s ruskou podporou…!

 7. to je jedno napsal:

  Tak by se mohli u nás objevit nějací právníci, dobrovolníci a nějaké neziskovky (skutečné a ne ty zřizované z US Ambasády), které se vrhli navyšetřování a žaloby na naše vládní a úřední činitele, kteří podporují nacismus, na což jsou u nás zákony. Co třeba ten Antonov Mrija, co z Ostravy prý vozil tanky pro boj proti Boko haram Afričanům – kteří jsou jistě naprosto skvěle kvalifikovaní pro boj s tanky… Mám tedy podezření, že ty tanky byly vezeny na Ukrajinu… To je tedy již podpora nacismu = osoby co jsou s tím spojené jsou již za hranou zákona…

 8. Vlado napsal:

  Vraťte se do reality. I ty tzv. mezinárodní soudy jsou pod plným vlivem USA a dalších představitelů NATO (Německa, V.Británie a Francie). Rozhodují nezávisle podle přání těch, kteří je zřídili a platí.

  • Ladik1959 napsal:

   Vlado mám pocit,že máš pravdu a to je ta překážka,kterou by bylo moc těžké překonat,asi zbývá jen lidový odpor.To by ale musel být hodně silný…

  • Martin napsal:

   Medzinárodný súd v Malajzii je nezávislý. Veď prečo asi tak prišla vlani Malajzia o tri lietadlá?
   Ale ďalší nezávislý súd by mohli vytvoriť štáty BRICS.

 9. Žabák napsal:

  .

 10. Žabák napsal:

  :

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!