Matka promluvila o své dceři, kterou stát donutil k chemoterapii

10155545_10152866092461336_2012266879391469659_nV soudních spisech je známá jenom jako Cassandra C., protože je ve svých 17 letech stále oficiálně mladistvou. Přesto je zapojena do velké právní bitvy proti státu Connectitut, jehož úředníci z Úřadu pro rodinu a dítě jí odvedli z domova a donutili k zahájení procesu chemoterapie.

Televizní kanál CBS News informuje, že Cassandře byl v září diagnostikován Hodgkinův lymfom (jde o rakovinu bílých krvinek, pozn. překl.). Přesto však vytrvale odmítala podstoupit chemoterapii, protože cítila, že se jedná pouze o vpravování jedů do jejího těla a v tomto názoru jí podpořila také její matka.

V listopadu, kdy jí doktoři chemoterapii doporučili, vstoupil do hry Úřad pro rodinu a dítě. Získal soudní povolení pro dočasné opatrovnictví nad Cassandrou na jehož základě matce přikázal, aby její dcera pod dohledem Úřadu chemoterapii zahájila. Po dvou procedurách však Cassandra utekla z domova a po svém návratu odmítla v zákrocích pokračovat.

Následovalo slyšení, na kterém svědčili Cassandřiny ošetřující lékaři a na jeho základě soud rozhodl, že bude odebrána rodině a že zůstane v péči a pod ochranou Úřadu pro rodinu a dítě, uvádí soudní dokument. Soud také Úřadu povolil učinit v Cassandřině zastoupení veškerá lékařská rozhodnutí, týkající se její léčby.

Oběti soudních rozhodnutí

Cassandra a její matka se proti rozhodnutí odvolali s tím, že se jedná o porušení jejích práv zaručených Ústavou USA. "V tomto případě se jedná o otázku základních ústavních práv - konkrétně na to mít právo určit, co se stane s mým fyzickým "já" a také právo na to říci vládě "nemůžete určovat, co se s mým tělem stane", řekl televizi WTIC-TV matčin právník Michael S. Taylor. U soudu je zástupcem matky, zatímco státní zástupce je před soudem obhájcem Cassandry.

Za méně než rok bude Cassandře 18 let a tím pádem jí bude (jako oficiálně plnoleté) umožněno činit vlastní rozhodnutí bez zastoupení. V tuto chvíli je však obětí soudu a státního úřadu, protože je brána jako mladistvá.

Cassandřina matka Jackie Fortyn je také přesvědčena, že její dcera má v tomto procesu právo na svůj vlastní názor. "Nechce být pod vlivem jedů. Nechce, aby jí lidé říkali, co a jak má dělat se svým tělem", říká paní Fortyn podle CBS News.

Ale doktoři a další medicínští odborníci tvrdí, že medikamenty použité při chemoterapii by mohly odstranit nemoc - takže o jaké možnosti poškození je řeč?

"Během zákroku také ničí (doslova "zabíjejí") její tělo, reaguje paní Fortyn. Ničí její orgány. Ničí její vnitřnosti. Její nemoc nemusí skončit jenom její smrtí. Ona nezemře." Paní Fortyn souhlasí s tím, že v určité fázi onemocnění její dcera bude muset učinit nějaké kroky. "Ona je učiní, ale měla by se rozhodnout sama, jaké ty kroky budou.", říká paní Fortyn.

"Láme mi to srdce"

Matka a dcera sice přišly s jinými medicínskými zákroky, které jsou alternativou k chemoterapii a setkali se také s názory podporující jejich verzi. Bez ohledu na to však soud nařídil chemoterapii, a to na základě tvrzení, že matka selhala při zajištění takového způsobu ošetření, který by její dceři mohl zachránit život.

"Beze mě po jejím boku, zatímco jí vypadávají vlasy. Jí je mezitím hůře a zvrací", říká matka. "Tohle není správné".

"Jednáme na základě expertních prohlášení a rad lékařů, kteří jednoznačně tvrdí, že pokud (Cassandra) nedostane léčbu, kterou potřebuje, tak zemře", řekla televizní stanici CBS Kristina Stevens z connecticutského Úřadu pro rodinu a dítě.

"To, co je příčinou tohoto sporu, je něco, co opravdu funguje. Úspěšnost zákroku je mezi 85 - 90%", dodává Arthur Caplan, který je vedoucím oddělení medicínské etiky Langone Medical Center, působícího při Newyorské univerzitě. "Pokud jste neplnoletí a takový zákrok odmítáte, tak je to něco, čemu by úřady měly věnovat pozornost".

Cassandřina rodina podala v prosinci spěšné odvolání k Nejvyššímu soudu. "Je téměř plnoletá a to je něco, co mi opravdu láme srdce a co mě nesmírně trápí (doslova "zabíjí mě"). Jsem na ní pyšná. Jsem pyšná to, jak se postavila osudu a bojuje za to, co chce a proti tomu, co nechce."

Zdroje:http://www.cbsnews.com
http://foxct.com
http://www.cbsnews.com
http://science.naturalnews.com

 

Zdroj: http://www.naturalnews.com/048439_forced_chemotherapy_medical_kidnapping_Connecticut.html
29 Komentářů k Matka promluvila o své dceři, kterou stát donutil k chemoterapii

 1. Robo napsal:

  je to často marnost a beznádej i tak to ale má význam - tento Cassandrin boj.
  A veľký!

 2. Calembredaine napsal:

  Tady se zas pankhart Jinskej vyřádí! Bude zas citovat normy a předpisy USStánu!

  • Robo napsal:

   tak si ho nevšímaj - spolu so mnou a vladom ho najviac živíš.. :-)
   ved ani na druhého trola (kolemjdouci) už skoro nik nereaguje a to je oveľa viac sofistikovany.. :-)

   učíme sa rozlišovať viac, než sme možno dúfali..

  • Jan Jinsky napsal:

   Nikoli, nebudu.
   Ale je fakt, že leukémii doktoři léčit umí. A proč kvůli zabedněnosti rodičů nechat umřít dítě?
   Je to těžké posoudit kdo má pravdu. Ale bylinkami leukémii fakt nevyléčíte...

   • Jan Jinsky napsal:

    hh

   • Jinská napsal:

    Aby jsi ty špíno Jinských mohl říci, že někdo něco umí musí to umět se 100% výsledkem a nevím o tom, že by lékaři léčily rakoviny na 100%!! Takže drž raději tu svou nevzdělanou hubu, nebo ti mám připomenout jak jsi vyhořel při IQ úlahách s nějakým Krysarem???

    Jinský tá ubohost a nevzdělanost opravdu nezná mezí!!! Nechtěl bys jít dělat presidenta, či premiéra Ukrajiny? Tam by ses hodil!!!

    • Jinská napsal:

     Nebo ty lidská špíno by sis nechal postavit (pokud by sis na něj někdy v životě ušetřil) barák od zedníka, který zvládá svou práci jen na cca. 60%?? Nebo opravil motor u auta od mechanika, který to umí na 20%!!! Jsi dementní více než si dokážeme představit!!!!

     • Jan Jinsky napsal:

      Krysaři... proč se přejmenováváš? A mít 60-ti procentní šanci na vyléčení je lepší než nula.

      Tvůj výlev se nedá hodnotit jinak než jako totální pitomost :o)

 3. vlad napsal:

  Nereagujte prosím na debilního trolla trotla Jinského (Míku). Troll je v internetovém slangu účastník online diskusních fór, chatů či blogů, který zasílá záměrně provokativní, urážlivé nebo irelevantní (off-topic) příspěvky k citlivým tématům, jejichž hlavním smyslem je vyprovokovat ostatní uživatele k emotivní odezvě nebo jinak narušit normální, věcnou diskusi. Za každou odpověď má ten hajzl zaprodanený prachy. Můj známý byl troll a prásknul mi jak vydělávají. Diskuzi s Jinským on odešle a má za každý link s ním peníze. Chápu, že jeho hnusné a debilní příspěvky Vás vytáčí. Ale nediskutujte s ním prosím, jen tak troll trotl Jinský nevydělá prachy. Dík

  • Jan Jinsky napsal:

   A teď mi řekni, v čem je můj příspěvek hnusný, off topic nebo provokativní.
   Jako vozembouch se projevuješ ty :o)

   • Calembredaine napsal:

    Třeba to jak jsi hájil ty homofilní teplomily v tom Rusku v sedmnáctým to bylo ostudný a ohavný! Za to bys zasloužil uříznout koule a narvat do dršky! Co to mělo znamenat jako ty politickokorektní židosračky jako že prej "Kdo Vám ještě vadí?", co? To nevíš že řiťopišství bylo právem trestný a že takovej vysokopostavenej zmrd co se oblíkal za děfku byl proto vydíratelnej a tudíž zradil snadno svou vlast, co? Každýmu řádnýmu Slovanouvi by měl takovej xindl vadit a ne se ještě pitomě ptát! Ty to máš spočítaný Honzyku!

   • Eva napsal:

    Jičínská hyena
    Co šíříš svůj rozkládající puch

  • pavelka70 napsal:

   Souhlasím Vlade, ale to by se mohli domluvit i třeba dva kamarádi, že jeden bude pořád oponovat, dokud ten druhý se pořádně nena..ere,a pak si peníze podělí. Funguje to i v případě, že se nikdo jiný nenechá vyprovokovat, chápeš?
   Jinskej, neprozradíš nám, s kým jsi spojen?

   • Robo napsal:

    Čo takto napríklad s kolemjdoucim a možno i s tebou?

   • Jan Jinsky napsal:

    Jsem spojen s Calembredainem a Vladem - dělíme si zisky.
    Jste banda bláznů :o)

    A k článku. Faktem je, že leukémii lékaři vyléčit umí, aspoň ve značném procentu případů. Proč by tu holku měli nechat umřít jen kvůli tomu, že má zabedněné rodiče?

 4. vlad napsal:

  Robo na Slobodnom vysielači je rozjovor s rtn. Bačinským - Slovák, který následoval Obrtela a vrátil vyznamenání. Zajímavé

  • Robo napsal:

   hej, bol aj tu o ňom článok, statočný a naozajstný muž, začal premýšľať! :-)

   keby tak slobodný vysielač začal vysielať aj tak, aby som hi chytil v aute...

   • vlad napsal:

    Robo já mám kamion v opravě, tak můžu poslouchat. Vynikající pořad, kdo to poslouchá musí mu to otevřít oči, byť by byl pro NATO. Věřím, že dokonce i trollům, kterým zůstal aspoň zbytek mozku. Pusť si to pak z archivu.

 5. Arnold Nowak napsal:

  Jsou to experimenty na dětech, ale i na rodinách. Dojíždění do nemocnice a nespavost zruinuje celou rodinu. Přesně to samé s touto dg jsme zažili. Experiment trval tři čtvrtě roku, než ji uléčili k smrti. Byla to past onkologického oddělení Hradec Králové. Abychom se nemohli soudit, oddělení zrušili.

 6. ZRG napsal:

  Vše co se kolem nás děje, ovlivňujeme mi všichni společně. Stále více lidí, vidí skutečnost. Podívejte se jak dopadl Tesla, Dr. Gerrison se svým objevem proti rakovině, nebo Shumman se svou léčbou a rezonančními frekvencemi, Dr. Keshe se svým vynálezem antigravitace a plasmovým generátorem energie. Spousty lidí ani o tom nikdy neslyšela. Prostě lidé, jsou odstraňováni, jenž se nehodí, ať fyzicky, nebo jsou poníženi a zbaveni svých výzkumů. Někomu se to stále hodí do karet, pro jeho zisk. A představa, že každý člověk, by se uměl sám vyléčit, nebo vytvořit v podstatě nekonečný zdroj energie pro svůj dům, je pro někoho nehostiná. A ten někdo, vlastní moc, vlády a vše co řídí zákony a možnosti. A stejně se oběví lidé, kteří to dokáží změnit, ale ne sami. Musí do toho obětovat celý svůj život a když se přidá více probuzených lidí, bude to lehčí. Jenže tolik lidí, je rádo raději zaškatulkovaných a dostávají raději peníze za něco, co třeba i škodí. A jsou ochotni to chránit, protože pro ně je to zdroj příjmu a luxusního života. Tohle se pomalu rozevírá a tito lidé by měli nést stejnou zodpovědnost za své činy, jako ti jenž nesou následky za to, že se takovýmto šmejdům znelíbyli. Prostě měla by existovat rovnováha sil a o to tu celou dobu běží.

  • Jan Jinsky napsal:

   Koukal jsem na stránky dr. Keshe. Teorie je fajn, ale předvedl nějaký pokus, kde by své teorie dokázal? To mi na jeho stránkách chybí.
   A zaujetí Teslou a jeho zářivkami je taky pochopitelné, ale nikdy přenos většího objemu energie bezdrátově nezrealizoval.

   • Dundee napsal:

    JInsky, děkuji, konečně jste mi zcela otevřel oči! Tímto komentem jste si pod sebou definitivně podřízl větev. Docela si koledujete, aby vám a vašim šéfům a vrcholu vaší pyramidy Tesla upálil prdel těmi vašimi zářivkami ;-).

  • Robo napsal:

   ZRG: trpezlivosť, už relatívne zakrátko..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!