Ukrajina: Západ vyplácí odměny za zničenou techniku

Ukraine-Armee-Parade-620x330Bojová morálka ukrajinských vojáků je pryč. Branci znovu a znovu dezertují. Někteří jdou k rebelům, někteří zkouší utéct do zahraničí, především do Ruska. Proto nyní ukrajinská vláda nabídla odměny za zničenou techniku, ale je sotva ve stavu vyplatit žold vojákům. Jestli tento krok posílí bojového ducha je sporné.

Na rozdíl od různých oligarchů, kteří financují prapory žoldáků, kteří jsou rekrutováni hlavně k politicky motivovaným bojům, regulérní ukrajinské jednotky mají obrovský problém s bojovou morálkou.

Rebelové opětovně hlásí, že dezertují celé roty. Mladým Ukrajincům, kteří by měli jít do války na jihovýchodě země, Rusko zlepšilo podmínky pro dočasný pobyt. Studium na místo smrti - to je deviza.

Radikálně nacionalistické vedení v Kyjevě si už všimlo, že u obyvatel ztrácí stále víc půdu pod nohama. Až na radikalizovanou část populace především na západě země, není nikde žádné velké nadšení pro válku. Proto se nyní mají vyplácet bonusy v podobě odměn za zničenou techniku, vyplácením peněz se má zvýšit bojové nasazení.

Mělo by se platit 2400 eur za zničený tank, 6000 euro za sestřelení stíhacího letounu. Ale rebelové nemají vůbec žádné stíhačky. To se, ale vojákům neříká. Jako další chce Kyjev úplně všem zvýšit žold. Za každý den v bojové akci, bude vyplácet 50 euro. I přes to, že vojáci byli tradičně špatně placeni a také si často stěžovali, že žold nepřišel buď vůbec a nebo příliš pozdě. Ale na Ukrajině je 50 euro hodně peněz. Za týden na frontě se dá vydělat více peněz, než kolik si většina Ukrajinců vydělá za měsíc.

To je nyní možné díky novým finančním prostředkům ze zemí EU, MMF, USA a ostatním investorům. To znamená: pokaždé, když se Kyjevu poskytne balík úvěrů, podpoří se tím válka na Ukrajině. Každé euro a každý dolar, který přiteče do Kyjeva, nejde ve prospěch ekonomické stabilizace nemocné země. Peníze jdou přímo do války. Že je to právě Německo, kde platí věta ,,z německé půdy by už nikdy neměla vyjít válka“, které nyní poskytuje finanční pomoc Kyjevu, aby násilně zemřelo tisíce lidí, je víc než cynické.

Zdroj: http://www.contra-magazin.com/2015/01/ukraine-der-westen-zahlt-fuer-abschusspraemien/
8 Komentářů k Ukrajina: Západ vyplácí odměny za zničenou techniku

 1. Vydra napsal:

  kolik asi "vyhromadil" ušatej čmouda za malajsijský Boeing

 2. Miroslav Kelnar napsal:

  EU to je hodně smradlavá žumpa, pryč odtud, chce to založit stranu, která to bude mít v programu

 3. pavelka70 napsal:

  Takže když si vememe do úvahy větu v článku:
  "6000 euro za sestřelení stíhacího letounu. Ale rebelové nemají vůbec žádné stíhačky. To se, ale vojákům neříká."
  - dalo by se předpokládat, že se budou chudáci snažit nějakou tu stáhačku sfoóknout,i když nevědí, že je vlastní! Ale nic to kluci, vejdělek stojí za to. Přeji přesnou mušku.

  • geronimoh napsal:

   mají něco z leteckého muzea - český Albatros, nebo Delfín, nevím kolik, ale lítá to a není to přesně stíhací letoun, spíš pro podporu pozemních vojsk

 4. PAVEL napsal:

  pavelka70:krasne si to napsal!!!Chcipam smichy!!!:-)

 5. Tartar napsal:

  Nuž začína lov na stíhačky, a vlastne čím ju majú zostreliť?
  Zdá sa že na Ukrajine bude do roka viac milionárov ako na celom svete, chce to len zostreliť denne 5 stihačiek na jedného vojaka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!