Protestující v Kyjevě žádají, aby na Donbas byly poslány děti veřejných činitelů

mitinguyushchie-v-kieve-778-4115621V Kyjevě pokračují mítinky. K budově generální prokuratury přišli představitelé „Celoukrajinského bratrstva batalionů“. Vojáci hrozili Petru Porošenkovi národním tribunálem, požadovali vyhlášení válečného stavu a propuštění hlav silových resortů. Předtím masovou akci provedli členové batalionu Ajdar. Vystupovali proti rozpuštění jednotek a vláda jejich požadavek slíbila splnit.

Před budovou generální prokuratury mítingující vojáci z dobrovolnických batalionů dnes žádali vyrazit dveře Generální prokuratury a žádali vytvořit „batalion majorů“ pro děti státních úředníků. Připomněli syna Porošenka Alexeje, který se napodzim loňského roku odebral do Nejvyšší rady, a žádali, aby vyšel k lidem pro odpověď.

Ještě v červnu 2014 v Kyjevě protestující, kteří žádali zabezpečení ukrajinské armády v zóně bojů ATO neprůstřelnými vestami, předložili Porošenkovi a dalším politikům žádost, aby i oni poslali své vlastní syny do války na Donbasu. Jak řekl jeden z aktivistů: „Ať všichni ministři, prezidenti, poslanci a jejich děti odjedou do Doněcké a Luhanské oblasti a předvedou svůj patriotizmus a lásku k vlasti!“

Ředitel Institutu národních krizí Nikolaj Sorokin to komentoval takto: „Ukrajinská armáda je demoralizovaná. Nedokáže v nejbližší dny a týdny uskutečnit vážnější odpor vůči opolčencům. Indikátorem jejich nalomení se jeví vystoupení v Kyjevě proti vedení. Chování poslanců Kyjeva svědčí o krachu jejich politiky. Místo rozehnání buřičů s nimi souhlasí, to znamená, že provádějí stejnou politiku, jakou Janukovič prováděl před rokem ve vztahu k Euromajdanu. A čím tato politika skončila, všichni víme.“

Na středu 4. února představitelé „Celoukrajinského bratrstva batalionů“ oznámili novou akci protestu, která proběhne u budovy administrativy ukrajinského prezidenta. Akce začala protestem 3. února u Nejvyšší rady. Tam protestující předali Porošenkovi symbolickou obsílku s výzvou z náborové kanceláře s nápisem „Požadujeme, abyste se okamžitě dostavil do náborové kanceláře v místě svého bydliště."
2 Komentářů k Protestující v Kyjevě žádají, aby na Donbas byly poslány děti veřejných činitelů

  1. Alfa napsal:

    Bohužel takové demonstrace nikam nepovedou. Do té budovy se totiž musí vtrhnout a ty zmetky vyházet z okna, a to je ještě ta mírnější varianta.

  2. .lak napsal:

    Ale nikdo neřekl že jim to víra zakazuje nevynechat příležitost šmelit a to by bylo rouhání být zanepráznění ale mohou to podpořit rozkazy zprostředkovaně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!