Kravčuk: EU a USA musí vyzbrojit Ukrajinu smrtícími i nesmrtícími zbraněmi

Západ musí zachránit územní celistvost Ukrajiny cestou posílení ozbrojených sil země, - tvrdí první prezident Ukrajiny Leonid Kravčuk. Řekl to v exkluzívním rozhovoru pro ukrajina.ru.

„Nehledě na to, že Francie, Německo a USA se zatím nechystají letální zbraně poskytnout, Ukrajina pomoc potřebuje. Jsem zastáncem toho, aby Ukrajina byla neutrálním státem. Ale musíme být silní, vyzbrojení, abychom mohli svoji zem chránit,“ - vysvětlil Kravčuk.

Podle jeho názoru na chystaném setkání s prezidentem Ukrajiny Petrem Porošenko prezident Francie Holland a kancléřka Německa Angela Merkelová budou hájit zájmy všech obyvatel Ukrajiny při pomoci posílení obranyschopnosti země.

Kravčuk také zdůraznil, že federativní uspořádání se zatím pro ukrajinský stát nehodí.

„Pokud budeme mít na mysli historikou paměť, tak na západě a východě Ukrajiny jsou odlišné jazykové, kulturní a historické parametry. Měl se na to brát zřetel už dříve a vhodně tvořit politiku země. Pro nás je zatím neúčelné vytvořit federativní stát. Ale to neznamená, že k tomu nedospějeme později. Nyní je třeba vytvořit Ústavu, která by vyhovovala všem obyvatelům Ukrajiny,“ - řekl politik.

Zároveň Kavčuk řekl, že bez Ruska Ukrajina a Evropa nemohou řešit žádnou otázku.

Jak známo, Francie, Německo, Velká Británie, Norsko, Maďarsko, Finsko a Itálie zbraně Ukrajině zaslat odmítly. Viceprezident USA Binden možnost dodávky letálních zbraní na Ukrajinu rovněž vyloučil.

Zdroj: http://www.ukraina.ru/news/20150205/1012014922.html
12 Komentářů k Kravčuk: EU a USA musí vyzbrojit Ukrajinu smrtícími i nesmrtícími zbraněmi

 1. pražska vlaštovka napsal:

  Zakarpaty zpàtky na znovuutvořené Československo.Po Dněpr zpět na Rusko.Zbytek rozkrájet na etnika.A jevrej se může jít klouzat! jitka

  • Jaro napsal:

   Podkarpatská Rus by sa mala osamostatniť od Ukrajiny. Konečne by tak mali Rusíni svoj vlastný štát o ktorý sa dlho snažia.

  • Definitiva napsal:

   A čo s jevrejmi v Prahe a ČR? Tí sú tam viac doma ako Češi.

   • zdena napsal:

    Definitiva:
    Co se židáky v Praze? Do jednoho pověsit na Václaváku na stromy a sloupy ;-)

    • Jude napsal:

     To:Zdena
     Jedna paní velkou užírajicí nenávistí dostala rakovinu dělohy a chcípá 16 let a ne a ne chcípnout!

 2. Jozef napsal:

  Pri toľkých mŕtvych už Ukrajina nedokáže fungovať ako celok. Stále tam bude nenávisť.

 3. Stalin napsal:

  Žádný rozdělování, buď všechno nebo nic!

 4. petr366 napsal:

  ,,Evropa musí"kde pořád berou ukrouši tu drzost? Evropa nemusí nic. Chceš cholchle silnou armádu? Tak jedině za svoje vyžírkové.

 5. Alex napsal:

  To není normální. Tak ať se odtrhnou a je to. Slovensko se také odtrhlo od Čech a to dokonce protiústavně, protože v ústavě bylo zakotveno, že ČSFR jde rozdělit pouze po referendu a to se nekonalo. Takto rozhodli páni politici za nás bez nás.

  • bb napsal:

   cesko a slovensko su dva rozne narody,ale ukrajinci a bielorusi teda myslim vychodnych a povodnych ukrajincov malorusov ti su furt rusi..to je ako by sa saris,ci spis rozhodol odtrhnut od slovenska,ukrajina nema ani jednotni jazyk

 6. pavelka70 napsal:

  Vypadá, že Kravčuk táhne spíše k Poroschovi. A možná si přihřívá svou polívku. Možná by zase chtěl býti presidentem, starej vůl. I Gorbačov se dnes vyjadřuje ke všemu, ale zbytečně. Vono totiž, moc chutná sladce, a co kdyby ho lid zvolil opět(myslím Kravčuka). Typická stařecká demence, nebo málo peněz na kampaň. Jedno s toho určitě platí.Když už 6 států EU prý odmítlo poslat zbraně Ukrajině (rozuměj - za své),
  tak NATO tam pošle zbraně globálně taky za své!, Ale zafinancujou to všechny státy NATO.Ukrátí se dotace, fondy, příspěvky, a jiné prachy pro členy EU, a šmitec! Se Stoltenbergem tady nikdo vy mr dávat nebude!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!