Saúdská Arábie tajně nabídla Putinovi drahou ropu, když se vzdá Sýrie

saudovskaya-araviya-tayno-831-4115644The New York Times informovaly o rozhovorech, které probíhají mezi vládou Saúdské Arábie a Kremlem. Podle informací deníku je jejich hlavním cílem přesvědčit Rusko, aby ukončilo svou podporu prezidentu Sýrie Bašáru Assadovi výměnou za to, že Saúdská Arábie zvýší cenu ropy.

„Pokud cena ropy může posloužit dosažení míru v Sýrii, není důvod, proč by Saúdská Arábie měla od takové dohody ustoupit,“ - řekl saúdský diplomat.

Dialog začal v listopadu 2014, kdy saúdská delegace navštívila Moskvu. Hlavním tématem tohoto setkání byla Sýrie. Rozhovory probíhají už několik měsíců, ale stále není výsledek. Přitom média ještě v srpnu 2013, předkládala návrhy Moskvě ohledně odstoupení od podpory Assada.

Rusko je dlouholetým spojencem syrského prezidenta a prodává mu vojenskou techniku na podporu v boji proti povstalcům a teroristům „Islámského státu“. Bašár Assad nedávno v rozhovoru pro Foreign Affairs hovořil o silné podpoře ze strany Ruska a Íránu. Ale Saúdská Arábie je největším hráčem v OPEC (Organizace zemí dovážejících ropu) a může poskytnout vyšší ceny ropy snížením produkce.

Dříve saúdští úředníci tvrdili, že cena ropy se odvíjí pouze od globální nabídky a poptávky a politika nemá na ekonomickou agendu žádný vliv. Nyní však kupodivu oslabení ruské podpory Assada vliv na globální trh s ropou přinést může. The New York Times uvádí, že Vladimír Putin jedná nezávisle navzdory jakémukoli tlaku. Sankce politiku Moskvy ve vztahu k Ukrajině nezměnily, a zrovna tak Putin tvrdošíjně trvá na podpoře Assada. The New York Times však píše, že USA myšlenku zastavení podpory Ruska Bašáru Assadovi i nadále podporují.

Jak řekl prezident Institutu Blízkého východu Jevgenij Satanovský: „Důvodem dlouhodobého poklesu ceny ropy je přání Saúdské Arábie zničit oblast těžby břidličné ropy v USA a nikoli poškodit ruskou ekonomiku. Saúdská Arábie je největší ropný hráč. To, že to současně ničí ekonomiku Ruska, je pro ni nevýznamné. A její nový král bude dělat totéž. Bude bojovat s Američany.“

Od léta 2014 cena ropy klesla ze 110 na 50 dolarů za barel. Vladimír Putin v listopadu 2014 řekl, že jednou z příčin snížení světových cen ropy může být politika některých zemí, které používají tento mechanismus v době krize. Nevyloučil, že ceny ropy se začaly snižovat v důsledku dohody USA a Saúdské Arábie proti Rusku.

Zdroj: http://politrussia.com/news/saudovskaya-araviya-tayno-831/
28 Komentářů k Saúdská Arábie tajně nabídla Putinovi drahou ropu, když se vzdá Sýrie

 1. Alfa napsal:

  Jak si Arabové myslí, že si koupěj Putina :)

  • Contumax napsal:

   Hlavně jsou to šejdíři, dnes se šejdířům říká,že je to obchod, ale kde je ta hranice ???
   Zda jde o poctivý a výhodný obchod pro obě dvě strany ???

   • Alfa napsal:

    Však většina lidí nemumí nic jiného než okrádat, jsou na to po generace zvyknutý. Museli by se zamyslet, což šejkům, kteří mají mysl zatemělou svým drahym kokainem jde jen těžko.

    • Contumax napsal:

     Alfa
     Právě tihle, jenom intrikářsky kšeftaří a nejen s ropou ale se vším, jsou posedlí kšeftem...

 2. PAVEL napsal:

  asi tak,jsou to fakt primitivove a levaci,snazej se to hrat na vsechny strany.

 3. Alfa napsal:

  Arabský názor neni názor Arabského lidu, ale je to pouze názor ropných šejků. Těm se očividně nelíbí tah Ruska, a to tak velice, že jsou ochotní omezit svojí produkci ropy.
  Rusko je silný hráč. Arábie má asi tak jedinou šanci, a to vyjít Rusku vstříc, nebo zapláčou. Rusko klidně může vytasit své utajové technologie nových zdrojů energie, a hned Arabákům a amerikánům spadne čelist. Ropa bude bezcená.

  • Contumax napsal:

   Alfa
   Tak proč to RF nevytasilo, každý by řekl no jo volná energie by všechno zničila, nebyly by kšefty ale na to jim hází Alík bobek...
   Volná energie by zavedla na zemi mír a prosperitu pro každého jednotlivce od rovníku po polární kruh, od východu na západ od severu na jih...

   • Alfa napsal:

    Protože ani Rusko neni svaté. Bohužel, mohli by udělat hodně, jako přinést nové efektivní technologie a odtajnit spoustu informací, včetně spoluprce s mimozemskými rasami.
    To mě se neptej proč tak nečiní. Mají svobodnou volbu to udělat nebo taky nedělat.

 4. novapalo napsal:

  Totálna somarina.
  Západ a uSA a islamisti sú len pešiaci vo vojne proti nám Slovanom.
  Všetký tie somariny sú len na odvrátenie pozornosti.......
  My Slovania sme ich úhlavní nepriatelia.
  My praví Sovania nie sme schopní klamania a duchovnej deštrukcie ..........
  Ale duchovná degenerácia je základ ich západnej tuposti a existencie ...............
  Chcete byť západní tupci??, demokratickí .... ?? tak sa vám to aj stane. Stanete sa duchovní tupci a degeni - teda demokratickí - pretože však všetci duchovne vysokí vedia, že demokracia je duchovný odpad a hnus...............

 5. martin bareš napsal:

  arabským šejkům nevěřit ani pohled, natož jediné slovo.

  • vlad napsal:

   Nereagujte prosím na debilního trolla trotla Jinského (Kolemjdoucího). Troll je v internetovém slangu účastník online diskusních fór, chatů či blogů, který zasílá záměrně provokativní, urážlivé nebo irelevantní (off-topic) příspěvky k citlivým tématům, jejichž hlavním smyslem je vyprovokovat ostatní uživatele k emotivní odezvě nebo jinak narušit normální, věcnou diskusi. Za každou odpověď má ten hajzl zaprodanený prachy. Můj známý byl troll a prásknul mi jak vydělávají. Diskuzi s Jinským on odešle a má za každý link s ním peníze. Chápu, že jeho hnusné a debilní příspěvky Vás vytáčí. Ale nediskutujte s ním prosím, jen tak troll trotl Jinský nevydělá prachy. Dík

   • Jan Jinsky napsal:

    Vlade, už chudnu... Tvoje bohulibá činnost přináší své ovoce!
    Jsi roztomilý, jak to pořád píšeš dokola :)

    • kolemjdouci napsal:

     Jene, nehledě na to, zda má vlado pravdu plně, nebo se mýlí zčásti či zcela, tak Ty sám tímto svým provokujícím příspěvkem troluješ (nehledě na to, zda jsi či nejsi založením či povoláním trol).

   • kolemjdouci napsal:

    TROLING JE INFEKČNÍ. Snaha ochránit diskusi před trolem se snadno stane trolingem a zachránce sám se stává dalším trolem, aniž by si to sám uvědomoval. Je to nakonec celá trolí ZOO. Záchranou je sebereflexe a sebekázeň.

    • kolemjdouci napsal:

     v praxi by tedy například vlado zde měl svůj příspěvek očistit od trolujících (emotivních a dehodnestujíích) slov a měl by být stroze věcný.

     • Jan Jinsky napsal:

      Ano, odpověděl jsem Vladovi jako trol. On si nemůže pomoct a já taky ne, je prostě roztomilej :)

 6. veronika napsal:

  .....Nevyloučil, že ceny ropy se začaly snižovat v důsledku dohody USA a Saúdské Arábie proti Rusku.
  pan putin naprosto správně vyhodnocuje situaci

  taky ze saudské arábie přišli syrští povstalci a radikálové, ne??

  • petr svobody napsal:

   přesně tek jen bych dodal že saudská arábie na začátku konfliktu v sýrii propustila několik tisíc nejtěžších vězňů s tím že pujdou bojovat proti asadovi

 7. ja ja ja jenom ja napsal:

  Tomu se rika vydirani. A za druhe- sliby jsoui chyby. To je jak u blbych na dvorku. Vsimate si, ze to nema uroven? Proste jak mali kluci na pisecku, akorat tady se tomu rika politika a umiraji lidi

 8. Stalin napsal:

  Boj probíhá i uvnitř Saudů!

 9. Jana napsal:

  Rusko a Sýrie nechcou prodávat ropu za dolary a to je ten problém.Proto Američané a jejich spojenci nemají rádi Putina a Asada.Neb jsou to slušní lidé a stojí jim v cestě za převzetí moci nad celým světem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!