Po výbuchu chemického závodu v Doněcku jsou oběti

1012048545Úřady DNR objasňují možné příčiny výbuchu. „K výbuchu došlo ve Státním závodě chemických produktů. V tuto chvíli probíhá vyšetřování a hledání částí střely, která do závodu vlétla,“ - řekl zástupce velení armády DNR Eduard Basurin.

Zatím není známo, co bylo cílem ostřelování. Basurin se domnívá, že pokud to byla Točka-U – pak bylo cílem letiště, pokud to bylo dělostřelecké ostřelování, pak je to cílevědomá likvidace infrastruktury.

K výbuchu došlo 8. února okolo 22:50 hodin. Po mohutném výbuchu na doněckém závodě prolétla městem tlaková vlna. V důsledku toho byla rozbita okna a výbuch bylo slyšet i v okolních městech.

Předtím poslanec Nejvyšší rady, bývalý vicegubernátor Dněpropetrovské oblasti informoval, že příčinou výbuchu v Doněcku mohlo být ostřelování ukrajinskou armádou i z raketových systémů „Smerč“, při kterém střílející nevědí, kam střela dopadne, protože to je podle zadaných souřadnic.“

Úřady DNR příčinu a okolnosti výbuchu vyšetřují.

Doněcký Státní závod chemických produkrů vyrábí průmyslové trhaviny, vybavení pro dělostřeleckou munici a letecké bomby s výbušninou. Krom toho na závodě probíhá likvidace zastaralé munice.

Pravděpodobné místo výbuchu:

https://www.google.cz/maps/place/48%C2%B001%2715.8%22N+37%C2%B040%2717.4%22E/@48.0140508,37.674305,4284m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x0:0x0

Náhodně natočené video výbuchu:

 

Zdroj: http://www.ukraina.ru/news/20150209/1012048070.html
2 Komentářů k Po výbuchu chemického závodu v Doněcku jsou oběti

  1. Žabák napsal:

    Takže chemička. Nejspíš Točka-U. Myslet si, že mířili na letiště a místo toho trefili chemičku je dost naivní. Fakt jen čekám kdy ty magoři trefí jaderku a budeme mít jaderný prázdniny. No ale dobře načasovaný na ty mírový rozhovory. Kdepak, diplomacie může nastat až budou vojáci Novoruska mít zapíchnutou vlajku na radnicí v Kyjevu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!