PROVOLÁNÍ K UKRAJINSKÉMU LIDU

1978765_909374315757670_2833134976756484_nJako občan třetí země, která se nijak neúčastní konfliktu mezi Ukrajinou a obyvatelstvem Donbasu, prosím všechny slušné lidi Ukrajiny, aby přinutili své politiky k míru a zastavili tak nesmyslný boj, při kterém umírá spousta nevinných dobrých lidí na obou stranách.

Tato výzva je adresována všemu ukrajinskému lidu, který má dost války a vraždění dětí a civilistů, všem ukrajinským mužům, kteří nechtějí střílet na rozkaz vlády do lidí, kteří jen chtějí žít po svém, všem matkám, které nechtějí v nesmyslné válce za cizí zájmy ztratit své milované syny!

Není adresována proamerickým politikům sloužícím cizím zájmům, jako je Porošenko, ultranacionalistům, jako je Jaceňuk, ani neonacistům, jako je Pravý sektor a jiné podobné skupiny a organizace!

Pevně věřím, že 8 z 10 Ukrajinců jsou rozumní lidé, kteří netouží po ničem jiném, než žít v míru, mít slušnou práci a v klidu vychovat své děti beze strachu, že je nějaký válečný štváč pošle do mlýnku na maso, kterému se říká válka!

Před rokem u Vás na Ukrajině proběhla v Kyjevě revoluce, při které si část země zvolila svou cestu a byla při ní svržena celonárodní vláda a prezident, kteří vzešli z voleb, kterých se účastnila celá země, včetně Krymu a Donbasu.

Při této revoluci tekla krev a mluvili zbraně. Dnes už je úplně jedno, kdo začal první zabíjet ty druhé, důležité je, že lid západní a střední Ukrajiny si touto revolucí zvolil cestu, která vede na západ do Evropské unie, do NATO a k USA.

Říkáte, že to byla Vaše volba a Vaše právo si tuto cestu vybrat, přestože celonárodní vláda, která byla Vaší revolucí svržena, rozhodla tehdy jinak! Ptám se Tě tedy, lide Ukrajiny, nemá Krym a Donbas právo na totéž?! Nemají lidé žijící na Krymu a v Doněcké a Luganské oblasti poté, co kyjevská revoluce zcela změnila situaci v zemi právo na vlastní volbu, na svou vlastní revoluci, svou vlastní cestu, tak jako na ní máte právo Vy?!

Zatímco Vy vidíte svou budoucnost na západě a vzhlížíte s nadějí na své budoucí členství v EU a NATO, východ země vzhlíží s nadějí k Rusku, Euroasijské unii a k BRICS. Nemají snad stejné právo volby, jako máte Vy? Proč musí umírat lidé na obou stranách tohoto zbytečného a nesmyslného konfliktu, aby měli Američané svou základnu v Sevastopolu, nebo NATO své rakety blíže k Moskvě?! Proč upíráte lidu Krymu a Donbasu legitimitu jejich volby, když celý svět uznal legitimitu té Vaší, i když byla vynucena násilnou revolucí a nelegitimní, neústavní změnou vlády země?!

Já Vás prosím, dejte průchod rozumu, poslouchejte svá srdce, nenechte se zbytečně zabíjet a nevražděte jiné, když můžete každý v klidu a míru jít vlastní cestou, jako jsme to udělali my, když se dělilo Československo a nyní nejsme nepřáteli, ale dobrými sousedy žijícími ve vzájemném přátelství a hlavně v klidu a míru!

Nenechte si ukrást svou revoluci, za kterou jste umírali na Majdanu, nenechte svou zemi opět napospas oligarchům, jako tomu bylo za Janukovyče a jeho předchůdců již od Kučmy. Vezměte moc opravdu do svých rukou a dopřejte to i lidu Donbasu a Krymu. Zvolte si do čela země takové politiky, kteří budou sloužit Vám, nikoli někomu v zahraničí a s těmi, co Vás vedou dnes a posílají Vás umírat do jejich války, udělejte to samé, co před rokem s Janukovyčem!

S úctou ke všem slušným lidem Ukrajiny český publicista Ladislav Kašuka.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!