Výzva ke stížnostem a účasti na jednání Rady České televize 18.2.2015

Snímek obrazovky pořízený 2015-02-14 22:51:11Vážení čtenáři, jistě vám neuniklo to, jak jsme v posledních týdnech navštívili již 2x za sebou pravidelná veřejná jednání Rady České televize, jejímž úkolem je dohlížet na řádnou činnost České televize a mimojiné i vyváženost zpravodajství. Přednesli jsme Radě své stížnosti na výrazně proti-ruský postoj zpravodajství a taktéž jsme je zaslali písemně. Většina členů Rady s J.Dědičem v čele a též ředitel České televize Petra Dvořák a ředitelel zpravodajství Zdeněk Šámal, se k našim stížnostem stavěli způsobem vpravdě ignorantským, ostatně stejně jako k drtivé většině všech stížností na neobjektivitu. Nehodláme to tak nechat a budeme se ve středu 18.2.2015 od 13h opět dotazovat členů Rady ČT a ředitele ČT, zda hodlají i nadále ignorovat očividný fakt zaujatosti zpravodajství a pohrdat stížnostmi občanů.

Chci připomenout, že takový naštěstí není postoj všech členů Rady ČT a to obzvláště Michael Hauser a Ivana Levá se již při jednání Rady postavili za řádné řešení stížností. Věříme tomu, že i někteří další členové Rady postupem času usoudí, že situace ve zpravodajství vyžaduje výraznou změnu. Zatím jsou však bohužel v menšině.

K tomu, aby došlo ke změně, je potřebné, aby členové Rady ČT a pracovníci zpravodajství dostali jasnou a srozumitelnou zprávu o tom, že značná část veřejnosti s jejich špatnou prací nesouhlasí.

A proto, prosím, přijďte na nadcházející jednání Rady ČT do hlavní prostřední budovy České televize vyjádřit svůj názor ať už svou přítomností, či připravenou stížností. Viz. pozvánka zde: http://www.ceskatelevize.cz/rada-ct/pozvanky/

Dle předchozích zkušeností důrazně doporučuji si přichystat stížnost věcnou, upozorňující na konkrétní případy manipulativního zpravodajství. Obecné formulace totiž mohou mít pouze obecnou a tedy nijakou nápravu a je pro úředníky v ČT snadnější se na ně vymluvit.

Pokud chcete více spolupracovat s naším týmem při přípravě postupu nápravy manipulativního zpravodajství České televize či dalších institucí, přijďte každé pondělí od 17h na adresu Tomášská 23/10 na jednání sdružení Ne Základnám.

 

Informace o předchozích stížnostech a jednáních z poslední doby:
http://www.nwoo.org/2015/02/06/jednani-rady-ct-4-2-2015-o-zprave-zahranicnich-zpravodaju-vystoupeni-verejnostivideo/

Jednání Rady ČT 21.1.2015:
http://www.nwoo.org/2015/02/05/vystoupeni-aktivistu-na-jednani-rady-ceske-televize-21-1-2015/

Analýza zpravodajství:
http://www.nwoo.org/2015/02/06/analyza-vyvazenosti-a-nezaujatosti-zpravodajskeho-vysilani-ceske-televize-od-22-1-2015-do-29-1-2015-ve-vysilani-o-rusku-a-ukrajine/

Zpráva o jednání Rady ČT z 21.1.2015:
http://www.nwoo.org/2015/01/28/zprava-o-vystoupeni-zastupcu-verejnosti-se-stiznostmi-na-neobjektivitu-na-jednani-rady-ct-21-1-2015/

Některé z reakcí dalších médií:

http://www.lidovky.cz/objektivni-zpravy-o-rusko-ukrajinskem-konfliktu-rada-ct-se-neshodla-1ik-/media.aspx?c=A150204_174651_ln-media_rof

http://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/A-zacala-boure-Po-jednani-televizni-rady-kde-padlo-ze-CT-ma-nastaveno-jak-informovat-o-Ukrajine-se-ozvaly-nase-politicke-elity-360567

http://josefhavranek.blog.idnes.cz/c/447050/Zasedala-Rada-Ceske-televize.html

http://www.blesk.cz/clanek/live-ekonomika/300446/rada-ct-se-zabyvala-zpravodajstvim-o-rusko-ukrajinskem-konfliktu.html

http://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/CT-ma-urcen-uhel-jak-informovat-o-Ukrajine-Nesmi-vysilat-jako-by-byla-soucasti-Ruska-Padlo-od-duleziteho-muze-na-jednani-TV-rady-360453

http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/112647-rada-ct-zasedla-resilo-se-zpravodajstvi-o-rusko-ukrajinskem-konfliktu/

 
69 Komentářů k Výzva ke stížnostem a účasti na jednání Rady České televize 18.2.2015

 1. vezsenyi vaclav napsal:

  Moc děkuji za info. Naschledanou

 2. Miroslav Kelnar napsal:

  Já do ČT píši pravidělně i do Rady.... s apelací na čest a svědomí pracovníků ČT, nic se ovšem neděje, ti lidí tam mají zkrátka hroší kůži. Začínám nabývat pocit, že to po dobrém nepůjde. Myslel jsem si, že ČSSD se bude zasazovat o to, aby se ČT stala objektívní, ale ČSSD je to úplně jedno, zejména při současném americkém tandemu Sobotka - Zaorálek. Bohužel pracuji v zahraničí a nemohu se akce zúčastnit, a pokud budu příště v ČR, určitě přijdu.

 3. geronimoh napsal:

  Do Prahy to mám moc daleko. Až budou zasedat v Brně, tak se zúčastním.

 4. Svobodný napsal:

  Nechci rozhodně nikoho odrazovat od stížností a účasti na jejich zasedání ale podle mně i předchozího komentáře mají hroší kůži a nebo nemají na vybranou to ale spekuluju. Nicméně by mně zajímalo jaký ještě mohou být argumenty či důkazy k tomu aby prozřeli já si myslím že už jim toho bylo řečeno dost a jako majitelé bychom jim měli uříznout penězovody, protože se mi zdá že pokud něčeho někde chcete dosáhnout musíte jim šáhnout na prachy. Takže ať žije rušení poplatků. Mimochodem nezdají se vám ti členové rady poněkud unavení??

 5. Contumax napsal:

  Česká TV patří k soudu za válečnou propagandu a podpory nespravedlivých válek !!!
  Celý geobelský zpravodajský ansábl jmenovitě...

  • vezsenyi vaclav napsal:

   Ano. Je to v podstatě vytváření občanské nesnášenlivosti, ohlupování. Tedy zločiny proti lidskosti!

 6. Martin Fojtík napsal:

  Sledoval jsem připomínky z minulého zasedání. Moc děkuji všem, kteří projeví aktivitu a účastní se. V dalších případech moc prosím o co nejkonkrétnější formy stížností (dne toho a toho, tvrzení, nezakládá se na pravdě - důkaz apod.). To, že jsou "koupení" a kopou za někoho docela jiného, než jsou koncesionáři - občané ČR ví oni, stejně tak dobře, nebo lépe než my. Je potřeba je zasypávat pouze konkrétními případy porušení zákona.

  • vezsenyi vaclav napsal:

   Myslím že bude stačit postihnouti principy které nejen že současná ČT nectí anobrž programově chanelluje!

   Naschledanou

 7. pepe napsal:

  Pekne slovo je havloidni srackometani.to mluvi za vse.

  • vezsenyi vaclav napsal:

   Ne slovo je PROstituti/egregoři které si můžeš z určitého postavení ( v současné hierarchii) pronajmout. viz Babiš A.N.O. volte mě a tak podobně.

 8. Žabák napsal:

  Tyhle akce sice náražej do zdi šílenců, ale smysl to má. Měla by se rozjet nějaká velká akce na všech webech, xichtbůku, inetu atd. za odhlášení vymývacího sračkometu. Pouze když jim sáhnete na peníze, začne někdo brečet a začne to někdo řešit.

 9. vezsenyi vaclav napsal:

  Někde píši o 9. bodech ke svobodě takoví nástřel/pracovní verze. Kouknu kde to mám a přidám.

 10. vezsenyi vaclav napsal:

  1. Použít nové technoligie..( promítání, na domy, na kostely....kamkoli
  2. Zapojit svobodné mysli ( textaře, zkladatele, výtvarníky, vědce...( použít barvy, tony hudby, rytmus..)
  3. Využít média na propagaci ( smyšleného záměru)
  4. Zajistit bez-vadný, nepřerušitelný chod technologií
  5. Bezpečnost.
  6. 1. Požadavek ( poprosit o sdílení 1. Požadavku všechny sledující)
  7. Generální lidovou stávku ukončit až po předání moci ozbrojeným složkám.
  8. Občansky zajistit veřejná média.
  9. Vyhlásit SVOBODU

 11. rur napsal:

  Nespokojenost se zpravodajstvím a publicistikou České televize narůstá geometrickou řadou. Nikdy v minulosti nebyly odpovědné instituce zavaleny takovou spoustou nesouhlasných reakcí. A do toho zasedá Rada České televize.

  http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1500-byvaly-radni-ct-se-uz-na-to-nemuze-divat-ceskou-televizi-je-treba-vyhladovet-mame-pravo-na-obcanskou-neposlusnost-senator-veleba-zase-navrhuje-zakon-proti-televiznim-lzim.htm

 12. smerko napsal:

  Říkají že peníze nejsou všechno, ale podle všeho vidím že jsou! Říkají že peníze nejsou všechno, ale podle všeho vidím že lžou!

 13. Proč chcete můj email? napsal:

  To že dnešní mainstream je součástí armády NATO (tedy SSA) a je tady aby plnil bojové "informační" úkoly, začíná už být jasné stále většímu počtu lidí.
  ALE POZOR! Upozorňuji všechny přispívající na jednu velice ošemetnou skutečnost. A tou je povinná registrace pro komentáře na alternativních stránkách - tedy zdaleka ne jen této. Není pravda, že je to aby se zabránilo trollům zneužívat diskuse. Ti si kdykoliv najdou cestu pokud mají možnost "válčit".
  Kdo mi zaručí, že za pár měsíců nedojde k situaci kdy se stane nesouhlas se systémem (viz. vývoj na Ukrajině) trestným činem?
  Kdo mi zaručí, že moje identita nebude posunuta dál (novým oficiálním orgánům nebo hůř nějakým náckům) - mimochodem někdo už na facebooku založil stránku kde zveřejňuje identitu "moskalů" českého webu (to jsou všichni kteří si kladou otázky ohledně objektivity mainstreamových informací týkajícich se ukrajinského konfliktu).
  Proto radím přispívejte JEN pokud jste si jistí svou anonymitou. V případě že na ni kašlete je téměř jisté, že se vám to brzy šeredně nevyplatí!

  • Žabák napsal:

   No ty seš strašpytel :)

  • vezsenyi vaclav napsal:

   Proto máme jména a můžeme své názory podepsati. Čeho zlého se jako dopouštíme. Radši kriminál než tohle bláto(promiň Bláto, nechci Té urážet)

 14. Proč chcete můj email? napsal:

  Strašpytel? Jak chcete, ale jistě ne idiot!
  Až se ocitnete například tady ( https://www.facebook.com/pages/Seznam-rusk%C3%BDch-agent%C5%AF-na-%C4%8Desk%C3%A9m-internetu/1019268218101044?fref=nf )tak vám garantuju, že už nebudete klidně spávat.
  Vylízaných nácků přibývá každým dnem.

  • Žabák napsal:

   No a to si jako myslíš, že tě bude někdo stopovat podle emailu?

  • geronimoh napsal:

   My s tím počítáme. Možná zemřeme o něco dřív, než ty. Oni totiž do budoucna nepočítají s asi 95% obyvatel, včetně těch poslušných.

  • geronimoh napsal:

   Pokud jsi se sem připojil opravdu aanonymně, tak si stejně anonymně můžeš zřídit e-mailovou adresu. Ty jsi asi plašan :)

   • geronimoh napsal:

    Hele plašane, někdo zemře proto, že ví příliš mnoho a jiný proto, že ví příliš málo, to si nevybereš

  • vezsenyi vaclav napsal:

   A optám se Tě přímo loguješ se ze sítě tor?

 15. Jana Karásková napsal:

  Chystám se tam jet.

 16. smerko napsal:

  A proč je nezažalujeme a nedáme to k soudu??? Mám to vzít na své jméno?

  • Zbyna napsal:

   Jdi do toho!

  • Žabák napsal:

   Smerko, nemáš šanci. Ale jestli si v situaci, že si to můžeš dovolit, tak jako osten v zadku ČT by to za to stálo. Ale připrav se na korporátní právníky, havloidní soudy a mediální žumpu. Velmi dobře to zvaž.

 17. Contumax napsal:

  Česká TV je pro blbce...

  • geronimoh napsal:

   Contumax :
   To se tak nedá říct. Zpravodajství na ČT = propaganda. Podle dokumentárních filmů si mladí budou myslet, že bylo všechno jinak. Ale protože musí plnit zákon o ČT, tak sem tam pozdě v noci odvysílá i dobré pořady a nebýt ČT, tak je situace mnohem horší.

   • Contumax napsal:

    Geronimoh
    Procentuálně mě to vychází tak, že dělá z lidí idioty...
    Kolik je v TV kvalitních reportáží, které nechají mluvit i protistranu ???
    Kolik dobrých dokumentů osvětlí člověka, naučí poznávat co je dobré a co je zlé ???

    • geronimoh napsal:

     Contumax :
     Předpokládejme, že nechceme žít bez televize. Která TV stanice je lepší ? Na ČT aspoň dávali seriál Americké století podle Olivera Stonea a Velkou vlasteneckou válku. Kdyby jsme ČT zrušili, tak by jsme si určitě nepolepšili. Toť můj názor. Howg

     • Žabák napsal:

      Jasně, alibisticky 1x za čas na čt2 ve 23:00 pustí nějaký dokument tohoto typu. Zbytek času 99% chrlí lži, polopravdy a demagogii. Zrušení se bát ale fakt nemusíš. Jako hlavní nástroj pravdoláskařské propagandy se to z jejich popudu dobrovolně nikdy nestane.

   • Žabák napsal:

    Proč horší? Ty si myslíš, že mladí čekají na noční vysílání čt2 a podle programu chytají pořady? To už se nedělá a zvlášť ne u mladých. Dneska se všecko kvalitní stahuje na netu nebo youtube. ČT2 bez urážky je úlitba důchodcům, kteří jsou líní učit se nové technologie. Nic proti nim, ale tak to je.

    • geronimoh napsal:

     Žabák :
     A ty jsi si jistý, že to půjde stahovat navždy ? Ty máš taky krátkou paměť ? Když zrušili Megaupload ? Jak se okamžitě téměř všechny uložiště strachem posrali a nešlo skoro nic ? Chceš spoléhat na Youtube ?
     Já mám dojem, že už jsme to spolu probírali v jiném vláknu. Já jsem celkově pesimista, takže si nemyslím, že se ČT změní. A popravdě je mě úplně jedno, jestli mladí čekají na noční vysílání. Já na něj taky nečekám, od toho mám arzenál rekordérů. A na co ti mladí čučí je mi jedno.
     Zkus ty prozměnu napsat jednu výhodu zrušení ČT. Co by se pak zlepšilo ?

     • Žabák napsal:

      Zrušil by se největší zpravodajský demagog v čr.

     • geronimoh napsal:

      Žabák :
      Lidi by o to víc koukali na zprávy TV Nova, Prima a já nevím kdo si ještě hraje na zpravodajství.

     • Žabák napsal:

      A NOVA, Prima atd. je horší než ČT? :)

     • geronimoh napsal:

      Podle mě jo

     • Žabák napsal:

      No tak to je otázka názoru. Každej ví, že NOVA atd. je komerční bulvár, ale ČT se tváří objektivně a přitom lže stejně a někdy víc. To je podle mě horší.

     • geronimoh napsal:

      Jenže ty telata hltající zprávy Tv Nova netuší, že je to bulvár/propaganda a věří tomu

     • Žabák napsal:

      Řikám, otázka názoru.

     • Jan Jinsky napsal:

      Dneska měl Ransdorf šanci říct na ČT 24, odkud má informaci o účasti 2000 vojáků NATO v Delbacevském kotli. Vykroutil se a neřekl nic. Nedivte se, že jste za exoty, kteří věří ruské propagandě, když nejste schopni dát jediný důkaz.

     • Contumax napsal:

      Jenda
      Vždyť to k ničemu nevede, před léty tam byla i ta nána Bobošíková a " okupovala a se TV " a co se stalo ???
      Nic...
      Ještě se vysílání zhoršilo....
      Co se týče komerčních TV o tom psát nebudu, to je o ničem ale státní ČT 1 a 2 se kolikrát jakoby předhání ve lžích zpravodajů....

 18. Jenda napsal:

  Chtělo by to nějaké to hromadné a organizované neplacení televizního a rozhlasového poplatku, co myslíte? ...Když ČT porušuje svoje pravidla a zákony...

  • Žabák napsal:

   No ano, nějaká hromadná akce na odhlášení tv a neplacení poplatků je jediná reálná zbraň, kterou lidi mají. Otázka je, kdo by to měl zorganizovat a hlavně kolik lidí by reálně bylo ochotno do toho jít. Ono si to totiž vyžaduje určitej stupeň anti NWO vzdělání. Ten kdo příde večer z práce, dá si buřta, pivo a zapne NOVU, tak ten to asi neodhlásí.

 19. Žabák napsal:

  Mimochodem hádejte KDO má mikrofon na tiskovce opolčenců a VELICE DOBŘE SLYŠÍ ARGUMENTY A INFORMACE Z NOVORUSKA ??? ŘIKÁM SI CO A JAK POTOM UVIDÍ DIVÁK ČT !
  https://www.youtube.com/watch?v=C3m0ar_2my0

 20. admin napsal:

  Díky všem, co dnes přišli, určitého pokroku dosaženo bylo, jedeme dál, video bude zítra, prozatím audio-záznam na webu čt:
  http://www.ceskatelevize.cz/rada-ct/prenos-jednani-po-internetu/?IDEC=215%20251%2000056/0004

 21. Jirik napsal:

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Televizi-ukradla-banda-prolhanych-pravdolaskaru-Nastvani-obcane-prisli-dat-Rade-CT-takovou-sodu-ze-organ-upravil-pravidla-sveho-jednani-362620
  Rada České televize se tak po neblahé zkušenosti se čtvrtou svou letošní schůzí hodlá vrátit k bývalé praxi, kdy před ní vystoupil tak jednou do roka nějaký jedinec, a to už muselo být opravdu neodkladné téma. Radní se dohodli, že se už bude moci zájemce o veřejné vystoupení na jejich schůzi zase přihlásit tak, že osloví někoho z nich s konkrétním tématem. Pokud je oslovený radní neuzná za pozoruhodné, bude mít zájemce smůlu. Ale vyhráno nebude mít, ani když si jeho téma radní osvojí a před své kolegy předstoupí s návrhem, aby před nimi dotyčný mohl vystoupit. Bude totiž potřeba přesvědčit většinu přítomných členů Rady ČT, aby tuto možnost zástupci veřejnosti dali.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!