Z Děbalceva Zacharčenko oznámil, že město je téměř pod kontrolou, boje ještě probíhají v centru

zaharchenko_34Děbalcevo po návratu k mírovému životu bude mít důležitou roli velkého transportního uzlu. Takový je názor hlavy DNR Aleksandra Zacharčenko, který navštívil pozice opolčenců na okraji města. Zdůraznil, že opolčenci nenarušují příměří a konají výlučně v rámci Minských dohod. V rámci těchto dohod mají být nezákonná ukrajinská vojenská uskupení buď rozpuštěna, nebo budou Armádou Novorossie zničena.

„Jsme už v samotném městě Děbalcevo a město osvobozujeme společně s armádou LNR, vždyť to vidíte: napravo od nás je cesta, je kontrolovaná opolčenci, ale boje probíhají ve městě. Viděli jste zajatce, vzdávají se sami. To už je taková dobrá tradice, vzdávali se i v Uglegorsku.

Za tři dny město od protivníka začistíme,“ – řekl Aleksandr Zacharčenko.

Vstup opolčenců DNR a LNR do Děbalceva má v osvobozeneckém tažení principiální význam. Děbalcevský kotel, v němž se koncem ledna ocitla značná část uskupení ukrajinských vojáků a národní gardy, se stal první velkou společnou operací obou republik. Nyní už jejich představitelé neschovávají přání přemýšlet o mírových dobách.

„Bojujeme za právo tvořit nový život, bohatý, šťastný a k tomu nutně potřebujeme Děbalcevo. Tady – tady je důležitý dopravní uzel, máme to neustále na mysli při provádění vojenských operací ve městě. Skrze tento železniční uzel bude uhlí z DNR postupovat do LNR - do dalších měst. Děbalcevo a další osídlená místa byla jen dočasně okupovaná,“ - je přesvědčen lídr Doněcké národní republiky.

Říká, že opolčenci nenarušují příměří a přísně se chovají v rámci Minských dohod o příměří a odvedení těžké techniky.

„Všechno probíhá podle minských dohod, my stojíme na svých pozicích, Děbalcevo je náš týl. A podle minských dohod všechna nezákonná ozbrojená uskupení na území Donbasu musí být rozpuštěna nebo odzbrojena. No a my provádíme odzbrojení nezákonných ozbrojených formací,“ - říká Zacharčenko.

Doplňme však, že město Děbalcevo, které postupně přechází pod kontrolu opolčení, i jeho okolí zůstanou ohniskem napětí po vstoupení v platnost příměří. Opolčenci informují, že ukrajinská artilerie provádí ostřelování z vnitřních prostor kotle. Pod údery Gradů a minometů stále hynou civilisté. Ozbrojené síly národních republik předpokládají, že dělostřelecká příprava prováděná karateli je novým pokusem o průlom z děbalcevského kotle.

Tento zoufalý krok může být učiněn, jak se domnívají opolčenci, z důvodu hloupých příkazů kyjevského velení. Nehledě na všechny výzvy štábu DNR k ozbrojencům, aby složili zbraně, Kyjev znova odmítl dokonce i nabídku vytvoření „zeleného koridoru“ pro odvedení ukrajinské techniky z Děbalceva.

Oficiální vláda dosud nepřiznala fakt obklíčení svých uskupení v tomto městě. Podle zpráv ze západním médií zejména tato pozice Kyjeva učinila složitými dohody v Minsku završené přijetím souhlasu o příměří a reformách na Ukrajině.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/1424108898
14 Komentářů k Z Děbalceva Zacharčenko oznámil, že město je téměř pod kontrolou, boje ještě probíhají v centru

 1. Jirik napsal:

  Shrnutí milice New Ruska
  02.17.15. Přidal Lifenews.

  "Vedoucí DNR Alexander Zakharchenko byl natočen v bojových útočníky v centru ukrajinské Debalceve, podle LifeNews, Zaharchenko přeběhl vozovky jedné z hlavních ulic v průběhu těžké palby a byl zraněn v kotníku. Security kapitola DNR mu dal první pomoc, přetažením nohy popruhy. Pak Zaharchenko převezen do zastávky nemocnice, kde bylo přijato v Alčevsk. "

  • Žabák napsal:

   Kurva ten chlap strašně riskuje. Minule stál metr vod něj nějakej voják a koupil to vod snipera. Odvahu má o tom žádná, ale sakra je to vysoký důstojník a rozumnej chlap. V přední linii nemá co dělat. Prostě klasika, dobrej chlápek v přední linii a kurvy typu Prasečenka sou zalezlý 1000 km od fronty v paláci pod stolem. To bych se z toho posral.

 2. Honza8 napsal:

  Respekt Zachu! To je velitel jak má být. Účastní se přímých bojových akcí na frontové línii. Ještě že to koupil jen do kotníku. Přeji brzké uzdravení.

 3. Definitiva napsal:

  Niekedy to trvá dlhšie, ale zásadne všetky skutky násilia a terorizmu zo strany fašistickej sionistickej vlády USA voči Slovanom skončia debaklom. To je vizitka pominutej mysle parazitickej civilizácie anglosaso židov. Ich inteligencia časom klesá, spoločnosť od dôb Starovekého Egypta duchovne degraduje , až ich civilizácia zanikne.

  Podobný debakel čaká aj ich poskokov v EÚ, ktorý po 1989 ekonomicky kolonizovali Slovanov a sme za otrokov a menejcenných ľudí. EÚ je fašistický konštrukt, produkt 2.sv.vojny a tiež javí všetky znaky zdochýnajúceho koňa. Grécko je ich produkt a dnes sa po nich chce, aby platili za úmyselné zadĺženie a ekonomické zotročenie krajiny. SR je tiež na Gréckej ceste, pekne podľa príkazov EÚ. Kapitalizmus, tzv. liberálna tržná ekonomika naci-sionistov, funguje na princípe ekonomickej kolonizácie, vykrádania štátov a zotročovaní národov.

  Fico, ficoidi, havloidi a ostatná politická Slovanská luza, zrite Rusko a Novorossiu, ako sa bojuje za slobodu a lepšiu budúcnosť. Nebyť Slovanskej úplatnej "elity", tak Slovania mohli tisíc rokov budovať svoju lepšiu spoločnosť, stratili sme tisíc rokov slobody a ekonomickej prosperity. To sa stane s národmi, ktoré zapredajú svoju slobodu. Otroctvo ducha aj tela a chudoba pre deti a vnukov.

 4. Jarek* napsal:

  Ti hoši bojují podle prastarých ruských tradicí, kdy tzv. vůdce neměl jiná práva, než úplně ten poslední v družině. Všichni si v té společnosti byli rovni, nikdo se nevyvyšoval nad ostatní a rovněž nikdo nebyl ponižován. To je základ zdravé společnosti, taková jediná má šanci na věčnou existenci.

 5. henryho napsal:

  "Ukrajinská svodka ze dne 16.02.2015- Ukři to v Debalcevu balí!!!!"

  17.02.15 19:00. Zpráva novinářů:

  „Ministerstvo obrany DNR uvádí, že v tomto okamžiku se do zajetí domobrany DNR a LLR vzdalo více než 300 ukrajinských vojíků, kteří byli v obklíčení v Děbalcevu. Kyjev samotnou skutečnost, obklíčení velké skupiny ukrajinské armády, Národní gardy apraporů územní obrany stále neuznává.“

  Zpráva domobrany:

  Velení ukrajinského praporu „Kyjevská Rus“ pod Debalcevem požádalo domobranu o vytvoření „zeleného koridoru“ pro opuštění „kotle„.

  Představitelé praporu hlásili každou hodinu se zhoršující situaci v Debalcevu. Podle nich se bojuje v ulicích města, okupanti mají těžké ztráty lidí i techniky„

  17.02.15. 16:20. Zpráva novinářů.

  „Vojáci ukrajinské armády v Debalcevu dostali rozkaz opustit své „opěrné body“ a techniku a po malých skupinách, samostatně odejít z obklíčení. Oznamují to příbuzní vojáků, kterým se podařilo dovolat se svým blízkým, kteří jsou v“ kotli„. Podle nich, velení a řízení je plně ztraceno a nařídili vojákům, aby se vymanili z obklíčení sami. „

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/02/17/939460/

 6. davids123 napsal:

  Tohle je asi nové: http://www.liveleak.com/view?i=bd2_1424199308 Zacharčenko byl zraněn. Naštěstí vypadá v pořádku.

 7. Věra napsal:

  Sakra práce,tak jsem sem spěchala,abych vám to napsala a Jirik mi to překazil :-D,ty jeden Jiriku.

 8. Janek napsal:

  Zdá se, že už nějaký čas nechodí rss. Je to záměr nebo chyba?
  http://www.nwoo.org/feed/
  Forbidden
  You don't have permission to access /feed/ on this server.
  Apache Server at http://www.nwoo.org Port 80

 9. Jirik napsal:

  Сводки от ополчения Новороссии
  18.02.15. Репортаж из Дебальцево.

  "Флаг Новороссии поднят над Дебальцево. Флаг Новороссии - на 9-этажке на улице Ленина."
  "Vlajka Novorossiya nad Debalcevem. Vlajka Novorossiye 9-ètažke na ulice Lenina.

 10. Ola napsal:

  Zacharčenko je senzační chlap, i ti všichni opolčenci -jaký pokrok udělali od doby zbožného Strelkova, který bojoval nevím proč "za boha, CARA a vlast a nedovedl podnítit gaučové bojovníky, aby vstali. To až nové vedení odboje, hurá kvalitativnímu skoku!!!!

  • martin bareš napsal:

   Proto ho taky Mladá fronta vyobrazila jako nějakýho debila s nálepkou na čele.
   A pod tím mluvil rozumbrada Mitrofanov. Asi to nemělo smysl, protože si nic nepamatuju.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!