Washington je nervózny z ruskej sledovacej lode pri Floride

1424172633_leonovWashington je nervózny z ruskej sledovacej lode Viktor Leonov, ktorá operuje neďaleko Floridy. Ruská loď sa nachádza neďaleko mesta Jacksonville v štáte Florida a podľa odborných kruhov v USA určite sleduje základňu amerických ponoriek v Kings Bay v štáte Georgia, kde je umiestnená 10 ponorková flotila USA. Flotila je zložená zo 6 atňomových ponoriek nesúcich balistické a jaderné rakety a dvoch diesel-elektrických ponoriek

Odborníci na americkom ministerstve obrany informovali, že zo strany medzinárodných zákonov nemôžu proti Rusku vystúpiť – Viktor Leonov sa neustále zdržiava v medzinárodných vodách a nevstupuje do amerických teritorálnych vôd. V blízkosti 10. americkej ponorkovej flotily operuje ruská loď už od 22.1.2015. Loď priplávala na Kubu v čase, keď Kuba a USA spoločne rokovali o zrušení embarga voči Kube a normalizácii vzájomných vzťahov.

Vo vojenskej terminológii je loď Viktor Leonov klasifikovaný ako AGI a nachádza sa na nej vysoko sofistikovaná elektronicko-technologická aparatúra, ktorá umožňuje sledovanie a monitorovanie elektronickej komunikácie.

Viktor Leonov využíva momentalne na Kube vojenský pristav v Havane. Na Kube prebiehajú úspešne rokovania Ruska a Kuby o znovuotvorení sledovacej centrály rádioelektronického boja a sledovania v meste Lurdes, ktorá na Kube existovala aj v období existencie ZSSR.

Podľa slov amerického riaditeľa Oddelenia rozviekdy ministerstva obrany USA generál-poručíka Vincenta P. Stuarta hrozí, že Rusko nielenže zvýši svoju vojenskú prítomnosť v Karibskej oblasti, ale znova sa pokúsi do tejto oblasti presunúť aj svoje jadrové zbrane, pričom podľa jeho slov tieto aktivity Ruska súvisia aj so zvyšovaním ruskej leteckej aktivity v danej oblasti. Podľa správy generál-poručíka Vincenta P. Stuarta sa aktivity Ruska v Karibskom priestore zvýšia aj v tomto roku, pričom USA očakáva aj zvyšovanie ruských vojenských aktivít v Stredozemnom mori.

16.2.2015

Zdroj: http://politikus.ru/army/43470-vashington-ne-znaet-chto-delat-s-rossiyskim-korablem-razvedchikom-u-floridy.html

 
34 Komentářů k Washington je nervózny z ruskej sledovacej lode pri Floride

 1. Justass napsal:

  Waschington je nervózní??. Tak už bylo konečně načase. Příliš
  dlouho totiž Waschington (několik desetiletí) znervózňoval Moskvu svými základnami umísťovanými stále blíž k ní. No a teď, co se Waschington na Ukrajině zcela odkopal, resp. demaskoval – tak teď má Moskva k takovýmto krokům zcela legitimní právo.

 2. jorgos napsal:

  ja jsem nervozni z americkych jednotek v evropě

 3. Zed napsal:

  Jak jinak se s SSA domluvit, než chytit ty McCainy a spol. pod krkem? Na ně nic než hrubá síla a pocit ohrožení neplatí. Čím menší budou mít jistotu, že mohou beztrestně podniknout první úder proti Rusku, tím líp pro svět. SSA si musí uvědomit, že pokud něco rozpoutají, tak se jim to nevyhne a odskáčí to taky. Svět se zglobalizoval. Má to svoje výhody i nevýhody.

 4. eM napsal:

  A čemu se USA diví? Jestli se diví, tak jen proto, že už té své propagandě sami věří. To je smutné, protože v tom případě je z toho vyléčí už jedině hlad nebo katastrofa.

  Snad se mýlím.

 5. skeptik.sk napsal:

  SSA strácajú najväčšiu výhodu a tou je ich „izolácia“. Viktor Ľermontov je najmodernejšie vojenské plavidlo Ruského námorníctva a nie je tam náhodou, ak sa osvedčí technológia ktorú loď nesie, dozvieme sa ďalšie prekvapenie.

 6. kočkodlak napsal:

  Hlavně by amíky měl někdo znervózňovat podstatně hustěji protože jak to vypadá nemají doma co na práci tak z nedostatku příležitosí řeší situaci úplně jinde než jim přísluší.

 7. Robo napsal:

  No a čo že s tým Washoington urobí? No čo asi? Úplný prd! :-)
  Washington stráca každý deň. Aj úplne slepý to už vidí, jak vidomy slnko v lete za pravého poludnia pri jasnej oblohe..

 8. Alfa napsal:

  Jen ať se amíkům pořádně sevře prdel z toho zla co vykonali.

 9. Robo napsal:

  Rotschild má od zlosti úplne penu u huby – vidím to vo farbách a v duchu sa tomu smejem.. :-)
  Tentokrát to nieje plán nwo. Jediná vypnutá anténka = vážny zásah do ich satanskych plánov…

  • Contumax napsal:

   Vloni se u amerických břehů objevila ruská ponorka a amíci šli v kongresu do mdlob, spadla jim čelist a hystericky řvali, protože jejich “ nejlepší podmořský sonary na světě “ o ponorce o posvodnaji lódky nic nevěděli, tak je tichá a neodhalitelná, pro amíky neviditelná ….!!!
   Apropoó nebyla to atomová ponorka ale střední třídy a na hybridní pohon…

 10. Filip napsal:

  Dobře že si konečně něco z toho co zaseli sežerou. :o)

 11. syslík napsal:

  Putine! Trhej!

 12. Vydra napsal:

  Mickey Mouse mě teda pobavil, dobrýýýý

 13. Tartar napsal:

  Každá akcia vyvoláva reakciu alebo JING a JANG musia byť v rovnováhe. USA nemohli neočakávať za rozširovanie NATO k hraniciam Ruska protireakciu.

 14. novapalo napsal:

  USA sú v ilúzii, že ich vojenské sily sú niekoľkonásobne silnejšie ako Ruské.
  Toto absolútne nie je isté, kto je silnejší. Všetky informácie, ktoré som získal na internete hovoria zásadne v prospech USA. Ale ja tomu neverím.
  Totiž v súčasnosti už nebude rozhodovať kvantita a kvantita priemerných a vysoko kvalitných zbraní. Ale bude rozhodovať :
  - absolútna technologická špička kvality
  - organizácia a schopnosť vojakov bojovať aj bez akéhokoľvek ústredného velenia
  - duševná odolnosť nielen vojakov, ale hlavne všetého oybvateľstva daného štátu, ktorý je vo vojne (USA sú nič a Rusko je navýsosť pripravené)
  - schopnosť samoregenerácie štátu zničeného vojnou a jeho schopnosť generovať lacné energie aj potraviny

  Mimochodom.
  Ak by Rusko chcelo zničiť celý západ, tak im stačí zhodiť jednú, jedinú veľkú atómovú bombu do stredu severného Atlantického oceánu. Tak veľkú, aby výbuch vytvoril prívalovú vlnu vysokú 200 m, a celá západná Európa, aj východné pobrežie USA bude zaplavené až 1000 km do vnútrozemia a všetko bude zničené…….. Jediná bomba zabije minimálne 200 miliónov ľudí. A západná civilizácia definitívne zanikne.
  Pred 10 rokmi som bol na Kréte a tam v Knósose nám turistická sprievodkyňa hovorila, že Kráľ Knósosu odišiel z mesta aj so svojim ľudom tesne predtým, ako vybuchla sopka na ostrove severne od Kréty. Tento výbuch vytvoril takú vysokú vlnu, že Knósos, ktorý je asi 150 m nad morom, bol zaplavený a zničený.
  Zaujímavé je len to, ako to ten kráľ mohol vedieť dopredu – a uveril týmto informáciám a vzdal sa všetkého svojho prepychu a moci – a odišiel so svojimi ľuďmi do hôr. Už sa nikdy toto kráľovstvo neobnovilo.
  Súčasná západná veda nevieť predpovedať výbuch sopky ani 24 hodín dopredu …….
  Od koho kráľ Knósosu získal tak zásadú informáciu, ktorej uveril a vzdal sa všetkého svojho majetku a tak zachránil nielen svoj život, ale aj životy všetkých svojich ľudí??!!
  Určite nie od tupých rovnoprávnych a rovnocenných demokratov a neveriacich jednoduchých presvedčených západnými hodnotami……….

  • varachamichara napsal:

   zajímavé , velmi zajímavé

  • Robo napsal:

   kto je naozaj spojený so svojím vedomím, vie všetko. A zároveň nič iné mu už nechýba, tým menej hmotné statky.

  • vilon napsal:

   Re:novapalo: – kto má z vojny väčší strach Yenkíjovia, či Rusi? Kedže Yenkíjovia zažili vojnu iba Severu proti Juhu, a priamí účastníci už vymreli, Rusi si dobre pamätajú obe svetové vojny, zažili ju,a preto majú oveľa menší strach pred vojnou.
   Podľa môjho názoru. Tu množstvo zbraní nehrá rozhodujúcu úlohu.Yenkíjovia doteraz bojovali prevažne proti vojensky slabším rozvojovým štátom ,(výnimkou je Hitlerova Wehrmacht, Luftwaffe a U-booty), ale Rusko je jediná rovnocenná vojenská veľmoc, a vojna bude dosť dlhá!

 15. Contumax napsal:

  Navapalo
  To je zajímavé o tom králi, mohl to předvídat třeba tím, že zvířata toto cítí i dva dny předtím …
  Anebo mu pomohl samotný Bůh i to se stává *
  … !!!

 16. geronimoh napsal:

  novapalo :
  s tou atomovou bombou do atlantiku to je taková hovadina, že to snad ani není možný. Krom toho, že než by ta vlna došla ke břehům některých zemí, včetně spřátelených, tak by na Rusko startovalo jen od USA 7 000 křídlatých raket + další arzenál. Doufám, že toho Kysuckého nečte moc lidí

  • Contumax napsal:

   Geronimoh
   Navapalo je možná rozdvojená osobnost Kysucký Navapalo….

  • varachamichara napsal:

   Rusko má ponorky s těmito atomovkami i u břehů USA ,. takže by si nestačili ani upšouknout

   • geronimoh napsal:

    Vzájemné zničení zaručeno, tedy do nástupu hypersonických raket, nebo nějakých tajných zbraní

    • Robo napsal:

     na inom blogu je video s „blbo a neúčinne“ odpalenou jadrovou bombou nad Ukrajinou tuším z augusta (srpen) 2014.
     Jadrové bomby sú naprd, už niekoľko rokov US do nich neinvestuje. Opýtajte sa sami seba – prečo asi?

 17. Robo napsal:

  myslím, že na svetkolemnas, ale teraz to neviem nájsť, vydrž.

  • Robo napsal:

   geronimoh: hľadám to celú dobu a nevidim..
   Václav ten blog pozná lepšie, tak som sa opýtal i jeho, ale už asi spí.
   Hodím to sem alebo pod iný článok, až to nájdem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!