Trofeje povstalců v děbalcevském kotli a odhady mrtvých ukrů

tank_67Objevují se první informace o přibližném množství trofejí, které zůstaly v kotli. Vojenská technika – podle prvních odhadů do sestavy Armády Novorossie po menší či střední opravě bude možné v krátké době zařadit více než 80 tanků. Zcela to postačí na 2 tankové prapory.

Podle oficiálního vyjádření kyjevského GŠ vyjelo z kotle po vlastní ose 15 tanků, z minimálně pěti taktických skupin nacházejících se v kotli a minimálně čtyř BTG, které jim byly poslány na pomoc. Zůstaly zde stovky obrněných vozidel různých modifikací, odjet se podařilo pouze 50.

Artilerie – minimálně 50 dělostřeleckých systémů 122- a 152-mm (nepočítaje 120-mm minomenty), které jsou částečně poškozené; asi 15 Gradů. Minimálně 500 tun dělostřelecké munice.

Zatím neupřesněné množství ručních střelných zbraní včetně velkorážných kulometů, RPG a RPO různých modifikací a munice k nim.

Velké zásoby zdravotnického materiálu, potravin, oblečení a vybavení.

Zvláštní poděkování vojáci a mladší velitelé Armády Novorossie posílají mnohým dobrovolnickým organizacím na Ukrajině, které tak obětavě zásobovaly vojska junty: velmi vítané byly zvláště stovky přístrojů a zaměřovačů nočního vidění, digitální radiostanice, termokamery, moderní prostředky řízení palby, obvzový a protišokový materiál západní výroby, kevralové helmy a nejmodernější neprůstřelné vesty.

Zdroj: http://rusvesna.su/recent_opinions/1424361914

 

Ztráty ukrajinských karatelů u Děbalceva činí více než 3 tisíce lidí. Takovou informaci podal představitel DNR Aleksandr Zacharčenko.

Bohužel ukrajinské úřady neposlechly hlas rozumu a nesložily zbraně, řekl Zacharčenko. „Ztráty OSU jsou odhadnuty v kotli na 3 – 3,5 tisíc mrtvých.

Ať si Kyjev posbírá své mrtvé. Pozvali jsme sem rodiče a matky vojáků OSU, aby si odvezli své vojáky,“ - řekl Zacharčenko.

Začistka Děbalceva od ukrajinských karatelů je ukončena. „Skončili jsme operaci na začištění Děbalceva od nezákonných ozbrojených formací,“ - řekl. Podle jeho sdělení dnes začne proces předávání těl okupantů.

debalcevo_7

1424324889_10

Zdroj: http://rusvesna.su/news/1424336249
47 Komentářů k Trofeje povstalců v děbalcevském kotli a odhady mrtvých ukrů

 1. Contumax napsal:

  To je sice smutný ale dobro zvítězilo nad zlem...

 2. Jana napsal:

  Vypadá to,že nebrali zajatce.Že by všichni byli karatelé.otazník.Jestli budou pokračovat v boji,tak to nebude dobré.Zatím ti zlí byli Ukrouši.

  • Tykva Bukvatyr napsal:

   Zlatko, čo by si robila, keby na Teba niekto strieľal? Nechaj to na mužov.

  • Contumax napsal:

   Jana
   Kdo je spravedlivý a kdo není spravedlivý ???
   Ti co brání své území anebo ti kteří jim ho chtějí vzít , uloupit ???

   • hejdy napsal:

    a koho je to uzemi?? novorusska?? nebo ukrajiny?? podle ukrajiny ukrajiny,podle NR NR... a hadat se budou porad...

  • Contumax napsal:

   Jana
   Musíš uvážit, kdo je v právu a kdo v právu není ???

  • eM napsal:

   Kdyby nebrali zajatce, nebylo by tolik zpráv o těch, kteří se vzdali.

   Bohužel, ti co se nevzdali se nevzdali hlavně proto že za:
   A) jejich velení jim pořád tvrdilo že v žádným kotli nejsou
   B) zezadu na ně stříleli jejich, když se chtěli vzdát

   Nebudu soudit kdo je tam dobrý a kdo špatný, každý mrtvý je špatná zpráva.
   To je asi jako symptomatická léčba, řešíte projevy problému, ale neřešítě příčiny. Ty naštěstí řeší Putin, a domoobrancům stejně nic jiného nezbývá, na řešení příčin jsou sami krátcí.

   No, stálo to hodně životů, dej jim pánbůh lehké spaní, ale takticky to byl geniální tah.

  • Peluch napsal:

   zajatci se musi prvni vzdat kdyz klades odpor tak umres ja byt naverbovan nasilne nebo s donuceni tak davno s rukama na vrchu odchazim popripade zbehnu a pridam se k druhe strane

  • Tartar napsal:

   V boji sa zajatci neberú, rozmýšľaj, kto by sa asi počas boja o nich staral a to bez ohľadu na ktorej strane stojíš. Zajatci sa berú až po boji alebo pred vypuknutím hlavného boja. Ostatné sú rozprávky, predstav si seba čo by si tak asi robila počas boja s takými desiatými zajatcami, prestala bojovať? Asi by si dlho neprežila.

  • pityuka napsal:

   Janka tu je osud ukrainských vojakov
   http://novorus.info/news/policy/33096-odno-foto-kotoroe-govo...

 3. Contumax napsal:

  Vítězům vždy patří trofeje !!!
  Všechno co bylo nepřítele, patří vítězi !!!

 4. Contumax napsal:

  Nevím jak Vy ale já osobně jim provolávám třikráte sláva sláva sláva Domobraně !!!

 5. Contumax napsal:

  To je škoda, že nejsou zveřejněný fotografie kořisti vojenského materiálu....
  Chudáci bohatí, kteří na to škudlili.... A nakonec to přijde do rukou jejich odvěkých nepřátel....

 6. Vydra napsal:

  ...dnes začne proces předávání těl okupantů...to Prasenko nebude od svých chlebodárců pochválen, takovýho
  bio-materiálu přišlo vniveč, takových náhradních dílů na které čeká nenasytný trh EU a USSA, no ušatej pygmej pošle zbraně a ono se ten byznys zase rozjede...

 7. Interbulo napsal:

  Môžem konštatovať, že Ukri v kotli dostali to, o čo si koledovali!Spupnosť, spojená s hlúposťou nemôže priniesť iné výsledky! Škoda životov Slovanov z jednej, aj druhej strany...my Slovania sa nikdy nenaučíme bojovať vo svoj prospech? Vždy budeme proti sebe bojovať v záujme západniarskych neľudí? Doriti! Máme horúcu krv, ale aj veľa talentu v uvažovaní, tak, konečne uvažujme!Vys.ať sa na nekryté USWC papiere, začnime na Svojom po Svojom hospodáriť, zdrojov máme dosť, či ľudských, či prírodných!A nikdy svoju zem nepredávať! To je základ, ktorý nám do hláv Predkovia tlačili do hláv, aj keď západná chátra nám to už pomaly gorálkovými zmluvami z rozumu vyhnala....

  • Contumax napsal:

   Interbulo
   Mluvíš mě z duše, je tohle zapotřebí ???
   My slovani, vedeme bratrovražednou válku....
   Bojím se, že to přijde i sem.... už teď se tu lidé nesnáší až k smrti... kde se bere v lidech tolik zlé vůle... ???

  • jvs1878 napsal:

   Ak Vášho vladára cudzina potlapkáva po pleci a velmi ho chváli, toho sa straňte, lebo nie je Váš, ale ich služobnik.
   Ak Vášho vladára cudzina hani, kde len môže, toho sa držte, lebo tenje Váš, háji záujmi svojej krajiny a nie cudzie.

 8. Contumax napsal:

  80 tanků to je obrovská trofej, 500 tun střeliva tj. 12 a půl vagonů, 15 Gradu....
  Odhaduji tak 5 vlaků se 60 vagóny jeden vlak tzn.zhruba 300 vagonů se vším všudy...

  • Contumax napsal:

   Oprava
   10 až 12 vlaků tzn. 600 - 720 vagonů i se stovkami obrněných transportérů a různých aut...

  • Contumax napsal:

   Miroslav Kelnar
   Ten chcípák a firemní exportní mafie celý rok čile obchodovali se zbraněmi s Ukrajinou, ačkoliv nesměli, a já to tušil a říkal jsem si, že to nebude jen u obyčejný výstroje, rozprodali co se dalo, pár set milionů ne li miliardu jim to hodilo a jemu taky dali tučný obolus...
   Vlk se nažral a koza zůstala celá... !!!

 9. Miroslav Kelnar napsal:

  Ty ušanky z našich daní, co tam poslal Stropnický, už jsou taky konečně ve správných rukou, Stropnický, ty se budeš smažit v tom vašem židovském pekle

 10. Miroslav Kelnar napsal:

  Játra s prochlastaného Porošenka už budou moci transplantovat jen opilci Kalouskovi, aby ten implementát nějaký organismus přijal

 11. Contumax napsal:

  Zajímalo by mě kolik je v trofeji českých tanků a ÓTček...

 12. martin bareš napsal:

  Je to všechno hrozný, ale je to dobře. Z tohodle se bude uk armáda dlouho zpamatovávat i s americkou pomocí.
  Hrdinové a osvoboditelé.

  A teď na Mariupol! Nejlepší by bylo, kdyby to uka předem zabalila. Ale podle zpráv tam jsou fašisti z dobrovolnických praporů.

  • Jakub napsal:

   Západ potřebuje válku, jinak se v dlouhodobém horizontu sesype celá EU a USA nepřeváží svojí mísu vah tím správným směrem...a je všem úplně jedno kolik tam zařve Slovanů, čím víc, tím lépe..

 13. Jirik napsal:

  Shrnutí milice New Ruska
  02.20.15. Zpráva a video z TK "hvězda".

  "V oblasti Debalceve milice nalezeno 265 kusů vojenské techniky. To bylo oznámeno na tiskové konferenci v tiskovém středisku ministerstva obrany sboru zástupce velitele DAN DNR Edward Basurin. Byly nalezeny v dobrém stavu a byly přijaty armádou DNI 28 tanků, 63 obrněných transportérů a BVP, 145 automobily 16. protiletadlová ZSU-23-2, 13 děl a minometů. Navíc, milice obdržel asi 1000 jednotky opustily APU ruční palné zbraně, 39 skladů s municí a dvě auta se zbraněmi. Dříve, ztráta zbraní a vojenské techniky v oblasti APU Debalceve řekl Aleeksandr Zakharchenko, "řada technik, že Ukrajina ztratila vůbec je nepopsatelná. Trofeje jsou šílené, jsme se zvedl střeliva vozy v Debalceve a Uglegorsk, "- řekl Kromě milice našel v Debalceve 57 těla bezpečnostních sil.".

 14. feri napsal:

  Porosenko je darebak a zradca do pekla s nim aj s poliakmi

  • Contumax napsal:

   feri
   Všichni půjdou do pekla, všichni ti co hubí lid, který za nic nemůže, který se být právoplatně svobodnými bytostmi...

 15. Idiopat napsal:

  Sláva víťazom, česť mrtvým porazeným, smrť fašistom!

  Taká vojnová korisť to je ozaj dar z neba, nebolo by dobrè keby dlho stála, tak Hurá na juh, rýchlo Jarošovi poďakovať teraz keď je darčekov plný košík.

 16. pavel napsal:

  To budou zase Vondra a Kalousek blekotat,že ty zbraně dostali z RF.Průser je,že ti dva tomu budou věřit i včetně zpravodajů ČT.

 17. mateju napsal:

  bratia cesi neodsudzujte vasich politikov. urobili spravnu vec. po analyze vasej rozviedky dodali tymto sposobom vyzbroj do spravnych ruk. keby to poslali priamo opolcencom mate na krku sankcie ako rusko. na vasich politikov sa nechyta ziadna Merkelova alebo Obama :D

 18. Jirik napsal:

  Shrnutí milice New Ruska
  02.20.15. Autorská průzkum voenkora Dmitry Boyarkina (volací znak "Vatnik").

  "Polský dobrovolník" Kalmius "přišel na pomoc lidem v Donbass lhostejná k osudu občanů New Ruska jiných zemí i nadále vstoupit do řad armády DNR Jeden takový dobrovolník prapor.". Kalmius "je polský občan, který žije více než deset let ve Velké Británii - Derek, který dnes slouží jako střelec BM-21 "Grad". On sdílí své dojmy, jeho názor na roli Západu v konfliktu na Ukrajině, a že ho přiměla, aby se na pomoc lidem Donbass během této těžké době. "

  https://vk.com/strelkov_info?z=video-57424472_171273392%2Fee970c427b668fa554

 19. mateju napsal:

  vesely poliak. pobavil ma snad si s tou zbranov neublizi. drzim mu palce taktiez vsetkym opolcencom

 20. petr polomský napsal:

  když mohly ukrouši mrtvá těla nejen svých, ale i opolčenců nechat vykuchat na orgány, tak proč to neudělají i vítězové Novorosie. Vždyť tam je taktéž potřeba vyměnit játra nebo ledviny spoustě lidí. Já být velitelem, tak do černých pytlů nařídím nacpat karatelé bez valutových orgánů. Je to velká chyba, že to nedělaji.

  • Matej napsal:

   Tvoj komentár je nechutný a neetický. Ak by mali byť orgány použité ,tak to musí odobrať odborník lekár a nie nejaký traktorista.............

  • Contumax napsal:

   Petr Polomsky
   Si obyčejnéj satanistickéj materialista ...!!!
   Nechceš sníst svou babičku, její tělo obsahuje bílkoviny... ??? !!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!