Vystoupení veřejnosti na jednání Rady České televize – 18.2.2015 /VIDEO

Snímek obrazovky pořízený 2015-02-19 21:12:42Tuto středu proběhlo další jednání Rady ČT. Opět jsme si byli postěžovat a chtěli jsme zjistit, zda Rada ČT či ředitel ČT s našimi stížnostmi a požadavky něco dělá. Situace ve vysílání ČT se samozřejmě zatím příliš nemění, ale jinak se dá říci, že naše aktivita vykazuje určitý posun, který spočívá především v tom, jak se osoby v Radě ČT postupně vybarvují a ukazují, co jsou skutečně zač.

Na počátku předseda Jaroslav Dědič konstatoval, že jsme zaslali předem návrh na zařazení vystoupení veřejnosti na začátek, protože jsme tam nechtěli čekat několik hodin až na konec jednání. Proti návrhu se ohradily staré demagogické a totalitní struktury, které nejvíce blokují konstruktivní činnost Rady ČT. Jedná se o tyto osoby:

Luboš Beniak

Jiří Kratochvíl

Proti tomu vystoupili Vratislav Dostál a Michal Hauser a postavil se za požadavek veřejnosti na vystoupení, za což byli odměneni bouřlivým potleskem.

 

 

 

 

Při následném hlasování byl proti vystoupení veřejnosti ještě Josef Pavlata:

A tak jsme se postupně pustili do stížností na činnost ČT. Bylo nás celkem 12, i když někteří lidé přišli s vlastními tématy, o kterých jsme předem nevěděli.

Bylo jasné, že ani z praktických důvodů nebylo úplně možné na všechno hned odpovědět, ale slušelo by se od členů Rady alespoň konstatovat, že berou přednesené problémy na vědomí a budou se je snažit řešit. Nic takového se ovšem nestalo. Místo toho se několik radních vyjádřilo v odmítavém smyslu a radní Kratochvíl začal blábolit o tom, že Česká televize přece není pouze zpravodajství, ale má několik dalších programů a tak si přece nezaslouží takovou kritiku. Radní Prokeš to svým souhlasem dorazil a začal se vztekat kvůli obvinění ze služby pro americkou vládu.

Jedinou konstruktivní myšlenku přednesl Petr Koutný,kterého podpořil Michal Hauser i předseda Dědič,když navrhl diskuzní panel na téma zpravodajství s osobami, které zpravodajství řeší.

To je sice krok správným směrem a díky za něj, avšak sám o sobě může být pouze odkladem, který ve výsledku nic neřeší.

Odpověď na tu hlavní otázku, kterou jsem položil a tedy, jestli a jak budou stížnosti řešit, nikdo nezodpověděl.

Bohužel jsme odešli hned po té, jak skončil prostor pro naše stížnosti a nenatočili jsme následující velmi zajímavou diskuzi mezi členy Rady, kterou je možné vyslechnout zde: http://www.ceskatelevize.cz/rada-ct/prenos-jednani-po-internetu/?IDEC=215%20251%2000056/0004

Z dalšího jednání vyplynulo, že příští vystoupení veřejnosti bude omezeno a taktéž se vedla diskuze, ze které pánové Beniak a Kratochvíl vystupovali ve smyslu, že Rada ČT vlastně vůbec nemá za úkol zkoumat objektivitu zpravodajství.

Více se o tom píše zde: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Televizi-ukradla-banda-prolhanych-pravdolaskaru-Nastvani-obcane-prisli-dat-Rade-CT-takovou-sodu-ze-organ-upravil-pravidla-sveho-jednani-362620

Radní Michal Jankovec nás nazval militantní skupinou občanů: https://svobodneforum.cz/clen-rady-ct-jankovec-celi-vyhruzkam-kvuli-objektivite-zpravodajstvi/. Avšak nikdo z těch, kdo tam byli přítomni, žádným způsobem nevyhrožoval, ani se nedopouštěl žádného násilného jednání. Pouze jsme občas hlasitě vyjádřili svůj názor.

ČTK tentokrát zprávu o jednání Rady ČT narozdíl od minulých případů nevydala. Asi dostali příkaz z americké ambasády :-(

Zápisy z jednání Rady jsou ke stažení zde: http://www.ceskatelevize.cz/rada-ct/zapisy-z-jednani/

0055bfd030b38532ae830faf80eb_r16:9_w480_h270_g6a9f8270343411e4b8560025900fea04Jako perličku na závěr jsem zažil jednu malou a nečekanou příhodu: Když jsem čekal na autobus kolem 12h 18.2.2015 na autobusové zastávce Pražského povstání směrem k budovám ČT, tak najednou jde kolem mne směrem k ČT Jan Šír a na hlavě měl tuto zimní čepici se znakem Ukrajiny. Moc lituji toho, že jsem u sebe neměl nic na focení. Jak se můžete přesvědčit v analýze zpravodajství, tak se jedná o jednoho z nejhorších proti-ruských štváčů. Je to opravdu výborný příklad toho, jak "nezávislé" komentátory si do svého zpravodajství zve.

store5882

Poslal jsem dnes další analýzu zpravodajství spolu s následující zprávou na adresu radact@ceskatelevize.cz

Dobrý den,
zasílám další argumenty k již zaslaným stížnostem na zaujatost zpravodajství zaslané Radě ČT 4.2.2015 a 23.1.2015.

Jak jsem pochopil ze zpráv o dalším pokračování včerejšího jednání Rady ČT, tak jsou na příště omezena pravidla pro vystoupení veřejnosti.

Na jednu stranu je to pochopitelné, protože je jasné, že tento způsob komunikace s občany není zcela vyhovující.
Pokud však budou omezena vystoupení občanů na jednání Rady, tak musí vzniknout nějaký náhradní způsob, jak s občany komunikovat a Rada ČT musí přistoupit k tomu, aby stížnosti řešila a nikoliv ignorovala, tak jako doposud.

Situace toho typu, jaká vznikla včera, je přímým důsledkem skutečností, že:

  • Zpravodajství České televize dlouhodobě špatně plní své povinnosti jako veřejnoprávní médium.
  • Vedení ČT a zpravodajské redakce ČT dlouhodobě ignoruje stížnosti občanů, chová se přezíravě a arogantně.
  • Rada ČT, která má na správnou činnost ČT dohlížet, taktéž dlouhodobě ignoruje stížnosti občanů a odpovědi, které občané dostávají jsou zcela nedostatečné a opět vyjadřují naprosté pohrdání stížnostmi a neúctu k novinářské profesi a k Zákonu o ČT tím, že ČT neslouží občanům, ale partikulárním mocenským zájmům.

Problém zaujatosti zpravodajství o Rusku a Ukrajině, na který jsme poukázali, je pouze jeden z mnoha existujících. Mnoho z lidí, kteří na nedávných jednání Rady ČT vystoupilo, usiluje o nápravu špatné práce zpravodajství již mnoho let. Lze snadno prokázat, že Česká televize se dopouští manipulace s českou společností po celou dobu trvání současného režimu, tj. 25 let, s tím že před tím docházelo k manipulaci ve prospěch předcohzí vládnoucí vrstvy. Takže v principu se nic nezměnilo.

Pokud nechcete, aby docházelo k dalšímu vyhrocování konfliktu mezi veřejností, Českou televizí a Radou ČT, tak začněte problémy uvedené ve stížnostech řešit.

Očekávám tedy na příštím jednání Rady ČT, že dostaneme odpovědi, které jsme doposud nedostali a též, že Rada přikročí k řešení stížností a že se to projeví patřičným způsobem na kvalitě zpravodajství.

Stále věřím, že se mezi členy Rady ČT najde dostatek lidí, kteří si problémy, na které bylo veřejností poukázáno, uvědomují a konečně najdou dostatek odvahy na jejich řešení.

Jsme připraveni spolu s dalšími kolegy v nápravě stavu Radě ČT a redakci zpravodajství ČT pomoci, protože se prozatím ukazuje, že sami řešení schopni nejste.

Pokud Rada ČT opět a stále bude oprávněné stížnosti občanů ignorovat, tak je pochopitelné, že si jako občané, kteří vidí, jak Česká televize škodí české společnosti, najdeme jinou cestu, jak zastavit zločiny, kterých se ČT dopouští a neskončí to do té doby, dokud ten problém nebude vyřešen.

S pozdravem a na shledanou

Jan Korál
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!