Vystoupení veřejnosti na jednání Rady České televize – 18.2.2015 /VIDEO

Snímek obrazovky pořízený 2015-02-19 21:12:42Tuto středu proběhlo další jednání Rady ČT. Opět jsme si byli postěžovat a chtěli jsme zjistit, zda Rada ČT či ředitel ČT s našimi stížnostmi a požadavky něco dělá. Situace ve vysílání ČT se samozřejmě zatím příliš nemění, ale jinak se dá říci, že naše aktivita vykazuje určitý posun, který spočívá především v tom, jak se osoby v Radě ČT postupně vybarvují a ukazují, co jsou skutečně zač.

Na počátku předseda Jaroslav Dědič konstatoval, že jsme zaslali předem návrh na zařazení vystoupení veřejnosti na začátek, protože jsme tam nechtěli čekat několik hodin až na konec jednání. Proti návrhu se ohradily staré demagogické a totalitní struktury, které nejvíce blokují konstruktivní činnost Rady ČT. Jedná se o tyto osoby:

Luboš Beniak

Jiří Kratochvíl

Proti tomu vystoupili Vratislav Dostál a Michal Hauser a postavil se za požadavek veřejnosti na vystoupení, za což byli odměneni bouřlivým potleskem.

 

 

 

 

Při následném hlasování byl proti vystoupení veřejnosti ještě Josef Pavlata:

A tak jsme se postupně pustili do stížností na činnost ČT. Bylo nás celkem 12, i když někteří lidé přišli s vlastními tématy, o kterých jsme předem nevěděli.

Bylo jasné, že ani z praktických důvodů nebylo úplně možné na všechno hned odpovědět, ale slušelo by se od členů Rady alespoň konstatovat, že berou přednesené problémy na vědomí a budou se je snažit řešit. Nic takového se ovšem nestalo. Místo toho se několik radních vyjádřilo v odmítavém smyslu a radní Kratochvíl začal blábolit o tom, že Česká televize přece není pouze zpravodajství, ale má několik dalších programů a tak si přece nezaslouží takovou kritiku. Radní Prokeš to svým souhlasem dorazil a začal se vztekat kvůli obvinění ze služby pro americkou vládu.

Jedinou konstruktivní myšlenku přednesl Petr Koutný,kterého podpořil Michal Hauser i předseda Dědič,když navrhl diskuzní panel na téma zpravodajství s osobami, které zpravodajství řeší.

To je sice krok správným směrem a díky za něj, avšak sám o sobě může být pouze odkladem, který ve výsledku nic neřeší.

Odpověď na tu hlavní otázku, kterou jsem položil a tedy, jestli a jak budou stížnosti řešit, nikdo nezodpověděl.

Bohužel jsme odešli hned po té, jak skončil prostor pro naše stížnosti a nenatočili jsme následující velmi zajímavou diskuzi mezi členy Rady, kterou je možné vyslechnout zde: http://www.ceskatelevize.cz/rada-ct/prenos-jednani-po-internetu/?IDEC=215%20251%2000056/0004

Z dalšího jednání vyplynulo, že příští vystoupení veřejnosti bude omezeno a taktéž se vedla diskuze, ze které pánové Beniak a Kratochvíl vystupovali ve smyslu, že Rada ČT vlastně vůbec nemá za úkol zkoumat objektivitu zpravodajství.

Více se o tom píše zde: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Televizi-ukradla-banda-prolhanych-pravdolaskaru-Nastvani-obcane-prisli-dat-Rade-CT-takovou-sodu-ze-organ-upravil-pravidla-sveho-jednani-362620

Radní Michal Jankovec nás nazval militantní skupinou občanů: https://svobodneforum.cz/clen-rady-ct-jankovec-celi-vyhruzkam-kvuli-objektivite-zpravodajstvi/. Avšak nikdo z těch, kdo tam byli přítomni, žádným způsobem nevyhrožoval, ani se nedopouštěl žádného násilného jednání. Pouze jsme občas hlasitě vyjádřili svůj názor.

ČTK tentokrát zprávu o jednání Rady ČT narozdíl od minulých případů nevydala. Asi dostali příkaz z americké ambasády :-(

Zápisy z jednání Rady jsou ke stažení zde: http://www.ceskatelevize.cz/rada-ct/zapisy-z-jednani/

0055bfd030b38532ae830faf80eb_r16:9_w480_h270_g6a9f8270343411e4b8560025900fea04Jako perličku na závěr jsem zažil jednu malou a nečekanou příhodu: Když jsem čekal na autobus kolem 12h 18.2.2015 na autobusové zastávce Pražského povstání směrem k budovám ČT, tak najednou jde kolem mne směrem k ČT Jan Šír a na hlavě měl tuto zimní čepici se znakem Ukrajiny. Moc lituji toho, že jsem u sebe neměl nic na focení. Jak se můžete přesvědčit v analýze zpravodajství, tak se jedná o jednoho z nejhorších proti-ruských štváčů. Je to opravdu výborný příklad toho, jak "nezávislé" komentátory si do svého zpravodajství zve.

store5882

Poslal jsem dnes další analýzu zpravodajství spolu s následující zprávou na adresu radact@ceskatelevize.cz

Dobrý den,
zasílám další argumenty k již zaslaným stížnostem na zaujatost zpravodajství zaslané Radě ČT 4.2.2015 a 23.1.2015.

Jak jsem pochopil ze zpráv o dalším pokračování včerejšího jednání Rady ČT, tak jsou na příště omezena pravidla pro vystoupení veřejnosti.

Na jednu stranu je to pochopitelné, protože je jasné, že tento způsob komunikace s občany není zcela vyhovující.
Pokud však budou omezena vystoupení občanů na jednání Rady, tak musí vzniknout nějaký náhradní způsob, jak s občany komunikovat a Rada ČT musí přistoupit k tomu, aby stížnosti řešila a nikoliv ignorovala, tak jako doposud.

Situace toho typu, jaká vznikla včera, je přímým důsledkem skutečností, že:

 • Zpravodajství České televize dlouhodobě špatně plní své povinnosti jako veřejnoprávní médium.
 • Vedení ČT a zpravodajské redakce ČT dlouhodobě ignoruje stížnosti občanů, chová se přezíravě a arogantně.
 • Rada ČT, která má na správnou činnost ČT dohlížet, taktéž dlouhodobě ignoruje stížnosti občanů a odpovědi, které občané dostávají jsou zcela nedostatečné a opět vyjadřují naprosté pohrdání stížnostmi a neúctu k novinářské profesi a k Zákonu o ČT tím, že ČT neslouží občanům, ale partikulárním mocenským zájmům.

Problém zaujatosti zpravodajství o Rusku a Ukrajině, na který jsme poukázali, je pouze jeden z mnoha existujících. Mnoho z lidí, kteří na nedávných jednání Rady ČT vystoupilo, usiluje o nápravu špatné práce zpravodajství již mnoho let. Lze snadno prokázat, že Česká televize se dopouští manipulace s českou společností po celou dobu trvání současného režimu, tj. 25 let, s tím že před tím docházelo k manipulaci ve prospěch předcohzí vládnoucí vrstvy. Takže v principu se nic nezměnilo.

Pokud nechcete, aby docházelo k dalšímu vyhrocování konfliktu mezi veřejností, Českou televizí a Radou ČT, tak začněte problémy uvedené ve stížnostech řešit.

Očekávám tedy na příštím jednání Rady ČT, že dostaneme odpovědi, které jsme doposud nedostali a též, že Rada přikročí k řešení stížností a že se to projeví patřičným způsobem na kvalitě zpravodajství.

Stále věřím, že se mezi členy Rady ČT najde dostatek lidí, kteří si problémy, na které bylo veřejností poukázáno, uvědomují a konečně najdou dostatek odvahy na jejich řešení.

Jsme připraveni spolu s dalšími kolegy v nápravě stavu Radě ČT a redakci zpravodajství ČT pomoci, protože se prozatím ukazuje, že sami řešení schopni nejste.

Pokud Rada ČT opět a stále bude oprávněné stížnosti občanů ignorovat, tak je pochopitelné, že si jako občané, kteří vidí, jak Česká televize škodí české společnosti, najdeme jinou cestu, jak zastavit zločiny, kterých se ČT dopouští a neskončí to do té doby, dokud ten problém nebude vyřešen.

S pozdravem a na shledanou

Jan Korál
39 Komentářů k Vystoupení veřejnosti na jednání Rady České televize – 18.2.2015 /VIDEO

 1. Tykva Bukvatyr napsal:

  Mali by ste dosadiť do ČT Čechov a nie tých izraelitov, čo sú na fotkách.

 2. ANO_NYM napsal:

  Jak je tu správně napsáno, radní podléhají skrz americkou ambasádu zájmům cizí mocnosti.

 3. Pia Mancini napsal:

  Pokud Rada ČT opět a stále bude oprávněné stížnosti občanů ignorovat, tak je pochopitelné, že si jako občané, kteří vidí, jak Česká televize škodí české společnosti, najdeme jinou cestu, jak zastavit zločiny, kterých se ČT dopouští a neskončí to do té doby, dokud ten problém nebude vyřešen.
  řešení: Ako vylepšiť demokraciu pre internetovú dobu
  https://www.ted.com/talks/pia_mancini_how_to_upgrade_democracy_for_the_internet_era?embed=true&language=sk#t-7047

 4. Miroslav Kelnar napsal:

  Jsou to samí židé dosazení židem Uhdem,už je na čase veřejně odhalovat who is who a usměrnit moc židů v tomto státě tam, kam patří podle poměru obyvatelstva. Na ministerstvo zahraničních věci se jako nežid vůbec nedostanete, tak to tady od Havla prorostlo jako rakovina.

  • Malleum stupiditarum item idiotias napsal:

   "Nežid" se říkalo bolákům, které se zejména pubescentům tvoří na obličeji či na zadnici. Dnes je lid obecný přezdívá "jebáky"....

 5. Malleum stupiditarum item idiotias napsal:

  Jak lvové blijem přes mříže (Plísně komické) Ovčan Nerudný

  Jak lvové blijem přes mříže, jak lvové TVbednou jatí, my bychom vzhůru k nebesům a jsme zde Xindlem spjatí.

  Nám zdá se, z brusele že vane hlas: "Nuž pojďte, lůzo, blíže, jen trochu blíže, pitomci, jimž bulváržumpa lebky vylíže!"

  My přijdem! A věz, bedničko, již jsi nás, Hnojovize, dost nasrala, Vy Blesk k myšlénkám spřáháte a nám ruka v pěst se sevřela.

  My přijdem! Hnus v nás roste výš a výš a naše duše z vás jen blijí, zimniční touhou po pravdě div srdce nerozbijí!

  My přijdem blíž, pravdy dožijeme, až my vás pobijeme, my blijem přes mříž, ducha lvi, a my ji rozblijeme!

 6. martin bareš napsal:

  Malleum: v předposledním řádku oprava následující: My přijdem blíž.....až my vás poblijeme...

  Pak už to blití může zůstat až do konce beze změny.

 7. Žabák napsal:

  Měli byste s těma rozumnýma v tý radě navázat nějakou spolupráci. Nátlak na zbytek rady by byl potom větší.

 8. rad napsal:

  Nechapu, ze se vam neozyvaji mladi pravnici, kteri by se tak zdarma hodne zviditelnili a ze vam nenabizeji vase sluzby. Mluvim i o studentech zvladajicich skolu levou zadni (no to jsem hodne naivni, aby se to seslo)a kteri by vam pomohli s pravni strankou veci. Jednoduse, aby bylo zcela jasne, ze nejednaji v souladu s platnymi řády, kterymi se maji ridit. To uz by nemohli smest ze stolu. Pokud by jejich prace byla kvalitni, tak se to jiste dostane k usim dobrych pravnickych firem, kde by si do te doby neskrtli. Tohle nechapu. ale nejsem z toho prostredi. Mozna tech schopnych kazdorocne tolik neni a tech par co doopravdy umi se jeste naopak perou. Nevim. Dle meho jsou podobne medialni kauzy prilezitosti si udelat dobrou reklamu zdarma- tedy za odvedene usili.

  • Jana Karásková napsal:

   "by vam pomohli s pravni strankou veci"

   Právní stránka věci je asi taková, že naše trestní oznámení na porušování Zákona o ČT /cenzuru, nevyváženost, neobjektivnost/ bylo v r. 2012 rychle uzavřeno - v našem trestním řádu prý neexistuje žádný paragraf, podle kterého by toto - i když by se to prokázalo - mohlo být postihováno.

   Otázkou je, zda se dnes již ČT nedopouští tohoto trestného činu :

   § 407
   Podněcování útočné války
   (1) Kdo veřejně podněcuje k útočné válce, na které se má podílet Česká republika, takovou válku propaguje nebo válečnou propagandu jinak podporuje, bude potrestán odnětím svobody až na pět let.
   (2) Odnětím svobody na dvě léta až deset let bude pachatel potrestán,
   a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 na shromáždění, které podléhá oznamovací povinnosti, nebo
   b) spáchá-li takový čin tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.
   (3) Příprava je trestná.

   Zdá se, že se ho dopouští svými výzvami Miroslav Kalousek a asi i další politici.

   Na červnové konferenci Regulace českých médií konané půdě na FSV UK jsem tento paragraf zmínila - s tím, že se některým občanům zdá, že se ho ČT v souvislosti se zpravodajstvím dopouští. Trochu je to asi zaskočilo, byl tam i P. Dvořák. Myslím, že p. Trampota mi na to řekl, že by se musel prokázat vědomý záměr nebo něco v tom smyslu.

   Možná, že by se mohlo zjistit, zda státní zástupkyně Rybenská na tento paragraf nezapomněla - asi podle něj v posledních letech nikoho nestíhali...

   Možná že se ještě můžeme odvolat k vyššímu stupni SZ. Snad tam neplatí ani žádná lhůta. Přece jen naši vojáci se účastnili zahraničních misí (např. v Afghanistánu) a propaganda - propagace "válek s terorismem" v režii USA v ČT zněla od 11. září 2001 neustále...

   • Contumax napsal:

    Jana Karásková
    Nacistický režim sám sebe žalovat a soudit nebude....
    Trvá to léta a nic se neděje...

   • Žabák napsal:

    Mno je to tak jak napsal Contumax. Kapr si rybník nevypustí. Nějaký vzepětí v tomhle soudním prostředí sem naposledy zaznamenal při "kauze" Justiční mafie a nakonec se to zahrálo klasicky česky do ztracena. Aby kozička zůstala celá.
    Ale abych nekončil pesimisticky, tak je vidět, že ty kapky co jim tam dáváte se jim hodně nelíbí a alespoň že tak :)

  • Contumax napsal:

   Karel
   Takováhle banda jsou OSPOD tzv . sociálky alias dětský gestapo, domluvy neplatí a zákony neplatí, neplatí na ně prakticky nic, zákony a směrnice OSPOD nedodržují a dětem škodí, v názvu je sociálně právní ochrana dětí ale právům nerozumí a nechce rozumět a dětem škodí, neplatí na ně žaloby, neplatí na ně stížnosti... Soudy napíšou, že neshledal žádné pochybení, rodiče, hlavně otcové nevidí své děti i několik let... Takže toto je celostátní teror skoro všude kam se podíváš...

 9. Karel napsal:

  Teda větší bandu jako je tato TV rada jsem ještě neviděl

  • hel napsal:

   já bohužel ano, takové bandy ovládají celý stát a sedí v podstatě v čele všech větších úřadů a firem...vyskytují se všude, kde je MOC - ten kouzelný prostředek k ovládání lidstva..veřejnosti se bojí zrovna jak tito v čt..

   • Contumax napsal:

    hel
    Ano toto se děje celostátně, žádné zákony neplatí, nastoupilo samovládí na každým městě a okrese, kraji...

    • Ewan napsal:

     Neplaště lidi. To vy tady nabádáte k nerespektování zákonů, k falešným "čestným prohlášením" a podobně. Pokud máte dojem že pro někoho zákony neplatí, začněte první u sebe.

 10. hel napsal:

  včera jsem nějakým omylem zapla hydepark na ct24 a dozvěděla se od "badatele ustr" radka schovánka, že každý, kdo je na straně ruska, musí být estébák nebo zaplacený nebo prostě hlupák...to je další demagogie hodná totalitního režimu, nemám slov

  • Jan Míka napsal:

   Jsem rad, ze to pisete. Zde v diskusi se totiz jedna naprosto stejne s pisateli prispevku obsahujici jiny nazor nez ma mistni diskutujici vetsina.

   • hel napsal:

    no, podle mě srovnáváte nesrovnatelné, já ještě rozlišuji diskusi k tématu na internetu a jednostrannou MANIPULACI veřejným míněním diváků prostřednictvím nejsledovanějšího média v zemi..totalitu pamatuji velmi dobře a přála jsem si její konec...nenapadlo mě ani ve snu, že se jen otočí vítr a už mi zase bude ze všech stran hlásán jeden jediný povinný a žádoucí úhel pohledu a pokud ho nesdílím, jsem automaticky za hlupáka..to už tady opravdu bylo

    • Žabák napsal:

     hel asi seš tu nová, takže nevíš, že tenhle týpek je troll. Většinu těch blbostí tady píše Jínský pod několika nicky. Teď se ozve, že to není pravda a bude chtít rozpoutat odváděcí diskuzi o ničem aby zahltil diskuzi blbostma a náhodní kolemjdoucí nečetli názory ostatních, ale odešli zhnuseni. Vo tom to je ten trolling. Takže nekrmte trolly.

    • Jan Míka napsal:

     Ano to tu bylo a v diskusich na tomto serveru preziva dodnes.

 11. Žabák napsal:

  Ono jde asi o to, že všichni tak nějak víme co by se mělo udělat, ale nikdo to udělat nechce :) Z pochopitelných důvodů.

 12. Ivo Benda napsal:

  Dobry den, pratele. Tito lide v rade CT (ceska televize = ovladaci temnovize) tedy tito lide jsou vtelenim jestirku z temnych svetu jejichz ukol na teto zemi je ovladat lidi pomoci ovladaci temnovize, cipove totality a dalsich takzvanych modernich vynalezu. Je to jejich ukol zde, ovlivnovat mysleni lidi tak aby bylo lidstvo vyuzito k jejich temnym ucelum. Branit se lze jen odmitnutim jejich pekelnych ovladacich temnopristroju, temnovize a novin ktere obsahuji jen negativni zpravy. Vysilam k vam svou srdecni cakrou lasku a preji vam aby jste se jestirkum z temnych svetu nepodvolili a od nich se osvobodili. Totez vam preji i mi pratele z vesmiru, vesmirni lide, kteri nas sleduji ze svych vesmirnich lodi na obezne draze nasi planety zeme.

 13. Karel napsal:

  Jak to bylo s označením onoho „vojáka“ ČT24 https://www.youtube.com/watch?v=gyrtUoGV7eY

  Tak to už je hodně za hranou……ČT-zrušit!!!
  Neplaťte poplatky, napište čestné prohlášení že TV nemáte a máte klid.
  A v případě soudního sporu,bych rád viděl soud který by někoho odsoudil k placení ,,výpalného“ ČT za jejich lži a propagandu.Důkazů máte k případnému soudnímu sporu plný internet. – Šiřte dál všem komu můžete.
  Karel Richard

 14. sibolet napsal:

  není tu nějaký TURISTA s přívěsem? https://www.youtube.com/watch?v=V9tGHvgLCYk

 15. pražská vlaštovka napsal:

  Milý Bendíku!!
  pozdravuji Tě též i ostatní...co je s Robem ?už jsem ho dlouho neslyšela...??
  taky pozor na Ewana..kdo to je ? nikdy neslyšela..
  pa vlaštovka jituš

 16. Jana Karásková napsal:

  Zápis z jednání Rady

  Diskuse o formě osobních stížností veřejnosti přímo při jednání Rady se pravděpodobně již neúčastnili:

  R. Kühn – odchod 16:19 hod., I. Levá – odchod 16:41 hod.,
  M. Hauser – odchod 16:49 hod

  /Já jsem odešla asi v 16:45 a to ještě toto téma probíráno nebylo/

  http://www.ceskatelevize.cz/pub/radact_zpravy/573.pdf

 17. bývalý spřízněnec napsal:

  POVÍDAT SI MŮŽEME V KRUHU RODINNÉM TAKY

 18. Contumax napsal:

  ČT tv je pátá kolona to se už musí pochopit, že podvrací léta letoucí, je z hora řízená....

 19. Contumax napsal:

  Včera " Ústavní soud " rozhodl, že očkování dětí je povinné... !!!

  • pavel napsal:

   Ano také jsem to viděl.Naši zákonodárci opět podpořili korporace,aby se měli mocní lépe.Z dětí se stává státní /korporátní /majetek.S poslanců jsou opět posranci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!