Kreml: RF nebude omezovat práci médií v reakci na rozhodnutí Kyjeva

cenzura_0Ruská vláda nebude omezovat práci prostředků masového informování, protože by tím bylo omezeno právo lidí na získávání různorodých pozntků. Řekl to tiskový tajemník prezidenta RF Dmitrij Peskov v souvislosti se zařazením řady ruských médií na seznam těch, kterým navrhuje Bezpečnostní služba Ukrajiny zakázat akreditaci při státních orgánech země.

Rusko je země, kde činnost prostředků masové informovanosti je regulována zákony a kde ruští i zahraniční novináři mají na získání informací stejná práva,“ - připomněl Peskov.

Rusko nikdy nepůjde cestou omezování práv lidí na získání informací z rozličných médií,“- zdůraznil.

Reakce Ministerstva zahraničních věcí RF

Rozhodnutí Kyjeva vyvolalo negativní reakci jak mezi ruskými politiky, tak i mezi novináři.

Zástupce šéfa ministerstva zahraničí Grigorij Karasin řekl, že neudělení akreditací ruským médiím při státních úřadech Ukrajiny je absurdní, ničím neodůvodněné rozhodnutí.

Leonid Slucký, který stojí v čele Výboru Státní dumy pro záležitosti SNS, je přesvědčen, že toto řešení je kompletním porušením svobody projevu a demokratických hodnot.

Takové „cenzurování“ je charakteristické pouze pro totalitní státy. Ale co se dá čekat od vlády, pro kterou jsou vpořádku případy vražd zhraničních novinářů a reportérů, které dosud nebyly Kyjevem ani odsouzeny a nejsou prošetřovány ukrajinskými orgány činnými v trestním řízení,“ - zdůraznil Slucký.

Tajemník Svazu novinářů Ruska Timur Šafir nazval neposkytnutí akreditací ruským médiím „projevem informační války, propagndy a pokusem o masovou cenzuru“.

Černý seznam Ukrajiny

Již dříve vedoucí tiskové služby SBU Elena Gitljanská potvrdila fakt existence černého seznamu ruských médií, kterým je doporučeno neposkytovat akreditace na akce státních orgánů země.

Parlament Ukrajiny 12. února odhlasoval pozastavení akreditací ruských médií v při orgánech státní moci. Před BSU byl postaven úkol neodkladně vytvořit seznam médií, kterým nebudou poskytnuty akreditace až do skončení silových opercí na Donbsu.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/1424533914
4 Komentářů k Kreml: RF nebude omezovat práci médií v reakci na rozhodnutí Kyjeva

 1. martin bareš napsal:

  tohle na Ukrajině podporujem.

 2. Alfa napsal:

  Slizké krysy se zase pokoušejí cenzurovat. Ukrajisnký lid by měl už konečně povstat a vyčistit své území od toho odpadu.

 3. bývalý spřízněnec napsal:

  KDYBY nebyla cenzura
  KDYBY nebyla válka
  KDYBY nebyla chudoba
  KDYBY nebyly nemoci
  KDYBY bylo dost peněz
  KDYBY KDYBY KDYBY A CO KDYBY JSI ZVEDL ZADEK A ŠEL S TÍM NĚCO UDĚLAT

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!