Jednejme hned! Podívejte se, které společnosti se snaží zastavit označování GMO potravin a co s tím můžeme udělat

Man-Blindfolded-American-FlagAmerická společnost se pohroužila do apatie a výmluv typu "Nezajímá mě to" nebo "Co by se tím změnilo?". Za posledních 15 let jsme se nestarali a přišli tím o tolik práv. Nemůžeme, lépe řečeno nesmíme, přijít o právo vědět, co obsahují potraviny, které jíme.

Zákon H.R. 4432 (House of Representatives 4432, pozn. překl.), známý také jako The DARK Act (Deny Americans the Right to Know - upřít Američanům právo na poznání, pozn. překl.) je zákonem, který zastaví snahy o označování GMO potravin. Jednotlivým státům odepře právo na schvalování zákonů vyžadujících označování GMO potravin a zneplatní veškeré předchozí zákony, týkající se tohoto tématu. Jako vtip se potom zdá název celého zákona: H.R. 4432 - Safe and Accurate Food Labelling Act of 2014 (Zákon určující správné a přesné označování původu potravin z r. 2014, pozn. překl.).

Zákon je samozřejmě napsaný takovou formou, podle níž je jeho zavedení do praxe nejasné. Snaha zavést zákon ošetřující způsob označování GMO potravin na federální úrovni má pochopitelně svůj smysl. Pro výrobce bylo označování těchto potravin podle různých požadavků jednotlivých států zátěží. Pravdou však je, že smysl tohoto zákona nemá nic společného s bezpečností potravin; vše souvisí se společnostmi, které do schválení tohoto zákona investovaly 100 milionů dolarů, a které vydělají na tom, že upozornění na geneticky upravené složky nebude součástí etiket jejich výrobků.

Takže které společnosti za tento zákon lobují? Pokud jste tipovali Monsanto, tak jste tipovali správně - jsou číslem tři na seznamu. Tou první je společnost Pepsi, následovaná Grocery Manufacturers Association.

Můžeme udělat dvě věci.

Tou první je říct našim voleným zástupcům, že požadujeme mít právo vybrat si, co jíme. Chceme GMO potraviny mít označené. A to všechny.

Tou druhou je začít bojkotovat výrobky společností, které investují miliony dolarů za účelem obrat nás o právo vědět, co jíme. Zde je seznam společností, které za tento zákon lobovali:

 • PepsiCo Inc

 • Grocery Manufacturers Assn

 • Monsanto Co

 • Land O'Lakes

 • Kellogg Co

 • International Dairy Foods Assn

 • Abbott Laboratories

 • Kraft Foods Group

 • American Farm Bureau

 • American Seed Trade Assn

 • Bayer AG

 • Biotechnology Industry Organization

 • Coca-Cola Co

 • Ohio Farm Bureau

 • Nestle SA

 • ConAgra Foods

 • American Sugarbeet Growers Assn

 • General Mills

 • Dean Foods

 • DuPont Co

 • Hillshire Brands Co

 • Intl Assn of Refrigerated Warehouses

 • Corn Refiners Assn

 • Syngenta AG

Za označování GMO potravin lobují a proti schválení zákona H.R. 4432 se naopak postavily tyto organizace:

 • Center for Food Safety

 • Consumers Union of the U.S.

 • Environmental Working Group

 • EWG Action Fund

 • National Farmers Union

 • Natural Products Assn

V tomto odkazu si zjistíte, kdo je vaším zástupcem v Kongresu a jak jej můžete kontaktovat (odkaz). Prosím požádejte je, aby hlasovali proti tomuto zákonu!

V jiném odkazu zjistíte, kdo je vaším senátorem a jak jej můžete kontaktovat. Dejte jim najevo, že podporujete pokračování praxe označování GMO potravin (odkaz).

Pamatujte si, že největší silou, kterou máme, je způsob, jakým utrácíme naše peníze. Pokud odmítneme kupovat zboží společností, které používají a propagují GMO potraviny a zároveň odmítají zákaz jejich označování ruku v ruce s tím, že budeme nakupovat pouze přírodní (organické) potraviny, tak tyto společnosti prohrají.

Pokud hledáte způsoby, jak se zbavit následků GMO potravin, prvním krokem je "Vyvážení Vašeho vnitřního systému" (odkaz). Pro více informací o GMO potravinách jděte na "Jak se vyhnout GMO potravinám" (odkaz).

Poznámka editora:

V původní verzi tohoto článku byli lobbisté proti zákonu uvedeni ve stejném seznamu jako jeho příznivci. Za tuto chybu se omlouváme.

Zdroje:

http://www.reuters.com

http://www.commondreams.org

http://www.opensecrets.org

O autorce:

Kristýna pracuje v Green Lifestyle Market (odkaz). Před několika lety ji stále provázely nemoci, ale díky těhotenství se rozhodla posílit svoje zdraví a vitalitu přírodní cestou. Rychle zjistila, že se díky správné dietě může vyhnout ranním nevolnostem a jiným zdravotním indispozicím, které těhotné ženy zažívají. Poté, co při domácím porodu porodila krásné dítě, se již nechtěla vrátit zpět. Od té doby byla maximálně nachlazená, stejně jako její nyní dvouleté, neočkované dítě. Je velmi zapálená pro přírodní způsoby léčby, udržování přírody a výchovu jejího dítěte bez lékařských prostředků.

Zdroj: http://www.naturalnews.com/048651_HR4432_GMO_labeling_The_DARK_Act.html
9 Komentářů k Jednejme hned! Podívejte se, které společnosti se snaží zastavit označování GMO potravin a co s tím můžeme udělat

 1. Jirik napsal:

  http://www.globalresearch.ca/gmo-and-europes-bread-basket-monsantos-land-grab-in-ukraine/5430023 ANGLICKY

  Zelení Party bezpečnost potravin mluvčí Bart Staes řekl, že Nový zákon ", rizika konečně otevírat dveře pro geneticky modifikovaných organismů, které mají být pěstovány v celé Evropě."
  "Přestože většina členských států a občanů EU důsledně proti GMO, skutečný účel tohoto nového systému je, aby bylo snazší mávat prostřednictvím povolení EU geneticky modifikovaných plodin."
  "Země se staví proti GMO jsou uvedeny mrkev, že jsou schopni opt-out z těchto povolení, ale program dnes schválila neposkytuje jim právně vodotěsné základ pro dělání tak. To je falešný řešení. "
  Agrobyznysu giganti, jako je Monsanto nyní mohou použít větší tlak než kdy jindy na země Evropské unie, aby umožnily produkci GMO.
  - See more at: http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=cs&prev=search&rurl=translate.google.cz&sl=en&u=http://www.globalresearch.ca/gmo-and-europes-bread-basket-monsantos-land-grab-in-ukraine/5430023&usg=ALkJrhiv0ow0JW2ipYbwoQDdKJSyXPlI5g#sthash.Fs0nBys2.dpuf

 2. Jirik napsal:

  http://svobodnenoviny.eu/greenpeace-aktivista-selhani-spolecnosti-chevron-ve-frakovani-v-rumunsku-je-vitezstvim-lidstva/

  U způsobu těžby břidlicového plynu a to vstřikováním kapalin pod vysokým tlakem se předpokládá, že vážně poškozuje životní prostředí a kontaminuje podzemní vody toxickými materiály.

  Společnost Chevron již dříve oznámila, že zastavila své projekty v Polsku, jakož i ukončení dohody o těžbě plynu z břidlic na Ukrajině a Litvě. Proto může odstoupení od Rumunska znamenat konec evropských operací této společnosti.

 3. Jirik napsal:

  http://www.novarepublika.cz/2015/02/ukrajinsky-fasismus-firma-monsanto.html

  Ukrajina podle vlastního zákona nedovoluje na svém území velkoplošné a komerční pěstování GMO plodin. Ale to se právně změnilo přístupovou smlouvou. Viz čl. 404 asociační dohody s EU, kterou skrze aktivitu USA a EU svržený prezident Janukovič odmítl podepsat v této podobě. Tento článek praví, že obě země budou vesela a pilně pracovat na rozvoji všech možných biotechnologií. Co to znamená v praxi, to si můžete domyslet sami. Koncerny jako John Deere, Monsanto a Dupont jsou smlouvou nadšeny.

 4. Filip napsal:

  Ti by potřebovali geneticky upravený hlen do kafíčka.

 5. Alfa napsal:

  Samozřejmě tuto vypěstovanou GMO špínu budou pak dávat do jogurtů, sušenek a všeho možného. Takže v konečné fázi to bude znamenat pro ty lidi jenž to nebudou chtít požívat, nakupování BIO potravin, a z nich si vyrábět vše ostatní.

  Nicméně dokud na Ukrajině budou vládnout fašistické bataliony kterým se tam lidé musejí otrocky klanět, tak to tam moc fungovat nebude. A jestli pak v rámci bídy budou ukrajinci krmeni tímto levným svinstvem, tak to bude říše mutantů.

 6. Jirik napsal:

  Nová studie dokazuje, jak jsou nejprodávanější chemikálie od společnosti Monsano invazivní, odhalujíc, že se toxiny herbicidů objevují v 75% vzorcích z dešťové vody a ze vzduchu.

  Zhluboka se nadechněte. Díky masivnímu používání herbicidů po celé planetě, budete pravděpodobně inhalovat dávku chemikálie Round Up, nejprodávanějšího herbicidu od společnosti Monsanto- alespoň podle nejnovějšího šetření US Geological Survey, zveřejněného v časopise Environmental Toxicology and Chemistry.
  http://svobodnenoviny.eu/75-vzorku-ze-vzduchu-a-deste-obsahuje-herbicid-round-up-od-monsanta/

 7. síbolet napsal:

  pořidte si KOLOTOČ a,jste za vodou https://www.youtube.com/watch?v=KqaldGwTvEI

 8. Dfhgdl napsal:

  Tento dokument obsahuje výpis některých základních kontroverzních faktů o kyjevském Majdanu, které byly masmédii celou dobu zamlčovány.
  http://outsidermedia.cz/dokument-dopis-lubomira-mana-s-dotazy-na-ministra-zahranici-lubomira-zaoralka/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!