Exministr vnitra: Ukrajinské orgány vymýšlejí mýty o „rozkazech střílet do demonstrantů“ na Majdanu

1012211705Zatčeními dvou bývalých příslušníků speciální jednotky Berkut ministr vnitra Ukrajiny Arsen Avakov maskuje svou účast v majdanské tragédii v únoru 2014, - řekl vydání Ukrajina.ru bývalý ministr ukrajinského ministerstva vnitra Vitalij Zacharčenko.

„Jak jsem nejednou varoval, při příležitosti ročního výročí střelby na Majdanu nynější vláda přikročila k několika demonstračním zatčením. Včera Avakov přečetl zprávu o zadržení dvou bývalých příslušníků speciální jednotky Berkut a o podezření dalších 18 bývalých berkutovců. Viditelná demonstrativnost všech činností a jednání kyjevské vlády už nikoho nepřekvapuje,“ - řekl Vitalij Zacharčenko.

Řekl, že je přesvědčen, že všchny ty „již dříve rozšiřované mýty o příkazech ke střelbě do demonstrantů“, o „nějaké černé rotě Berkutu“, o ruském specnazu vedeném Surkovem a další - to všechno slouží jednomu cíli - zamaskovat vlastní účast na těchto tragických událostech.“

„Trvám na tom a i nadále trvat budu, že jedině objektivní a nezávislé vyšetřování událostí může odhalit skutečné viníky tragédie. A pokud se vyšetřovací opatření pouze imitují a je tu snaha spojit je s již dříve známými výsledky a fakty, pravdy se nikdy nedobereme,“ - řekl bývalý šéf ministerstva obrany Ukrajiny.

Zacharčenko také řekl, že jeden ze zadržených příslušníků Berkutu byl těžce zraněn ještě ráno 19. února 2014, takže se „ani teoreticky nemohl účastnit toho, co mu je kladeno za vinu“.

„Bohužel v dnešní Ukrajině, kde je pronásledováno jakékoli jiné smýšlení, kde není ani náznak ohledu na presumpci neviny, kde není ani stopa po nezávislosti soudů a dalších atributů demokratického státu, je spoléhání na zákonná rozhodnutí naivní,“ - shrnul Vitalij Zacharčenko.

Včera na své facebookové stránce hlava ministerstva vnitra Ukrajiny Arsen Avakov obvinil Zacharčenka z toho, že 20. února 2014 dal příkaz k použití smrtících zbraní proti aktivistům euromajdanu.

Zdroj: http://www.ukraina.ru/news/20150224/1012211568.html
3 Komentářů k Exministr vnitra: Ukrajinské orgány vymýšlejí mýty o „rozkazech střílet do demonstrantů“ na Majdanu

  1. Kodl napsal:

    Jojo a naši rádoby představitelé tam jedou panáčkovat a oslavovat převrat. LOL

  2. Miroslav Kelnar napsal:

    Zaorálek, to opravdu žumpa, pověsit ho nohama nahoru, jako v Miláně

  3. JARIS napsal:

    Muze mi nekdo vysvetlit rozdil mezi Hitlerovym vedenim a Porosenkovou vladou? Oba maji na svedomi zlo a zas jen zlo. Kdyz bych napriklad vyvesila hakinkrojcovou vlajku a z plnych plic bych provolavala 'Slava Hitlerovi', tak mne nejdriv zavrou a pak odvezou nejspis do blazince. Ve druhem kole vyvesim banderovskou vlajku a zvolam 'At zije Porosenko a jeho rodina', bude to v naprostem poradku. Mozna dostanu od EU a US i pochvalu a pusu na celo. Je to vskutku jak se rika, 'u blbejch na palouce'. Kam uletel rozum??????????

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!