Zakázaný proslov: Pracovní místa nevytvářejí bohatí lidé, ale spotřebitelé

nick16ti minutové video s vystoupením amerikcého podnikatele Nicka Hanauera, ve kterém kritizuje ekonomické teorie, dle nichž je vystaven americký daňový systém vyznačující se obrovskou majetkovou nesouměřitelností. Jeho vystoupení z r. 2012 pro pořad TED talks bylo jejím manažerem vyřazeno kvůli tomu, "že obsahuje nepodložené argumenty."
14 Komentářů k Zakázaný proslov: Pracovní místa nevytvářejí bohatí lidé, ale spotřebitelé

 1. Paul Durham napsal:

  Pan Hanauer to podal průzračně, mohl by to pochopit i Mirek Kalousek.
  V české realitě je Hanauerova metoda bohužel nerealizovatelná. Více zdaněné příjmy budou rozkradeny oligarchy pohotově zpět.

 2. svobodný napsal:

  U nás spotřebitele nemůžou vytvářet místa,poněvač nemají za co kupovat :-) a tudíž se kolotoč oběhu jaksi zadrhnul

 3. Alfa napsal:

  Peníze byly vytvořené pro spravedlivé rozdělení plodů práce. Bohužel praxe ukazuje, že to nebyla zrovna nejšťastnější myšlenka.
  Je potřeba ustanovit jiný způsob spravedlivého rozdělení práce a plodů, a to bez peněz, které nikdy nic dobrého nepřinesli.

  Společnost může fungovat bez peněz tak, že každý bude mít jisté povinnosti které bude plnit, a spravedlivě se budou rozdělovat plody.

  • Josef Švejk napsal:

   Peníze byly vytvořené proto, aby císař a vládce mohl zdaňovat co se kde šustne. Při výměně vola za plátno se daň špatně realizuje. Jedině pomocí peněz a daní lze zajistit důstojný život vládcům. Viz naši kormidelníci. Cožpak by bylo možné vyplácet sněmovnu, senát, vládu, prezidenta a ostatní vyživované struktury (janoušky apod.) pomocí volů, nebo štočků plátna? Navíc, zhroutili by se některé státy, jejichž jediná produkce sestává s pouhého tisku peněz. Došlo by také k prudkému nárůstu nezaměstnaných bankéřů, které by z humanitárních důvodů bylo nutné živit, neboť neumí nic, než počítat vaše peníze.
   Nehledě na to, že zákon aby "každý měl jisté povinnosti, které by musel plnit" je ve sněmovně naprosto, ale naprosto neprůchodný.

 4. Ola napsal:

  Alfo, něco přibližně podobného jsme tu už do r.89 měli, ale raději jsme dali přednost banánům. Teď kloužeme po slupkách.

  • Josef Švejk napsal:

   Ale dějinný pokrok tu přece jen máme. Představte si, že by naše autentická demokracie stála místo banánů na klystýru a lžíci chininu, tak jako Rakousko Uhersko. Ve všem špatném je také něco dobrého - po takovém sklouznutí na slupce se může jednomu i rozsvítit.

 5. beta napsal:

  Strčte si ten váš socialismus víte kam...Peníze a jejich využití je skvělá myšlenka, ale ve špatných rukou....

 6. Jirik napsal:

  McDonald byl obviněn z daňových úniků v Evropě 1000000000eur
  ,
  ,
  25.února 2015 17:42

  Moskva. 25.února. INTERFAX.RU - americký McDonald Corp., která vlastní největší světový síť fast-food restaurace, záměrně se vyhnout placení daní v Evropě, přesměrování tržeb dceřinou společnost v Lucembursku, uvedl v prohlášení USA a evropských odborů a britské aktivistické skupiny války na chtějí.

  V důsledku toho společnost placeni za období 2009 - 2013, více než 1 miliardu eur daní.

  Podle zprávy, za posledních pět let, jednotka McDonald v Lucemburku, který zaměstnává 13 lidí, zaznamenalo celkové příjmy ve výši 3,7 billion € a platil daně ve výši 16 milionů eur.

  "Naléhavě žádáme Evropskou komisi a příslušné vnitrostátní daňové orgány, stejně jako nedávno vytvořil zvláštní výbor Evropského parlamentu o zdanění pečlivě zkoumat daňové praxi McDonald a přijmout vhodná opatření," - píše se v prohlášení.

  Network McDonald má více než 35.000. Restaurací ve více než 100 zemích světa a nabízí více než 70 milionů zákazníků denně. Počet zaměstnanců přesahuje 1,7 milionu lidí. V Evropě zaměstnává přibližně 7850. Sítě škol.
  http://www.interfax.ru/426425

  • JARIS napsal:

   Prestante lidi chodit do te hnusarny, zvane Mekdonald. Tento podnik vydatne podporuje zlocinny Izrael. O kolik lepsi je cerstva houska namazana obycejnym maslem!

 7. Jirik napsal:

  Babišsko-Křetínsko
  25. 02. 2015 - EB
  Co se to vlastně děje mezi Andrejem Babišem a Danielem Křetínským? Čím dál více se zdá, že se nějak tajně domluvili, i kdyby to oba popírali. Je to zvláštní, protože Křetínský představuje všechno, co Babiš při vstupu do politiky kritizoval. Křetínský se stal pohádkově bohatým díky jánabráchovským kšeftům s ČEZem, které mu u nás vysloužily přezdívku „Romanova děvka“. Křetínský pravé vlastnictví svých podniků tají. Jeho hlavní majetek, firma EPH, je z jedné třetiny vlastněna „private equity strukturami J&T“, což znamená, že benefičními vlastníky může být kdokoli. Pátrání po vládcích Blesku skončí v obskurních nizozemských a britských společnostech. A přesto Babišovy noviny víceméně opustily investigativní snahy rozkrýt pozadí Romanovy éry v ČEZu. Na oplátku se Blesk nad Babišem jen rozplývá. Všechny tyto skutečnosti nabudou na významu, pokud se potvrdí šeptanda z Ministerstva spravedlnosti a Babišem nominovaný ministr Robert Pelikán jmenuje svou první náměstkyní Kláru Cetlovou. Jedná se o Křetínského životní partnerku. Svým způsobem by to byla jakási svatba, která stvrdí spojení dvou dříve znepřátelených říší.
  http://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2015-02-25

 8. Justass napsal:

  Nick Hanauer má úplně a zcela pravdu. Tohle co prožíváme, není jen krize morálky, empatie, bublin nemovitostních a finančních, to je především krize odbytu nadprodukce, kterou nemá kdo kupovat. Ti co by mohli, myslím tím především třetí svět, tak ti na to nemají prašule.

 9. Contumax napsal:

  Musela by být koupěschopnost lidu obecného a byla by i zaměstnanost...

  • Justass napsal:

   No jenže s tím lidem obecným je to bohužel stejné jako s těmi zeměmi třetího světa. Střední třída fuč-chudá na to nemá a těch bohatých je jen poskrovnu, ti to nevytrhnou.-:)

 10. novapalo napsal:

  Tento chlapík začína niečo tušiť..........
  Ale ak by si prečítal knihu "Kresťanská civilizácia je omyl" od pána Kysuckého, tak by sa mu rozsvietilo.........
  Pán Kysucký dokazuje, že všetky západné ekonomické teórie obsahujú zásadné zjednodušenie a omyly.......
  Tržná ekonomika je len 50 % skutočnej reality......
  Západ preto nedokáže prosperovať, ak nebude kradnúť ......
  Tu nie je priestor na to, aby som niečo vysvetľoval. Čítajte knihy pána Kysuckého ........ samozrejme, ak to dokážete a nie ste už degen demokratický západnej produkcie.........

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!