Google přikračuje k potlačování alternativních médií sestavováním pořadí stránek podle „faktičnosti“ místo popularity

g_zps3b6e6917.jpg~originalGigant vyhledávacích enginů Google, hlavní tahoun provozu pro většinu mediálních portálů přistupuje ke změnám způsobů řazení webových stránek, o čemž prohlašuje, že má v úmyslu používat známých vyvracečských kanálů k určování „pravdivosti“ obsahu.

Současné řazení Googlu určuje počet odkazů na tuto webovou stránku, což znamená, že pokud se příspěvek stane populární a prohlíží si ho miliony lidí, tak se může objevovat ve výsledcích hledání na vršku.

To je však poněkud příliš demokratické pro některé, kteří by rádi protlačovali svá „fakta“ z před-schválených zdrojů.

Navrženým řešení je podle výzkumného týmu financovaného Googlem vypočítávat „Skóre důvěry znalostní báze“ pro všechny webové stránky na základě vlastní „Znalostní pokladnice“ Googlu, kdy budou podle New Scientist automatické databáze rozlišovat „fakta, s nimiž web jednoznačně souhlasí.“

„Zdroj, který má jen málo falešných faktů je považována za věrohodný,“ říká výzkumný tým.

Krátce, webové stránky, které poskytují informace, které odporují nebo zpochybňují vlastní Googlem stanovenou „pravdu“ budou shazovány v řazení na dno.

Navíc někteří z těch, kdo pracují na technologiích „pravdivostního“ řazení vyjádřili touhu ověřovat nebo vyvracet webové stránky jejich křížovými referencemi na jiné zdroje, jako je Snopes, PolitiFact a FactCheck.org. Tyto webové stránky existují a profitují přímo z vyvracení čehokoliv a všeho. Navíc už dávno byly odhaleny jako vysoce zaujaté.

To je krok, který by měl spustit poplašný zvonek u fanoušků webových stránek alternativních médií, jako Inofowars, která jsou pravidelně terčem útoku profesionálních vyvracečských webů pouze za to, že zpochybňují oficiální povídačky a popularizují v reportážích zamlčované informace.

Lze předpokládat, že ty měřiče pravdivosti a věrohodnosti, které Google nakonec realizuje, budou vycházet z vládních tvrzení a mediálních zpráv hlásných trub mainistreamu. Vzestup alternativních médií přímo koreluje s rutinním odhalováním dezinformací, propagandy a otevřených lží chrlených právě těmito institucemi.

Steve Watson
Prison Planet.com
March 2, 2015

Vyšlo na Reformy.cz

Zdroj: http://www.prisonplanet.com/google-moving-to-shut-down-alternative-media-by-ranking-sites-on-facts-rather-than-popularity.html
22 Komentářů k Google přikračuje k potlačování alternativních médií sestavováním pořadí stránek podle „faktičnosti“ místo popularity

 1. Adolf Balík napsal:

  Globální ministerstvo pravdy posílené Centrální pravdu vyhledávacím mozkem lidstva!

 2. Hahaha, to by ale taky meli prestat rikat, ze jsou "search engine" a meli by si zacit rikat spise "filter engine" hlavne ze jejich potreba zmenit algoritmus vyhledavani prisla v dobe 11.zari, kdyz lide hledali zdroje informaci. Tedka se od toho upousti a zaciname znovu na tom na cem zacalo yahoo, na katalogu :D Za jak dlouho se prida bing a yahoo oba vlastneny mikrosoftem a co na to seznam? :D Jak to bude probihat v jinych statech? Zacne gugl filtrovat v cechach treba clanky o kalouskovych podvodech a neni kryti zlocinu a zasahovani do demokratickeho rezimu ciziho statu trochu jiny druh propagandy? Jestli prijde TTIP, je treba jednoduse a efektivne zasahnout jednou provzdy. Ryba smrdi od hlavy a gugl uz dlouho smrdi celej :D

 3. Alfa napsal:

  Těžko někdo Googlu něco zakáže, a navíc v tom neni jádro problému. Největší problém je, že naše ČT, vláda, soudy a policie neplní svojí přísahu, a nepředávají pravdivé informace.
  Pro nás v podstatě neni problém co ti druzí, ale to, aby naše společnost fungovala vzestupně.

  Hamba těm co to táhnou ke dnu!

  • hel napsal:

   souhlas, hanba jim! stydím se za ně...a co se toho neplnění přísahy týče, tak přidám ještě parlament

  • martin bareš napsal:

   přesně: stále tady píšeme, že vláda má normální páky nutit veřejnoprávní media psát a mluvit a vysílat vyváženě.

   Děje se tak?

   Neděje. 25 let "změn k lepšímu".

   Tato vláda je fašistická. Jen na rozdíl od Kalousků, ODS, knížat, kteří jsou otevřeně fašističtí, revanšističtí, jen se na rozdíl od nich za své fašistické přesvědčení stydí.
   Je to skrytě fašistická vláda Babišů, Zemanů a Sobotků.

   To je mnohem horší, než fašistická upřímnost např. Dmitri jaroše.

   matou, oblbují, pletou hloupé a nahrávají chytřejším jak to dělat.

   !HANBA!

 4. Spravedlivý napsal:

  15 let jsem programoval - tenkrál ještě fungovali tzv. fulltext hledače a člověk naše VŠE PODLE JIM STANOVENÝCH KRITERIÍ !!!
  ***
  tak nevidím problém , aby si i dnes UŽIVATEL MOHL ZVOLIT KRITÉRIA ŘAZENÍ VÝSLEDKŮ HLEDÁNÍ --- NEVÍM PROČ BY TO ZA MNE MĚL URČOVAT GUGL NEBO NĚJAKÝ STUPIDNÍ USSRAELSKÝ ŠPION !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. Contumax napsal:

  Jsou snad i jiný vyhledávače, nejen Google...

  • Cico Ciciak napsal:

   Je úplne fuk, že sú aj iné, lebo beztak všetky podliehajú zisku, určitej ideológii, určitým akcionárom a naprogramovaným stereotypom správania a premýšľania, ktoré niekto samozrejme vytvára, vypočítava, programuje alebo iniciuje!!! Nič nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad javí, pretože proti ľudstvu pracujú tie najväčšie mozgové kapacity!!!

 6. Cico Ciciak napsal:

  Takže ako v Číne, hej???!!! Čína to robí preto, aby ju nenahlodala a nepovalila atlantická civilizácia, ale prečo to robí aj atlantická civilizácia???!!! Tu je krásne vidieť, ako to pomalýčky ale isto smeruje k sofistikovanej totalitnej svetovláde!!! Pretože nič iné ani z toho nemôže plynúť, keď si vezmeme, že globalizácia je objektívny proces, ktorý je s najväčšou pravdepodobnosťou riadený egoisticky!!! Ak si niekto myslí, že úzka zkupina zasvetených tu vybuduje svetovládu, ktorá bude slúžiť ľudstvu, tak je naprostý psychopat a mal by sa ísť liečiť!!! A čim skôr, tým lepšie!!!

  Martin Herzán – TOTALITNÍ SVĚTOVLÁDA
  ------------------------------------
  https://www.youtube.com/watch?v=02wPR9WVGCU

  http://www.magnificat.sk/dokumenty/mherzan.pdf

  http://www.ulozto.sk/xWeNtah/martin-herzan-totalitni-svetovlada-cz-pdf

 7. Svobodný napsal:

  Ještě než jsem si přečetl tuto zprávu jsem si byl tím co se v ní říká téměř 90% jistý a když sem si jí včera přečetl tak už na 99.9% a já jsem to tu i psal a spousta lidí mi nadávala. Vše se točí kolem mimozemštanů a Ukrajiny
  http://www.exopolitika.cz/news/politika-ruskeho-odhaleni-ufo-cilem-medialniho-podvodu-/

  • Contumax napsal:

   Svobodný
   Nějakéj útok ???
   Že by se to svedlo na UFO, zakamuflovaná tajná zbraň....

   • Svobodný napsal:

    Koukal jsi se na ten článek? Jde o to že tam řádí třetí strana která je infiltrovaná do obou stran sporu a hlavně armád. Rusko prý dalo Obamovi na výběr aby byli zveřejněny věci kolem mimozemstanu jinak to prý Kreml udělá sám a proto vznikla i krize na Ukrajině. To co je v mainstreamu a jiných alt. mediích je jen špička ledovce. Uvědomme si že letíme na kusu skály vesmírem a nestojíme na místě a to ne jen ve vztahu k slunci. A kdo věří že jsme ve vesmíru sami ten patří do klubu sisyfos:)

 8. svobodný napsal:

  Už se konečně nedivte a začněte brát realitu lží jako součást dnešní doby,kdy je třeba nevěřit vládcům a sami začít myslet svoji hlavou. Proto,abychom my(národ všeobecný)dosáhli na pravdu,bude potřeba více aktivity tam venku v ulicích,tam se rozhoduje o svobodě.Doma ve chlívku čeká každá ovce jen na porážku.Takže co na to NÁRODE ČESKÝ A SLOVENSKÝ? :-) PŘÍJEM NÁVRHU ZDE NA WEBU

 9. svobodný napsal:

  koukám dva " svobodní " už tady jsou :-) ale to je málo pro tak velký národ :-)

  • Contumax napsal:

   Svobodný
   Přidávám se a návrhy mám ale psát je sem nemůžu...

  • Svobodný napsal:

   No na jednu stranu je to fajn na druhou stranu doufám že si nás nebudou plést:)ale tebe tu vidím prvně.

   • eM napsal:

    Největším otrokem je ten, kdo se domnívá že je svobodný/Svobodný :-D

    • svobodný napsal:

     eM myslím,že nemáš pravdu,každý je tak svobodný jak si to o sobě myslí a jak se cítí,poněvač svoboda je jen relativní pojem(jako vše kolem nás)a nedá se nijak měřit.Vychází s přesvědčení každého jedince a je duchovní podstaty.Ale to je téma na dlouho.

    • Svobodný napsal:

     Já jsem si ale už dávno uvědomil že jsem otrok a proto jím již nejsem a taky jsem proto něco udělal. Toto Goetheovo moudro platí jen na nevědomé otroky.

   • svobodný napsal:

    No já tu už nějaou dobu jsem ale jen kouknu a jdu ono to tady stejně asi nevyřešíme.A já jsem svobodný s malým "s" jako od nátury :-)

    • Che Kollar napsal:

     pani a dami nevim bude to asi nepresne ale slobodny sme do takej miry podla teho jake su slobne nase finance naše zdroje bohužel za slobodu sa platí velka dan

 10. brok napsal:

  No a co?
  http://www.duckduckgo.com
  http://www.startpage.com

  a další...
  Na googlu, bingu, yahoo atd vyhledává jen ten, co se nemá rád.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!