Polovinu Netanyahuovy volební kampaně zaplatí tři US rodiny

5. března pronesl izraelský ministerský předseda Benjamin Netanyahu před mimořádným společným zasedáním US Kongresu zpátečnický projev válečného štvaní, při němž útočil na Írán, Sýrii, Jemen a Libanon. US Kongres ten izraelský projev 39 krát přerušil, aby mu aplaudoval. Třiadvacetkrát to byly mohutné ovace. Více než 10 minut té 40 minutové řeči zabraly aplausy. Jinými slovy 27 procent času Netanyahuovy promluvy US Kongres ve skutečnosti aplaudoval a vstával k ovacím.

Izrael dostává ročně více než 3 miliard $ US převážně vojenské pomoci. Více než 90 procent peněz na Netanyahuovy volební kampaně pochází podle evidence vydané izraelskou kanceláří státního auditora ze Spojených států… „Proč by na to bral peníze z Izraele, když je může dostat z US?“ SHEERA FRENKEL z BuzzFeed News.

Ale on má také Netanyahu (Nitai) i americké občanství. Ti, kdo se v současnosti ptají, zda US Kongres reprezentuje USA či Izrael, by se mohli zrovna tak ptát, koho reprezentují sionisté.

***

TEL AVIV – Izraelský ministerský předseda Benjamin Netanyahu v pondělí v noci rozběhl svou volební kampaň se všemi fanfárami očekávanými od druhého nejdéle sloužícího premiéra země v historii.

Ztemnělá místnost s blikajícími světly a dunící techno-muzikou vypadala více jako klub než politická událost a aktivisté strany Likud tancovali nad ujištěním, že vůdce jejich strany se zase jednou stane ministerským předsedou.

„Díky vám, bohatí Američané!“ řekl Yonatan Benizri, 27 letý aktivista Likudu. „Zbytek stran se pořád ještě těžce protlouká, ale Netanyahu má večírek.“

S rozběhem Netanyahuovy kampaně ukazovaly záznamy izraelského státního úřadu auditora, že už na ni vybral více než 1 milion šekelů (zhruba 250 000 $), kde více než 90% pocházelo od dárců ze Spojených států.

„Na tom není nic nového,“ říká Benizri, který slouží Likudu jako dobrovolník v oblasti Tel Avivu. „Proč vybírat peníz z Izraele, když je můžete dostat z US?“

Po celé tři poslední Netanyahuovy volby ukazují veřejně dostupné záznamy, že neustále dostává více než 90% svých kampaňových příspěvků ze Spojených států, kde většina těchto peněz pochází od pouhé hrstky rodin v Kalifornii a na Floridě.

Nesmírně bohatá rodina Faliců z Floridy, vlastníků letištních obchodů Duty Free Americans stejně jako několika vrcholných módních značek bývala jedním z nejvěrnějších přispěvatelů na Natanyahuovy kampaně. Čtyři členové této rodiny byli vrcholní Netanyahuovi dárci s tím, že každý z nich dal skoro maximálních povolených 11 500 $ na dárce. V těsném závěsu za nimi je rodina Booků z New Jersey, vlastníků Jet Support Systems, kde také čtyři členové přispěli každý 11 000 $ a rodina Schottensteinů vlastníků módního řetězce American Eagle, jejích čtyři členové darovali každý po 10 000 $.

Na tyto tři rodiny dohromady připadá něco přes polovinu Netanyahuových příspěvků na kampaň. Tyto rodiny neodpověděly na žádost o komentář od BuzzFeed News.

„Těm ani nemusí říkat, aby dali,“ řekl jeden z kampaňových poradců strany Likud, který žádal, aby nebyl jmenován, jelikož nemá povoleno mluvit s médii. „Jejich kapsy jsou pro Netanyahua vždy otevřené.“

Tento poradce řekl, že to pro Netanyahua uvolňuje spoustu času, když kvůli vybírání příspěvků nemusí objíždět formální události a večeře.

„V US je dobře zavedená síť přes skupinu Američtí přátelé Likudu, která je spojená s lidmi, kterým záleží na budoucnosti Izraele,“ řekl tento poradce.

Tato skupina řídila několik výletů pro politiky izraelského Likudu do Washingtonu DC, kde mohli vybírat peníze a vstupovat do sítí s pro-izraelskými skupinami. Několik vrcholných politiků Likudu včetně Danny Danona, ministra vnitra Gilada Erdana a ministra obrany Moshe Ya’alona také nesmírně spoléhá na US dárce.

Sheera Frenkel je středovýchodní korespondentka pro BuzzFeed News.

* * *

Pátá kolona?

Netanyahu vychodil první třídu v Izraeli; druhou a třetí v US; od čtvrté do osmé chodil v Jeruzalémě; střední školu na předměstí Filadelfie; vojenskou službu v Izraeli; bakaláře a magistra na MIT. Měl dvojí občanství, což mu umožnilo volně cestovat mezi oběma zeměmi, studovat v US, získávat federální půjčky na pokrytí svých nákladů na vzdělání na MIT a legálně při tom pracovat. Netanyahu má jako každý US občan číslo sociálního zabezpečení, kreditní účet a četné složky v nesčetných vládních úřadech.

V červnu 1973 Netanyahu během svých studií na MIT předložil Bostonskému soudu žádost o změnu svého jména z Netanyahu na Nitai; „Dávám přednost krátkým jménům,“ psal do formuláře žádosti. Žádosti bylo vyhověno.

Neve Gordon „Špeh, terorista nebo zločinec? Záhadné americké složky o Netanyahuovi,“ Washingtonská zpráva o středovýchodních záležitostech, říjen 1996 str. 11.

* * *

Netanyahua táhne US kapitál

Sheldon Adelson, kasinový magnát, který navrhoval atomový útok na Írán, byl v galerii, když izraelský ministerský předseda Netanyahu pronášel svůj projev o „stavu unie“ uchvácenému a rozvášněnému US Kongresu…

Ale Sheldon Adelson neseděl ve Sněmovní galerii v úterý jen kvůli těm strunkám, za které tu tahá ve Spojených státech. Je rovněž štědrým mecenášem Izraele a Benjamin Netanyahu také patří k jím sponzorovaným – a to ani nemluvě o ideologickém souznění duší.

Ač je v Izraeli reforma zákona o financování kampaní daleko přísnější než tady ve Spojených státech, tak mu Adelsonovo bohatství koupilo to, co historik a žurnalista Gershom Gorenberg nazývá „unikátně zhoubný“ vliv.

Adelson vlastní deník Israel Hayom, jedny z hlavních novin, stejně jako Makor Roshon, deník izraelské sionistické náboženské pravice a zpravodajskou webovou stránku NRG. Ten poskytl Israel Hayom zadarmo pro šíření jeho názorové tvrdé linie – nadpis v těchto novinách den po Obamově znovuzvolení byl „US hlasovaly pro socialismus.“

Co je ještě důležitější, že tohoto listu používá jako vybubnovávače Netanyahua a jeho pravicové strany Likud, pod jejíž vládou se Izrael čím dál více blíží k teokracii. Jak to formuloval ekonom Hebrejské university Momi Dahan: „Existence novin jako Israel Hayom fakticky hrubě porušuje zákon, protože Adelson vlastně určitému kandidátovi poskytuje téměř neomezené zdroje.“

Sheldon vyhověl Rupertovi

Ve skutečnosti s tím jak se blíží 17. březen (izraelské volby), tak Adelson zvýšil množství výtisků víkendové edice Israel Hayom o 70 procent. Tento list říká, že je to kvůli zvýšení oběhu a inzerce, ale konkurenční Ha’aretz referuje: „Politické zdroje jsou přesvědčeny, že ty dodatečné kopie jsou spíše než součástí business plánu pomocí Netanyahuovi, aby byl opět zvolen.

Bill Moyers a Michael Winship „Velké peníze za Netanyahuem“ Consortiumnews.com, 5. března 2015

By Tony Seed
Global Research, March 06, 2015
Tony Seed's Weblog 5 March 2015

Vyšlo na Reformy.cz

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/three-us-families-fund-half-of-netanyahus-re-election-bid/5435151
5 Komentářů k Polovinu Netanyahuovy volební kampaně zaplatí tři US rodiny

 1. Adolf Balík napsal:

  Netanyahu je pátou kolonou Izraele v Americe a zároveň pátou kolonou Ameriky v Izraeli. Doma není tam ani tam.

 2. Jiri Kolek napsal:

  EXPLOZE V BILEM DOME ... tak nam asi zacina revoluce...ale sametova uz kurva urcite nebude :-)
  Nedivil bych se, kdyby ten bastard Netanjahu s AIPAC v tom meli prsty !!
  http://www.express.co.uk/news/world/562542/White-House-LOCKDOWN-EXPLOSION-President-family

  • Adolf Balík napsal:

   Několikrát jsem na diskusích psal, že bych se divil, kdyby se Obama dožil konce svého mandátu.

 3. pavelka70 napsal:

  "Více než 10 minut té 40 minutové řeči zabraly aplausy. Jinými slovy 27 procent času Netanyahuovy promluvy US Kongres ve skutečnosti aplaudoval a vstával k ovacím." - No tak to už je i na mne silná káva. Celej stařeckej Kongres je zpracovanej nacisty, nebo se bojí nekteří netleskat. Inu demototalita v plném rozkvětu.

  • režie napsal:

   ...právě proto máme komedianta ministrem války ...
   kytky a ovace, tak se hraje na place ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!