Francouzská média: Moskva ukáže Paříži, jak se postavit USA

5d37a081bb960b8d0e963cfe01ad4f0cfba6eae3Francie pod ideologickým tlakem USA zapomněla na své kořeny a obořila se na Rusko a jeho prezidenta Vladimíra Putina. Tento názor prezentují francouzská média. Americká propaganda Francouze nutí myslet si, že Rusové jsou jejich nepřátelé, i když tyto dva národy jsou historicky pevně svázané. Nyní by se Moskva měla stát Paříži příkladem vzdoru a vrátit jí historickou paměť – jsou přesvědčeni novináři.

Na stránkách vydání Boulevard Voltaire francouzský komentátor Jean-Cyril Vadi píše, že francouzkému národu chybí paměť, stali se národem, který se navzdory historii postavil na stranu Američanů a uvěřil tomu, že Rusové jsou nepřátelé.

V materiálu, jehož překlad publikuje InoTV, Vadi píše, že Francouzi nechápou, že to jsou Američané, kdo destabilizuje Ukrajinu, a ve skutečnosti nasměrovali jedny na druhé. A teď pokračují v zavedení této destrukční strategie v život. Už celých 50 let USA vyvolávají státní převraty a revoluce v Jižní Americe, na Blízkém východě, v Asii i Africe. Používají všechny prostředky, aby ovládali své loutky v těch zemích, které ještě nepřevrátili na své vazaly.

Amerika vytváří svoji „plastikovou historii“, senzaci, oblečenou do kostýmu supermana zachraňujícího svět. Ovšem ten se podle naivního názoru Washingtonu skládá převážně z průměrných Američanů. Vadi se domnívá se, že Francouzi o Putinovi vždy hovořili a budou hovořit s nenávistí, dokud ten bude takovému přístupu odolávat. „Opravdu si neuvědomujeme, že Rusové jsou naši bratři? Opravdu jsme se stále ještě z naší historie nepoučili, nakolik je nám potřebné sdílení s Rusy? Opravdu jsme slepí ke kráse a hluší k rozumu?“ – ptá se komentátor Boulevard Voltaire.

Podle názoru zmíněného novináře se Francouzi chovají tak, jako by si přáli, aby se americké impérium prostíralo po celém světě. Jako by chtěli svrhnout Putina a Rusko uvrhnout do otroctví, sedíce přitom v pohodlných křeslech eurokomisařů. Smrt Němcova jim přišla náramě velmi vhod: Putina obviňují z vraždy, a vůbec se nezabývají otázkou, komu vlastně byla tato událost prospěšná, – píše Vadi.

Přitom odpor, který Rusko klade Americe, by se mělo pro všechny stát vzorem. Rusko může Francii přinést naději na osvobození od amerického útlaku, – věří novinář.

Zdroj: http://russian.rt.com/article/78484
16 Komentářů k Francouzská média: Moskva ukáže Paříži, jak se postavit USA

 1. Miroslav Kelnar napsal:

  Vy už jste se Francouzi zachovali hnusně v Mnichově, vy už jako národ žádnou čest nemáte.

 2. martin bareš napsal:

  přidám svůj malý postřeh Miroslave.

  Naše podnikání mi umožnilo v průběhu minulých let chodit po nadnárodních a cizích společnostech a snažit se také jim nabízet služby. Někde to šlo lépe, někde hůře, někde vůbec.

  Odnesl jsem si jeden poznatek a odnesu si ho do hrobu.

  Francie je jistě krásná země, ten kdo umí francouzsky se francouzům v jejich egocentrizmu jistě přiblíží a oni ho tak trochu berou.

  Co se byznysu týče jsou Francouzi ta nejzrádnější a nejzákeřnější a nejméně spolehlivá skupina ve smyslu partnerských vztahů, kterou jsem poznal.

  Na rozdíl od jiných. Nešlo o jeden případ, ale názor se mi tak vyvinul v průběhu mnoha let.

  • Miroslav Kelnar napsal:

   Máte úplnou pravdu, náš podnik nyní jedná o kontraktu s Francouzi a mohu to potvrdit, že horšího partnera na vyjednávání asi není, a to prodáváme i Arabům. S Polákama je to podobné, tam se čestnost také nenosí. To jen my jsme si vytvořili za socialismu svoje iluze o tom, že tyto národy jednají čestě, opak je pravdou. Měli nás tam pustit za socialismu, abychom si o západu nedělali iluze z Holliwoodských filmů. Abych nekřivdil všem, čestní jsou seveřané (Švédové, Finové a Norové), zbytek západní Evropy, to je bahno. Táta říkal, že po Mnichovu naši vojáci vyznamenaní Francouzi za 1. světovou válku před francouzským velvyslanectvim v Praze šlapali po francouzských medailích. Je třeba si každý národ zařadit kam patří.

   • Jojak napsal:

    Stačilo by pred vpustením zahraničných podnikov otvoriť na päť možno desať rokov hranice pre ľudí na cestovanie aby si vyskúšali za koho nás majú. No ale to osloboditelia nemali v pláne v pláne bolo rabovať hneď a čo najviac pokiaľ sa ľuďom neotvoria tie naivné oči.

   • Justass napsal:

    Miroslav Kelnar:- mohu potvrdit ty Poláky, coby podrazáky. Měl jsem s nimi co do činění v obchodních jednáních v řádu stovek milionů. Nedodržují nic slovo apodání ruky pro ně nic neznamenají a co je nejhorší nedodržují ani to co je napsáno ve smlouvě. Firma se s nimi už 5 let soudí u polských soudů, takže moc nadějí si nedává.
    Francouzi – nevím, ale ty Mistraly hovoří za vše, takže asi máte s panem Barešem pravdu.

 3. Jana napsal:

  Pravdou je,že vůbec nic nevíme o Francouzích.Jedno víme.Nechcou ztratit Ruské trhy.Myslím si,že také nechcou válku.To je důležité.Nenechat se zavléct do války.Doufám,že Američanům už v pekle zatápí pod kotlem.Už se ta jejich karma-špatná-musí nějak projevit a pravda také.Bylo by načase.Do té doby nenechat se rozhodit.

 4. jan křenovský napsal:

  mám za to že nemůžeme žádný národ hodnotit podle politiků , to jsou jen prodejné děvky – viz naše vláda….ty zkušenosti získané vzájemným obchodem o čemsi svědčí ale bohužel i onás …morální propad jde celou evropou -ruku vruce s kapitalismem , je čas s nim skončit a zavést uplně jiný systém…

 5. novapalo napsal:

  Je to tak, západ je proti nám Slovanom.
  Západ nás chce zničiť. Čítali ste knihy od pána Oskara Cvegroscha „Tajné dejiny ……“ a od Cyrila Hromníka „Slovensko a Sloveni“? Však naši slovenskí predkovia žili na území Slovenska už 3000 rokov pred Kristom. Teda naši predkovia tu boli už pred 5000 rokmi. Sťahovanie národov po páde Rímskej ríše je podvod západu a Vatikánu. Pretože rímsku ríšu zničili a rozvrátili naši predkovia z územia bývalého Uhorska. Markomani, Quádi, Vandali, Ostrogóti, Vizigóti, Frankovia, Nemci, Góti …….. všetci to boli slovanské kmene z oblasti bývalého Uhorska. Viem si predstaviť, že keď Rímska ríša vyvraždila všetkých Trákov (na území súčasného Rumunska), tak sa postupne Slovania z tohto regiónu dohodli medzi sebou, že s tými sviňami Rímskymi sa nedá ináč jednať, len ich treba pozabíjať, ako oni skoncovali so slovanskými Trákmi z Rumunska.
  Tatari nikdy v Uhorskej nížine neboli, je to dokázané geneticky, boli to Tartari, veľký Slovanský štát na území súčasnej Ukrajiny a Ruska. Alexander Veľký bol Slovan a ešte pred 300 rokmi v súčasnom gréckom meste Solúň všetci rozprávali slovensky. Pred rokom som navštívim Macedónsko. A ja si myslím, že macedónčina je podstatne bližší jazyk slovenčine, ako poľština.
  Homér bol Slovan. Viete o tom? Sparťania boli Slovania, ktorí prišli na Peloponéz z územia bývalého slovanského Uhorska.
  Mimochodom, Maďarský národ geneticky neexistuje. Určite to neviete ??????? ….. ha, ha…… Maďari sú Slováci – teda takzvaní slovenskí Dolniaci – ktorí sa naučili umelo vytvorený jazyk z turečtiny. Zorganizovali toto židovskí obchodníci v Uhorsku.
  Však aj na Ukrajine máme krásny príklad. Keď vymysleli ukrajinský jazyk, nikto nevedel ukrajinsky hovoriť. Doslovne každý deň vymýšľali nové slová ……. len aby sa oddelili od Ruska.
  Tak sa to stalo aj s Dolniakmi z Maďarska.
  Západ a Vatikán robí všetky možné podvody, len aby nás Slovanom zničil a toto zničeni ide bezpečne cez systém „rozdeľuj a panuj“. Urobia tie francúzske a iné západné svine všetko preto, aby nás Slovanov rozdeľovali …… a stále rozdeľovali…….. Prečo sú Poliaci takí somári!!!!!!!!
  Francúzi serú na nás Slovákov. Francúzi sa vždy zaujímali a aj v budúcnosti budú zaujímať len o to, ako vykradnúť svoje kolónie a teda v súčasnosti v EU už aj Slovensko.
  Ja serem na Francúzsko a dúfam, že Rusko tým sviňam západným francúzskym ukážu……
  Ja nikdy nebudem veriť francúzským sviňam západným ani nos medzi očami. Francúzi nás podviedli už s Hitlerom. Teda nielen Francúzi, ale aj Angličania…… Angličania sú rovnaké svine ako Francúzi…….. Dali nás Hitlerovi, len pre svoje zisky. Tak tie západné svine budú jednať vždy…. Francúzi uzatvorili s Ruskom zmluvu, že mali dodať 2 lode Mistrál. A, hovno? Nedodali a doteraz ani nezaplatili zmluvnú pokutu Rusku.
  Tak to bude s tými sviňami francúzkymi permanantne…….. Aj na Slovensku máme francúzsku firmu VEOLIA. Neuveriteľné svinstvá, čo táto francúzska firma na Slovensku za 20 rokov urobila……..ha, ha……..
  Ste ale vy všetci somári, ak veríte francúzom a všetkému ostatnému západu.
  Celý západ chce na Slovensku len koristiť a všetko ostatné ,……. hovno.
  A prečo tí naši úžasní demokratickí slovenskí politici slúžia západným sviňam?……. pretože sú skorumpovaní, odhalení západom a západom (hlavne USA) sú vydieraní.
  Tieto skurvené demokratické slovenské svine už nezastupujú Slovensko, ale USA, Nemecko, Francúzsko ………
  Takže je isté, že vy demokrati ste asi totálni somári…..
  Tak, ako písal slovák pán Kysucký už pred viac ako 5 rokmi…..

  • Masrtin napsal:

   Novapalo, jak je to s těma Slovanama ? Byly nějaké stránky, které provozoval nějakej člověk, kterej to zrušil nebo co, že snad došlo k infiltraci nevěrohodných informací. Nemůžu si vzpomenout, každopádně věřím v naši velkou slovanskou minulost, ale zajímají mě ty stránky a autor, nevíš o čem mluvím ? Je to čech, každopádně díky za Hromníka a jeho knihu, kdo je Kysucký a co napsal ? Popř. co by se s touto tématikou dalo doporučit ? Postupně si chci nastudovat tyto věci, koupit knihy, ale nejdřív internet, díky..

 6. Marco napsal:

  Přiznám se, že Francouzskou kulturu mám rád a tak bych se jich chtěl zastat. Ono není nic černobílé, řadoví občané Francie, prostě obyčejní lidé kupříkladu i z vesnice budou jistě jiní, než ti, kteří se svými ostrými lokty vypracovali na různé pozice ve firmách. To je prostě jiný element i v naší zemičce a jsou to šmejdi už ze samé podstaty věci. Dobrák se do čela firmy nikdy nedostane a ti se svědomím vám z podobných pozic dříve nebo později utečou. Osobně jsem se také vykašlal na vedoucí pozici, už jen kvůli tomu svinstvu, které je snad všudypřítomné.Takže dle obchodu nelze posuzovat.

  • martin bareš napsal:

   můj názor: nezevšeobecňuju, když mluvím o špatných zkušenostech s Francouzi.

   Na druhý straně každý národ má určitě rysy, zase ale všude jsou „jen“ lidi. Obyčejní, chamtiví, čestní, zlí.

   Ale z byznysu jsem si odnesl zkušenost, jakou jsem popsal.

   Vím, že kdokoliv může říct: „Blbí Francouzi měli Sarkosyho a mají Hollanda, my měli Klauze a máme Zemana, jaký je v tom rozdíl?“ I to je pravda.

   Tohle všechno je na diskuzi, mějte se. Snad si rozumíme v tom, že každý z nás zdůrazní/reaguje na něco jiného.

  • Justass napsal:

   No, myslím, že právě obchod je tím prubířským kamenem charakteru národa. Samosebou čest výjimkám. Jednal jsem s Němci – tvrdí vyjednávači – slovo a dohodnuté ceny se ale držely – smlouva mohla být podepsána až posléze. Slováci totéž, jen bez té tvrdosti. Maďaři rovněž. No ale ti Poláci jsou prostě takoví jak jsem je popsal. A nebyla to zkušenost jen naší firmy pracující v Polsku. Takže prostě charakteristika národa se v obchodu projevuje – ne že ne!

   • milanino napsal:

    ..správne postrehy..
    Kto má nejaké skúsenosti v obchodnej komunikácii so západom a to myslím dlhodobejšie, vie presne špecifikovať jednotlivé národy..
    Žiaľ i niektorí naši tzv. obchodníci sú neskutočne slizkí podliezaví záujmom západu a nechovajú sa čestne..
    Ale i moje skúsenosti sú veľmi prekvapivé.. Nemci namyslení, v podvedomí zo svojej ekonomickej nadvlády, ale vedomosťami určite za slovákmi a čechmi.. Na podpísanie kontraktu prišlo 12 ľudí ja som si vystačil so sekretárkou a oni boli z toho doslovne paff a neustále sa vypytovali či nepríde právnik a podobne..
    to isté platí o rakúšanoch a vychcaných francúzoch..
    ..najlepšie sa mi obchodovalo s ruskom, ale tam bol problém akceptácie ich bankového sektoru.. akonáhle sme sa snažili použiť západné banky vždy nám vyrobili neuveriteľné problémy a jednoducho kontrakt zablokovali ako rizikový!!! Neuveriteľné svinstvo sa deje od samého počiatku našej samostatnosti.. dávajú nám to riadne najavo, že sme ich služobníci…!!!
    ..svine západniarske, dúfam, že sa ich bezcharakterný zločinecký systém zrúti a východ ponúkne čestnejšie pravidlá aj pre slabšie ekonomiky..
    Vďaka vštkým za vaše otvorené názory..

 7. JARIS napsal:

  Vsichni mate pravdu s nazory na arogantni Nemce, nafoukanymi Francouzy a sebejistymi Anglicany. Problem je v tom, ze jsou Cesi oproti nim bez sebevedomi. Nebyli k tomu vedeni ani ve skole ani doma. Mam takovy pocit, ze si Cesi stale mysli, ze ta ‚trojka‘ je lepsi nez jsou sami. Cizinci toho take vyuzivaji a divaji se na Cechy spatra. Je treba se jim postavit z oci do oci jako rovny rovnemu a ono to pomaha je ‚sprdnout’. Vadi mi take, kdyz cesti lide pri obsluze cizincu se mohou strhat presprilisnou usluznosti, zatimco sve vlastni odsunou stranou. Hlavu vzhuru Cesi a prestante si cizince predchazet. Nemate to vubec zapotrebi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!