Pravda se některým lidem často nehodí „do krámu“

e583ea79b009a4d005afa76881ad2126Poslední dobou se stalo zvykem rusofobů a skalních antikomunistů schopných odsoudit a pověsit každého, kdo řekne cokoli dobrého o Rusech, nebo starých komunistech z let 1917 až po začátek tzv. přestavby překrucovat dějiny a lhát o všem možném i nemožném, jen aby pošpinili lidi stojící vůči nim v opozici.

Dnes se chci zabývat jednou z nejrozšířenějších protiruských lží, kterou je mýtus o napadení tzv. východního Polska Rudou armádou a na závěr se okrajově zmíním o lži a pomluvě, kterou určití blogeři šíří o mé osobě.

Co se týká lži o tajné domluvě Sovětského svazu s Německem o rozdělení Polska před vypuknutím druhé světové války, bylo vše úplně jinak, než tvrdí proameričtí rusofobní lháři. Pravda je jednoduchá, žádné východní Polsko totiž neexistovalo! Militantní, nacionalistické Polsko, které první polovinu dvacátého století pokukovalo po cizích územích a napadalo své sousedy, tak totiž nazývalo část Ukrajiny, kterou napadlo a obsadilo roku 1919 (tedy ve stejném roce, kdy napadlo s cílem dobýt a obsadit Těšínsko i Československou republiku – zajímalo by mě, jakým Polskem by Poláci tento obsazený kus naší země nazvali, kdyby polskou armádu z našeho území nevypráskali naši legionáři) a která patřila před bolševickou revolucí carskému Rusku a později Sovětskému svazu, tedy nikoli Polsku!

Maršál Pilsudski, který tehdy vedl polskou intervenční armádu, která napadla Rusko a obsadila kus ukrajinského území, chtěl dokonce dojít s touto armádou až do Moskvy a napsat tam na zeď Kremlu, že se zakazuje mluvit rusky! Byl to samozřejmě jen megalomanský sen, protože papeženské, Vatikánu vždy věrně sloužící Polsko nikdy nemělo sebemenší šanci porazit pravoslavné vlastenecké Rusko a nemá ho ani dnes, přestože někteří jeho představitelé mají silné řeči a myslí si, že udělají z Polska na úkor Ruské federace (za vydatné podpory USA) novou evropskou velmoc! Část ukrajinského území tehdy mohlo Polsko dočasně získat jen proto, že využilo občanské války zuřící v té době v Rusku a vojenské intervence více jak desítky jiných zemí do Ruska, která v té době probíhala.

 

Sovětsko – německá smlouva o vzájemném neútočení, která byla uzavřena o dvacet let později, až po MNICHOVSKÉ ZRADĚ našich západních spojenců a poté, co se Československo na nátlak našich zrádných západních „spojenců“ vzdalo nabídky sovětské vojenské pomoci, sice opravdu obsahovala dodatek týkající se části ukrajinského, tedy sovětského území obsazeného Poláky (kteří tam vraždili ve velkém pravoslavné Ukrajince a zajaté ruské vojáky v koncentračních táborech), jenže nešlo o dohodu ve znění o rozdělení Polska, ale o to, že pokud Německo vstoupí do války s Polskem (které tehdy bylo přímým nepřítelem SSSR a okupantem části jeho území), německá vojska v případě vítězství nevstoupí na území patřící po právu Sovětskému svazu, okupovaného v té době Polskem. Tato dohoda tedy zaručovala ochranu tohoto území před nacistickou okupací (později byla nacistickým Německem porušena).

PBW_March_1919

Polsko na začátku invaze na východ po dobytí Lvova v r. 1919.

Řeči, že kdysi v historii patřil kus Ukrajiny Polsku, které užívají jako argument rusofobové a antikomunisté nemohou obstát, protože v době před napadením Ukrajiny Polskem roku 1919 toto území již dlouho patřilo carskému Rusku. Pokud bychom chtěli užívat podobné argumenty, můžeme dojít k tomu, že České království za Přemysla Otakara druhého sahalo od moře k moři a nárokovat si polské, německé a maďarské území!

Obsazení ukrajinského území Rudou armádou v roce 1939 tedy nebylo žádnou agresí vůči neexistujícímu východnímu Polsku, ale aktem osvobození vlastního území od polské okupace (mimochodem o rok dříve v roce 1938 si Poláci společně s Hitlerem urvali po zradě našich západních spojenců kus našeho pohraničí!).

Nyní chci jen okrajově zmínit jednu věc, kterou proti mně opakovaně používají mí názoroví oponenti, kterým proti mně a tomu co píši, chybí opravdové argumenty. Na svém facebookovém profilu mám fotku, na které jsem vyfocen s airsoftovou zbraní (AK 47) a v pozadí je znak Rudé armády s nápisem VELKÁ VLASTENECKÁ VÁLKA v azbuce. K této fotce je přiložen text, že tato fotka vyjadřuje můj negativní postoj k nacismu a mé odhodlání proti němu bojovat se zbraní v ruce, kdyby začal v naší zemi opět zdvihat hlavu, jako se tomu v současnosti děje na Ukrajině (Pravý sektor, batalion Azov atd.).

1896754_794106247284478_1432747791_n

Moji rusofobní a antikomunističtí oponenti (přestože už v KSČM ani nejsem a byl jsem tam pouhé dva roky od roku 2012 do roku 2014) tuto fotku bez mého svolení z mého profilu ukradli a šíří jí bez přiloženého vysvětlení s komentářem, že zarytý stalinista Kašuka chce pošlapat demokracii, dělat revoluci a střílet politické oponenty. Tito Frikulíni (Frikulíni jsou amerikanofilové, kteří už nemluví česky jak jim „zobák“ narostl, ale říkají, jsem free, to je cool a ten je in), prostě lžou o současnosti podobně jako o minulosti a špiní své politické a názorové oponenty dnes úplně stejně jako tenkrát, jenže v současnosti to díky internetovým nezávislým médiím a zdrojům nemají tak lehké jako tehdy!
29 Komentářů k Pravda se některým lidem často nehodí „do krámu“

 1. Dušan napsal:

  Konečne treba sa objektívne pozrieť na minulosť aspoň, ktorú môžme ohodnotiť a je o nej najviac zápisov. Nie ako v stredoveku keď bolo veľké pálenie kníh.

  Veď nedávno prakticky naraz horeli 2. knihovne (jedna v RF jedna v SŠA). Niekto sa asi chcel zbaviť nepríjemných stôp svojho riadenia.

 2. geronimoh napsal:

  To je velký problém, že se stále přepisuje historie. Jsem rád za tento článek. Hrdě se hlásím, že jsem na straně Ruska.

  • Robo napsal:

   Geronimoh: to video, ktoré som Ti sľúbil hľadať, je teraz v rolovacich odkazoch hore tu na nwoo - dakujem "r.u.r."! :-)

   • geronimoh napsal:

    Robo :
    a jak ho najdu ? Nedaří se.

    • Robo napsal:

     choď na hlavnú stranku nwoo a hore v strede sú odkazy na články (nie videa...články. .) a je tam niečo ako NUCKLEARATTACK...., či tak nejak, ale musíš trochu zarolovat nižšie v tých článkoch.

     • geronimoh napsal:

      Robo :
      Našel jsem ho, ale nevěřím, že to byla nukleární zbraň. I ta kamera by mu snad měla vlivem EMP umřít .....

     • Robo napsal:

      ak si spomenies, to video som pôvodne použil ako ukážku, že nukleárne zbrane už proste nefungujú... :-)

     • geronimoh napsal:

      Robo :
      Tomu já ale nevěřím, že nefungují. Už jsme o tom kdysi diskutovali a vzpoměl jsem si na to, když jsem v moudré knize četl, že člověk nemá věřit něčemu, čemu nerozumí. Nevykládej si to nějak blbě....

     • Robo napsal:

      nevykladám, neboj.. :-)

      Snáď Ti niekedy ukážem aj video, kde bolo vidieť, jak bola skušobná atomovka zničená svetlými silami - na nete iste ešte k dispozícii bude.. :-)

     • Robo napsal:

      Pravda je vo svojej podstate veľmi jednoduchá, to máš pravdu.. :-)

      To nič nemení na tom, že je často až neuveriteľná v tom našom Matrixe..

 3. hardyhulka napsal:

  Pane Kašuka naprosto se stotožnuji s Vašim historickým nástinem dobové historie a topografie.Nepřátele Rusů a pravoslavných Slovanů už neví jak by dál překrucovali skutečnou historii, kopou kolem sebe jak můžou a snaží se prostřednictvim bílých koní nasazenýchn na sos.sítích a v mmainstreamových médiich narušovat vlnu odporu ,která se zvedla v dosud mlčících občanech této zaprodané a zkorumpované proamerické a prounijní republiky.

 4. Jarek* napsal:

  Provatikánské Polsko bude nutno znovu, a to již počtvrté rozdělit a nadobro. Ta banda zlodějů, lhářů a militantních buzerantů historicky stále dokola předvádí, že nemůže zůstat bez kontroly.

  • weissbach napsal:

   To je dosti ubohé hodnocení jiného národa. Asi tak ve stylu, že obyvatelé východní Ukrajiny jsou podlidi apod. Zkuste se nad tím, co vypouštíte do světa zamyslet....

 5. Žabák napsal:

  Ohledně toho lhaní.

  Stala se mi podobná příhoda, kdy sem se dostal do sporu ohledně církevních restitucí s jedním zarytým ODSákem. Chrlil na mě naučené mediální lži až sem se naštval a velmi podrobně sem si celou věc googlil několik dní a když sem skončil, tak ODSák už ani necek. Akorát já sem byl o hodně naštvanější, protože do té doby jsem zhruba tušil, že ty restituce jsou nespravedlivé, ale nevěděl jsem jak moc. Když to zkrátím, tak církev nabyla práva a majetky, které neměla za dobu předchozích zhruba 300 let a které neměla ani za císaře ani za 1. republiky. Je to neskutečná lumpárna a radši nechtějte znát detaily nebo se opravdu naštvete.

  Takže tim chci říct, že naše pátá kolona má to lhaní v krvi a když vám někdo z nich řekne dobrý den, tak se děte radši podívat jestli není večer.

 6. weissbach napsal:

  Nemám rád tohle historické zjednodušování, což dle pomyslného klíče mne zařadí mezi domnělé rusofoby?, byť je to nesmysl.
  Museli bychom se vrátit do roku 1772, kdy bylo Polsko rozděleno na základě dohody mezi Pruskem, Rakouskem a Ruskem. Je pravdou, že Polsko usilovalo po první světové válce o obnovení hranic z roku 1772, ale vzhledem ke skladbě obyvatelstva to byla utopie. Východní hranici Polska stanovila smlouva v Saint German uzavřená 20. září 1919, která rozdělila Rakousko-Uherské císařství mezi nástupnické státy. Polsku připadla východní a západní Halič včetně Krakova, Lvova a ropných polí v Drahobyči. Československu připadla mimo jiné Zakarpatská Ukrajina.
  Uvědomme si v jakém chaosu se tehdy svět nacházel a v jakém stavu se nacházelo samotné Rusko zmítané občanskou válkou.
  Jakkoli pociťuji sympatie k Ruské federaci v současném konfliktu s USA,EU, děsí mě tyhle historické exkurze naruby.
  Fotky s airsoftem či bez něj jsou mi ukradené. Je to hloupost, ale když to někoho baví, budiž. Nicméně nevymykejme historické souvislosti z kloubů ať už v rámci jakéhokoli "dobra".

  • J. Hruška napsal:

   Asi jsem vůl, ale nějak nechápu, jakým způsobem zpochybňuje to, co jste napsal fakt, že součástí smlouvy Molotov - Ribentropp byl závazek Německa, že nevstoupí na tu část Haliče, která před první válkou patřila Rusku.

 7. Petr napsal:

  Pana Kašuko, nebylo by na škodu uvést také zdroje Vašich informací, což platí obecně pro všechny pisatele.

  Vaše nenávist ke katolické církvi je patrná asi z každého článku, až se to stává otravným, v tomto směru ani neumíte argumentovat. Váš postoj je Vaše právo, snažte se ale být i při kritice korektní, pokud ne, nebude mít cenu nic z toho, co děláte i s dobrým úmyslem. Maršál Pilsudski, podle gestikulace na fotografii opravdu není papeženec, právě naopak. Doplňte si poznatky.

  • Robo napsal:

   katolícka cirkev slúži už od doby svojho vzniku satanistom a že o tom neviete, je Váš problém.
   Informácií je všade dostatok.

 8. pražská vlaštovka napsal:

  Milý Pane Kašuko,milý Láďo,
  Ty jsi narozdíl od Tvých ubohých pomlouvačů jeden z mála statečných,kteří v této těžké době ukázali světu
  svůj lidský postoj k politice agresora a budiž Ti dík za Tvojí neúnavnou práci na poli pravdy...!
  To,jestli si byl anebo nebyl v KSČ je úplně a absolutně lhostejnè,neboť činy a slova jedince jsou
  ta,která platí..Ty jsi obstál ve zkoušce životní i morální a toho si musím jenom vážit!!
  Jsi vzorem i pro ostatní i pro mně!
  pěkný den Ti přeju upřímně Jituš-vlaštovka

  • Robo napsal:

   Jituš, si naše slniečko, naša lastovička.. :-)

   Pripájam sa k Tvojim slovám vďaky a smerujem ich ku všetkým, ktorí šíria zo srdca pravdu do celého sveta, lebo chápu jej dôležitosť! :-)

 9. Robo napsal:

  Ďakujem za krásny článok (opäť)!

  Ovšem pozor na znaky, symboly. Pentagram sa používal za dob ZSSR (vznik i zánik komunizmu tam riadil Rotschild), je stále prítomný na US vlajke, skryte ho používajú kresťania - nezáleží pritom na orientácii pentagramu, pretože každý obsahuje ešte jeden, vnútorný.
  Je to veľmi silný symbol slúžiaci satanistom.
  A funguje aj v prípade našej nevedomosti - "neznalosť zákona neospravedlňuje".

  Na viac rozpísany význam pentagramu som narazil náhodou pri nahliadnuti do Slovanských véd (védy, nie vedy) na http://www.vedy.sk

 10. pražská vlaštovka napsal:

  Robovi!
  * * * )))!!!
  j.

 11. cyberdazdrastvujetvelikaj napsal:

  K výše uvedeným jen rámcově: dokumenty jsou. Bohužel ne v oficiálních pramenech přímo a jednoznačně, ale pro toho, kdo studuje cokoliv sám třeba jen pro sebe je zřejmé, že oficiální data znamenají dost málo. Mnohem lepší je jít cestou vlastních zkušeností a postupně odkrývat celou problematiku "svého oboru" pátrání. Mnohé události proběhly již v době tisku (novin) a leckdy u historie v tomto případě stačí si z novin najít důležitá data a postoje jednotlivých účastníků. Prokletím historie je - a možná i někdy záměrným - častá "monotónnost" ať už přednášejícího či knih nebo dnes filmů, kde se zpravidla vyzdvihne jeden fakt a z doby je seriál o někom o něčem, který ale o realitě říká málo. Víte jak je třeba vzrušující objevovat něco tak zdánlivě nekonfliktního jako historie poštovních známek nebo na druhou stranu naopak politický průběh Druhé světové války? Já třeba o Polských "nárocích" na oblast severní moravy za první republiky věděl dlouho, protože odtamtud pocházejí mí příbuzní a velmi neradi o tom mluvili. Přesto jsem se nakonec díky "otravování" dozvěděl část rodinné historie a od té doby také o tom nerad hovořím. Myslel jsem,že tuto historii zná každý, ale spletl jsem se. Ale na Poláky si dávám velký pozor, kdykoli je potkám a i když vím, že jsou tam lidi jako u nás - dobří a nebo blbí - nerad nakupuji polské zboží. A to si vemte kolik času od té doby uběhlo! Vím, že to co mi vadí, je politika především těch blbejch a mocichtivejch. Když jsem - a ne svou vinou - zatažen do diskuse o Polsku, požaduji od nich ironicky jejich území, vždyť stačí si připomenout výše uvedeného Přemysla a Karla IV. Většinou koukaj jako vrány a mlátěj hubou velkopolsko, jejich sen. Ale znovu opakuji i přes to mám několik přátel z Polska, ale to jsou normální lidi, kteří nechtejí nic jiného než co já a většina lidí - jen slušně žít a je jim jedno že nějaký politický držky si jak se říká u nás krásně honí triko.

 12. martin bareš napsal:

  taky děkuji autorovi za článek.
  Pro mě: žádný národ neměl jen světlé stránky v historii, ale i černé. A navíc záleží na úhlu pohledu.

  Jinak se na VŘSR bude dívat černosotněnec, jinak buržuj, jinak mluvka Kerenskij - typická ČSSD oranžáda, tady se mezi ně úspěšně zařadil, a jinak bolševik.

  já jsem na straně bolševika.

 13. martin bareš napsal:

  Oprava. Má být: "tady by se mezi ně"

 14. majki napsal:

  Velmi se mi líbí jak někteří zde přítomní se snaží bagatelizovat velkopolský šovinismus. Chudák můj děda, který jen co se vrátil ze zákopů 1.sv. války musel s chlapama ochraňovat čs. Těšinsko, které nám chtěli Poláci ukrást. Mám pocit že někteří pánové, zde přítomní asi spadli z Marsu: A termín Polša od morža k moržu jste asi také nikdy neslyšeli že ???!!!

 15. Pepan napsal:

  Díky za článek, muselo dát hodně práce napsat takovou kompilaci lží a překroucení dějin.
  Vždy si ten článek vytisknu a uložím, protože to se jen tak nevidí.
  Chodím se sem občas mrknout pro zábavu a nikdy nezklamete.
  Ještě jednou díky a těším se na další blábol.
  Pepa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!