Němci nazvali vytvoření evropské armády „naprostým nesmyslem“

1012341409Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker vyzval k vytvoření evropské armády. Píše se o tom v článku německých novin Die Welt. Podle názoru Junckera s takovou armádou by EU mohla reagovat v případech ohrožení členských zemí Evropské unie.

Čtenáři těchto německých novin jsou však k idei vytvoření evropské armády skeptičtí.

„Armáda EU...no-no... Myslím, že Juncker má na mysli společný rozpočet na obranu, v němž má Německo podíl minimálně 27 %. Pak samozřejmě můžeme v budoucnu financovat i tak utopistické vojenské rozpočty jako řecký, stejně jako „tažení“ do Afriky nebo na Ukrajinu. Má to ale jeden malý háček: v tom případě bychom měli co do činění s narušením ústavy, podle níž je Bundeswehr obranná armáda. Pánové z EU nemohou nic zachránit,“ - píše se v komentáři k článku.

„Tomuto návrhu je už několik desítek let, ale nikdy ho nakonec nikdo nepodpořil, protože to je naprostý nesmysl,“ - je přesvědčen další čtenář.

„Vojenský rozkaz fungoval do té doby, dokud jeho cílem byla obrana Německa. Ale já mám velmi silné pochyby, že dnešní mladí lidé budou riskovat životy kvůli Ukrajině nebo jakékoli východní zemi,“- píše další čtenář.

Rusko je přesvědčeno, že armáda EU by v případě vytvoření mohla sehrát provokační roli. Novinářům to řekl první náměstek předsedy frakce „Jednotné Rusko“ ve Státní dumě RF, člen Výboru na obranu Franz Klincevič. Ruský politik ujistil, že myšlenka vytvoření evropské armády nikoho nenapadla dokonce ani v letech ostrého soupeření NATO s Varšavskou smlouvou.

„Je třeba předpokládat, že evropská armáda je myšlena jako doplněk k NATO. Přitom západní politici mají to svědomí obviňovat Rusko z jakékoli agresívnosti,“- zdůraznil Klincevič.

Zdroj: http://www.ukraina.ru/news/20150309/1012341193.html
29 Komentářů k Němci nazvali vytvoření evropské armády „naprostým nesmyslem“

 1. weissbach napsal:

  Vytvoření evropské armády by bylo především krokem k likvidaci evropských národů.

 2. veronika napsal:

  evropané by se měli přičlenit k ruské armádě, aby tak mohli účinně čelit issil a jiným šílencům, které tak účinně ponoukají američané...se svými přáteli...

 3. veronika napsal:

  a jakmile k tomuto dojde, přestanou mít us jakýkoli vliv...

  • veronika napsal:

   ale tohle může být prvopočátek i pro v us obyčejné lidi, kteří snad pochopí, že nelze žít na úkor celého světa a obnoví vlastní proces výroby, odstoupí od gmo jídla, no prostě budou moci býti více svobodnými, vlastně - jednotlivci budou mnohem více samostatněji uvažujícími..

 4. Žabák napsal:

  Velit by ji mohl vrchní maršálek generál von Šláfenberg aus Bilderberg. Taková armáda by byla schopna nasazení, vysazení a možná i posazení.

 5. Vesna napsal:

  Vytvorenie európskej armády na obranu pred Bruselom a USNATO by bol vcelku veľmi odbrý nápad. Neviem o nikom, kto by nás chcel ohrozovať okrem už týchto známych notorických vojnových štváčov.

  • jokikoki napsal:

   Nás už napadol snáď každý okrem pápežovej stráže.

   • hel napsal:

    ale napadli nás papeženci, napadli...co jiného jsou církevní restituce? převod českého majetku vatikánu...a ještě zadlužení i budoucích generací vůči nim...ne, já se nesmím rozčilovat, omlouvám se.. ((8-(

    • Contumax napsal:

     Hel
     Vatikán a papežátka půjdou do pekla, protože si do pekla předplatili permanentku už před 1500 léty...

 6. pražská vlaštovka napsal:

  To je LEST!!!!!
  Bude to nůž do zad suverenitě každého národa v Evropě...
  Stejný muster- smíchat nàrodnosti aby necítili patrio;budou podléhat bruselu a změna NATO v názvu...
  Prodlouženà ruka Usraele dostane novÿ a účinější formát v jedné všude nasaditelné armádě složené
  z nezaměstnaných nebo nezaměstnatelných ....( k tomu je totiž vždy jen krůček viz. nemáš práci -jdeš uklízet sníh nebo nějakej jinej sajrajt ,jinak nedostaneš penize od socialu)
  namáhejte si tu všichni hlavy,na co se takový odporný konglomerát může všude nasadit a jak účině..
  Mraveniště hadr..
  jituš

  • veronika napsal:

   http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/3685-zakony-tajemstvi-zprava-z-iron-mountain-14/

   V současnosti je nejisté, zda mír bude vůbec kdy možný. Je však mnohem spornější, a to spíše z pohledu přežití společnosti než emocionálního pacifismu, zda by to bylo vůbec žádoucí, dokonce i v případě, že by mír byl prokazatelně dosažitelný.
   ZPRÁVA Z IRON MOUNTAIN S ÚVODNÍM MATERIÁLEM OD LEOARDA C. LEWINA
   Tato zpráva byla vládou utajena. Po dlouhých měsících vnitřních útrap jsem se rozhodl, že se už utajování neúčastním. Trvalý mír, i když není teoreticky nemožný, je pravděpodobně nedosažitelný, a dokonce i kdyby ho bylo možné dosáhnout, téměř určitě by to nebylo v nejlepším zájmu stabilizace společnosti.
   Kniha „Zpráva z Iron Mountain“, která vyšla uprostřed šedesátých let, řádně vyděsila prezidenta Johnsona a jeho vládu. Odhaluje totiž domněle utajenou zprávu a pozadí fiktivní vládní komise, která byla požádána, aby prozkoumala důsledky trvalého míru pro americkou společnost. Šokující výsledky studie shrnuté v této zprávě vedly k zatajení závěrečné zprávy a existence samotné komise, která mimo jiné zjistila, že „trvalý mír nebude nikdy možný a i kdyby byl, bylo by to pravděpodobně nežádoucí, jelikož pravým účelem války není ochrana národních zájmů, že válka je nutná, a že váleční mrtví by v podstatě měli být plánovanou položkou rozpočtu.“
   Leonard Lewin knihu později označil za fikci a nadsázku, ale kdo ví… uvedená fakta jsou až bolestivě realistická.
   Jsme dnes jako čtenáři ve značné výhodě, protože můžeme obsah porovnat s tím, co se od té doby stalo a děje na světovém jevišti. Zdá se, že skutečný autor knihy, jehož pravá identita je dodnes předmětem spekulací, patřil k zasvěcencům nebo ... http://www.wmmagazin.cz/view.php?cisloclanku=2014100005
   (placený článek)
   Odpovědět

 7. tomáš marný napsal:

  Rozhovor s Helgou Zepp-LaRouche na téma hrozícího jaderného konfliktu. Moc zajímavé a stojí za zamyšlení.
  http://prvopodstata.blog.cz/1503/10-03-2015-okenko-marneho

 8. Jaro napsal:

  Vytvoriť "európsku armádu" sa už v roku 1940 snažila jedna organizácia známa po menom Waffen SS.

  • Jiří Vondra napsal:

   Konečně, pane Junckere jste našlápl k dokončení záměrů plánovačů akce Barbarossa. Už zřejmě nazrál čas, jak usuzuji z dnešního vašeho nebezpečného nápadu. Tehdy protektorátní vojsko, tedy vládní vojsko Protektorátu B+M na Rusy nezaútočilo, na rozdíl mnoha jiných vojsk ze států současné EU či NATO. Hodláte vše, resp. i český tehdejší nedostatek napravit nyní?

 9. Pavel napsal:

  Malajsie jsou teroristi protože vystoupili z OPEC a proto se jim ztrácejí letadla. Rusové jsou teroristi protože nechtějí válku a chrání evropu. Venezuela jsou terosristi protože prohlásili bushe a podobné dobytky jako teroristy, Madaří jsou teroristi....Já fakt tomu nerozumím....nejsou náhodu USA teroristi? když se nedaří jim tak nikomu že? Už ani na kurzech nejde zobrazit ukrajinská hřivna nebo běloruský rubl....asi se něco děje.

 10. Pavel napsal:

  a Čína jsou taky zřejmě teroristé....bye bye USA. tebe a tvé rozumy nikdo nepotřebuje. a třeba se poser!!!!!

 11. hel napsal:

  achjo, ti usraelští bezdomovci nám všem zjevně závidí domov...proto se snaží nás všechny tak promíchat a vytrhnout z kořenů- historických, kulturních, geografických..jako jsou oni sami jak v usa tak v izraeli - tedy na územích víceméně ukradených jiným...:-(

 12. Definitiva napsal:

  Tu sú dva pohľady:
  1. EÚ má plné zuby koloniálnej politiky USA a armáda EÚ by znamenala rozpad NATO, ktoré už aj tak nefunguje, lebo sú to légie slúžiace záujmom USA a nie obrane EÚ.
  2. Nová armáda EÚ pod vedením dnešných fašistov, ktorí ovládajú EÚ, by bola teroristická armáda na donútenie k poslušnosti všetkých neposlušných národíkov v EÚ.

  Nemeckí politici, ktorí vládnu EÚ, sa od 1945 dodnes nevzdali zámeru ovládnuť malé národy Európy a ich všetky doterajšie kroky k tomu smerujú. Francia sa búri, lebo popri Nemecku stráca pozíciu veľmoci v EÚ.
  EÚ má fašistický pôvod, fašisti aktívny v 2.sv.vojne boli aj zakladateľmi ES, čo sa nepodarilo vojensky, to začali hneď po vojne realizovať politicky. Ani Komisia, ani prezident a ďalší šedí v EÚ nie sú volení občanmi, ale nechajú sa zvoliť, resp. menovať parlamentom. Parlament EÚ sú riťo lízači, vid. Ševčovič, karierista, ktorého zmyslom života je kariéra a nie rozvoj spločnosti.

 13. Zed napsal:

  Já jsem naopak četl, jak se Angele Merkel zamlouvá společná EU armáda. Tak by bylo možné snadno dostat cizí žoldáky i do zemí, kde o ně vůbec nestojej. SSA rády takovou armádu vyzbrojí a hurá na Rusa.

 14. pražská vlaštovka napsal:

  Absolutně tak to je...jak pravil Zed..
  Jak je spokojená merklovà,tak něco smrdí...
  Podle mně je to lest,jak jsem už psala nahoře ..
  potřebujou tomu dát jenom jiné jméno a dělat jako že je to bez vlivu...a pak,kde se co šustne hned
  tam budou bijci a máme šlus úplně...
  Doufejme,že se nápad nepodaří:hodně států se vyslovilo proti....ale čert nespí
  a jak už ti smradi (hlavně junkie a jewrey sch.z bruselu)začnou dàvat jarmulky dohromady ,tak na to vemte jed,že z toho bude zase nějaka trhavina...
  jituš zdraví všechny vespolek :)))

 15. doktor napsal:

  doktor Málo lidí ví o tom, že součástí smluv NATO je i vzájemná "internacionální pomoc" členské zemi v případě vnitřní nestability té které země, hrozící zásadní změnou společenské orientace, která je v rozporu s idejemi NATOT
  Toto řešení je však velmi nepružné, ale taková jednotná armáda EU, která hravě přinutí kterékoliv samostatně neozbrojené protektorátní území k poslušnosti - byť jen pořádáním cvičení na v neklidném prostoru - to je jiné kafíčko.Tady nejde o obranu, tady je cílem držet podmaněné národy u huby.A že to bude v případě podepsání obchodních dohod s USA - TTIP- potřeba, o tom neuvažujte.

 16. henryho napsal:

  "Třesou se nám tu o osud Lotyšska, které má být teoreticky další na řadě, posilují tam obranu proti Rusku, hvězdy a pruhy vlají nad tankovými pancíři, demonstruje se odhodlání k obraně a přitom je už vybojováno – kdo mohl, ten už z Lotyšska zdrhl, protože se tam nedá normálně žít. Žádný tank Putina nezastaví, když si velká část místních bude myslet, že představuje lepší život, než to co mají. Dejte jim všem práci, dejte jim šanci na slušný a důstojný život (to přece symbolizuje ta naše Evropa, jeden komixový plátek je poněkud málo…) a problém jménem Moskva zmizí sám od sebe. Z ruské propagandy jde strach ne proto že lže, ale že má v mnohém pravdu."

 17. pražská vlaštovka napsal:

  Doktor 23:13:
  Přesně tak..
  Za jaké blbce nàs tenhle spolek lhářů a zaprodanců musí mít;
  to je opravdu na diskuzi...
  Proč naši zástupci nejsou schopní adekvátní reakce?
  Protože by je vyhodili od lizu..jdou tam jen prověření.
  Všimla jsem si také,že dřív se alespoň trochu snažili zachovat
  zdání..dnes už ani to ne,hadi..
  ukrajina mně poučila a otevřela mi oči a nejenom mně..
  svět se rozpoltil - na jedné straně hodnoty tisíciletou duchovní a fyzickou prací vytvàřeny
  na druhé straně zběsilá smečka nemocných po penězích a moci...
  A kdyby se těchto çlověk zeptal na CO to všechno chtějí? odvážím se tvrdit,že by to snad ani nevěděli
  anebo by ty důvody k obohacení bylytak malicherné před tvàŕí VŠEHOMÍRA,že by se snad i LEKLI v tom tichu,které by nàsledovalo po jejich odpovědi ,SVÝCH VLASTNÍCH SLOV!!!!
  jituš

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!