Čistá demokracie: Rakušané v červnu chtějí hlasovat o odchodu z EU

Österreich-Flagge-FahneVídeň. Ve všech zemích EU průběžně vznikají odpůrci bruselské unie, která autokraticky vládne ve stále zásadnějších otázkách nad hlavami občanů EU. Zatímco ve Spolkové republice Německo se národa nikdo na názor ohledně Evropské unie neptá, Rakousko svým občanům nabízí možnost protestovat. Bude to v lidovém hlasování o ,,vystoupení z EU“ na konci června.

(poznámka: jedná se o předběžné, ale úředně schválené lidové hlasování, což není referendum)

Lidové hlasování od 24.6. - 1.7. zahájila nadstranická ,,Iniciativa za domov a životní prostředí (dále jen Iniciativa) a Rakouské ministerstvo vnitra (BMI) ho musí oficiálně povolit. Rakouské orgány, se hlasování o ,,vystoupení z EU“ brání všemi prostředky. Ministerstvo vnitra v lednu 2012 hlasování zamítlo s odkazem na závažné formální chyby, protože celý text petice nebyl identický s textem, který lidé podepisovali. Není totiž zaručené, zda podpůrci v petici měli skutečně na mysli to, co nakonec požadovali.

Kvůli zamítnutí z ministerstva vnitra vznesla Iniciativa stížnosti k Ústavnímu soudu (VfGH), která na konci července 2012 byla zamítnuta. Úplný text lidového hlasování (tedy požadavky atd…) nemá být jen ,,na vyžádání“, ale má být také na ,,petičním archu.“ Žalobce, tedy Iniciativa to považuje za sporné, protože na to neexistuje žádný právní podklad. U jiných hlasování to také dosud nebylo zapotřebí.

Následně Iniciativa o začala sbírat podpisy na zavedení nového hlasování a nashromáždila podpisy na petiční arch, kde byl zveřejněn úplný text žádosti o zahájení řízení. Podle vyjádření Iniciativy se do dnešních dnů sesbíralo 10 974 úředně ověřených podpisů o podpoře hlasování a byly předloženy ministerstvu vnitra ve Vídni. Cílem hlasování je ,,obnova svobodného a neutrálního Rakouska bez mentorování z EU.“

Úvodní text lidového hlasování o vystoupení z EU uvádí dlouhý seznam selhání unie od roku vstupu v roce 1995. Stojí za to se s argumenty seznámit. Doslova:,,Porušily se snad všechny sliby, které před 20 lety vedly k většinovému souhlasu se vstupem do EU. Místo oživení v Rakousku došlo k obrovskému propadu téměř ve všech oblastech: rostoucí nezaměstnanost, rostoucí státní dluh, pokles kupní síly obyvatelstva, rostoucí kriminalita až po nárůst ,,vymírání sedláků“ a masivního zhoršení životního prostředí.

Mnozí si myslí, že rozhodování EU je diktováno koncerny-jadernými, farmaceutickými, GMO koncerny a nadnárodními obchodními řetězci. Ty nedávají žádnou šanci středně velkým dodavatelům potravin, které jsou místní, bezpečné a šetrné k přírodě.

Iniciátoři se při vystoupení z EU mimo jiné spoléhají na podporu a závěry znaleckého posudku renomovaného učitele na ústavní právo prof. Albrechta Schachtschneidera, který je velmi informativní a dá se stáhnout na Internetu. Schachtschneider mimo jiné poukazuje na chybějící legitimitu EU, ve věci ,,ztráty národní jurisdikce“, dále ,,úpadek kultury základních práv“, ,,zplnomocnění k válce“ faktický vznik ,,hospodářské a měnové unie v rozporu se sociálním principem“. Všechny tyto argumenty jsou nejenom v Německu, ale také v mnoha jiných členských zemích neméně důležité.

Iniciativu s peticí o vystoupení z EU musí rakouské ministerstvo vnitra jen povolit. Termín podpisu občanů je stanoven na období od června 24. do 1.července, během úředních hodin. Podepsat se může na obecních úřadech, městských úřadech nebo v příslušné městské části hlavního města Vídeň. Každý si musí přinést doklad totožnosti.

Pokud petici podepíše víc jak 100 000 Rakušanů, pak se o tom v parlamentu musí jednat a rozhodnout. Vzhledem k tomu, že petice není referendum, rozhodnutí občanů není závazné. Na druhou stranu v současné době neexistuje způsob, jak mohou občané referendum provést. SPÖ a ÖVP se tomu dosud bránili a chtějí tomu bránit i v budoucnu, zejména v otázkách EU. Vy víte proč.

Zdroj: http://zuerst.de/2015/02/18/demokratie-pur-oesterreicher-wollen-im-juni-ueber-einen-eu-austritt-abstimmen/
18 Komentářů k Čistá demokracie: Rakušané v červnu chtějí hlasovat o odchodu z EU

 1. Josef Švejk napsal:

  Příklad, hodný následování! Dokud je ještě čas.

 2. Jirik napsal:

  Ještě, aby Řecko se vrátilo k drachmě, opustilo EU a NATO - možná by vznikla řetězová reakce -
  http://www.petice24.com/signatures/petice_za_vystoupeni_r_z_eu_a_nato/

  Řecko požaduje válečné reparace po Německu
  http://www.novarepublika.cz/2015/03/odskodneni-za-nacisticke-zlociny.html

 3. Tomek napsal:

  Vyborne !!!

 4. Definitiva napsal:

  Pripájam sak hlasovaniu Rakúšanov za vystúpenie z fašistickej diktatúry zvanej EÚ a súhlasím s vystúpením zotročovanej ekonomickej kolónie zvanej republika Slovensko z fašistickej diktatúry EÚ.

  Ľudia sú stádo a ako so zvieracím stádom je ním už tisícky rokov manipulované vrstvou nadľudí, bohom vyvolenými.

  • jokikoki napsal:

   Definitivo...neviem neviem či to všetko vyrieši len samotné vystúpenie z EU.Za vlády veľkého pána z Elektry(a to sme neboli v EU)to nebolo o nič lepšie a "štát"ešte čo to vlástníl.Teraz má "štát"holú prdel a DPH,takže takýto počin by sa mohol rovnať výstupu z autobusa na zástavke niekde v polí.

 5. martin bareš napsal:

  Určitě, mě ale nejvíce štve fašistická orientace, neupřímnost, manipulace na všech úrovních, lhaní na všech úrovních, arogance, tupost, namyšlenost těch trotlů a dalších hovad, na ně navázaných domácích hafíků, mopslíků a další havěti a jiného obtížného evropskomumijního hmyzu, existence stran (CSSD), které by bez eu byly v Prčicích nebo ještě dále, pragocentrizmu, který z toho tyje a tloustne, různá grantová centra a další vstřícně se tvářící pomahači, další nevyjmenovaní příživníci, paraziti, škrkavky, roupy a tasemnice,eurovaly, nepřehlednost v utrácení a činnosti a rozhodování, naprostá ztráta odpovědnosti, odlidštěnost, odtažitost, bezduché chrámy, kde stropu nedohlédneš, aby ses bál, laciné efekty, megalomanské projekty, kecání do blbin a jejich produkce, militarizace, neoliberální teror skrývající se za rádoby žvanivě sociálstické plácání o ničem, amerikanizace, parlament osmi set blbů co se nikdy na ničem nedohodnou - jedině na tom že Rusko je nepřítel všehomíra, valící se hrozba TTIP a jiných Tipů, šance pro arciblba místopředsedu KSČM Dolejše jednat o změnách TTIP (možná ho vyslechne kouzelník a jím navrhované malé úpravy zabuduje do toho megaprojetu nebo megaprůseru) a vůbec.

  Zkrátka na dvě věci: NA HOVNO A NA NIC.

  • Vydra napsal:

   absolutně souzvracím !!!

  • Cico Ciciak napsal:

   Máš to chlapec trochu popletené!!! Všetky politické strany sú zlé, či už ľavicové alebo pravicové!!! Ak si si nevšimol, tak už tisíce rokov na Zemi sú ľudia ovládaní tým istým fašistickým - otrokársko-elitárnym režimom a menia sa len kulisy, forma a ideologické pozlátko, pričom jadro stále zostáva otrokárske!!! Pravica vs ľavica je stále tá istá fašistická minca o dvoch stranách!!! Vidím, že ľudia ešte stále spia a stále premýšľajú v tomto dogmatickom pravo-ľavom paradigmate a nie a nie sa pozrieť na veci z nadhľadu a začať pružne a racionálne uvažovať!!! Tohto pravičiarského, kapitalistického a libertariánskeho vs "socialistického" zmýšľania sa nie a nie zbaviť!!! Máte to, čo máte!!! Normálne vám to prajem!!! Hlavne, že si sa pekne po liberteriánsku vyblil!!! Preč so zlou čssd, zlými "komármi" a všechno bude fajn!!! Je to marný, je to marný!!!

 6. CARLOS IV napsal:

  A co spici slechtic Karl von... pripoji se taky ke svemu heimatu :-) ?

 7. Sony napsal:

  Lze jen závidět, a držet palce od 24.6 do 1.7 aby tam těch 100 000 podpisů bylo.

 8. Malleum stupiditarum item idiotias napsal:

  RICHTIG!
  Ještě bych to spojil s některými dalšími aktuálními tématy, např.:
  - jednostranná propaganda veřejnoprávních médií
  - názorové veletoče a převlékání dresů vyčuránků,kteří vlezou tam, kde mají šanci na volitelnou pozici na kandidátce a po zvolení potom konvertují tam, kde vidí plnější krmelec
  - tragické klauny na kandidátkách do Evropské Uhnije (Ransdorf, Štětina, Polčák, Zdechovský, Telička, Zahradil, Pospíšil, Šojdrová, asi podle abecedy všichni mimo dvou - tří.....), kteří jsou zjevně vystřelováni výš, aby dál nelezli politikům na nervy (nebo do zelí), ale v Bruseli dokumentují "co Čech, to parazit, křivák a idiot".
  A to jsou jen některé.

 9. pavlik napsal:

  Copak kdysi Hitlerovska pata kolona chce opustit fašistické EU? Co na to Pentagon? To bude zas řevu a další teroristický stát po Venezuele a Číně :-) :-) :-)

 10. novapalo napsal:

  Vôbec sa nečudujem, že to prichádza z Rakúska.
  Naša spoločná nedávna história Rakúsko-Uhorsko určitým spôsobom naznačuje potenciál aj v ostatných štátoch bývalého Rakúska-Uhorska.
  Avšak bežne nikto nevie, že Rakúsko bolo kedysi súčasťou spojených slovanských kniežatstiev, ktoré zničili a rozvrátili Rímsku ríšu.
  Viete o tom, že žiadne sťahovanie národov pri zničení Rímskej ríše nikdy nebolo? Neviete, že západ a Vatikán totálne sfalšoval našu slovanskú históriu?
  Tak len stručne :
  Rímsku ríšu zničili slovanské kniežatstvá z územia asi bývalého Rakúska-Uhorska. Vandali, Markomani, Quádi, Otrogóti, Vizigóti, Frankovia, Nemci, Góti .... to všetci boli slovania, ktorí žili na tomto území. Naši slovanskí predkovia sa pravdepodobne definitívne nasrali, keď Rímania vyvraždili slovanských Trákov na území súčasného Rumunska. Dohodli sa medzi sebou, že tie svine Rímske treba vyvraždiť, ináč sa s nimi nemá význam jednať a zaoberať, pretože tieto západné rímske svine nikdy nedodržia žiadnu dohodu a zmluvu.
  Aké je to podobné so súčasnosťou ? ..........
  Naši Slovenskí prekdovia žili na území súčasného Slovenska už 3000 rokov pred Kristom. Mali veľmi intenzívne obchodné aj duchovné kontakty so starou Indiou. Starý indický drávidký jazyk, ktorým sa v Indii prestalo hovoriť minimálne 3000 rokov pred Kristom má množstvo slov identických, alebo veľmi podobných, slovenčine. Názvy hôr, riek, miest na Slovensku majú v drávidskom jazyku presný význam. Naši Slovenskí predkovia vyznávali boha Šivu, ktorý bol mimochodom podstatne pravdivejšie náboženstvo, ako všetky súčasné náboženstvá. Ja preto prakticky isté, že všetky súčasné nábpoženstvá len kopírujú zo starších náboženstiev, a sú zdegenerovanou variantou toho najstaršieho náboženstva.
  Viete o tom, že Alexander Veľký bol Slovan a že súčasný macedónsky jazyk je slovenčine asi podobnejší než poľština? Však ešte pred 300 rokmi v gréckom Solúni hovorili všetci len slovanským jazykom a nikto grécky ani nezaťal?
  Viete o tom, že Homér bol Slovan?
  Viete o tom, že staré slovanské písmo objavené na Slovensku je skoro identické ako písmo starých Etruskov a Feníčanov?
  Prečo to neviete??!!
  Pretože ste oklamaní somári.
  Somár sa pozná podľa toho, že verí svojim pánom, a svojim vykorisťovateľom.
  Veríte západu?!
  Tak ste určite somári.
  Čítajte knihy od Slovákov pána Oskára Cvengroscha a Cirila Hromníka.

 11. Contumax napsal:

  Ja wohl chce od německa a od EU ???

 12. medved napsal:

  Konecne dalsia super sprava,Rakusania, drzim Vam palce a klaniam sa pred prof.Schachtsneiderom a jeho podanim faktov ako tu s tym EU skorumpovanym molochom vlastne je.Chcem verit ze aj na slovensku sa prebudia ludia,ktorym fakt zalezi na nasej minulosti,tradiciach,ume nasich predkov,na nasom kulturnom dedicstve!Prec s EU,prec s ich radami a upozorneniami ako mame vychovavat svoje deti,co mame jest,co mame pit,ako sa mame spravat,koho mame pocuvat,a dokonca na koho ma nasa armada zautocit pri obrane tzv.demokracie!!!EU,a teraz pisem zo srdca,zelam ti prijemny,americanmi neruseny odchod s tohto sveta,nech ti je zem lahka...!

 13. Cico Ciciak napsal:

  eu a nato je len špička ľadovca!!! Na rozbitie celého ľadovca dnes nie je alternatíva, ani široká názorová zhoda alebo aspoň kompromis!!! Začínam byť k tomu celému skeptický!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!