Rada České televize se rozhodla umlčet veřejnost a zabránit konfrontaci s nepohodlnými názory

Snímek obrazovky pořízený 2015-03-11 22:15:12Úvodní část jednání Rady České televize z 11.3.2015 ukázala, že většina jejích členů se rozhodla se nadále nenechat obtěžovat stížnostmi veřejnosti a arogantně zakázala přednést můj dotaz, stejně tak i vystoupení další přítomných kolegů. Před jednáním jsem zaslal radnímu Michaelovi Hauserovi prosbu, aby navrhl mé vystoupení. Ten to udělal, tento návrh byl však většinou radních zamítnut.

Pro vystoupení veřejnosti hlasovali: Michal Hauser, Ivana Levá, Vratislav Dostál, Petr Koutný

Proti vystoupení veřejnosti hlasovali: Jaroslav Dědič, Jan Bednář, Richard Hindis, Jiří Závozda, Luboš Beniak, Jan Brandejs, Jiří Kratochvíl, René Kühn, Josef Pavlata

Zdrželi se: Jan Prokeš a Michal Jankovec

Můžete si tedy udělat obrázek, kdo konkrétně chce v Radě ČT něco řešit a kdo pohrdá názorem veřejnosti. Víte tedy, kdo je příslovečnou žábou na prameni pravdy v České televizi, kdo je ve svém důsledku spoluviníkem vražd nevinných lidí ve zbytečných válečných konfliktech, které by bez prolhaných médií nebyly možné a kdo bude dříve nebo později za spoluúčast na těchto masových vraždách spravedlivě potrestán.

Přehled Rady ČT zde: http://www.ceskatelevize.cz/rada-ct/clenove-rady/

Další bláboly si budete moci poslechnout, až bude zpracované celé video, nebo audiozáznam jednání je k dispozici zde: http://www.ceskatelevize.cz/rada-ct/prenos-jednani-po-internetu/?IDEC=215%20251%2000056/0005

Předchozí stížnosti a aktivity k Radě ČT: http://www.nwoo.org/2015/02/25/vyzva-zaslete-nam-sve-stiznosti-na-ceskou-televizi/

 

Stížnost, kterou jsem chtěl přednést Radě ČT:

Vážení členové Rady České televize

Jak jistě víte, tak během minulých jednání Rady jsem vám předkládal nejen já opakované stížnosti na nevyváženost zpravodajství o Rusku a Ukrajině a to společně s příslušnými podklady. I když už od první stížnosti, ve které byla jasně popsána podstata problému, uplynul více než měsíc a půl, tak jsem doposud neobdržel žádnou odpověď a ve zpravodajství ČT nenastaly žádné změny, které by ukazovaly na to, že tu stížnost vůbec někdo bere na vědomí.

Naopak, ČT místo toho předvedla několik těžce jednostranných pořadů o ruské propagandě.

Shromáždil jsem i řadu dalších obsahově souvisejících stížností a případně i obdržených odpovědí od diváků ČT a mohu už po několikáté konstatovat, že ČT, ani Rada ČT, jako celek, stížnosti diváků neřeší a odpovědi jsou pouze formální, nic neřešící výmluvy.

Pokud by Rada ČT vytvořila vůbec nějaký prostor pro diskuzi, což soustavně nedělá, tak by bylo možné jednotlivé případy věcně řešit.

Na zítřejším jednání Rady ČT máte příležitost k tomu, abyste předložili důkazy, že stížnosti řešíte, že zkoumáte věcnou podstatu problémů, které jsou v nich obsaženy, že je případně ukládáte řediteli či jiným odpovědným pracovníkům ČT k řešení a že tedy řádně vykonáváte činnost, kterou vám ukládá zákon.

Analytické materiály, které jsou dostupné na stránkách Rady ČT, odpovídající analýzy neobsahují, případně nejsou důvěryhodné, jako např. zde:
http://a2larm.cz/2014/10/podvod-nebo-paskvil-analyza-nezavislosti-ceske-televize/

V opačném případě lze opět již po mnohokráte prokázat, že svou prací v Radě ČT sloužíte pouze těm, kteří mají zájem na zmanipulovaném zpravodajství a nikoliv obecnému společenskému prospěchu, což povede k nevyhnutelným mravním, politickým a trestně právním důsledkům.

Jan Korál
35 Komentářů k Rada České televize se rozhodla umlčet veřejnost a zabránit konfrontaci s nepohodlnými názory

 1. Martin napsal:

  Děkujeme za Vaši práci. Mluvíte za každého kdo vidí a nesouhlasí se lži a demagogiemi ČT.

  • Pavel Jan napsal:

   ČT i Rada ČT jsou součástí vládnoucí třídy. Vládnoucí třída v ČR je podřízená majitelům největších nadnárodních korporací. Součástí této třídy jsou státní instituce, na ně napojené úřady a organizace, nevládní organizace financované státem nebo Západem. Odborná a vědecká pracoviště žijící ze státních grantů.Podmínkou je bezvýhradná loajalita k vyšším mocenským poschodím.Je to jakýsi stát ve státě, který si žije svým životem. Pokud jste loajální, máte se dobře. Pokud ne, máte problém. Tento systém má významnou oporu v množství užitečných idiotů. Těch lze za pomoci medií vyrobit libovolné množství. Východisko bohužel zatím nevidím.

  • František napsal:

   Co je to za kreatury v té radě ČT ? Žijí z našich peněz a chovají se jak největší podrazáci! Kdopak jim nařizuje a která strana z těch lží profituje? To snad víme všichni! Zrušit koncesionářské poplatky a ať ukážou, jestli se udrží mezi konkurencí.Jak je možné, že stejní členové rady při každém zasedání žerou jak chrochtáci a je na nich vidět,s jakým nezájmem tam sedí!!!Jenom používají ruku pro nebo proti, aniž by přemýšleli! Dělejte z nás nadále idioty, jednou na to dojedete.

 2. Josef Švejk napsal:

  Čím dál více je zřejmé, že diskuse s pytlíkem brambor nevede k žádnému výsledku.
  PS: Lidé by se měli zbavit obratů typu "Vážení členové ...". Někdy mi připadají krajně nevhodné. Snad vhodnější by bylo rčení inspektora Trachty: "Sprostí podezřelí...". Normální zaměstnavatel (to jest my), by jim měl dát na hodinu padáka. Nejen radním, ale i vedení ČT. Myslím, že se už dávno kvalifikovali na klienty pracovního úřadu. Radní i vedení ČT opatřit zářivou vestou s nápisem "Za Prahu krásnější" a mohou kvalifikovaně sbírat po Praze psí hovínka.

  • eM napsal:

   Mhmm, myslím že jejich jednání je spíš na basu za protistátní a podvratnou činnost, válečnou propagandu, podporu potlačování lidských práv, vlastizradu.

 3. novapalo napsal:

  Nemôžeme sa čudovať. Súčasné vedenie štátov Slovanských je ovládané západom a Vatikánom. Nechcem hovoriť o Židoch, nemá to význam. Pretože koreň pravdy tkvie v našej dávnovekej histórii a vzťahu s Rímskou ríšou (teda po páde Ríma sa Rím transformoval do Vatikánu a kresťanského náboženstva).

  Viete o tom, že žiadne sťahovanie národov pri zničení Rímskej ríše nikdy nebolo? Neviete, že západ a Vatikán totálne sfalšoval našu slovanskú históriu?
  Tak len stručne :
  Rímsku ríšu zničili slovanské kniežatstvá z územia asi bývalého Rakúska-Uhorska. Vandali, Markomani, Quádi, Otrogóti, Vizigóti, Frankovia, Nemci, Góti …. To všetci boli Slovania, ktorí žili na tomto území. Naši slovanskí predkovia sa pravdepodobne definitívne nasrali, keď Rímania vyvraždili slovanských Trákov na území súčasného Rumunska. Dohodli sa medzi sebou, že tie svine Rímske treba vyvraždiť, ináč sa s nimi nemá význam jednať a zaoberať, pretože tieto západné rímske svine nikdy nedodržia žiadnu dohodu a zmluvu.
  Aké je to podobné so súčasnosťou ? ……….
  Naši Slovenskí predkovia žili na území súčasného Slovenska už 3000 rokov pred Kristom. Mali veľmi intenzívne obchodné aj duchovné kontakty so starou Indiou. Starý indický drávidký jazyk, ktorým sa v Indii prestalo hovoriť minimálne 3000 rokov pred Kristom má množstvo slov identických, alebo veľmi podobných, slovenčine. Názvy hôr, riek, miest na Slovensku majú v drávidskom jazyku presný význam. Naši Slovenskí predkovia vyznávali boha Šivu, ktorý bol mimochodom podstatne pravdivejšie náboženstvo, ako všetky súčasné náboženstvá. Ja preto prakticky isté, že všetky súčasné náboženstvá len kopírujú zo starších náboženstiev, a sú zdegenerovanou variantou toho najstaršieho náboženstva.
  Viete o tom, že Alexander Veľký bol Slovan a že súčasný macedónsky jazyk je slovenčine asi podobnejší než poľština? Však ešte pred 300 rokmi v gréckom Solúni hovorili všetci len slovanským jazykom a nikto grécky ani nezaťal?
  Viete o tom, že Homér bol Slovan?
  Viete o tom, že staré slovanské písmo objavené na Slovensku je skoro identické ako písmo starých Etruskov a Feníčanov?
  Prečo to neviete??!!
  Pretože ste oklamaní somári.
  Somár sa pozná podľa toho, že verí svojim pánom, a svojim vykorisťovateľom.
  Veríte západu?!
  Tak ste určite somári.
  Čítajte knihy od Slovákov pána Oskára Cvengroscha a Cirila Hromníka.

  • Robo napsal:

   Novapolo, už ma začínaš štvať.

   Máš pocit, že na stránky typu nwoo chodia tí Tvoji "somári"?
   Nemáš pocit, že už čoraz viacej ľudí nachádza pravdu, že už sú na každom kroku viditeľné dokazy Jari (v prenesenom význame)?
   Nemáš pocit, že už sa z najroznejších zdrojov konečne dozvedáme pravdu aj o Slovanoch (či Rassénii alebo Tartarii - všetko je to o Slovanoch)?
   Tak sám si somár.

   Žiadam Ťa, aby si pravdu šíril slušne, jak aj všetci ostatní, čo majú poctivé a svetlé úmysly!

  • Jan Jinsky napsal:

   Palo, Palo... Já bych se nebál být ještě víc radikální. I Indiáni v Americe a Číňané byli původně Slované.

 4. Xpartak napsal:

  poplatky ČT ???? NEPLATIT, NEPLATIT, NEPLATIT......

 5. demokracie pro lidi napsal:

  Bohuzel, jsem se dostal zase, nekde kde uz jsme byli....hniloba pretrvava

 6. demokracie pro lidi napsal:

  Ta hniloba v americkych a nekterych evropskych mozcich se siri dal napric celym svetem. Nechapu to, ze se nedokazi domluvit na zniceni ISIL.Asi je to v tom, ze SSa je sponzoruji zbranema atd........ NECHCI VALKU

 7. karolina zahradkova napsal:

  Tohle je výsledek lezprdelství do EU spolu USA. Jen se zase zalíbit. Kdy už ČR vyleze z těch prdelí? Neustálé patolízalství a strach z mocných, kterým nadvládu dává vláda ČR. Vystoupit z EU, vízovou povinnost pro USA, být samostatným státem respektujícím a demokraticky smýšlejícím, mít vlastní zákony, vlastní zemědělství na naší úrodné půdě a imigranty držet daleko od našich hranic. Euro nechceme. Máme Českou korunu a nechápu proč by jsme se jí měli vzdát jen proto, aby nás to úplně utopilo!

  • eM napsal:

   To přejde. Problém je v tom pohledu na věc. Oni chtějí, abychom si mysleli že tohle jsou češi, že tohle jsme my, vlezdoprdelkové a patolízalové, ale to nejsme, to dělají média, a politici, a ovce, ale zdaleka ne většina čechů.

 8. Romana Judlová napsal:

  Dobrý den, to je dobré panoptikum! Pántamcelou dobu žere a pak nebere vpotaz dotaz koncesionáře. Těm dávám zivotnost do svestek, pak je někdo musí setřást a odpeckovat! Omg! To je cenzura vétší, než za Brežněva!!!

 9. Věra napsal:

  Tato skupinka nepříjemných hladovců řídí naši veřejnoprávní televizi? Kdo tuto sestavu kde vyhrabal ? To se pak již vůbec nedivím , co nám do té "bedny" vnucují za lživou propagandu s prokázanou falzifikací faktů a poznatků. Tito lidé by se měli vrátit k manuelní produktivní práci, jestli jsou toho vůbec schopni a držet se několik kilometrů od řídící činnosti , natož pak ohlupovat miliony voličů, občanů takovouto lobbistickou vysílací strategií. Současné řízení vysílání veřejnoprávní televize je pro většinu českých občanů nepřijatelné, neboť se chová protiústavně, nedodržuje kodex ČT,neposkytuje nestranné a nezávislé zpravodajství, informace a komentáře. Tito pracovníci, kteří se podílejí na vysílání veřejné služby, musejí splňovat vedle odborných požadavků také požadavky mravní. Odpovědnost jedinců, kteří oslovují statisíce lidí, má být mimořádná i tím, že je stvrzována v nepřetržitém procesu a za všech objektivních i subjektivních okolností. Týmová práce má každodenně povinnost pomáhat rozvoji demokratické společnosti, obohacovat veřejnost o nové poznatky, dávat prostor svobodné výměně názorů, pomáhat zachovávat tradiční hodnoty lidského života, rozvíjet kulturní identitu a přispívat k orientaci ve světě. O tom všem měla Rada vysílání ČT povinnost hovořit a diskutovat s veřejností, nikoliv o tom hlasovat, neboť i tento úkol je zahrnut v Preambuli Kodexu ČT, cituji..."Česká televize v tomto smyslu představuje otevřený veřejný prostor pro setkávání zkušeností, postojů a prožitků vlastních různým lidem a skupinám žijícím na území České republiky"..Ano, měli by dostat okamžitého padáka a jak tvrdí senátor Veleba...neplatit poplatky, alespoň do doby nápravy v naší veřejnoprávní televizi...

 10. Contumax napsal:

  ČT SI K0LEDUJE !!!
  HÁDEJTE O CO ???

  • Svobodný napsal:

   O defenestraci?:)

   • Josef Švejk napsal:

    Defenestraci si mohli dovolit staročeši. Tenkrát v hospodě pojedli selátko, zapili mázem piva, pěstí přerazili ve dví dubový stůl a poklidně odešli domů nařezat ještě manželce. Dnes, jsou novočeši schopni tak nejvýše napsat gramaticky chybnou SMS bez hackucarek.

    • Contumax napsal:

     Hel
     Myslíš tím i tu píč. Bobošíkovou ???
     Pamatuju se na to Hel moc dobře a ztotožňuju se s tím co píšeš, jen doplním, že jsem jim už v té době stejně nevěřil...

     V roce 2 000 byl přeci Čechtech neboli policejní manévry s obrněnými transportéry, byli tam i lidi z téhle díry, kde bydlím a všechno mě vypověděli...
     Ne nic se nezměnilo leda tak k horšímu !!!

     • hel napsal:

      njn, moc důvodů k důvěře v té době už opravdu nebylo, ale tonoucí se stébla chytá a naděje umírá poslední..zklamáni klausovou privatizací jsme nakonec zvolili zemanovy "čisté ruce"..no, ehm..jak to dopadlo, všichni víme...tak prostá samozřejmá věc, jako majetkové
      přiznání, zákon o referendu, nepromlčitelnosti privatizačních zločinů...kryli se tam všichni navzájem, česká mafiánská republika byla a dosud je korupčně a klientelisticky propojena natolik, že nebylo síly, která by to zvrátila...peníze až na prvním místě a pro ty ostatní arbeit macht frei...zato paskvil jako zákon o exekucích byl schválen bez problémů, zákon o církevních restitucích a jeho potvrzení ústavním soudem je už jen třešnička na dortu pokrytectví a nespravedlnosti...

   • hel napsal:

    pamatuji docela mohutné protesty za "SVOBODNOU" českou televizi z ledna 2000...k zaplněnému václaváku hřímal z podia jan kraus, v budově televize jan ruml ve spacáku,atd..vypadalo to, že jim skutečně jde o SVOBODU, NEZÁVISLOST a OBJEKTIVNOST informací..měli moji podporu a důvěru..že to nemysleli zase tak vážně, se ukazuje až dnes..já si nemyslím, že by byli tak zaslepení, aby neviděli, jak je to dnes všechno účelové a nakřivo..pokud jim to takto vyhovuje, nešlo jim NIKDY o skutečnou svobodu, ale o získání moci...zklamali mě...

 11. Jan Šverma napsal:

  Pro me jsou tito lide valecni zlocinci, podporujici vrazdeni civilistu. Dále vlastizradci, protože podporuji ohlupovani a lhani vlastnímu narodu a drzeni naroda pod jhem otrokaru... Takze co vy byste udelali s valecnymi zlocinci a vlastizradci a lokaji otrokaru?

  • Contumax napsal:

   Jan Šverma
   To je přeci jednoduchý...
   Na to zná každý soudný člověk odpověď...
   Např. se můžeš podívat na zvířata jak brání svoje mladý, bojují až o život !!!

 12. martin bareš napsal:

  přestože nemám televizi, neposlouchám radio, nečtu noviny, děkuju autorovi článku za takovou reportáž.

 13. martin bareš napsal:

  Parta z ČT by se mohla věnovat například tomuto:

  Na http://www.komunistický svaz mládeže.cz je článek k uctění Volyňského masakru, jehož památce UK vláda brání.

  Článek je ve zkrácené verzi včetně dokumentace. V úplné verzi byl zveřejněn na některém z nezávislých serverů, možná na zvědavci nedávno. Už si nepamatuji.

  Protože tento článek zkresluje a ubírá ne věrohodnosti svým zkracováním,
  MY, PRACOVNÍCI ČESKÉ TELEVIZE, rozhodně protestujeme a rozhodli jsme se jej zvěřejnit a komentovat v plné verzi s dalšími doplňujícíni materiály.

  !Nezávislost a úplnost informací nade vše.!

 14. Cico Ciciak napsal:

  To hlasovanie rady bol názorný príklad tupej/zmagorenej/zaplatenej demokratickej väčšiny a preto si demokracii myslím to, čo si myslím!!! Je to vážne zkostnatelý, bezzubý a slabošský systém!!! Ale asi fakt nejvhodnejší pre súčasnú úroveň vzdelania, morálky a svedomia spoločnosti!!! Čo k tomu viac dodávať???!!! Chce to viac aktívnych a prebudených ľudí so svedomím!!!

  • Contumax napsal:

   Cico cicjak
   Chtělo by to už s tím něco dělat, protože včera bylo pozdě...

   • Cico Ciciak napsal:

    Ja som už kompletne prebudený a viem, že všetko čo som sa doteraz naučil boli len samé lži!!! Neverím už nikomu, ničomu, iba svojim zmyslom!!! To jediné my zostáva!!! Lži sa na nás valia zo všetkých strán a človek to má hrozne ťažké!!! Premýšľam každú sekundu, ako to zmeniť, ale nemôžem na nič správneho a spravodlivého prísť!!! Evolučne to môže trvať desaťročia a nemusíme to stihnúť a budeme zotročení!!! Zase revolučne to môže skĺznuť k viditeľnému fašizmu a tie špiny budú stále pred nami!!!

    • Contumax napsal:

     Cico Cicjak
     Naprosto dokonale Ti rozumím, dnes jsem se po probuzení sám sebe zeptal : to není možný.... Takhle to nechat nemůžu... a nenechám... !!!

   • Vera napsal:

    Já bych mela nápad,vycházet to do jednoho na smetiště dějin a začít znova.

 15. Václav Princ napsal:

  Děkuji Janu Korálovi za jeho aktivní účast na zasedání rady ČT. Byl jsem na této radě před měsícem jednou a stačilo mi to. Velmi mi to připomínalo hodnocení plnění plánu za socialismu, když přitom nebyl v obchodech toaletní papír. Stejně byli radní spokojení s tím, jak profesionálně pracuje ČT, když ve stejné chvíli mají občané opačný názor o lživé ČT. Přestože jsem z Českých Budějovic, když bude potřeba, rád pomůžu.

 16. Ďuro Trulo napsal:

  Kecat nepomůže!
  Je třeba začít sepisovat návrhy na změnu zákona o mediích a hlavně o jejich příjmech.
  Doporučuji jako základní premisy tyto body:
  1) Na území ČR mohou působit všechny druhy medií (TV, radio, vebové servery, noviny, časopisy, vydavatelství knih), které splní tyto podmínky:

  a) medium bude mít český název logo, kontaktní adresy (trvalý pobyt, maily, skype atd)
  b) tisk textu a mluvený projev pouze v jazyku českém
  c) veřejné účetnictví na transparentním účtu, černé příjmy i černé výdaje důvodem k okamžitému zrušení licence
  d) na položkách účtu musí být viditelné údaje (druh a datum transakce, částka a měna, název či jméno protistrany)

  2) koncesní pravidla musí být nastavena spravedlivě a respektovat práva koncesionářů (občana, organizace, instituce, státu).

  a) každý koncesionář (plnoletý a svéprávný občan ČR) by měl platit 150 Kč/měsíčně koncesní poplatky, které by mohl rozdělit dle svého uvážení na 1 až 3 částky pro jednu až tři mediální firmy libovolné i zahraniční(placení tiskopisem se zatržením volby media a zapsáním částky - něco na způsob blanketu sportky).
  b) každá organizace, instituce by měla platit 300 Kč/měsíčně za každý používaný mediální přístroj s možností dělit poplatky dle uvážení právnické osoby firmy na tři mediální zdroje (veřejnoprávní i komerční).
  c) stát by měl platit měsíčně 1 miliardu koncesních poplatků, které by v přímém TV přenosu rozdělovala mediální profesní komora jednotlivým mediím (veřejnoprávním).

  Pokud to prosadíme v referendu a pak zákonem mají vylhanci v mediálním prostoru ČR utrum.

  Už se těším jak budu mít dilema kam svoje koncesní poplatky zasílat. V úvahu přichází TV RT, zvedavec, ac24, nwoo,kosa a mnoho dalších. No a ti vylhaní hajzli dostanou kulové dokud se nenaučí pravdivému zpravodajství!!

 17. Petr napsal:

  Však už tímto arogantním přístupem se tato politicky zotročená rada odsuzuje. Je to na nás všech a to je nás 60%,jestli tito vlastizrádci budou stát před spravedlností !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!