Radní ČT odmítají návrh senátora Jana Veleby na možnost neplatit koncesionářské poplatky

Snímek obrazovky pořízený 2015-03-12 18:37:11Na jednání Rady ČT 11.3.2015 proběhla v jejím závěru též přibližně hodinová diskuze nad nedávným návrhem senátora Jana Veleby na možnost přesměrovat platbu povinných koncesionářských poplatků na jiné obecně prospěšné účely. Radní ve valné většině tento návrh okomentovali jako špatný a výjimečně s nimi v této věci souhlasím, i když z trochu jiných důvodů.

Jednání je podrobně rozebráno zde: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vzdyt-Veleba-nabada-k-obcanske-neposlusnosti-proti-CT-zlobil-se-televizni-radni-A-obcanka-vykrikla-Vystoupeni-hosta-zakazano-Sef-rady-Ano-casto-vysilame-Kalouska-ale-duvodem-je-365804

A částečně i zde: http://www.novinky.cz/domaci/363973-veleba-chce-jen-trochu-popularity-resili-sporny-navrh-radni-ct.html

Rozhovor s Janem Velebou nad jeho návrhem je např. zde: http://zpravy.idnes.cz/veleba-navrh-novela-koncesionarske-poplatky-f38-/domaci.aspx?c=A150302_202004_domaci_hv

Z videa i z textů je vidět, že radní sice návrh kritizovali, protože je nekoncepční, ale ani na okamžik se nepozastavili nad důvody, které k tomuto návrhu senátorů vedly a totiž špatnou práci zpravodajství ČT. Obavy radního Kratochvíla z provokace k občanské neposlušnosti lze chápat jako vrchol totalitního myšlení, které se u některých radních vyskytuje.

Osobně si myslím, že změna Zákona o ČT je samozřejmě nutná, ale jiným způsobem, než navrhuje senátor Veleba. Odebrání koncesionářských poplatků by totiž trestalo pouze instituci. A obecně jsem toho názoru, že veřejnoprávní média mají existovat. Co by však bylo potřeba a co v Zákoně o České televizi chybí, jsou sankce za jeho porušování.

V současné době není možné soudním způsobem vymáhat nápravu zmanipulovaného zpravodajství, ani potrestat konkrétní osoby, které se toho dopouští. Kdyby byly za lživé zpravodajství tresty ve formě vysokých pokut, zákazu činnosti až odnětí svobody a kdyby byli členové Rady ČT volení a odvolatelní občany a nikoliv politiky, tak by to určitě mělo na vysílání značně pozitivní vliv. K nápravě by také určitě přispěl vysílací prostor, nad jehož obsahem by ČT neměla kontrolu a které by bylo plně pod kontrolou diváků, kteří by např. mohli ve stanoveném čase dodávat do vysílání své vlastní příspěvky, za jejichž obsah by byli samo plně zodpovědní. Také by měly být sankce pro členy Rady, kteří nedělají svou práci, jako je třeba řešení stížností, čehož jsme dlouhodobě svědky.

Zřejmě by bylo vhodné se senátorem Janem Velebou a dalšími zákonodárci tuto problematiku prokonzultovat, k čemuž se pravděpodobně v blízké době dostaneme.
7 Komentářů k Radní ČT odmítají návrh senátora Jana Veleby na možnost neplatit koncesionářské poplatky

 1. Contumax napsal:

  Bodejť, vždyť by chcípli, chcípáci chcípácký!!!

 2. kočkodlak napsal:

  Sóhlas je to partička na zblití. Odříznout je od prachů ať si nějak poradí sami. A když to nepůjde tak se rozpustí a půjdou hledat nové uplatnění na pracák. Stále jim nedochází že není to občan kdo se neobejde bez ČT ale ČT která se neobejde bez občana-sponzora. ČT ačkoliv to nepřizná klesla na úroveň komerčních TV a snimi bojuje o sledovanost, to ale vůbec není jejím posláním. Nasrat bolševíci, již brzy vám sklapne ať už od Veleby nebo od někoho jiného.

 3. Sir_Artus_Howard napsal:

  Tak nám vyhrožují, že neplacením koncesionářských poplatků bude muset vzniknout zprivatizovaná komerční ČTV - co to je za choré mozky!!! Vždyť ČTV si svým způsobem už ted zprivatizoval Dvořák (coby nejvyšší v managementu), všichni členové jeho managementu) a Rada jim jenom přícmrnduje. To tady opravdu není v republice nikdo, kdo by jim dal konečně přes pracky?! Řídí to jak "svině", neosvědčili se a zradili - tak ať táhnou. A do čela ČESKÉ TV dát opravdu CECHY a rozumné lidi, kteří budou ctít pravidla hry. Smést současné vedení ČTV a celou podělanou Radu do pryč - to je řešení a zajistit, aby ČTV opravdu pracovala jako Česká a naše TV!!! Když si ji máme platit.

 4. Sir_Artus_Howard napsal:

  Určitě to nebude nikdo z nás ... ale pokud znám strukturu "dohledu", jsou za to zodpovědní" jiní šajbři ... a jsem si jistý, že pokud to neudělají včas, tak i na ně dojde. A neprovokuj.

 5. Žabák napsal:

  To co ste dělali nebylo zbytečné, protože je to donutilo sundat masky a odhalit karty. Znám to taky. Oni se tváří jako demokrati dokuď zpíváte tu jejich.
  Pokud ne tak vám dají jakoby demokratickou šanci promluvit a když neuznáte, že jste se z neznalosti mýlil, tak vás takhle umlčí.
  Všechny tyhle videa už teď mají svoji historickou hodnotu o poměrech demokracie v Čechách roku 2015 a jednou snad poslouží i jinak než jen jako dokument.

 6. Contumax napsal:

  Zatím je zdánlivý klid ale spěje to k něčemu, co už lid obecný nevydýchá a rádi z rady TV odejdou....

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!