Zástupce Ruska vstoupí do představenstva SWIFT

pic_d51662d921dfa8438a5d1faf62ba2446Mezinárodní systém pro peněžní převody SWIFT zařadil do představenstva zástupce Ruska. Získat toto místo se Moskvě podařilo díky růstu platebních transakcí v zemi. Informovala o tom agentura „Prime“. Nové představenstvo skládající se z 25 topmanažerů bude potvrzeno na výroční valné hromadě akcionářů SWIFT v červnu 2015 a poté se ruský zástupce ujme funkce na období tří let. Své místo v řídícím orgánu SWIFT Rusku postoupil Hongkong. Krom toho jedno místo v radě ztratilo Nizozemí a získala je Belgie (která nyní má místa dvě).

16. dubna se uskuteční Business Forum SWIFT, v jehož rámci proběhne valná hromada „Rossvifta“, kde bude předložena kandidatura pro volby do představenstva.

Ruský kandidát musí být zaměstnancem organizace nebo akcionářem SWIFT, anebo společnosti spojené s akcionáři. Organizacemi akcionářů jsou nejaktivnější uživatelé systému. V Rusku to je 10 velkých bank aktiv (jejich sestava se může lišit).

Jednou za tři roky SWIFT přerozděluje akcie (vklady) mezi účastníky. Každá země obdrží počet vkladů odpovídající proporcím jeho v systému přenesených dat. Podle výsledků roku 2014 se vyměnili držitelé v celkovém složení 10 procent akcií, což vedlo ke změnám ve složení představenstva.

Na konci ledna 2015 ministři zahraničních věcí evropských států posuzovali možnost odpojení Ruska od systému SWIFT v rámci sankcí proti Moskvě v souvislosti se situací na Donbasu. Ruský premiér Dmitrij Medvěděv slíbil ostrou reakci země na podobné úrovni.

24. února polský ministr zahraničí Grzegorz Shetyna navrhl odpojit Rusko od SWIFT, v září minulého roku s analogickou iniciativou vystoupil i Europarlament.

V prosinci 2014 byla v Rusku spuštěna analogická síť SWIFT. Tato služba dovolí úvěrovým institucím skrze Centrální banku vyměnu zpráv ve formátech všech regionů i bez ohraničení.

Zdroj: http://lenta.ru/news/2015/03/11/swift/
13 Komentářů k Zástupce Ruska vstoupí do představenstva SWIFT

 1. Jirik napsal:

  Wikipedia žaluje NSA kvůli šmírování celého internetu. A má šanci
  http://technet.idnes.cz/wikimedia-zaluje-nsa-0rp-/sw_internet.aspx?c=A150311_191623_sw_internet_pka

 2. Josef Švejk napsal:

  "Mezinárodní systém pro peněžní převody SWIFT zařadil do představenstva zástupce Ruska. Získat toto místo se Moskvě podařilo díky růstu platebních transakcí v zemi." A to vzdor tomu, že SS tvrdě tlačí na vyloučení Ruska ze Swiftu. Ať tak, nebo onak, ještě tento rok otevře Čína alternativu ke Swiftu.
  PS: Prebuď sa už, Robo! Tento článek se netýká žaloby Wikipedie, ani deseti důvodů vystoupení z NATO jak předhazuje Jiřík ve svém Jiříkově vidění. Blábolení o čemkoliv, nebo něčem jiném obvykle nevede k žádnému rozumnému výsledku. Spíše se to podobá živé diskusi ve 4-té cenové skupině po dvanáctém pivu zakončené ránou válečkem na nudle do budky po návratu domů od manželky. Dlužno podotknout, že ani to obvykle nevede k úplnému vystřízlivění - pivní opar to neodvane.

  • Robo napsal:

   Čo jako navrhujes, Švejku?
   Naďalej zostať v presvedčení "čo ja zmozem, tú ich špinavú hru nech si hrajú sami, ja si otvorím pivecko a nebudem sa im do toho motat"?
   Tento názor zostane už čoskoro menšinový a onedlho ojedinelý!
   Čím skôr nájdeš svoju Silu, Švejku, tým lepšie pre Teba a pre celý svet!
   Až TAKÝ MOCNÝ SI!
   Len už si musíš vytiahnuť konečne hlavu zo zadku! Som na Teba tu aj tvrdý, pretože aj Tvoje seba-vedomie potrebujeme!

   Viď napríklad iný článok dnes tu pojednavajuci o odboroch vs. životnej úrovni ľudí.
   Čo myslíš, koľko ľudí sa zajtra začne prakticky zaujímať, jak sa odbory zakladajú a začnú konať? A akú že majú v tomto presne úlohu ne-mocní - akú výhovorku nekonat si tentokrát nájdeš?!

   • Josef Švejk napsal:

    Návrh je prostý.
    1) - přečíst si článek
    2) - doplnit téma pokud mám co, nebo
    3) - mlčet.
    Všechno ostatní je jen mlácením prázdné slámy.
    PS: Sílu najdeš v sýru. To je známý faktor, po sýru budeš silný jako traktor. Je to lepší, než být silný jako silnice.

    • Robo napsal:

     S dovolením sa týmito doporučeniami riadiť nebudem.

     Prajem pekný deň.

     • Robo napsal:

      len doplním, že namiesto navrhovaných troch bodov vyššie navrhujem hľadať cesty, jak sa aktívne zapojiť proti zlu.

      Kto hľadá, nájde..

 3. eM napsal:

  Trošku bych to doplnil, proti zlu se nemusíme stavět, jen bychom ho měli pochopit a dále ho nevytvářet. A to co existuje transformovat, neboli využít ho pro dobré účely, a nebo odříznout.

  Jakmile se člověk proti něčemu staví, myslím že stále nepochopil smysl.

  I když obrazně souhlasím, stavět se na stranu světla tedy "proti" zlu.

  • Robo napsal:

   eM, na túto tému si môžeme pohovoriť niekde inde možno.
   Zatiaľ pozri na blog "energieupramene".
   Mal som rovnaký názor, ako Ty a trochu mi trvalo, než som ho poupravil..

  • Robo napsal:

   všeobecne ide o toto: tvoriť svetlo, potláčať zlo (správnou cestou, rozhodnie nie cestou, akú používa zlo/tma - v podstate by vzorom mohlo byt například Putin)

   pozri napríklad http://www.anastasia.cz (knihy) - údajne sa tým riadi Putin i Pjakin (alebo už spomínaný blog, ten je rýdzo český)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!