USA sa pripravujú na vojenskú agresiu vo Venezuele

panamam-113justcauseus-invasion_crop1425958397229.jpg_1718483346História nám ukazuje, že keď USA kritizuje určitú krajinu, je to často zámienka pre intervenciu a zmenu režimu v nej. Barack Obama, ozdobná postavička Bieleho domu, ktorý nebol schopný brániť komory Kongresu pred takým šialencom ako je Benjamin Netanyahu pred sabotážou rokovaní s Iránom o jadrovom programe krajiny, dostal prísny rozkaz od „vojensko-priemyselno-finančného“ komplexu: musí vytvoriť podmienky pre zdôvodnenie a ospravedlnenie vojenskej agresie proti Bolivarianskej republike Venezuely.

Túto prezidentskú objednávku obdržal pred niekoľkými hodinami a vyhlásenia Bieleho domu hovoria, že krajiny Bolivar a Chavez predstavujú „neobvyklé a mimoriadne nebezpečenstvo pre národnú bezpečnosť a zahraničnú politiku Spojených štátov“ a vyhlasujú stav národnej núdze s cieľom vysporiadať sa s touto hrozbou.

Takýto typ vyhlásení má tendenciu predchádzať vojenskú agresiu, a to buď vlastnou rukou, ako tomu bolo v prípade krvavej invázie do Panamy s cieľom zvrhnúť Manuela Noriegu v roku 1989, rovnako tiež inváziou do juhovýchodnej Ázie, ktorá vyvrcholila vojnou v Indočíne, najmä vo Vietname, od roku 1964. Tiež to môže byť ale aj predohrou k vojenskej operácii rôzneho druhu, v ktorom pôsobia Spojené štáty spoločne so svojimi európskymi prisluhovačmi, zoskupenými v NATO a oblasť ropných teokracií.

Ako staršie príklady poslúžia: prvá vojna v Zálive v roku 1991, alebo vojna v Iraku v rokoch 2003-2011, s nadšenou spoluprácou Tonyho Blaira a španiela Joseho Maria Aznara, alebo prípad v Líbyi v roku 2011, vystavaný na fraške v Benghází, kde tzv. bojovníci za slobodu – ktorí, ako sa neskôr ukázalo, boli žoldnieri Washingtonu, Londýna a Paríža – boli najatí s cieľom zvrhnúť Kaddáfiho a prevziať kontrolu nad krajinou.

Novšie sú prípady Sýrie, Ukrajiny, kde sa najviac volá po „zmene režimu“ (eufemizmus, aby sa zabránilo hovoriť o prevrate), ktoré sleduje Washington v snahe preusporiadať svet. Predovšetkým v Latinskej Amerike a Karibiku – budovanie ich obrazu bolo dosiahnuté vďaka neoceniteľnej spolupráce Európskej Únie a NATO – ktorého výsledkom boli krviprelievania, ktoré pokračujú na dnešnej Ukrajine.

Victoria Nuland, zástupkyňa štátneho tajomníka pre európske a eurázijské záležitosti, bola vyslaná na Kyjevský Majdan (pánom nositeľom nobelovej ceny za mier 2009 – Barackom Obamom) aby vyjadrila svoju solidaritu s demonštrantami (vrátane skupín neonacistov), ktorí neskôr dokazovali svoju silu krvou a ohňom a ktorým láskavo rozdávala chlieb a vodu na uhasenie smädu. Demonštrovala tak fakt, že Washington je, ako vždy, na strane slobody, ľudských práv a demokracie.

Tiež tak v roku 1898, kedy explodoval krížnik Maine v havanskom prístave, v ktorom poslali dve tretiny posádky na smrť a vyprovokovali rozhorčenie v rámci verejnej mienky Severnej Ameriky, ktoré podporovalo iniciatívu Washingtonu vyhlásiť vojnu Španielsku. Bolo to tak aj pri Pearl Harbour, v decembri 1941, za obeť padlo 2403 námorníkov a zranených bolo ďalších 1178. Urobili to tiež aj v Tonkinskom zálive, aby obhájili svoju vojnu v Indonézii: údajná severovietnamská agresia voči dvom americkým krížnikom – neskôr odhalená ako operácia CIA – ktorá spôsobila vyhlásenie stavu národnej núdze prezidentom Lyndonom B. Johnsonom a o niečo neskôr vojna voči Severnému Vietnamu. Maurice Bishop, malý ostrov Grenady, bol tiež považovaný za hrozbu národnej bezpečnosti USA v roku 1983 a bol zvrhnutý a zlikvidovaný inváziou US námornou armádou. A podozrivý spúšťač „vojny proti terorizmu“ 9/11?

Záver: Nikto sa nebude čudovať, ak v nasledujúcich hodinách alebo dňoch, ak Obama poverí CIA alebo iné spravodajské služby tajnou operáciou napadnúť nejaký citlivý cieľ USA vo Venezuele – napríklad veľvyslanectvo USA v Karakase. Alebo začne nejakú inú podvratnú operáciu proti nevinným civilistom vo Venezuele – rovnako ako napríklad teroristické pokusy, ktoré otriasli Talianskom – vo veci vraždy Alda Mora v roku 1978 alebo bombové útoky na vlakovej stanici v roku 1980 v Bologni. Všetko v mene toho, aby bola zdôvodnená reakcia USA v snahe „chrániť a obnovovať ľudské práva“. O mnoho rokov neskôr sa zistilo, že tieto zločiny spáchala CIA.

Pamätajte si, že Washington zosnoval puč vo Venezuele v roku 2002, snáď preto, lebo potreboval zabezpečiť prísun ropy pred útokom na Irak. Teraz sa snaží o vojnu na dvoch frontoch: v Sýrii/ islamskom štáte a v Rusku. Vážne, veľmi vážne. Vyžaduje si to aktívnu a bezprostrednú solidaritu a aktivitu, aby sa tento manéver zastavil.

Zdroj: http://www.telesurtv.net/english/news/US-Preparing-for-Military-Aggression-on-Venezuela-20150309-0034.html
13 Komentářů k USA sa pripravujú na vojenskú agresiu vo Venezuele

 1. mino napsal:

  USA budou tak dlouho provokovat až se skutečně někdo naštve a pošle ty kovboje do věčných lovišť.Až pak bude na zemi klid.

  • ignác napsal:

   Však je to v proroctvích. Nakonec po Armagedonu Satan padne, Sibyla psala, že Východ nakonec zvítězí a že to bude poslední válka, která nás brzy čeká ale než skončí bude upadat do války země za zemí, že nezůstane kámen na kameni.

 2. koloděj napsal:

  krajiny Bolivar a Chavez = Bolivarova a Chavézova země

  OMG

 3. koloděj napsal:

  Jen připomínka - USA již nejsou schopny zasáhnout nikde, snad možná ve Vatikánu.
  Tenhle článek je jen blouznění. Venezuela není Lucembursko. Je to stát s vycvičenou armádou .. a podporou Ruska. A další průser si již nemohou dovolit.

  Amíky sere, že po týdnech nepokojů je vláda Venezuely pořád s hlavama na krku a bez rozbitých lahví v zadnici. Nějak se jim to všude sere.

 4. Pavel napsal:

  mě zajíma kdy bude naše česko uznáno SSA jako země podporujicí terorismus. Nějak jim dochází pára te slavné vy***ané kolebce uspěšného kapitalismu :-) muhehe

 5. CARLOS IV napsal:

  Ten obrazek rika vsechno: Amik vyjel s tankem (pardon, obrnencem) do sveta, ozral se tam jako prase, rozbil pivni lahev a pak se rozhodl zahladit stopy v pradelne. A aby se nereklo, tak podle vzoru "ja nic - ja muzikant" si pujde vedle poslouchat RAPsodie.

 6. koloděj napsal:

  podle mne v tom nesedí amík, ale ci .. nepřízpůsobivy, a když už ho poslali tak daleko, tak si řekl, že si domů přiveze trochu toho barevného kovu, aby vyšel do žoldu.

 7. Josef Švejk napsal:

  Venezuela má hodně ropy a v budoucnu by mohla mít i hodně ruských raket. Je tedy logické, že Pindostán došel k závěru, že Venezuelu je třeba přivést na demokratickou cestu. Takže po zhroucení těžby ropy a plynu v Pindostánu potřebují nahradit výpadek. Jak známo v Pindostánu auta nemají spotřebu v litrech, ale galonech - tedy velkou. Venezuela by se tedy hodila podobně jako Libye, Irák, Sýrie, Irán,.. alespoň do té doby, než bude k mání ropa ze Sibiře.

 8. CARLOS IV napsal:

  Pravdu dis Svejku (ale s tou Sibiri jsi prehnal).
  Kdyz jsem byl ve Venezuele - nekdy v 90tych letech - vsiml jsem si ze je tam hlavne na predmesti Caracasu - docela velka arabska mensina - tak kdyby vsechno selhalo, vzdycka se da zasadit nejake to "jarni kviti"....anebo rovnou ISIL?
  P.S. Jak se Tobe libi tancik v pradelne?

  • Josef Švejk napsal:

   Tančíky bývají často zasviněné až po uši. Pak přirozeně pomůže pouze Weisser Riese Kraft Pulver, nebo s letní svěžestí Weisser Riese KraftGel 5 Sommerfrische.

 9. Michal napsal:

  Revoluce v televizi nebude
  The Revolution Will Not Be Televised

  ZEMĚ: Irsko / Nizozemsko / USA / Německo
  ROK: 2003
  DÉLKA: 74 minut
  REŽIE: Kim Bartley, Donnacha O'Briain
  JAZYK: angličtina
  TITULKY: slovenské

  Hugo Chavez venezuelský president, zvolený roku 1998, je nevypočitatelným lidovým hrdinou, milovaným převážně dělnickou třídou. Je donkichotským oponentem stávající struktury státu a rozvržení síly, jejíž zastánci by ho nejraději sesadili. 11.dubna 2002 v den, kdy byl president násilně svržen - byly na místě dva nezávislé filmové štáby. Byly přítomny také o 48 hodin později, kdy byl presidentovi za pozoruhodných okolností úřad vrácen. Tyto filmové nahrávky jsou pravděpodobně nejkratším živým záznamem takového státního převratu. Je to unikátní svědectví o politické síle jednoho státu.

  Ke shlédnutí zde:
  http://www.mustwatchtv.cz/13-politika/158-revoluce-v-televizi-nebude/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!