Tisková konference k vydání Bílé knihy aneb Pravda o Ukrajině – 13.3.2015

Snímek obrazovky pořízený 2015-03-15 23:17:32Sdružení Skuteční přátelé Ruska připravilo a vydalo publikaci Bílá kniha aneb Pravda o Ukrajině. V cca 120ti stranách je uveden seznam porušení lidských práv na Ukrajině v období od dubna do června 2014, který shromáždilo Ministerstvo zahraničí Ruské federace. Křest knihy proběhne 17.3.2015.

Vystoupili: Robert Vinogradov, Naďa Mikulášková, Daniel Solis, Eva Novotná, Jan Korál.

Úvod z Bílé knihy:

Po zveřejnění prvního vydání „Bílé knihy“, která byla sestavena na základě faktů četného porušování lidských práv na Ukrajině od konce listopadu 2013 do konce března 2014, se geopolitická krize v zemi stupňuje!

Vládě Ukrajiny v Kyjevě de facto chybí snaha vzít v úvahu zájmy občanů na jihovýchodě Ukrajiny, zahájit mírová jednání s lidmi, kteří tam žijí, přičemž postupuje nelegitimně - z pozice síly kyjevské armády, což vede k další eskalaci. Nelegitimní vláda oznámila zahájení protiteroristické operace tzv. boje proti terorismu, ve skutečnosti ale zahájila represivní operace doprovázené prudkým nárůstem počtu hrubého porušování lidských práv.

Kniha upozorňuje na nedostatky v oblasti lidských práv „Postmajdanovské reality“ na Ukrajině (porušení práva na svobodu projevu a omezení svobody sdělovacích prostředků, extremistické, ultranacionalistické a neonacistické smýšlení, nárůst náboženské nesnášenlivosti a xenofobie, zastrašování politických protivníků, „úklid“ a zatýkání, represe a fyzické násilí) a další problémy - jako například porušení Kyjevem mezinárodního humanitárního práva. Projevem toho se stalo použití těžkých zbraní a bojových letounů v průběhu represivní operace na východě země, jehož důsledkem je velké množství obětí mezi civilním obyvatelstvem a stěhování jak ve vnitrozemí, tak uprchlíků mimo stát, včetně dětí, a celkově vážná humanitární situace.

Nemohli jsme ignorovat hroznou tragédii v Oděse 2. května, kdy za tiché dohody místních orgánů s extremisty Ukrajinské ultra-nacionalistické a neonacistické skupiny zabíjely desítky lidí, jejichž jedinou chybou bylo, že měli jiné politické názory na budoucnost Ukrajiny. Ale nikdo z pachatelů této zákeřné operace do dnešního dne nebyl potrestán!

Doufejme, že Kyjev dovede vyšetřování do konce, a nestane se to, co se stalo v případě ostřelovačů na Majdanu v únoru 2014, kteří zabíjeli jak demonstrující, tak policisty, ale do dnešního dne nebyli potrestáni.

Vydáním druhého dílu Bílé knihy chceme poukázat na tragická fakta na Ukrajině, která vedou k hrubému porušování lidských práv a svobod. Výzvou, na kterou současná vláda Ukrajiny nemá odpovědi...

Tato studie se vztahuje na období od dubna do poloviny června 2014. Jako základ, stejně jako v prvním vydání, jsme použili výsledky pečlivého monitorování ukrajinských, ruských a světových médií, prohlášení zástupců Kyjevské vlády, jejích příznivců, nesčetné důkazy svědků, kteří se stali oběťmi ukrajinské armády, včetně materiálu, zveřejněných na internetu, jakož i materiálů shromážděných Moskevským úřadem pro lidská práva, Informační skupinou zločinu proti lidskosti a zvláštní monitorovací misí OBSE.

Každá část této studie poukazuje na mezinárodní zákony, porušování lidských práv právního státu během tzv. protiteroristické operace. Cílem tohoto vydání, jako i předešlého, je zaměřit pozornost na tyto skutečnosti i na mezinárodní společenství a klíčové mezinárodní organizace pro lidská práva, jakož i specializované nevládní organizace, které dosud nejeví zájem o objektivní nestrannou pozornost k této problematice.
7 Komentářů k Tisková konference k vydání Bílé knihy aneb Pravda o Ukrajině – 13.3.2015

 1. Miroslav Kelnar napsal:

  Koupím si ji, at´ uchovám pro své potomky doklad pravdy, dokud jetě občas probleskne, mezi tou havloidní demagogií.

 2. miška napsal:

  Podívejte se prosím, co na nás sypů z letadel. Rozbory sněhu a vzduchu z ledna tohoto roku
  http://prvopodstata.blog.cz/1503/16-03-2015-okenko-marneho

 3. Ivan napsal:

  Rusky prezident, Ruska duma a Ruska vlada pripravuju k 70. vyrociu porazenia nemeckeho nacifasizmu prehlasenie k ludstvu celeho sveta…!

  Okrem ineho sa bude v nom hovorit, ze v dnoch od 08. do 10. maja budu svetovi politici, ktori spustili vrazdenie v Kyjeve dna 20.02.2014 a dodnes sympatizuju a podporuju nacifasizmus a jeho vodcov na Ukrajine, budu v uvedene dni na uzemi Ruska prehlaseni za pesona non grata a nebude im umozneny ani vystup z lietadiel na podu letiska…! Ich krok na rusku podu by znamenal zneuctenie pamiatky desiatok milionov ludi, ktori pod nemeckym nacifasistickym utlakom zahynuli…

  Su vsak vitani s velkou uctou ludia, priamy ucastnici bojov proti nacifasizmu z celeho sveta, vratane pozostali padlych, ci uz nezijucich hrdinov…

 4. Ivan napsal:

  Media i politici v CR oznamili, ze v kratkom case prejde cez republiku pancierovy konvoj americkej armady...

  Media, regionalni politici i vladni politici, by mali upozornit obcanov na obrovske nebezpecie, ktore hrozi prechodom tychto dokazne zlocinecky nastavenych vojakov...

  Obcanov by mali informovat aj o tom ako sa pred tymito zlocincami co najbezpecnejsie ukryt, resp. ako sa nebezpecenstvu vyhnut...!!!

  Ake nebezpecenstva, okrem dopravnych zlocinov pri strete tank-osobny automobil cihaju:

  Tito zlocinci napriklad na japonskej Okinawe, kde maju zakladnu, znasilnuju malolete deti a potom ich vrazdia..., darmo protestuju domaci obyvatelia, vratane prefekta ostrova...!!!

  Je nebezpecie pouzitia ostrej strelby, alebo strelby s granatmi s ochudobnenym uranom ci bielym fosforom, ktere tito genozlocinci pouzili pri utoku v roku 1999 na porodnicu v Belehrade..., ci napalmom, ktorym zohavovali deti, zeny, starych ludi vo Vietname...!!!

  Zlocin vidite dennodenne v televiziach, oni nemaju ziadnu inu kulturu, okrem zlocinu a krvilacnosti...!!!

 5. Ivan napsal:

  A este je tu dalsia hrozba..., rabovanie kulturnych hodnot a nicenie nehnutelnych pamiatok...!

  V Iraku v roku 2003 vyrabovali americky tupoduchi zlocinci v podstate vsetky muzea, ktore boli predtym dobre spravovane v rezii prezidenta a vlady Iraku. Podotykam, ze v nich bolo ulozene kulturne dedictvo civilizacie uz spred 4 000 rokov. Tupoduchi zlocinci kradli vsetko co by mohli spenazit..., a co bolo nehnutelne, to jednoducho nicili tankami a rozstrielanim...

  Preto by pri prejazdee republikou tychto tupoduchych bytosti, mali byt zatvorene muzea, galerie atd. a podla moznosti by mali byt oblozene vraciami s pieskom...

  A na zaver, vlada by mala urychlene k tymto ocakavanym udalostiam vydat pre obcanov ochranny a obranny manual, inak zlyha mala by byt sudena za sabotaz proti vlasnemu statu, proti vlastnemu obyvatelstvu...!!!

 6. Drak napsal:

  Vláda, která povolí volný průjezd válečných zločinců, vrahů a podněcovatelů války nemá co pohledávat v čele suverénního státu, pokud se za něj považujeme.
  Takovou vládu je nutné svrhnout!

  • Jana Karásková napsal:

   Myslím, že by bylo vhodné využít průjezd kolony k osvětě - třeba pomocí letáků - americkým vojákům se zatajuje proč se vlastně nechávají zabíjet nejen v Afghanistánu.
   Na fb MO jsem dala text Scotta Bennetta, který poslal nejen členům kongresu, a médiím. Nikdo z nich neměl odvahu mu na to odpovědět, napsal na to téma i knihy, a zveřejnil dopis na fb...

   Jana Karásková Myslím, že by bylo vhodné nějaké peníze věnovat publikování knih autora Scott Bennett Upozorrnil před pár dny členy Kongresu na velmi závažná fakta, která již dříve publikoval ve svých knihách. Zatím s ním udělaly z pochopitelných důvodů interview pouze alternativní média. Je to závažné svědectví, a v o něm čím dál více lidí přes sociální sítě...

   S. Bennett - napsal několik knih o tom, že CIA přes švýcarskou banku Union financuje teroristy, včetně ISIS. Napsal dopis členům Kongresu a médiím, nedostal odpovědí... rozhodl se proto informace zveřejnit aby se co nejvíce lidí, proč zbytečně umírají vojáci USA ... ale i ti naši...

   Nevím, zda vidíte co je v tom linku:
   https://www.facebook.com/capsule.ninetynine.7/posts/1560132384257481scottbennettarmypsyop.wix.com
   začíná to takto, je to velmi dlouhé...

   “FULL DISCLOSURE: A LETTER TO MILITARY FAMILIES”
   A WHISTLEBLOWING REPORT TO THE UNITED STATES CONGRESS AND THE DEPARTMENT OF DEFENSE INSPECTOR GENERAL
   By 2LT Scott Bennett
   11th Psychological Operations Battalion
   U.S. Civil Affairs-Psychological Operations Command
   United States Army Reserve (retired)

   Dear Member of Congress,
   I urge you to publish this letter on your Congressional web site, and assume a position of support for both the recommendations contained herein, and the corroborating military whistleblowing reports exposing terrorist financing and its cover-up by the highest levels of government, the military, the intelligence community, and the media. Please contact me to schedule an immediate debriefing, where I will be appearing in my Army Uniform, under oath, in performance of my constitutional duty as a military officer.
   2LT Scott Bennett
   U.S. Army (Reserve)
   11th Psychological Operations Battalion
   U.S. Civil Affairs-Psychological Operations Command

   INTRODUCTION
   To my fellow military brethren wounded, killed or abandoned in the Middle East wars; and their mothers and fathers, wives and husbands, grandparents, and children burdened with the scars.
   If you are receiving this letter via a Member of Congress, then he/she is honorably defending the constitution of the United States, and worthy of your election. If you have not received this letter from your Member, then know that they are participating in this cover-up and should be immediately removed from office—if not criminally prosecuted as part of a conspiracy involving parties and actions contained in this report.
   The ongoing revelations of illegal NSA-CIA surveillance on Americans and our allies, as well as the sudden re-conquest of Iraq by the Islamic State of Iraq and Syria (ISIS), and the Levant, as well as the rampant beheadings and crucifixions of Christians around the Middle East—re-igniting smoldering wars—has compelled me to write to you and share this information to assuage your family’s anger, suffering and loss. I encourage you to review this material for two reasons: 1) for your own sense of closure, healing, and growth; and 2) to help you serve as a resource for other families who are, or may soon be, struggling with the same agony and frustration.
   You can inspect the documents relating to this report at:http://armypsyop.wix.com/scottbennett).scottbennettarmypsyop.wix.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!