Čína stihne vytvořit alternativu SWIFT před krachem dolarového systému

kitay-sozdayet-alternativu-409-4150573Velmi znepokojující zpráva pro dolarový svět: Čína oznámila, že otevře vlastní obdobu SWIFTu, ovšem nikoli někdy v daleké budoucnosti, kdy tomu budou hvězdy nápomocné, ale na podzim roku 2015. Čínský systém CIPS je již hotov a testuje se ve 20 testovacích bankách.

http://www.gazeta.ru/business/2015/03/10/6451281.shtml

Komu poblahopřát k této potěšující zprávě?

Dík patří našim zapřísáhlým přátelům Američanům, kteří hrozili odpojením Ruska od SWIFTu a tím silně poškodili svoji reputaci. Svou hrozbu Washington nerealizoval, ale dal tak Číně k vytvoření vlastního platebního systému perfektní výmluvu.

Chtěli Američané dosáhnout právě tohoto? Je zřejmé, že nikoli. Přes SWIFT kontrolují všechny finanční pohyby – a teď budou Čína, Rusko a mnoho dalších zemí, počínaje Íránem, provádět peněžní operace nikoli přes SWIFT, ale přes čínský CIPS. Přitom je jasné, že tyto výpočty se nebudou provádět v americké valutě. Další hřebík do rakve dolaru.

Západ donedávna na světové ekonomice parazitoval poměrně jednoduchým způsobem: přiměl celý svět, aby používal jeho platební systém. Skrze západní SWIFT se prováděly výpočty, přes dolar měnili jednu valutu na jinou, v dolarech brali kredity u západních bank a v dolarových cenných papírech ukládali svá aktiva. Zahraniční investice, o jejichž výhodách nám sladce hráli liberálové, také přicházely výhradně ze Západu a v dolarech.

Nyní se vyjasnilo, že houslista není potřeba. Ukazuje se, že Číňané, Rusové a Indové se mohou zcela obejít bez Wall Street, bez ohledu na to, jak se nás o opaku snaží přesvědčit liberálové z HSE, NES a jiných hnízd vykrmených americkými ideami. Že my sami jsme plně schopni vytvořit potřebnou bankovní infrastrukturu a že v tom žádné pro divochy nedostupné technologie nejsou.

Velmi doporučuji věnovat 15 minut svého času přečtení nedávno zveřejněné prognózy Michaila Chazina. Text je poměrně komplikovaný, místy až cynický, ale celkově podle mého názoru velmi věrně odráží probíhající rozpad sil na naší planetě.

http://www.nakanune.ru/articles/110177/

Po případu Strauss-Kahna proběhl rozkol mezi světovou finanční elitou, což ohrozilo osud „Západního“ globálního projektu. Věc je v tom, že jak to sledujeme z naší teorie, zdroje rozvoje kapitalismu jsou vyčerpány v důsledku toho, že „Západní“ projekt není podporován zdroji pozitivního programu. To vede k prudkému nárůstu antiamerických nálad ve světě a v různých zemích přicházejí postupně k moci elity ostře se vůči USA vymezující. I když zatím nejsou schopny zcela zničit stávající systém, protože nemají zdroje na přerozdělení finančních toků USA, budou to mít těžké. Zejména po zrychlení ekonomick&e acute; krize.

Ve skutečnosti se elita „Západního“ projektu rozdělila na několik skupin, které si vzájemně docela tvrdě konkurují, protože vzhledem k poslední krizi místo u „koryta“ pro všechny není. Zjednodušeně se dá říci, že tyto skupiny jsou tři. První – to je ta část elit, které se nemohou vzdát současného finančního systému založeného na emisích. Jsou to větší banky a finanční instituce, světová byrokracie, a to jak finanční, tak i politická, a část elity národních států (nikoli USA). Jejich situace je velmi špatná, především proto, že se jim nepodařilo dostat svého člověka (Summerse) na post ředitele F EDu. Zdůrazňuji, že právě tato skupina řídí ruskou „liberální“ manažerskou skupinu. Všichni vládní úředníci, centrální banka, expertní skupiny blízké HSE, NES a Gajdarovu institutu – to všechno jsou zástupci této skupiny. Samozřejmě mající v ní krajně malý význam.

V Rusku mimochodem také probíhají sice hladké, ale nevyhnutelné změny. Klíčová sazba se snížila o 1 bod, takže centrální banka bude ještě tisknout peníze na výstavbu elektráren na Krymu:

http://ria.ru/economy/20150313/1052483865.html
http://vz.ru/news/2015/3/11/733877.html

Díky neohrabaným akcím Američanů je pro naše systémové liberály stále těžší prosazovat linii Washingtonu, v souladu s kterou například tisknout rubly je možné jedině na kauci dolarů. Jenže reputace dolaru se bortí s každým měsícem.

Už jsem psal, že SWIFT pozval do představenstva zástupce Ruska, aby ukázal, jak se stará o své klienty. Nicméně toto pěkné gesto přišlo pozdě. Číňané už organizovali SWIFTu alternativu.

Zejména očividné je chování Britů. Ti už nyní odhodili veškerou zdvořilost a snaží se utéci z potápějící se lodi a nějak se vetřít do asijského finančního systému než se dolar změní na tykev.

Rotschildi, ti už před pár lety přenesli své sídlo z Londýna do Hongkongu. A včera Británie požádala o členství... v Asijské bance, čínském projektu, který má nahradit MMF!

http://vz.ru/news/2015/3/13/734151.html

A to všechno v době, kdy ruští oligarchové přemýšlejí o tom, jak by utekli do Londýna, zatímco Londýn plánuje zrcadlový manévr s přesídlením z tonoucí lodi na právě na vodu spouštěný koráb BRICS.

USA zatím sklízejí jednu diplomatickou porážku za druhou. Washington například požádal Vietnam, aby odmítl spolupracovat s Ruskem, ale Vietnam (kde ještě nezapomněli na dioxin a další „hrdinské skutky“ Američanů) drze a demonstrativně Státům odpověděl ve smyslu „to není vaše věc“:

http://aftershock.su/?q=node/294452

Čína tou dobou porušila jiný zákaz Američanů, když zdvojnásobila finanční pomoc KLDR:

http://aftershock.su/?q=node/294447

A konečně – Francouzům se podařilo převést na Spojené Státy ztráty z Mistralů. Washington pokorně souhlasil s kompenzací škod způsobených nedodržením kontraktu s Ruskem tím, že si ve Francii nechá stavět Američanům sto let nepotřebná civilní letadla:

http://www.warandpeace.ru/ru/news/view/99364/

Shrnutí

Moc nespočívá jen na síle, ale také na autoritě. USA velmi zeslábly za poslední roky, přesto však jsou stále ještě jedním z nejsilnějších na světě, a dokonce i Rusko by mohly velmi vážně poničit, pokud by proti němu nyní vedly ekonomickou válku „jeden na jednoho“. Nicméně Státy nemohou útočit na Čínu, Rusko, Vietnam, Francii a ještě ohromné množství dalších zemí, které jsou už z jejich výtržností unavené.

http://ruxpert.ru/Список_военных_операций_США

Zdroj: http://politrussia.com/ekonomika/kitay-sozdayet-alternativu-409/

 

Vznikla klasická revoluční situace: elity už výš nemohou a chudí níž nechtějí. Dobrý východ z této situace Američani nemají. Nechci být předem příliš optimista, ale jak se zdá v tuto chvíli, dolarový svět už má namále, zatímco Rusko a Čína stihnou vytvořit pracovní alternativu všem důležitým finančním institucím.
16 Komentářů k Čína stihne vytvořit alternativu SWIFT před krachem dolarového systému

 1. Torena napsal:

  Tuny ničím nekrytých dolaru jako náhražka za toaletní papír...jediné možné využití

  • _XY napsal:

   Pozor, padne Dolar padne aj Euro! Takze to bude chciet investovat uspory cim skor.

  • Definitiva napsal:

   Z Eura sa stáva podľa hodnoty tiež toaletný papier, žiaľ tento toaletný papier nie je spôsobilí plniť svoju funkciu na toalete z dôvodu nevyhovujúcej kvality papiera. Možno o nejaký rok budeme skúšať, či horí v peci, veď keď ho bude na miliardy každý mesiac, tak možno vystačí na výrobu tepla na niekoľko desiatok krízových rokov. Isté je iba jedno, Slovania prežijú, potom ešte aj potkany...

 2. máchal napsal:

  Nemůžu ze sebe dostat pocit, že BRICS, CIPS atd... je předem připravená opozice. Státní banky zmíněných států nepatří daným zemím, ale patří stále Rotschildům..

 3. novapalo napsal:

  Musíte si uvedomiť, že USA majú veľa skutočných spojencov v EU.
  Najbližší spojenec je samozrejme Veľká Británia, ale okamžite za nimi je Nemecko, Rakúsko, Holandsko, Belgicko, Švédsko ......
  Ja neverím západu ani nos medzi očami. Západ je úhlavný nepriateľ nás Slovanov.
  Už z našej histórie vieme, ako nás Slovanov západ a Vatikán vraždili a oberali o majetky. Kresťanská cirkev je toho klasickým príkladom. Kresťanské cirkev, hlavne katolícka cirkev Vatikánska, vyvraždili množstvo slovanských šľachticov a zemanov a zhrabli ich majetky. Preto majú cirkvi tieto majetky.....
  Najväčšie vraždenia slovanských šľachticov a zemanov v starom Uhorsku bolo v 13. storočí. Vtedy naši predkovia sa obrátili o pomoc na východných Slovanov, veľkú slovanskú ríšu Tartarov. A oni prišli, v roku 1242 porazili križiackú vatikánsku armádu a zachránili nás. Potom o rok sa vrátili naspäť na Ukrajinu.
  Avšak západná história a slovanské prostitútky západu nám tvrdia, že tu boli Tatári. Bolo už jasne geneticky dokázané, že v Uhorsku nikdy neboli žiadni Tatari (teda Mongoli) a že je to veľký Vatikánsky západný podvod.
  Takže západ a Vatikán nás systematicky už 1000 rokov vraždia a okrádajú........
  Sme teda skutočne my Slovania takí somári?
  Prečítajte si knihy :
  - Oskár Cvengrosch "Tajné dejiny Slovenska, Slovenov a Sloveniek"
  - Ciril A. Hromník "Slovenia a Slovensko".

  • Jana napsal:

   Souhlasím s tím.Také nám změnili dějiny.Putin v Rusku má svou vlastní politiku,a určitě Rodschildové v Rusku nevlastní banky.Můžeme být rádi,že nás Rusové berou za příbuzné Slovany.A my bychom si měli uvědomit,za jaký tým máme kopat.

 4. novapalo napsal:

  Musíte si uvedomiť, že USA majú veľa skutočných spojencov v EU.
  Najbližší spojenec je samozrejme Veľká Británia, ale okamžite za nimi je Nemecko, Rakúsko, Holandsko, Belgicko, Švédsko ......
  Ja neverím západu ani nos medzi očami. Západ je úhlavný nepriateľ nás Slovanov.
  Už z našej histórie vieme, ako nás Slovanov západ a Vatikán vraždili a oberali o majetky. Kresťanská cirkev je toho klasickým príkladom. Kresťanské cirkev, hlavne katolícka cirkev Vatikánska, vyvraždili množstvo slovanských šľachticov a zemanov a zhrabli ich majetky. Preto majú cirkvi tieto majetky.....
  Najväčšie vraždenia slovanských šľachticov a zemanov v starom Uhorsku bolo v 13. storočí. Vtedy naši predkovia sa obrátili o pomoc na východných Slovanov, veľkú slovanskú ríšu Tartarov. A oni prišli, v roku 1242 porazili križiackú vatikánsku armádu a zachránili nás. Potom o rok sa vrátili naspäť na Ukrajinu.
  Avšak západná história a slovanské prostitútky západu nám tvrdia, že tu boli Tatári. Bolo už jasne geneticky dokázané, že v Uhorsku nikdy neboli žiadni Tatari (teda Mongoli) a že je to veľký Vatikánsky západný podvod.
  Takže západ a Vatikán nás systematicky už 1000 rokov vraždia a okrádajú........
  Sme teda skutočne my Slovania takí somári?
  Prečítajte si knihy :
  - Oskár Cvengrosch "Tajné dejiny Slovenska, Slovenov a Sloveniek"
  - Ciril A. Hromník "Sloveni a Slovensko".

 5. pavel napsal:

  Paráda ...jenom nechápu proč až na podzim? kapitalisty je třeba mlátit ihned a pokud možno před 50 lety.

 6. Ola napsal:

  Jedna technická poznámka: prosím, nešlo by změnit barvu písma? Nejlépe na černou? Ta modrá je málo výrazná a kazí to oči. Děkuji za odpověď.

 7. Venedo napsal:

  no moc bych té číně nefandil - mentálně jsou horší než amerika a mají stejnou chuť na světomoc - od Číny nic dobrého, natož lepšího nečekejte - ta chce všechno a ráda nemá nikoho ani své vlastní otroky.
  Jinak je jedno jaký je starý systém nebo nový - opět je jen banksterský a stojí za ním opět ti stejní, jen jich je asi méně - asi se nepohodli nebo je to záměr

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!