ECB se připravuje na Grexit a očekává 95% ztrátu na řeckém dluhu

grexitMilí řečtí čtenáři: teď už je to psáno na zdi a je to velice jasným 48-bodovým, dvojnásobně tlustým a podtrženým fontem: když z ECB „uniklo“, že modeluje Grexit, což je cosi, o čem Draghi lhal zas a znova v roce 2012 a pak i přímo nám do tváře, tak už to berte vážně, protože je čas začít plánovat, co se bude dít „den poté.“ A shodou okolností i pro ty, kdo jsou zvědaví, jaká je skutečná cena evropských dluhopisů z periferie při vyloučení ECB zarážek, tak i na to má ECB hned po ruce připravenou kalkulaci vytaženou z obálky: 95% ztráta.

A v tom je rovněž i pointa, protože zatímco ECB dává jasně na srozuměnou, co se stane v případě „Graccidentu“ dál, tak ještě musí poskytnout vysvětlení, jak vyřeší ty miliardy řeckého dluhu, které drží ve své vlastní účetní rozvaze, když je bude muset „označit za zbankrotované“…

… a vzhledem k tomu, že má zakázáno utrpět ztrátu, tak bude Draghi muset vyfabrikovat ještě více provozních pravidel o tom, jak je rozvaha ECB proti ztrátě odolná…, když od ní lze očekávat, že přijde tak, či onak.

Z Manager Magazin:

Evropská centrální banka (ECB) se připravuje na možný odchod Řecka z eurozóny. V kalkulacích interního modelu si už centrální banka vypočetla důsledky různých scénářů ocenění řeckých vládních obligací.

Fernando Gonzáles Miranda, šéf rizikových analýz ECB, pro své modelové kalkulace předpokládá tři různé scénáře rozvoje řecké krize, hlásí tento magazín. Tyto varianty byly rovněž před pár dny prezentovány našim kolegům z Bundesbank.

Podle této metodologie se hodnota řeckého vládního dluhu – jež je v současnosti asi 320 miliard € - v případě odchodu Řecka z eurozóny v podobě „náhlé nehody“ („Graccident“) scvrkne na asi 5 procent částky jistiny. Avšak kdyby k tomu došlo tak, že řecká vláda provede úplné stažení na základě řízeného vyjednávání („Grexit“), pak ECB předpokládá zbytkovou hodnotu vládních dluhopisů skoro 14 procent. A kdyby se dokonce zemi dovolilo vyjednat zkrácení jako nedávno, aniž by musela odcházet z jednotné měny, tak by si vládní cenné papíry mohly udržet přinejmenším čtvrtinu své původního hodnoty.

Centrální bankéři se podle magazínu Manager zvláště obávají „Graccidentu“. Riziko, že členové řecké vlády „ztratí řízení a náhle nebudou schopni zaplatit své účty,“ je vysoké. V takovém případě označí ratingové agentury Řecko jako nezbytně insolventní, což povede k tomu, že centrální banka bude muset zastavit nouzové půjčky.

Čili shrnuto:

Využijte příležitost, abyste si znovu přečetli článek od Golmana o tom, zda si Řecko „může jen tak vytisknout Drachmy,“ protože autor ho asi bude muset revidovat.

Submitted by Tyler Durden on 03/18/2015 12:47 -0400

Vyšlo na Reformy.cz

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2015-03-18/ecb-prepares-grexit-anticipates-95-loss-greek-debt
7 Komentářů k ECB se připravuje na Grexit a očekává 95% ztrátu na řeckém dluhu

 1. novapalo napsal:

  Samozrejme, že Gréci si kedykoľvek môžu len tak vytlačiť Drachmy. Štát je spoločnosť s ručením obmedzeným. A nie s ručením neobmedzeným.........
  Gréci skrachujú a čím skôr to urobia, tým lepšie pre nich. Samozrejme, že veriteľom nedajú nič .......
  Boli by to totálni hlupáci, keby veriteľom niečo dali.
  Uvidíme ......

 2. Věra napsal:

  Fandím Řekům,vždyť tam kde jsou je dostali právě ti vydřiduši z ECB.Chvíli bude těžko ,ale časem se to spraví,já tomu věřím.

  • Jan Jinsky napsal:

   Tam kde jsou se dostali sami. Žili nad poměry více než ostatní v Evropě.
   A´T zkrachují a přejdou k drachmě. Bude to pro Řecko tvrdé, ale aspoň se odpíchnou ode dna a mohou si to dělat po svém. Pro Evropu to zas taková katastrofa nebude...

   • JARIS napsal:

    Myslite? Ja jsem presvedcena, ze po odchodu Recka z Eurosajuuzu bude nasledovat Spanelsko, pak Portugalsko, pak Italie, pak Irsko. Mam pokracovat? Z Eurosajuzu nezustane kamen na kameni. Uvidime. A nerada bych se pletla.

  • Robo napsal:

   VŠETKY fašistické systémy, vrátane EU, to majú už definitívne spočítané...Už čoskoro.. :-)

 3. zguriška napsal:

  Pani Věra, máte málo informácií o tom, ako funguje ekonomika v Grécku - napr. nemajú registračné pokladnice, takže nezdaňujú všetko, nemajú daň z nehnuteľnosti, lebo nemajú riadnu evidenciu pozemkov atď, atď. Keď sa prevalila tá ich kríza, zistilo sa, že brali príplatok k platu, že "prišli presne načas do práce", brali sociálne dávky na zabalzamovaných starých už mŕtvych príbuzných, preto boli rekordérmi v dlhovekosti a pod. a pod. A takých absurdností a nepravidiel je v Grécku veľmi veľa. A keby ste sa pozreli hlbšie do histórie - za posledných 200 rokov si požičiavali od rôznych panovníkov, naposledy od cára Mikuláša a samozrejme aj v 20. storočí a nič nikdy nevrátili. Nie som fanúšik "trojky", ale keď musia dodržiavať pravidlá iní, napr. SR, Čr, mali by aj Grécko, Francúzsko, Taliansko a pod.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!