Zelený pokrok: Nejúčinnější plynová turbína na světě se odstaví kvůli německé „Energiewende“!

520004dd22bf0-07-01S dech beroucí účinností až 60,75% je považována za nejúčinnější plynový elektrárenský blok světa; je to naprostá špička strojírenství turbín (viz následující promo-video). Avšak: „V rámci opatření k ochraně klimatu“ se zakonzervuje! Nejúčinnější plynový elektrárenský blok bude zrušen kvůli německému z řetězu utrženému amoku ekologických energií „Energiewende“.

Žádná jiná konvenční elektrárna na světě není schopná vytáhnout z toho, co se do ní vloží, tolika energie. A protože pálí zemní plyn, tak tento 1400 megawattový plynový elektrárenský blok Irsching od Siemens SGT5-8000H emituje jen velice nízká množství CO2 ve spalinách.

Ovšem jejich provozovatelé, mezi jinými energetický gigant E.on, mají v úmyslu tato nedávno instalovaná moderní plynová zařízení navždy zakonzervovat. A důvod? Způsobuje finanční ztráty, protože je tu německý zákon o odběru obnovitelných energií, který dovoluje provozovat konvenční elektrárny jen, když vítr a slunce slábnou.

Od EIKE je o tom zde.

Plynové elektrárenské bloky Irsching není možné provozovat ziskově, protože elektrárny musí pobrat větrnou a solární energii, která se povinně ze zákona musí do sítě odebírat přednostně. V důsledku toho jsou moderní plynové turbíny nuceny k přerušovanému provozu, když slunce a vítr nestačí, což znamená, že nejsou schopny pokrýt své vysoké provozní náklady k udržování v záloze. To špinavé uhelné bloky mají nižší náklady zálohy s přerušovaným provozem a zažívají návrat na výsluní. Výsledek: revoluce zelené energie vede k větším emisím CO2, nikoliv k menším.

Podle magazínu FOCUS se stala plynová elektrárna Irching ležící u Ingolstadtu v jižním Německu „symbolem zkázonosného vývoje Energiewende“ – probíhajícího německého přechodu na zelené energie.

Vůdce průmyslové asociace Hans-Joachim Reck si stěžuje: „Je paradoxní, že teď kvůli Energiewende zrovna ty nejčistší a neúčinnější elektrárny v Německu, tj. plynové bloky, si na sebe nemohou vydělat.“

Plynové zařízení v Irching není jediným, které je ohroženo zavřením, protože mu brání v provozu s dostatečnou kapacitou a vysokou efektivností. FOCUS píše: „Po celém Německu bylo podáno přibližně 50 žádostí o odstavení podobných bloků.“ Čím více se připojuje jen rozmarně výkonných slunečních a větrných zdrojů, tím méně je efektivní provozovat plynové bloky. V důsledku toho podléhá stabilní složka elektrárenské sítě rychlé erozi.

Zvenku se můžete ptát, tak jak až hrozná je teď ta německá energetická politika? A ekonom EIKE Dr. Klaus Peter Krause nám k tomu říká:

To, čím nás politické vedení se svou ‚Energiewende‘ zatížilo, a čím nás dále zatěžuje, je ‚energetická parodie dávající desetinu výkonu.‘ Když přijde na finanční břemeno pro Němce a na pro celou německou ekonomiku, tak to dokonce překonává rovněž sebe-ruinující politiku výkupů z dluhů kvůli euru.“

Je to strašlivě sebe-ruinující.

Odstavování plynových elektráren už ohrozilo stabilitu dodávek energie v jižním Německu. Takže už spolková vláda intervenovala a zakázala zakonzervování několika dalších plynových elektráren. To všem ale poslouží jen vyššímu břemenu pro elektrárny za ještě více peněz. A ty náklady se nakonec přenesou na německé spotřebitele, kteří už platí druhé nejvyšší sazby za elektřinu na světě. Není vůbec divu, že 600 000 domácností si je už nemůže dovolit.

Zatím ale jen čtvrtinu německé energie dodávají obnovitelné zdroje. Cílem ale je, že do roku 2050 to bude 90%. Není vůbec divu, že experti si myslí, že ten systém už dávno před tím zkolabuje.

By P Gosselin on 18. March 2015

Vyšlo na Reformy.cz

Zdroj: http://notrickszone.com/2015/03/18/green-progress-worlds-most-efficient-gas-fired-turbines-to-get-shut-down-due-to-energiewende/#sthash.SrZ5xGGK.dpbs
4 Komentářů k Zelený pokrok: Nejúčinnější plynová turbína na světě se odstaví kvůli německé „Energiewende“!

 1. pavelka70 napsal:

  Takže když je dražší elektřina z plynu a uhlí, než z větru a slunce, logicky vzato, beru to slunce a vítr. Spotřebitele to přece nezajímá, z čeho to je.Rozhoduje sazba za kWh. Co tam po energetické bezpečnosti a nezávislosti. Lidi nezajíma, co bude, když.....! Když co? A tak mne napadá, že až jednou pojedou v Nemecku,(ale možná i v celé EU) jenom větrné a solární elektrárny, bude lehké zpúsobit krizu zastavením větru?Nebo natažením masívní oblačnosti nad celou Evropou? Haarpem se to dá!!! Když v červenci loňského roku, mně žena s podivem řekla, " všiml sis jaké je venku strašlivé ticho?" Áno, pánové, tehda celé dva dny nefoukal žádný vítr.(Bydlíme na vesnici)A zvláštní, že ani ptáčci nezpívali.Když jsem se podíval na stránce YR.no oblačnost nad Evropou, bylo to jasné! Voni to kabalisti mají odzkoušené!

  • Adolf Balík napsal:

   Ona není levnější. Je dražší. Kromě toho, že je sama drahá, ještě vyžaduje zajištění drahého pohotového výkonu z klasického zdroje, který musí být v záloze, aby vyrovnával výkyvy.

   Ale tyhle turbíny vyrábí levně, když normálně jedou. Když fungují jako záložní zdroj, kdy se udržují na volnoběh, aby mohly kdykoliv zaskočit, tak jsou hrozně drahé. To ale musí, aby daly přednost těm neefektivním a nespolehlivým šmejdům ze "zelených" zdrojů. A tak je radši odstaví a používají zdroj na uhlí jedoucí v teplé záloze, aby mohl kdykoliv zaskočit.

   Ty turbíny jsou drahé jako pohotová záloha, ne při výrobě.

  • Cico Ciciak napsal:

   Áno, práve preto je svet v hlbokej piči pavelka, lebo ľudí nič nezaujíma, ako hovoríš, iba konzum a po mne potopa!!! Tým nechcem vyzdvihovať žiaden druh energie, iba konštatujem holú skutočnosť a v duchu dúfam, že ľudia si raz osvoja vyššiu úroveň duchovnej vyzretosti, morálky a svedomia!!!

   • eM napsal:

    Souhlas. Není to o konkrétní technologii, ale o tom jak je použijeme. Každej druh energetickéího zdroje je vhodný pro nějaké podmínky. My ale nevolíme podle podmínek, ale podle nabídky a úplatku. Svět je naruby, řídí ho nabídka namísto poptávky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!