Fascinující okamžik politiky EU vůči Rusku

E4370E19-C70E-4FE2-AF47-15EE82206F20_mw1024_s_nV důsledku bruselského summitu EU konaného 19. - 20. března nebudou protiruské sankce ani prodlouženy, ani zrušeny. Rozhodnutí o sankcích na Rusko bude spíše záviset na tom, jak evropští vůdci vyhodnotí soulad s nedávnou dohodou Minsk II.  Většina ekonomických sankcí Evropské unie má vypršet koncem června a jejich rozšíření či prodloužení by vyžadovalo jednohlasné rozhodnutí. Konečný dokument ze summitu říká, že rozhodnutí se odkládá na konec letošního roku. A je na vás, abyste si z toho zkonstruovali cokoliv, čeho se vám zachce.

Podle mě to znamená jen jedno. Vytrácí se protiruský konsensus vyvolaný v Evropě po tragédii malajského Boeingu poté, co to letadlo sestřelil kdosi, kdo tím sledoval velice jasný cíl, a tak se Evropská unie zaříkává temnými formulacemi, aby to zakryla. Přes všechna prohlášení pronášená vůdčími činiteli o evropské a transatlantické jednotě média otevřeně diskutují o rozkolu v otázce protiruských sankcí. Podle Bloomberg existuje sedmička členů EU připravených odporovat US uvalené politice konfrontace s Ruskem tvořená Itálií, Rakouskem, Španělskem, Kyprem, Řeckem, Maďarskem a Slovenskem.

Evropští sedláci na protest vyklápí své ovoce a zeleninu před vládními budovami. Ti si uvědomují absurditu protiruské politiky sankcí. Tento pohled s nimi už sdílí i respektované mediální kanály i takové, které vůbec žádné sympatie k Rusku nechovají. Např. 20. března vydal Bloomberg článek zvaný Rusko se i přes sankce vzpamatovává, v němž se praví, že ruská ekonomika zdaleka není zruinovaná a má dobré vyhlídky do budoucna. Podle autora článku Mathew Winklera se ruské podnikání vzpamatovává. Četné ruské společnosti předbíhají své globální konkurenty. Winkler si myslí, že za těchto okolností si mohou jen nenapravitelní optimisté myslet, že by se Rusko mohlo vzdát Donbasu a nechalo jej vyplundrovat krajně pravicové straně ukrajinských nacionalistů Pravý sektor.

Samozřejmě, že nápad na rozšíření sankcí předložený presidentem Evropské rady Donaldem Tuskem, byl odsouzen ke krachu. Daleko realističtějším cílem bylo ty už uvalené sankce alespoň udržet. A tak byl nalezen kompromis. Rozhodnutí se odloží v naději, že se to všechno nějak obrátí k lepšímu. To ale těžko a čas běží. Červnový summit se stane dějištěm hodně obtížných rozhovorů. Samozřejmě, že US lobby v Evropě si nemůže pomoci, aby neprosadilo přinejmenším nějaká protiruská rozhodnutí, jako ta o odporování „ruské propagandě“ vyvolaná roztrpčením nad jejich intepretací událostí na Ukrajině s tvrzením, že ve skutečnosti to není nic více než „nástroj hybridní války“ vedené Ruskem. EU tedy plánuje do června vypracovat akční plán strategické komunikace. Také plánuje vytvořit orgán pro vzdorování „ruské propagandě“, která „šíří mýty.“ Samozřejmě, že realizace těchto plánů vyžaduje peníze. Od té doby, kdy Donal Tusk převzal úřad, uběhla jen krátká chvíle, jemu ale stačila, aby si během ní stihl navyknout na hromady peněz, jako by to byl Donald Trump. Rozdíl však spočívá v tom, že to nejsou jeho peníze, které utrácí, jsou vydřené z příjmu tvrdě pracujících evropských daňových poplatníků.

Je sice moc brzy na to, aby se řeklo, že nadchází změna politiky EU, ale určitě už vzniká potřeba změnit kurz. Není to jen o ekonomickém zájmu podnikání s Ruskem. Je to i o osudu evropského projektu samotného. Na historii evropské integrace se pohlíželo jako na velký úspěch. Šlo o země, které než se sjednotily a souhlasily kvůli společné bezpečnosti a prosperitě s delegací určitých pravomocí sjednocené Evropě, často bývaly ve válce jedna s druhou. Zdařilé překonání rozdílů a vytvoření evropské identity bylo extrémně obtížným úkolem. Pokud bude tato identita obětována službám nějakých vágních transatlantických zájmů, čili prostě řečeno US geopolitické strategii, tak budou miliony Evropanů nesmírně frustrované.

Bez ohledu na to, co Washington říká, tak Spojené státy protlačují své vlastní cíle; a starají se při tom o sebe, ne o Evropu. Aby si udržely pozici globálního vůdce, tak Spojené státy přijaly strategii exportu napětí do celého světa. Rozsévání chaosu a zhoršování investičního klimatu v jiných regionech způsobuje to, že kapitál na Spojené státy pohlíží jako na bezpečné útočiště. A Amerika vynakládá značné úsilí, aby jako takové vypadala. K faktorům, které u nich vyvolávají pocit bezpečí kvůli vzdálenosti ode všeho, co se děje na starém kontinentě, patří geografie. To umožňuje Spojeným státům existovat i přes kolosální národní dluh a deficit obchodní bilance.

Proto také na rozdíl od Evropy nemají Spojené státy zájem o mírové vyřešení Ukrajinské krize. Proto US náměstkyně ministra zahraničí Victoria Nuland při telefonním hovoru s US velvyslancem na Ukrajině obscénním jazykem řekla je… EU. Amerika chce uvalit břímě Ukrajinské krize na evropská bedra. Existuje ale naděje, že Evropané budou dostatečně moudří, aby to pochopili. Otázkou ale je, mají dost síly nejen k pochopení, ale i k odolání nátlaku Spojených států a americké lobby v řadách Evropské unie?

V událostech uvnitř Evropské unie se objevují určité projevy naděje, tato tendence je ale velice vratká. Jakékoliv sestřelené letadlo nebo výbuch, zničený dům či neočekávaně objevené hroby by mohly stav věcí změnit. Je možné, že něco takového by se zase před příštím summitem Evropské unie mohlo zinscenovat. Ale Evropané začínají krok za krokem chápat, že jakákoliv taková akce není zaměřená jen proti samotnému Rusku, nýbrž i proti Evropě.

Arkady DZIUBA | 22.03.2015 | 00:00

Vyšlo na Reformy.cz

Zdroj: http://www.strategic-culture.org/news/2015/03/22/intriguing-moments-eu-russian-policy.html
23 Komentářů k Fascinující okamžik politiky EU vůči Rusku

 1. Adolf Balík napsal:

  Stydím se za svou zemi a závidím vládu Slovákům. Proč mezi těmi zeměmi odporujícími sankcím není i ČR?

  • Jarek* napsal:

   Asi se to moc líbit nebude, ale je to tím, že jsme prostě jen obyčejné prodejné děvky.

   • Jarek* napsal:

    Je snad normální, aby vláda i parlament porušovali za peníze ústavu státu? Co jsme si zvolili, to tu máme. Pokud morální hodnoty zde žijícího obyvatelstva mají úroveň svých volených představitelů a to bezesporu mají, tak to mé výše vyřčené hodnocení naprosto přesně sedí, tečka.

    • JARIS napsal:

     Jarku, neni pravda, ze 'co jsme si zvolili, to mame'. Volby dnesni doby jsou totiz podvod. Dostanou se k moci jen dobre proverene kreatury, ktere budou hajit mocenske zajmy pod kryci hlavickou 'demokracie'. Takze vlk se nazere a koza zustane cela. At Cesi voli kohokoli, jsou to dopredu prednostne vybrani pesaci, kteri pracuji pro temne pozadi. Tak to bohuzel dneska chodi vsude na svete. Neni tedy namiste sypat si popel na hlavu. Jednoduse receno, ti, kteri to mysli uprimne, ze budou hajit zajmy lidu se do vlady NIKDY nedostanou.

     • martin bareš napsal:

      Jarisi, já na rozdíl od tebe souhlasím s Jarkem.

      Nadávat na zvolené zastupitele je nesprávné. Nadávat můžeme leda tak na sebe. Ma jsme je tam zvolili. Naše pracující/nepracující masy.

      Já tedy k volbám nechodím z jasných důvodů, ale to je jedno, teď mluvím za většinu, která z nějakých důvodů k volbám chodí.

   • Adolf Balík napsal:

    Nelíbí se mi to, ale jsme. :-(

 2. frantisek1 napsal:

  A navic, sankce odporuji mezinarodnimu pravu. Jestlize jsou tyto pravni zavazky porusovany, co na to ustavni soud. Sankce ma autorizovat osn.

 3. Vydra napsal:

  celá naše vláda (až na pár vlaštovek které ale jaro neudělaj)je banda přizdisráčů, jejichž jedinou starostí je aby nešlápli do hovna-viz blikající Sobotka...

 4. Vydra napsal:

  oprava-blinkající

 5. rad napsal:

  Nesnasim nas Cechy. Jsme nejnamyslenejsi narod v Evrope. Nemci aspon maji byt na co hrdi prece jenom. Kdo zi v zahranici tak vi, ze posledni co potrebuje, je narazit na Cecha- vetsinou to blbe dopadne- je z toho nejaka podilka. Ostatni narody venku drzi pri sobe. se podivejte na polaky, i kdyz to jsou taky pekni debilove.
  Mimochodem kde je audioarchiv? Tady je takovej bordel, ze se tu ani prase nevyzna. Hledam ty rozhovory ruzny co se div nataceli.

  • JARIS napsal:

   Rad, nezoufej! Spousta Cechu je fajn a ty muzes byt jeden z nich. To posledni co Cesi muzou potrebovat je hazet blatem navzajem po sobe. Cesi podle mne nejsou vubec namysleni, spise naopak, chybi jim sebevedomi a odvaha. Pamatuj, ze nejlepsi obrana je utok. Tim samozrejme nemyslim utok fyzicky, ale mentalni. Cesi oproti spouste zapadnich zemi jsou se vseobecnym vzdelanim na vysi. Byli jsme vychovavani k prehnane slusnosti, a ze moudrejsi ma ustoupit. Ono rceni na hrubou diru hruba zaplata je velice efektivni a dela divy. Cesi musi najit spolecneho jmenovatele, zmenit predevsim zkorumpovanou vladu za SVE lidi. To je to, co poji narod - dobry a moudry vudce. Vsichni Cesi, drzte pohromade a nenechte se roznest na kopytech cizich mocnosti!

  • eviltwin napsal:

   Jestli myslis archiv poradu bezcenzury http://www.nwoo.org/2011/10/02/archiv-vysilani-poradu-bez-cenzury/

   ale linky uz nefungujou, ja to mam cely a mozna to nekam i dam, ale spis ne z duvodu, ze uz jsem toho udelal dost.

 6. Jana napsal:

  Co na tu naši vládu mají,že změnili tak potichu postoj vůči sankcím a co ještě můžou změnit,krok za krokem.Rusové v budouctnosti nezapomenou na ty,kteří při nich stáli v nejtěšší době.Budou se těšit nadstandartním vztahům.

 7. miška napsal:

  Proč se vše děje na planetě zemi tímto destruktivním systémem a vše se nám říká opačně, se dozvíte skoro až v nepochopitelném článku, který všechno vysvětluje.

  http://prvopodstata.blog.cz/1503/telefon-z-jine-dimenze

 8. mino napsal:

  Sakra,což pak si vy mladí neuvědomujete o co amíkům jde?Jak dlouho ještě vy studenti a mládež budete nečinně přihlížet jak se hroutí vaše budoucnost a budoucnost vlasti?kde jste vy demonstranti z Václaváku,co dnes máte teplá místečka v podnicích a vládních institucích.28.3.v 15 hodin je velká demonstrace proti vojskům USA,to nejste na facebuku schopni zorganizovat se a podpořit tuto akci?Nebo budete sedět u svých PC a hrát americké válečné hry,které mohou kdykoliv přerůst ve skutečnost.

 9. Ivan napsal:

  Kto zaplati falsovane emisie USD a EURO, emitovanych FED -om a ECB...?
  http://www.nwoo.org/2014/12/20/co-nam-putin-nerekl-razie-na-rubl-mela-byt-sach-mat-a-to-nebyla/#comment-49199

  Falsovanie penazi oslabuje hodnotu meny...! Ak falsovatel zhotovi bankovku na dobrej kopirke, ci tlaciarenskom stroji a uvedie ju do obehu, stane sa u posledneho majitela, u ktoreho bude odhalena ako falosna, cistou stratou a este aj s problemami... Napriklad majitel obchodu bude musiet zvysit ceny, aby hodnotu falosnej bankovky nahradil realnym prijmom v oficialnej mene... Podobne fyzicka osoba, ktora prijme falosnu bankovku od ineho v dobrej viere, po odhaleni mu nikto stratu nenahradi, kedze za falosnu uz nic nekupi...
  Jednoducho falosne bankovky nie su v zavere pokryte tovarom, t.j. pracou, ale maju len hodnotu znehodnoteneho papiera na ktorom su vytlacene...

  Ked v USA straca USD hodnotu, pretoze banky safarili a dlznici nie su schopni vracat pozicane, FED urobi zazrak, natlaci miliardy nekrytych, teda falosnych USD a rozda ich z tzv. federalnych rezerv bankam... Kedze su nekryte, nasledkom je okamzita vnutorna inflacia meny, t.j. majitelia dolarov v tom okamihu drzia v ruach falsovanu menu, ktora straca hodnotu. Kedze este su v obehu aj kryte prostriedky, vnutorna inflacia je pomer medzi falosnou menou a realne krytou...

  Rovnakou cestou sa ubera aj falsovana emisia EURO, emitovana ECB...

  No a inflaciu sposobenu falsovanymi emisiami musia zaplatit povacsine obcania, ktori drzia v rukach prave USD ci EURO...!

  Inak je to s narodnymi menami, ktore su kryte, i ked uz nie zlatom, tak aspon vlastnymi zdrojmi, ako je vyroba, ci vlastnenie surovinovych a palivovych zdrojov...! Rusky RUBEL je nepochybne kryty minimalne objavovanim dalsich a dalsich zdrojov surovin a paliv, ako je napriklad metan z permafrostu v najsevernejsich oblastiach Sibire. Jeho tazba je mozna horizontalnymi potrubnymi zberacmi, omnoho lacnejsie ako z hlbkovych vrtov...

  Z toho plynie zaver, oslabujucou menou je ta, ktora je emitovana ako falsovana, nicim nekryta a silnou menou, bez ohladu na sucasne kurzy k USD ci EURO je ta ktora je kryta hodnotami...! A takato mena casom vytlaci falosnu menu aj z medzinarodneho zuctovania, z ktoreho doteraz profitovala aj tym, ze bola podsuvana ako falsovana a teda automaticky v rukach vsetkych vnutorne oslabovala...!!!

 10. Ivan napsal:

  Strojari z Prakoviec, o pracu vas pripravil Fico...!

  EUROREICH ZMATKUJE…,

  Spustil efekt tzv. kvantitatívneho uvoľňovania(QE), co nie je nic ine, ako rozptylenie padu ekonomiky vplyvom sankcii proti Rusku, medzi obyvatelov eurozony… Kazdy z nas budeme platit… Ekonomika pada z dovodu pozastavenia ivesticii na nenasytenom ruskom trhu s technologiami, najma na tazbu ropy, plynu a nerastov, dopravne prostriedky atd… Podstatna cast technologii sa pripravuje na uzemi eurozony a teda prinasa zamestnanost a danove prijmy v dodavatelskych statoch…! Dnes su uvery za takmer nulovy urok, ale nikto nekonstruuje technologicke celky pre rusky trh… Bruselski idioti si podpilli konar na ktorom sedeli…, a este idiotskejsie ho lepia vykalmi zadnych casti tiel… Tlacia papieriky (Euro), ktore budu menit za ine papieriky (dlhopisy) a to vraj ma povzbudit poziciavanie a investovanie a zvysovanie urokov…

  Skratene povedane, menia cisty toaletny papier za ten uz pouzity…!!!

  Robert Fico, predseda vlady SR tiez suhlasil s tzv. sankciami (spravnejsie zapadnym zlomyselnym vydieranim) proti Rusku... V strojarnach v Prakovciach prislo o pracu 200 ludi. Firma vyrabala podvozky pre vagony ruskych zeleznic, s obchodnymi zmluvami na mnoho rokov. Sankcie EuroReichu vyvoz zakazali a tak firma ukoncila vyrobu. Byvali zamestnanci nemaju z coho zit, platit energie, vodu atd., ako to sami hovorili v televizii... Vyroby sa urcite ujme Cina alebo USA a uz sa nikdy nevrati na Slovensko... Takze ludia z Prakoviec a okolia, obratte sa priamo na predsedu vlay, aby za vas platil zivotne naklady, kedze o pracu vas obral...!

  A k tomu este aj biedna podpora strati inflaciou na hodnote, poretoze ECB tzv. kvantitativne uvolnuje, t.j. Znehodnocuje menu...

 11. Ivan napsal:

  Len tvrdo na nich, pan minister Lajnak (od slova lajno...)!

  Pred par dnami som napisal:

  „EUROPSKY INSTITUT PRAVDY JOSEFA GOEBBELSA…“,

  je tesne pred oficialnym zalozenim a bude priamo vcleneny do politickych struktur Europskej unie so sidlom v Bruseli…!

  Zdroj informacie:
  http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/348916-europa-skuma-ako-ist-na-rusku-propagandu/

  Európa skúma, ako ísť na ruskú propagandu
  EÚ Rusko propaganda
  Pravda | 17.03.2015 07:49

  Európska únia by mohla poskladať komunikačný tím, ktorý sa zameria na riešenie problému ruskej propagandy v súvislosti s konfliktom na Ukrajine. Informovala o tom agentúra Reuters. V pondelok o tomto probléme mali rokovať aj ministri zahraničných vecí EÚ.
  Vladimir Putin
  Experti nie sú veľmi nadšení nápadom zriadiť komunikačný tím na riešenie ruskej propagandy. Obávajú sa, aby celý projekt neskĺzol do akejsi európskej propagandy.
  Autor: SITA/AP, Mikhail Mordasov
  O návrhu sa hovorí už niekoľko týždňov. Pôvodne to bola iniciatíva Litvy, Británie, Estónska a Dánska.
  S riešením by podľa Reuters mala prísť do troch mesiacov šéfka európskej diplomacie Federica Mogheriniová…

  Pokracovanie v uvedenom zdroji

  A MOJE DOPORUCANIA:

  Nasmu ministrovi zahranicia Lajnakovi doporucujem, aby nova institucia vobec nemenila strategiu odporu proti spravam z ruska, ale aby este zintenzivnila doterajsie metody. Napriklad, ked BBC ohlasila, ze jej redaktori boli svedkami, ze sto kusov vojenskej pancierovej mobilnej techniky preniklo z Ruska na Ukrajinu…, hned tam bezali novinari nizsich kategorii ale kolonu nebolo vidno…, az musel zasiahnut Porosenko a tento novinarsky plebs informovat, ze kolonu uplne znicili ukrajinske sily a preto nic nevidno, ani stopy po jej zniceni… Tak v takomto pripade mozno pritvrdit tym sposobom, ze BBC prehlasi, ze nepreniklo sto kusov, ale az dvesto kusov tejto techniky, co zmatie spravy pochadzajuce z ruskych ci inych medii…

  Alebo, ked sa „stratil“ Putin a west goebbels media oznamovali vojensky prevrat a jeho zvrhnutie, treba oznamit, ze islo o omyl CIA, tak ako v pripade Saddamovych zbrani hromadneho nicenia… Ked sa Putin opat objavil, BBC by vysvetlila, ze to prevratil kremelsky zahradnik sto gramov vodky…, na pocest Putina…!

  Takto tvrdo na nich, pan minister Lajnak…!

 12. Ivan napsal:

  Tu je dokaz toho, ako dopada zapadne vydieranie Ruska, podporovane slovenskou vladou, na zivot ludi...

  http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/349547/

  Robotníci z hladovej doliny nevedia, čo bude ďalej
  Prakovce
  Boris Macko, Pravda | 23.03.2015 07:00

  To, čoho sa v Prakovciach všetci obávali, sa v týchto dňoch stalo realitou. Vedenie firmy Railway Casted Components oznámilo hromadné prepúšťanie 200 zamestnancov z celkovo 350. Výpovede by mali dostať k 19. aprílu 2015.

  Podľa riaditeľky firmy Iriny Milevy bola rozhodujúcim kritériom pri výbere prepustených požadovaná profesijná štruktúra, zhodnotenie pracovného výkonu a dosiahnutá kvalifikácia.

  Vedenie firmy opäť zdôraznilo, že vzniknutá situácia je dôsledkom krízy na Ukrajine, ktorá ovplyvnila odbyt. Stále však hľadajú nové možnosti výroby. Hľadajú aj uplatnenie pre prepustených zamestnancov. Tieto slová potvrdil aj člen predsedníctva OZ KOVO Milan Šlauka, ktorý bol na rokovaniach s vedením firmy.

  „Z 200 ľudí, ktorých majú prepustiť, bude väčšina z výroby a 15 z administra­tívy. Situáciu chcú vyriešiť tak, že ponúknu miesta v Tatravagónke Poprad, prípadne v iných strojárskych firmách a podnikoch, ktoré by mohli robiť výberové konania priamo v Prakovciach. Ak by sa situácia zmenila k lepšiemu, k prepúšťaniu nedôjde,“ vysvetlil Šlauka s tým, že firma by mala doplatiť aj mzdy a odstupné. „Dňa 31. marca bude jasné, či firma RCC v Prakovciach skončí, alebo nie,“ spresnil.

  Pokracovanie v uvedenom zdroji

  • Vesna napsal:

   Tak prečo bleskovo neprekontraktovali? Môžu predsa dodávať podvozky pod vagóny cez iný štát, ktorý sankciám nepodlieha. Kľudne aj cez nejakých inuitov. Kto bude skúmať, či majú na severnom póle železnicu. Niečo podobné, ako keď z Česka leteli tanky na Ukrajinu cez blízky východ, alebo tak nejako, nechce sa mi to hľadať kade nakoniec leteli.

   • hel napsal:

    to byly ty tanky, co je vloni nafotily na maďarské železnici s tím, že dodavatelem je soukromá firma z čech ?

 13. Definitiva napsal:

  EÚ je fašisticko sionistická kriminálna organizácia, bola zakladaná fašistami po 1945, jej ciele sú dnes rovnaké, ako po 1945. Slovania boli kolonizovaní a zotročení Bruselom.

  Aj keď EÚ zruší sankcie proti Rusku, tak EÚ ovládané svetovým prediktorom: s cirkvou, dedičnou mocou a finančnou oligarchiou a ich mafiami bude vždy len jastrabom, ktorý striehne na chybu Ruska, ktorý bude viesť skrytú vojnu proti Rusku a pri prvej príležitosti vykradne zdroje a zlikviduje Slovanov.

  Lebo kapitalizmus je už raz taký, existuje len vďaka sociálnemu parazitizmu, systému-"civilizácii", v ktorej "silnejší", drzejší, sprostejší, bezohľadnejší, egoistickejší a mamonárski

  pri prvej príležitosti využije situáciu na to, aby robil zisk ihneď a za každú cenu!!!

  Európa v minulosti a dodnes žije z kolónií, vid dejiny Číny, Indie, Afriky, arabského sveta. Západná, anglosaso židovská civilizácia vykradne zdroje, zničí štáty a národy a potrebuje ísť kradnúť ďalej. Tak sa na rad dostali aj Slovania. Ruskí cári boli vraždení, Romanovci boli dosadení Západom, potom prišla Židoboľševická VOSR a židmi naordinovaní a riadení socializmus, až do nástupu Putina.

  Rusko nazýva EÚ a USA priateľmi a partnermi, Rusi sú veľkí diplomati a veľmi slušní. Ale Slovanský zdravý rozum si za priateľov a partnerov dosadí vrahov, zlodejov, ničiteľov národov a fašistov. Človek stratil schopnosť menovať veci pravými slovami, klame sám seba, verí a nepoužíva rozum.

  Akože si Balíka vážim, tak mu neprajem do ČR prezidenta SR, obhajcu vojny, služobníka fašistov v USA, ktorí obhajuje sankcie proti Rusku, uznáva Kosovo, neuznáva Krym, slávi sviatky s fašistami v Kyjeve, na oslavy do Moskvy nepôjde, prosí NATO o pomoc proti ruskej propagande, ktorá je len a len holou pravdou, pravdivým spravodajstvom Ruska a bez súhlasu občanov a vlády dohodol s USA základňu NATO pod Tatrami, asi ako turistickú atrakciu pre ruských hostí.

  Chemtrails dnes lietali ako šialení. Chemtrails majú inú chémiu, stopa za lietadlom je nenápadná, rozplýva sa do hmloviny, ktorú odlíšite od modrej oblohy ako slabú mliečnu hmlu na oblohe. Celý bordel je najlepšie viditeľný pri nízkom slnku, pri východe slnka a pri západe za obzor. Prirodzená oblačnosť, mraky, sú ostro ohraničené od modrej oblohy, hmloviny chemtrails sú ako hmla, bez ostrých okrajov, okraj hmloviny mizne do stratena, pri nízkom slnku sa farbí do červena, ak je vrstva hrubá a neprepustí slnko, tak je tmavo sivá, ale nikdy z nej neprší.
  USA fašisti nám upierajú právo na slnečný svit, prirodzené počasie, narastajú extrémy v počasí a rovnako aj v úrodách farmárov. Ak sa "bohovia" z USA rozhodnú, že zomriete hladom, tak sa tak stane.
  Suseda zo stáda oviec sa tešila, aká krásna farebná obloha. Zúfalé! Človek musí vykapať, lebo hlúposť nemá šancu vo vesmíre prežiť.

 14. Contumax napsal:

  To je škoda, že nestojí na té fotografii u zdi...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!