Studie WHO: Roundup od Monsanta může způsobit rakovinu

48082893-e1426958006633-600x284Těžká rána pro Monsanto: Zrovna nejznámější a nejziskovější produkt, pesticid Roundup, upadl do podezření, že způsobuje rakovinu. Studie WHO shazuje předchozí lživé studie a připouští možnou souvislost mezi Roundupem a rakovinou. Monsanto zareagovalo nezvykle nervózně.

Monsanto, výrobce likvidátora plevelů je v šoku: agentura Bloomberg informovala o nové Studii (odkaz zde: Studie), která poprvé dala do souvislosti pesticid Roundup a onemocnění rakoviny. To je pro Monsanto obzvlášť tvrdé, protože studie nepochází od nějaké univerzity. V minulosti v takových případech přešlo Monsanto obvykle velmi rychle do protiútoku a kritické výzkumníky zdiskreditovalo.

Tentokrát to nebude tak snadné, studii totiž provedla Světová zdravotnická organizace (WHO). V pátek ji na internetových stránkách zveřejnila Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny (IARC) se sídlem v Lyonu, což je francouzská pobočka WHO.

Studie, která byla poprvé publikována v odborném časopise Lancet Oncology ukázala, že existují ,,omezené důkazy“, že Roundup může vyvolat rakovinu plic a lymfatických uzlin. Dále existují ,,přesvědčivé důkazy“, že laboratorní zvířata kvůli Roundupu onemocněla rakovinou.

Studie se odvolává na výzkumy v USA, Kanadě a Švédsku, které se v těchto zemích prováděly od roku 2001. Onemocnění se dotýkala jednotlivých případů a široká veřejnost nebyla postižena.

Lidé z Monsanta na zveřejněnou studii nicméně reagovali téměř v panice. Bloomberg citovala šéfa lobbisů koncernu Monsanto Philipa Millera. Ten řekl, že si nemůže vysvětlit, jak WHO mohlo dojít k tak ,,dramatickým“ odchylkám od všech předchozích ,,regulovaných závěrů“. Miller zřejmě odkazuje na německou studii pro EU, která teprve v loňském roce uznala úplnou nezávadnost Roundupu.

(poznámka: ,,regulatorischen Schlussfolgerungen” tedy ,,regulované závěry“ nebo důsledky či vývody: otázka, co si pod tímto pojmem představit).

Ve skutečnosti k Roundupu vždy existovaly kritické hlasy, teď ale přišly od vědy (viz odkaz: Wissenschaft kamen). Kontrolní orgány v USA a v EU většinou došly k ,,regulovaným závěrům“, které si Monsanto přálo, protože ve výborech lobovalo mnoho semenářských aktivistů. (viz tady: Saatgut-Aktivisten agieren).

S WHO se hlavní mezinárodní organizace poprvé staví proti firmě Monsanto a současně proti hlavnímu produktu této firmy. Zisk z Roundupu je pro Monsanto životně důležitý. Koncern má každoroční obrat téměř 16 miliard dolarů. V případě, že se u regulačních orgánů kritika WHO zabere, mohlo by to Monsanto donutit vybavit se ještě větší průbojností ke svému dosud velmi úspěšnému lobbingu.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/03/21/who-studie-roundup-von-monsanto-kann-krebs-ausloesen/
11 Komentářů k Studie WHO: Roundup od Monsanta může způsobit rakovinu

 1. weissbach napsal:

  TTIPujte co bude dál…

 2. miška napsal:

  Řekla bych, že po tom, co se děje američanům v poslední době v armádě, se brzy celé USA propadnou do proppadliště dějin a zapomění. Monzanto nebude nikdo poslouchat a kupovat jejich vraždící produkty.

  Možná že vše si amíci brzy rozmyslí a se svými hračkami, které už dnes patří díky dokonalým elektromagnetickým zbraním do šrotu, přestanou dělat SMĚŠNÉ DRAGOUNSKÉ JÍZDY po celé Evropě.

  Americká letadlová loď v hrůze prchla před ruskými ponorkami do bezpečí britských vod.

  Mylím si, že žádná válka nebude, všichni vojáci se u americké flotily po…ou, tak jak na té lodi před půl rokem v černém moři. Velitelé odešli po vjezdu do přístavu do předčasného důchodu. Ještě že existují tyhle zbraně v rukou myslících lidí. Je to dokonalá demoralizace amerických vojáků.
  Tímto jsou amíci celé Evropě pro smích a naprosto zesměšněni. Snad to brzy všichni us-vojáci pochopí.

  http://prvopodstata.blog.cz/1503/24-03-2015-okenko-marneho

  • weissbach napsal:

   Tak snadné to není a nebude. Ve hře je mediální monopol, jaderné zbraně, vojenské základny po celém světě. A očekávaný pád dolaru a potažmo celého bankovního systému válku spíš přibližuje. S pádem ekonomické moci se totiž hroutí i moc faktická a to lidé, kteří tuto moc budovali, dobrovolně nepřipustí. A to za jakoukoli cenu. Takže v tomto jsem spíš skeptický. I když bych si přál ten Váš scénář…

   • Robo napsal:

    Čím skôr sa US podarí zaútočiť, tým skôr padnú US konečne drzkou k zemi..

   • martin bareš napsal:

    v tomhle s Váma naprosto souhlasím.
    Ze zcela pragmatického důvodu.

    Američani neumí(nejsou k tomu vychovaní) prohrávat.
    Ať jde o sport či velkou politiku. Možná je to nemoc velkých národů. Ale u Američanů je to hlavně o výchově.
    Víc než láska k vlasti, rodině, dětem, k respektu, je to „Yes, you can“, ambicioznost, bezohlednost, sebeprosazení se. Pokud to nejde, jdou všechny řeči o fair play stranou.
    Nevěřte Americe!.
    Její heslo také je: „Když ne MY, tak nikdo jinej.“

    A to je přesně to, o čem píšete.
    Ještě jednou souhlas.

 3. Dušan napsal:

  Útok na 5 priorite riadenia / násilia.

  Ps. na koho že útočia? (to bola len rečnícka otázka)

 4. henryho napsal:

  Vyvarujte se GMO……je to jed!

  • janda napsal:

   Takže většiny živočišných výrobků. Krmení je z GMO (i domácí, pokud lidi neřešej krmivo)

 5. Libuše napsal:

  INDIE se zbavila angličanů tím,že nekupovali lidé jejich produkty.Odešli sami.U nás je třeba vybudovat znovu zemědělství.Podpořme všechny nákupem českého zboží.Nekupujme
  dovážené-nyní víme,že není kvalitní-kupujme naše výrobky.Oco se postaráme sami,to budeme mít—.LM

 6. Michal napsal:

  VĚT PODLE SPOLEČNOSTI MONSANTO (2008)

  Znepokojivý dokument o praktikách nadnárodní společnosti Monsanto a její aktuálních krocích na poli biotechnologií a kontroly potravin. Již od jejího založení v roce 1901 se rozvoj a bohatství společnosti Monsanto spojují s výrobou a prodejem mnoha chemických produktů, které byly později zakázány. V každém z těchto případů se později ukázalo, že společnost lhala, zatajována důležité skutečnosti, nebo si jednoduše zaplatila studie, které měly dokázat neškodnost a zdravotní nezávadnost jejích produktů. Na základě několika soudních rozhodnutí musela společnost platit nemalé částky, nijak to však nezastavilo její vítězné tažení celým světem. Dnes je společnost Monsanto světovým lídrem v produkci geneticky modifikovaných potravin as nimi spojeného herbicidu Roundup.

  Ke shlédnutí zde:
  http://www.mustwatchtv.cz/2-zivotni-prostredi/19-svet-podle-spolecnosti-monsanto/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!