Rusko na prahu nové epochy

Snímek obrazovky pořízený 2015-03-26 19:16:52

Zatím nejnovější vystoupení představitele autorského kolektivu „VP SSSR“ V.M.Zaznobina ze 4.1.2015. Rusko je na konci krize a připravuje se k novému civilizačnímu rozkvětu. Západní civilizace a ruská civilizace není jedno a totéž. Proč by po tom Západ na Rusko stále útočil? Je Rusko jedinou civilizací, která má vypracován koncept smyslu lidské existence a řízení společnosti?
8 Komentářů k Rusko na prahu nové epochy

 1. Reverend napsal:

  No je to trochu delší, ale některé postřehy a tvrzení jsou velmi dobré. Hlavně v závěru je zmíněn tkz. paralelní stát. Je v tom zajímavý paradox. Zatímco méně vyspělé národy jsou schopni přežít i ve velmi nepříznivých podmínkách a bez pomoci moderních technologií. Technicky nejvyspělejší národy jsou schopni tyto podmínky překonat pouze pomocí svých technologií. V případě že tyto technologie nelze k řešení těchto problémů použít, nebo se jeví jako nedostačující, nastává totální chaos.Přirovnal bych to ke zkáze Titaniku. Zatímco cestující ve spodních palubách byly schopni řešit ryze praktické otázky své záchrany a záchrany svých blízkých, Ti na vrchních palubách tvrdošíjně odmítali že něco takového musí řešit. Nebyly na tuto situaci připraveni ani morálně ani prakticky. Možná si někteří z vás vzpomíná že v New Yorku došlo k masivnímu výpadku el.energie. No a pod pláštíkem tmy tam probíhali velké rabovačky. Nemám dostatečnou představu co by stalo v případě klasického válečného konfliktu na území USA. Možná nám to trochu přiblíží neštěstí po hurikánu Katrina. Zde se v plné nahotě odhalila skutečnost, že i jeden z technicky nejvyspělejších národů, není schopen řešit tuto situaci efektivně.Představte si co by asi stalo v případě války, kdy klíčové prvky technologií se ničí jako první. (el. rozvodná síť, vodovodní síť, mobilní síť a telekomunikace a pod.)Hrozná představa. Katastrofické filmy na toto téma, by byly asi slabý odvar oproti nastalé situaci.

  • martin bareš napsal:

   reverende.

   Dobrou odpověď nabízí kdysi bestseler „Den trifidů“.
   Určitě jsi to četl a tedy víš, jak se lidé zachovají v případě velké katastrofy, kdy ztratí oporu prostředí, o kterou se nevědomky stále opírají a jsou v ní uvězněni.

   • Reverend napsal:

    Ano pane Bareš. Tuto knihu jsem četl a viděl jsem i její filmové zpracování jak ve staré verzi, tak dvoudílné nové verzi. V této knize naprosto rezonuje dilema humanity a racionality. i po letech, když jsem přemýšlel jak bych se zachoval, nenašel jsem jednoznačnou odpověď. Tuto knihu od Johna Wyndhama vřele doporučuji.

 2. miška napsal:

  Francouský prezident Hollande obvinil B.OBAMU, že má na svědomí 150 lidských životů. USA sestřelila letadlo.

  http://prvopodstata.blog.cz/1503/27-03-2015-okenko-marneho

 3. medved napsal:

  Miska, je to tak,Reverend mas pravdu,staty s modernymi technologiami caka kolaps,skupiny ,spolocenstva a narody ktore ich pouzivaju v malom alebo vôbec,maju navrch,tento rok sa to ukaze v plnej nahote…ocista Zeme zacala…

 4. geronimoh napsal:

  Velmi dobré. Díky

 5. doktor napsal:

  Den trifidů je skvělý a v podstatě hledá reálná řešení….

 6. varachamichara napsal:

  miška, je to marné , prvopodstata je brak, proč stále lanaříš? , jde snad o přežití servru ?, koho zajímá poloviční prava ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!