Obama teď straní Porošenkovi a Evropské unii, aby ukončil válku na Ukrajině

Obama_2014.06.04_Ukraine-President-Petro-PoroshenkoAbychom pochopili nedávné signály poukazující na možnost konečného vyřešení Ukrajinské občanské války, musíme si nejdříve provést souhrn jejího pozadí: Petro Porošenko se 25. května 2014 stal zvoleným ukrajinským presidentem ve volbách, které proběhly téměř výlučně v anti-ruské severozápadní polovině Ukrajiny. To je ta oblast, která v posledních ukrajinských volbách z roku 2010 nevolila jeho předchůdce Viktora Janukoviče – muže, který byl 22. února 2014 násilně svržen během toho, co šéf Stratforu, tj. firmy představující ‚soukromou CIA‘, prohlásil za „nejdrzejší puč historie.“

Avšak, než byl Porošenko zvolen, tak se region úplně na východě sousedící s Ruskem, tj. Donbas, od Ukrajiny odtrhl a jeho obyvatelé byli post-pučistickou vládou prohlášeni kvůli odmítání jejich nadvlády za ‚teroristy‘. Tento region z 90% hlasoval pro Janukoviče, tj. muže, který byl při puči svržen. Tato nová vláda provedla invazi na Donbas za použití bombardérů, tanků, raketometů a všeho, co měla, a když 25. května pronášel Porošenko svou vítěznou řeč, tak slíbil, a prohlásil to velice jasně, že: „Protiteroristická operace nemůže přeci trvat dva nebo tři měsíce, a to by neměla, měla by trvat hodiny, a to také bude.“ Ale měsíce trvala – Porošenkova předpověď – nejenže byla určitě falešná, ale také v prvním kole této války prohrál – a pak i ve druhém – a jeho předpovědi jejího výsledku byly zrovna tak falešné.

Protiruští vůdci tvrdé linie na Ukrajině pak rychle začali mluvit o svržení Porošenka. Jedním z nich byl i Ihor Kolomojskij, miliardářský guvernér jednoho z ukrajinských regionů, kterého jmenoval Olexandr Turčynov, kterého jmenoval Arsenij Jaceňjuk, kterého jmenovala Victoria Nuland, jenž byla sama jmenována Barackem Obamou.

Kolomojskij rovněž najal i Joe Bidena, syna Huntera Bidena (Obamova vicepresidenta), do správní rady jedné ze svých společností. Takže Kolomojskij byl přímo s Obamou spojen. To na rozdíl od něj Porošenko nijak nebyl – byl jen zvolen obyvateli jednoho výčnělku Ukrajiny. Porošenka nikdo nejmenoval. Kolomojskij, ještě 21. června 2014 (když byl Porošenko poražen v prvním kole této války), řekl: „Nikdy Porošenka nebudu poslouchat,“ a, „moje soukromá armáda se separatisty skoncuje.“

Neustále povídal, že on dosáhne toho, čeho Porošenko a pravidelná Ukrajinská armáda dosáhnout nebyla schopná. Kolomojského frakce v ukrajinském parlamentu je skoro stejně vlivná, jako ta Porošenkova. Navíc se 2. prosince všechny tři krajně pravicové parlamentní frakce (včetně té Kolomojského) sloučily dohromady do aliance, jejímž konkrétním záměrem je odstranit Porošenka.

Prozatím byl Porošenko, teď už poražený ve dvou kolech války, zdráhavým vůdcem ‚umírněné čili tzv. mírové“ frakce v Ukrajinské vládě. Vůdcem válečné frakce je pořád ještě Arsenij Jaceňjuk, ministerský předseda Ukrajiny, muž, který byl jmenován 4. února 2014 (tj. 18 dní před pučem) Victorií Nuland z US ministerstva zahraničí. Zatímco Jaceňjuk byl přímo zavázán Obamovi, tak to Porošenko nebyl.

Mezitím Angela Merkel z Německa a Francois Hollande z Francie stejně jako několik dalších vůdců EU začali chtít ukončení této války, ale Barack Obama z Ameriky to ještě pořád nechtěl, chtěl další, třetí kolo války, stejně jako Jaceňjuk a další zastánci tvrdě anti-ruské linie. A tak se Merkelová s Hollandem rozhodli letět do Moskvy a jednat s Vladimirem Putinem na vlastní pěst; a 7. února oznámili dohodu o svém plánu, ať už s US presidentem, nebo bez něj. Ač před tím Obama řekl, že na Ukrajinu pošle zbraně, tak teď řekl, že uplatní nebo pozdrží své rozhodnutí o poslání zbraní tak, aby nepřekážel úsilí těchto vůdců EU – aby si tak neznepřátelil nebo neztrapnil vůdce, o jejichž spolupráci usiluje.

A pak proběhl 11. února v Minsku mírový summit za účasti Merkelové, Hollanda, Putina a Porošenka, a ten 12. února vyústil v podepsání nového balíčku mírotvorných opatření nazvaných Minsk II.

Od té doby bylo vekou otázkou, zda budou Spojené státy nadále tlačit na své vyzbrojování Ukrajiny. Bude Obama podporovat Jaceňjuka, kterého si vybrala jeho osoba Victoria Nuland, aby vedl tuto zemi? Nebo se místo toho přesměruje na podporu Porošenka – kterého si nikdy nevybral?

První velkou událostí, která to ukázala, byl 19. březen, kdy Porošenko Kolomojského odstranil z kontroly nad společností, jejímž většinovým vlastníkem je ukrajinská vláda, načež Kolomojskij poslal několik svých hulvátů do jejího ústředí, aby si uchvátil kontrolu zpět, a když americký velvyslanec na Ukrajině – ten samý člověk, který zařídil jmenování Jaceňjuka jako ministerského předsedy učiněné Victorií Nuland – veřejně Kolomojského za jeho akci pokáral. US Bílý dům, který si vybral Jaceňjuka, který si nepřímo vybral Kolomojského, se teď Kolomojského veřejně zřekl. A to bylo něco skutečně velkého. (Následně 25. března Porošenko Kolomojského odstranil z guvernérování – do něhož ho Jaceňjuk prostřednictvím Turčynova jmenoval.)

Druhou velkou událostí ukazující směr byla ta z 23. března, kdy jak oznámil titulek: „Ukrajinský parlament by mohl prověřit Jaceňjuka kvůli korupci.“ Ten referoval: „Poslanec Sergej Kaplin, člen největší frakce v ukrajinském parlamentu – ‚Bloku Petra Porošenka‘ – navrhl vytvoření speciální komise ve Věrchovnej Radě – ukrajinském parlamentu – k vyšetřování aktivit současného ministerského předsedy Arsenije Jaceňjuka, který byl obviněn ze zakrývání korupčních spiknutí.“ Jinými slovy: Porošenko dostal od Obamy svolení, aby se Jaceňjuka zbavil – i když tento byl před tím Obamovým mužem. Porošenko má teď volné ruce, aby postupoval vpřed s mírovým plánem Merkelové a Hollanda.

Obama, který s touto válkou začal, se zjevně nakonec vzdal její dalšího protlačování, protože kdyby pokračoval, tak se rozpadne Západní aliance.

A Obama s nimi přeci potřebuje upéct další špatnosti – jako jím navržené Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP), aby mezinárodním korporacím v podstatě udělil kontrolu nad regulacemi životního prostředí, pracovního trhu a bezpečnosti výrobků v účastnických zemích. A tak se přinejmenším prozatím rozhodl se svou válkou proti Rusku pokračovat jinými kanály než přes Ukrajinu.

By Eric Zuesse
Global Research, March 26, 2015

Vyšlo na Reformy.cz

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/obama-now-sides-with-poroshenko-and-the-european-union-to-end-ukraines-war/5438837
9 Komentářů k Obama teď straní Porošenkovi a Evropské unii, aby ukončil válku na Ukrajině

 1. martin bareš napsal:

  Nevěřím z nich nikomu. Přes všechny naše Kalousky, Zemany, Zaorálky, Sobotky a hejna hmyzu se stranickými legitimacemi. Všichni jsou figurky bez cíle a vlastní schopnosti pohybu. "Lišnije ljudi" Maxim Gorkij.

  • weissbach napsal:

   Nevěřit politikům, ale vlastnímu úsudku je nezbytný předpoklad zdravého žití.

   • hel napsal:

    a hlavně nevěřit masmédiím, jejich vycvičeným papouškům...po 11/9 napsal na net nějaký mladý francouz výzvu: otestuj své smysly, hledej boeing!...a dokazoval z fotek, že boeing vůbec do pentagonu nenarazil, atd. a odstartoval celosvětové "lidové" pátrání po zmizelých letadlech 11/9, zatímco televize mlely stále stejné sračky...internet je trnem v oku mocichtivých lhářů, jeho absolutní kontrola je součástí PNAC- project for new american century...

 2. JARIS napsal:

  Ukrajina je mrtva. Ukrajina prestala navzdy existovat.

 3. mino napsal:

  O USSA již nemá cenu ani psát.Je to prohnilá,zkažená společnost,která jedině a pouze velebí dolar,byznys a svou nadřazenost na světem.Bohužel kongres,vláda jsou v naprostém vleku bank,vojenských továren,generálu a sionistů(Rotschild,Rokefeller,Morgan,Kochové,Nulland a další lumpové.Jejich nenažranost a touha po světové moci je chorobná.Pokud si to Evropa neuvědomí a bude papouškovat USSA je to konečná.Rusové se spojí s Činou a vypleskají Pentagon tak,že se z toho nevzpamatuji.To však může znamenat konec civilizace.

  • JARIS napsal:

   Dobry komentar a dobry postreh, Mino. Je to tak. Zidozioniste jsou momentalne u moci a nici, co se da ve svuj prospech.
   Konec civilizace myslim nenastane, ale zapadni zeme pujdou ke dnu.

 4. miška napsal:

  Lufthansa na svých stránkách potvrzuje, že mohou řídit jakékoliv letadlo ze země na dálku. Proč tedy nechali spadnout A320? Nebo bylo něco jiného ve hře? Týden před pádem A320 zachránili z podobné situace jiný AIRBUS.

  Vizuální důkazy místa zřícení letu 95265 ukazují, že letadlo pršelo dolů v tisících kousků, což vytvořilo obrovské pole trosek pokrývající stovky akrů na úbočích několika hor, a nelze identifikovat, vlivem čeho je pole trosek tak rozprášené. To může vést k jedinému logickému závěru, že letadlo explodovalo ve vzduchu.

  http://prvopodstata.blog.cz/1503/28-03-2015-okenko-marneho

 5. Cico Ciciak napsal:

  Z toho článku to vypadá, že bombama môže aj za to, že mi nefunguje splachovač!!! Ale teraz vážne!!! bombama je iba obyčajná bábka a vypadá to tak (podľa Pjakina), že pracuje (asi nevedome) pre globálne elity/globálneho prediktora (gp) a má za úlohu potopiť ussa ako svetového policajta!!! Pričom bombama dnes už nemá v ussa fakticky žiadnu moc!!! Bol odstavený štátnou/lokálnou elitou ussa (ussa beží v nejakom núdzovom režime), ktorá je vo vojne s globálnou elitou a chce zachovať hegemóniu ussa a pre ktorú zase pracuje pizda nuland, neokoni, niektorí žido-sionisti a podobná háväď!!! porošenko momentálne skôr pracuje (asi nevedome, alebo že je tak neschopný) pre globálne elity/gp!!! Ak som dobre porozumel poslednému videu od Pjakina, tak ussa (štátna elita) nanútili ukrajine nejaký zákon, kvôli ktorému porošenko odfajčil kolomojského z toho ukrajinského podniku, aby kolomojského vyprovokovali k pochodu na kyjev a k zvrhnutiu porošenka, ktorý si nerobí dobre svoju prácu v prospech lokálnej elity ussa, kedže vojna v Európe nie a nie prísť!!! Kedže je kolomojski silne protiruský, tak takto dúfajú, že sa na ukrajine rozpúta nejaká partizánska vojna každý s každým, ktorá prerastie aj do Európy/eu!!! O to celý čas ide!!! ussa chce rozpútať vojnu v Európe/eu a zatiahnúť do toho aj Rusko a potom z toho svinsky ťažiť ako na každej vojne počnúc ww1 a 2.!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!