Jednání Rady ČT 25.3.2015 – Výroční zpráva o ČT schválena jako „nejobjektivnější“, Michal Hauser se zdržel hlasování

Snímek obrazovky pořízený 2015-04-01 16:51:08Ve středu 25.3.2015 probíhalo veřejné jednání Rady ČT, jehož součástí bylo především schvalování Výroční zprávy o ČT v r. 2014, která je nyní předložena Parlamentu ke odhlasování. Pokud Parlament zprávu neschválí, tak by mohla být i odvolána celá Rada ČT. K tomu však pravděpodobně, jako obvykle, nedojde.

V úvodu se ve svém příspěvku ředitel ČT Petr Dvořák nezvykle obsáhle věnuje různým útokům na ČT z poslední doby a vyvrací je s tím, že mnoho z nich se opírá o chybné argumenty. Nutno říci, že v mnoha svých komentářích měl pravdu, což je bohužel tím, že řada kritiků ČT a to i z řad politiků bohužel při své kritice nedisponuje dostatečnou odborností a znalostmi tak je snadné ji vyvrátit. Ředitel Dvořák pochopitelně nekomentoval kritiky, kteří jsou dostatečně fundovaní a popisují problémy v ČT správně a tak vytvářel dojem, že v ČT je všechno v pořádku a její kritici jsou hloupí a nevzdělaní. Je smutné, že v řadě případů se nemýlil.

Následně došlo na hlasování o Výroční zprávě. Většina dogmatických skalních radních kvalitu této zprávy hodnotila velmi vysoko. V samotné zprávě je i činnost ČT hodnocena velmi dobře.

Aby byla iluze kvality důvěryhodnější, opírá se zpráva o doprovodné analýzy americké mediální agentury Mediatenor. Tyto analýzy uvádějí jednak vlastní hodnocení a také průzkumy veřejného mínění a najdete je zde:

http://www.ceskatelevize.cz/rada-ct/vyrocni-zpravy/

O tom, že zmanipulovat průzkum veřejnosti tak, aby bylo dosaženo žádoucího výsledku, není nic složitého, se není třeba více rozepisovat. Okomentoval to během projednávání zprávy radní Michal Hauser tak, že Rada ČT nemá vlastní odborné zázemí a proto nemůže ověřit pravost výsledků průzkumů. Za to se na něj snesla lavina nesouhlasu od několika ostatních radních, kteří se divili, že si dovoluje zpochybňovat práci "renomovaných mediálních agentur".

Co se týká analýz vysílání ČT, které vytvářela sama agentura Mediatenor, tak převážná většina jich je kvantitativních, což znamená, že uvádí kolik a jakých druhů pořadů a témat se odvysílalo.

Menší část je kvalitativních. Konkrétních reportáží z hlediska objektivity je hodnoceno jen (jako příklad) několik málo a neshledávají nějaké závažnější pochybení.

Problém zvaných komentátorů a jejich stanovisek, kteří se majoritním podílem podílejí na propagandě v ČT však není analyzován vůbec!

Připomínám vlastní analýzy zde:
http://www.nwoo.org/2015/02/06/analyza-vyvazenosti-a-nezaujatosti-zpravodajskeho-vysilani-ceske-televize-od-22-1-2015-do-29-1-2015-ve-vysilani-o-rusku-a-ukrajine/
http://www.nwoo.org/2015/02/19/analyza-objektivity-a-vyvazenosti-zpravodajskeho-vysilani-ceske-televize-o-rusku-a-konfliktu-na-ukrajine-od-30-1-2015-do-16-2-2015-na-ct24/

Za zmínku stojí analýza, která hodnotí adekvátnost popisu příčin a následků popisovaných událostí, jenž vychází tak, že 98% zpravodajských příspěvků je v tomto podaných správně. V omezeném a sebestředně zaujatém světonázoru, který je propagován západními médii, mají bohužel pravdu, ale pro lidi, kteří rozumí světovému dění do hloubky, je takovýto výsledek vskutku skandálním nesmyslem.

Celkově se dá říci, že ony slavné analýzy nejsou ničím jiným než zástěrkou určenou k předstírání údajné kvality a objektivity vysílání a platí pro ně tento obrázek (Pravda a malé lži):

Protože se mezi občany této země a diváky ČT najde jen velmi málo lidí, kteří si dají tu práci a udělají nějaké vlastní analýzy, tak mohou lidé v ČT i v Radě ČT prakticky jakoukoliv kritiku smést ze stolu s tím, že mají k dispozici "nezávislé" odborné hodnocení a podle něho je vše v nejlepším pořádku.

Je třeba zmínit to, že pokud se jedná o informování o událostech, které nejsou nějak politicky významné, tak se ČT nedá nic moc vytknout, i technické zpracování je dobré a hospodaření ČT je asi také rámcově v pořádku.

Jenže zpravodajství je klíčová funkce ČT, která má zásadní vliv na směřování naší země a proto je třeba mu věnovat prvořadou pozornost.

Podobnější informace také zde: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Zemane-Velebo-poslanci-Sirite-bludy-o-CT-vse-je-jinak-znelo-na-bojovnem-jednani-TV-rady-Ale-jeden-radni-vybocil-Zpravodajstvi-o-Ukrajine-neni-vyvazene-367955

Zápis z jednání 25.32015 zde: http://www.ceskatelevize.cz/pub/radact_zpravy/575.pdf

Videozáznamy:
8 Komentářů k Jednání Rady ČT 25.3.2015 – Výroční zpráva o ČT schválena jako „nejobjektivnější“, Michal Hauser se zdržel hlasování

 1. weissbach napsal:

  Zasedání spokojené party dohlížející na stále kvalitnější plnění veřejné služby pro blaho obyvatel tohoto státu, kterou ruší a provokuje "skupina placených agentů, rozvracečů dalších podvratných živlů".... :-)

 2. Contumax napsal:

  RADA jo...???

  Parta retardovaných... Bože můj odpusť mě to, jak já je k smrti nenávidím !!!

 3. Contumax napsal:

  Rádcové většinou radí ve svůj prospěch...

 4. rur napsal:

  neni co dodat je to Z-Rada

 5. mino napsal:

  prasata v ČT počínaje ředitelem až po nějaké tvarůžky,kubaly,dolanské,různé teplé a štětky,to je dnešní vedení ČT,zaprodanci CIA,FBI sionisty USA,jen tak dál ....

  • Martin napsal:

   Krásná práce,ale lidi pořád sedí doma na gauči a nic nedělají... Nevím na co Češi čekají....

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!