Lepší když vládne kvalitní jedinec než partička rozhádaných „stranických trollů“!

Po zralé úvaze jsem dal za pravdu těm desítkám lidí, kteří mi psali na facebooku, v komentářích pod mými články a do mé e-mailové schránky, abych nepřestával psát a budit národ z letargie do které začal pomalu upadat. Jediný, komu tím prý udělám radost, jsou lidé, kteří náš národ dostali do nezáviděníhodné a stále se zhoršující situace ve které se nyní nachází.

V pauze, kterou jsem si vzal, abych si trochu vyčistil hlavu a odpočinul si od lidí, kteří mi nedokážou oponovat jinak než nadávkami, výhrůžkami a sliby zastřelením, nebo jinou smrtí (proti slušným oponentům vůbec nic nemám a možnost vyjádřit svobodně svůj názor je základním právem každého občana, což jsem říkal už za komunistů) jsem dospěl k názoru, že tím správným a opravdu spravedlivým systémem není současná ryze kapitalistická stranická parlamentní „demokracie“ (ve které vlastně není nikdy žádná myšlenka dotažena do konce bez nutnosti ústupků a kompromisů), ale ani socialismus (rozhodně ne ten interpretovaný Karlem Marxem s jeho vizemi zániku národů a zrušení tradičních rodinných svazků a společenských hodnot). Z celého Marxova díla se nakonec ztotožňuji pouze s jeho ekonomickou části týkající se plánované národní ekonomiky a vizí mírové spolupráce mezi jednotlivými národy (s podmínkou zachování jejich suverenity).

Ne, nebojte se, nestal se ze mě zastydlý zastánce absolutistické monarchie a dědického práva na trůn a vládu v zemi, přišel jsem ale na to, že nejlepším, nejspravedlivějším a nejefektivnějším způsobem vládnutí je, když je většina moci v rukou jednoho lidem přímo voleného člověka! Myslím, že nejlepším řešením všech problémů s rozhádanými stranickými partičkami a s neustálým se točením v bludném pravolevém kruhu je prezidentský stát. Takový prezident musí být samozřejmě volen přímo lidem země a jako takovému mu musí po jeho zvolení být prokazována patřičná úcta a respekt (a to i těmi, co volili někoho jiného), jde totiž o to umět přijmout prohru a respektovat přání většiny národa ať se mi to líbí, nebo ne. Jedině takový systém je opravdu demokratický a spravedlivý!

Takto zvolený prezident by měl mít minimálně takové pravomoci, jako má americký, nebo ruský prezident a měl by jako přímo zvolený lídr určovat směřování a vývoj země. Jedinou věcí, která by takového prezidenta nějak omezovala, by měla být státní ústava. Parlament, nebo ještě lépe národní sněm, by měl být složen ze zástupců krajů, okresů a měst nad 50 000 obyvatel (nominovali by je starostové a hejtmani). Tito lidé by také měli vytvořit ústavu, kterou by se musel lidem přímo volený prezident řídit. V této ústavě by byly pouze takové základní věci jako svoboda projevu, pohybu, právo shromažďovací atd. (jedním z hlavních bodů ústavy by musel být článek, že prezident se nesmí zpronevěřit svému předvolebnímu programu a slibům a nemůže s nimi jednat v přímém rozporu). Národní sněm by také tvořil zákony a pravidla týkající se běžného každodenního života občanů (které by v samotném závěru schvaloval, nebo vetoval prezident).

V takové zemi by úplně odpadlo stranické dohadování. Lidé by samozřejmě každé volební období (myslím, že by mělo trvat aspoň 7 let a neměl by být omezen počet možných zvolení – proč by měl odcházet někdo s kým je lid spokojen natolik, že ho opakovaně volí) dali hlas takovému člověku, který by měl program nejbližší tomu, co chtějí oni sami. Pokud by tedy většina národa chtěla být členem NATO, pokračovat v kurzu ztráty národní identity v rámci EU a dále pracovat pro nadnárodní korporace a nikoli pro sebe a svou zemi, budiž! Kdyby však většina chtěla smíšené hospodářství a nové národní podniky pracující pro stát, nebo třeba členství v BRICS a Euroasijské unii a prezidentské volby by vyhrál kandidát, který by měl takové věci v programu, musela by to ta část národa, která s něčím takovým nesouhlasí přijmout, nebo se odstěhovat tam, kde vládne někdo bližší jejich ideálům.

Prezident by byl ze své funkce odvolatelný pouze v případě shody ¾ delegátů národního sněmu a následným výnosem ústavního soudu, který by posoudil, zda byl opravdu odvolán za protiústavní jednání a nejedná se pouze o pokus o mocenský puč financovaný jeho tuzemskými, nebo zahraničními odpůrci.
31 Komentářů k Lepší když vládne kvalitní jedinec než partička rozhádaných „stranických trollů“!

 1. weissbach napsal:

  "proti slušným oponentům vůbec nic nemám a možnost vyjádřit svobodně svůj názor je základním právem každého občana, což jsem říkal už za komunistů"

  To jsem si oddechl... Jen pište. Mně osobně jde vždy o obsah, ne o osobu autora.

 2. Žabák napsal:

  Ono je to takové zacyklené kolečko, kterým lidstvo prochází každých několik set let.
  Z demokracie se stane liberální bordel následuje právo džungle a z tohoto bordelu se zrodí tvrdá diktatura, kde jedinec má práva mravence v mraveništi, ale většinou nastává během této doby jakási konsolidace společnosti.
  Pak když už jsou materiálně zajištěni, tak začnou lidé požadovat větší práva a nastává demokracie, pak zase bordel
  a takhle pořád dokola.
  Teď jsme ve fázi totálního bordelu, takže se čeká na tvrdou diktaturu. Jestli nastolením islámu v Evropě prostřednictvím islámských imigrantů rozmnožujících se závratnou rychlostí, nebo čínské dominance nebo NWO ussraelský plán ANEBO SLOVANSKOU KONFEDERACÍ, to si budem muset teprve vybrat. A je jasný, že já volím poslední možnost, protože slovanská mentalita je mi nejblíž.

  Jak z toho kola ven, to je otázka na nobelovku a dokud nebude každej jeden člověk na planetě na určité mentální úrovni, tak zachraňovat to systémem bude vždycky poloviční řešení. V tom případě lze volit jen menší zlo, což může být i osvícený "diktátor" v uvozovkách. Takže tak to vidim :)

  • EL napsal:

   Kurňa kéž by to tak viděli všici :D, moc hezky napsané.El

  • Cico Ciciak napsal:

   Otrokom si stále, či je prítomný taký alebo onaký režim!!!

   Zajištění plné zaměstnanosti
   ----------------------------
   https://www.youtube.com/watch?v=i3Uwno__Fcw

  • martin bareš napsal:

   žabáku, já tohle říkám od nepaměti.

   My se musíme přichýlit k Rusku. Nejsem žádný staromilec, alias básník Kolár "přichyl se tam k tomu dubisku..." ale:
   Mám to ze své praxe a životní zkušenosti, že jazyková příbuznost je nejsilnější pouto!!
   K tomu.
   Nedělám si iluze o Rusku ani o bývalém SSSR. Přesto tvrdím, že prezident Putin neskutečně umravnil něco, co hrozilo za Jelcina, sleduji trend, ne hnidopyšské rejpání do současné situace a do Rusů, plivání na ně, urážení, zesměšňování.
   Minulé století byůo sovětské a jestli někdo říká opak, ať se podívá do historie. Všechny omyly, tragédie, brutalita, represe, úspěchy, vstání z mrtvých, měly příčinu, ze které se lze učit.
   Kecy o židobolševické revoluci apod. odmítám. Bez ohledu na důkazy co bylo či nebylo z tohoto pohledu - námět na dlouhou diskuzi.
   Zkušenosti s jinými civilizacemi, jinak nábožensky orientovanými, mající jinou histori jsou varující.

   Až tohle náš národ pochopí, až pochopí, že neví jak se jmenuje a kam patří, a až se pojmenuje a nebude se za to stydět, tak bude líp.
   A líp není prasečí luxus a bohatí a chudí, ani všichni ve vietnamských montérkách barvy šedomodré s provázkem u kalhot (nosil jsem je v Uranových dolech dost dlouho a nepodělal jsem se z toho, naopak mi to pomohlo "v duševním seberozvoji a růstu".

   Až překonáme eru žvanivosti a postoupíme dál, pokud toho jsme vůbec schopni, tak se snad něco změní.
   Až se přestaneme stydět za svou "komunistickou" minulost - krásný žblebt. Až se lidi začnou hlásit ke svýmu přesvědčení a ne se stydět - já jsem třeba marxista, nekomunista, nikdy jsem v žádné straně nebyl a názory Marxe beru v mnoha ohledech poplatné jeho době a v mnoha ohledech trvající. Až lidi začnou přijímat názor druhého.

   Kapitalismus nevídaným způsobem ničí všechny lidské vztahy, city.
   Socialismu by ale asi pomohlo trochu víry a hlavně posun lidí v myšlení. Jinak se nic dobrého nestane.

   • Justass napsal:

    martin bareš -"Přesto tvrdím, že prezident Putin neskutečně umravnil něco, co hrozilo za Jelcina, sleduji trend, ne hnidopyšské rejpání do současné situace a do Rusů, plivání na ně, urážení, zesměšňování"
    Něco k těm Rusům ( už jsem to sem jednou dával)

    "Chraňte se vzbudit Rusa. Vy netušíte, čím tohle probuzení pro vás skončí. Můžete ho zadupat do bláta, promíchat s hovny, vysmívat se mu, ponižovat ho, opovrhovat jím a urážet ho…
    A v tu chvíli, kdy se vám začne zdát, že jste na Rusem zvítězili, že jste ho zničili, navěky věků zostudili, rozdrtili na prášek, najednou se stane něco neobvyklého a pro vás překvapivého: On přijde k vám domů. Unaveně klesne na židli, na kolena si položí samopal a zadívá se vám do očí.
    Bude cítit prachem, krví, smrtí. Ale bude ve vašem domě. A v tu chvíli vám Rus položí otázku: „V čem je síla, bratře?“ A právě v tuhle chvíli tisíckrát zalitujete, že nejste Rusovi bratrem. Protože bratrovi on dokáže odpustit. Ale nepříteli nikdy. Francouzi si to ještě pamatují. Němci to vědí… Rus žije spravedlností. Obyvatel Západu žije lživými brífinky a záludnými tiskovými konferencemi. Dokud v jeho srdci žije spravedlnost, Rus se vždy dokáže zvednout z bláta, z temnot, z pekla. A s tímhle vy nedokážete udělat vůbec nic…“

    • Vladislav napsal:

     Ano, zlatá slova.
     A víte, co je na nich nejlepší?
     Že MY se je ani nemusíme učit! Že my nad nimi ani nemusíme přemýšlet!
     Protože ta slova o Rusech jsou slovy o nás!
     Protože my jsme západní Rusové!
     Nevím jak vy ostatní tady na diskusi, ale já osobně jsem na to hrdý!

   • Věra napsal:

    Mluvíte mi z duše, přesně tak to vnímám i já. Děkuji Vám za Vaše slova, moc mi pomáhá vědět, že nejsem sama.

 3. jk napsal:

  ono by úplně stačilo zakázat opoziční smlouvy a aby vládla jen ta strana co vyhraje volby

  • weissbach napsal:

   To je pěkné, ale problém není v opozičních smlouvách, ale v tom, že nikdy nevyhraje kdo vyhrát nemá a vždy vyhraje kdo vyhrát má....

  • Cico Ciciak napsal:

   Pri jednej strane vždy vzniká pokušenie moci!!!

 4. Miloslav napsal:

  To není apríl, že právě Vám je určen následující dopis: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

  • weissbach napsal:

   Vaše ušlechtilé vize vítám, leč s jejich realizací to bude obtížné.

   • weissbach napsal:

    To jsem si tak jednou v samoobsluze stoupl do fronty a řekl: Lidi, netlačte se! Neposlechli.

    • hogofogo napsal:

     Ono ludia nechcu pocuvat dobre mienene rady. Ani v Osvietcime nepocuvali ked nemecky Zid krical: "Zidia, kurva netlacte sa! Plynu je dost."

 5. Josef Švejk napsal:

  Je hezké předpokládat, že zvolený osvícený jedinec obdařený velkými pravomocemi zůstane i na dále osvícený. Nebylo jich zas tak mnoho v dějinách. Obvykle se prosadí Harvardův zákon:
  "Při pečlivě regulovaných hodnotách tlaku, teploty, objemu, vlhkosti a dalších proměnných veličin se každý živý organismus chová tak, jak se mu právě zachce."
  PS: Zůstane-li však i po obdaření pravomocemi osvíceným a moudrým, pak souhlasím, že může být požehnáním pro společnost. Což ovšem zdaleka nemusí platit pro jeho následníky! Pojistku proti nepřizpůsobivým, bych viděl pouze v možnosti kdykoliv(!) jej moci odvolat plebiscitem.

 6. Josef Švejk napsal:

  Mimochodem, partička rozhádaných "stranických trollů" je rozhádaná zpravidla jen při veřejných prezentacích. To je nanejvýš žádoucí, aby si manšaft myslel, že se do krve bijí za jeho nádherný život. V kuloárech si obvykle velmi dobře rozumějí. Přesně dle zákona: "Ruka ruku myje." Viz též major Terazky: "Čo bolo, to bolo, terazky som majorom!"

 7. Cico Ciciak napsal:

  Stranícke dohadovanie je jeden problém a jedna vec, ale potom sú tu ešte korporátne partičky!!! Tiež nestačí jeden vládnuci človek, musia byť k dispozícii aj dostatočne rozumné, vzdelané a morálne riadiace kádre!!! Najlepšie keby boli kádrami samotní ľudia v spoločnosti, alebo aspoň väčšina!!! Bez vytvorenia hlavnej koncepcie existencie ľudstva to nepôjde!!! Človek musí zistiť, aký je jeho zmysel žitia - teda boží zámer a podľa toho sa stanoví koncepcia!!! Od nej sa hierarchicky odvinie všetko ostatné smerom nadol - svetanázor, ideológia/e, politicko-spoločensko-ekonomický systém, systém vzdelávania, zákony, morálne hodnoty, stereotypy správania človeka, atď., atď....

  • weissbach napsal:

   "Človek musí zistiť, aký je jeho zmysel žitia – teda boží zámer a podľa toho sa stanoví koncepcia!!! Od nej sa hierarchicky odvinie všetko ostatné smerom nadol – svetanázor, ideológia/e, politicko-spoločensko-ekonomický systém, systém vzdelávania, zákony, morálne hodnoty, stereotypy správania človeka, atď., atď…."

   Přesně tak!
   Všechno ostatní je jen ideologie.

 8. Cico Ciciak napsal:

  Článok mi pripadá hodne naivný!!!

 9. Ola napsal:

  A takovým osvíceným prezidentem byste byl určitě nejlépe vy sám, pane Kašuka. Už se vykašlete na provolání o tom, že přestáváte psát, už to bylo, aspoň co já vím, po druhé, a píšete opět. Pookřejete, naberete dech a teď jste napsal,
  s prominutím, hovadinu, kterou jste mi připomněl Slávka Popelku. Ten dokázel zburcovat dost početné demonstrace,načež v TV se pak nechal slyšet, že by nám měl vládnout král...samozřejmě myslel sebe. Je hrozné, jak se přesvědčuji, že každý opozičník nakonec chce vladařit. Je to sice lidské, ale my, co stále sedíme na těchto článcích nakonec můžeme přijít k závěru, že mrháme časem. Už budu číst jen fakta, nikoli názory a analýzy.Kult jedince je blbost, naopak, naše malá zemička žádného prezidenta, trčícího na obřím Hradě, nepotřebuje vůbec.To jsem zvědavá, kdy, ve kterém století, to ten národ pochopí...

  • Žabák napsal:

   Olo, volba diktátora, krále nebo imperátora v časech krize je normální věc, která se děje minimálně od dob starého Říma. Ono to totiž funguje. Tam kde je partička rozhádaných mudrlantů řešících nesmrtelnost chrousta, zatímco stát hoří a lidé umírají, tam je volba jednoho vladaře v našem případě vladyky racionální řešení.
   Všichni kdo oponujete proti tomuto s tím, že se to může kdykoliv zvrhnout a že absolutní moc korumpuje absolutně, tak máte do velké míry pravdu.
   Na druhý straně tato strategie funguje a je osvědčena tísici let dějin.
   Je to klasické menší zlo, kdy si vyberete mezi zničením svojí země a rodiny zatímco mudrlanti kecají a kolaborují anebo předáte moc tomu nejschopnějšímu ze kterého se později může stát tyran, ale který zachrání stát a vaši rodinu před zničením.
   Ano bylo by krásné, kdyby existovala rada moudrých a ta by ve shodě řešila problémy svého lidu. Problém je, že já takovou radu nikde nevidím a každý kdo trochu zná akademické prostředí vzdělaných lidí vám potvrdí, že neexistuje rozhádanější a na své ego zahleděných lidí prostředí než právě tam.
   Tak si vyberte.

  • martin bareš napsal:

   já mám Olo taky připomínku.

   Diskutujme o tom, ale pan Kašuka něco navrhl. Teď neřeknu svůj soud, jestli ho vůbec kdy řeknu.

   Na zvědavci je takový divný článek. Píše ho jako nějakej zdrogovanej mladej parazit.
   Mám smíšený pocity. Ale přečetl jsem si diskuzi, taky jsem pár řádek přidal. A ta diskuze ať byla jakákoliv mi dala dost.

   Jestli se někam máme dostat, musíme se shodnout na minimálním programu. zapomeňme na půtky jestli socialismus, kapitalismum, monarchie.
   Je tady velký nebezpečí - zas to zavání frázema, promiň - a to je zánik tohohle nárůdku a státečku a fašismus a "pokrok" na druhé straně, který život vyhladí.

   Musíme hledat ten minimální program, který je přijatelný pro většinu, která chce něco dělat proti zlu. A nemít postranní myšlenky, což je myslím to hlavní. To má hodně rádoby bojovníků, kteří myslí na něco jiného, v tomhle bych s tebou souhlasil.
   Omlouvám se, že jsem zatykal.

 10. Alfa napsal:

  Tento princip má 2 hlavní nedostatky:
  1. Pokud bude volit více jak 50% hloupých lidí, zvolí si vždy něco špatného.
  2. I sebelepší člověk má možnost volby, a může kdykoliv konvertovat k temné straně.

  Jak jsem psal již dříve, za nejrozumější volbu považuji Posloupnost moudrosti. Kdy bude aplikován ten názor, který je prokazatelně nejsouladnější s cílemi státu. Bez ohledu na to, jestli ho řekl učenec nebo dítě. Takto se lze dobrat k nemoudřejším rozhodnutím ve společnosti, bez nutnosti kompromisů.

  Pakliže ve výjmečné situaci neni čas vést proces posloupnosti moudrosti, je dočasně ustanovena linie koordinátorů (s primárním cílem vést posloupnost moudrosti), a tento hlavní koordinátor a jeho zástupci podléhají soudu lidu, a platí pro ně ty nejpřísnější pravidla a tresty.

 11. Ola napsal:

  Martine, odpovím zítra. Celý den jsme psala, teď jdu spát.
  Je sice teprve 21.41, ale--Dobrou noc.

 12. Ola napsal:

  Martine a ostatní taky, otázka, zda nám jako národu hrozí zánik, je opravdu na místě. Přemýšlí o tom čím dál tím víc lidí a to signalizuje pocit ohrožení. Co dělat? Jak se bránit? Bránit se vůbec? Hlavně otázka CO dělat? byla ve všech skřípajících situacích-režimech palčivá, někdy vedla k činům. Zanalyzovala jsem si, kdy se obyvatelé kotliny v historii bránili: od 7. stol. vždycky se bránili loupeživým nájezdům -Avarům, Frankům, Maďarům.Bránili se na Moravském poli,u Grünvaldu Řádu německých rytířů, i jako husitská vojska křižákům. Za husitství vůbec poprvé se začali definovat jako národ.A hle, první ZRADA vyšší třídy: kališnická šlechta proti husitům u Lipan. Lidé si to zapsali do paměti..Jiřík z P., kališnický král, bratříky krutě potíral. Jagellonská dynastie, rozval ČESKÉHO KR., AŽ K NADVLÁDĚ hABSBURKŮ.Lid už odtažitý. Povstání šlechty a bitva na Bílé hoře, poprava pánů - lid už odtažitý.
  Brání se za Temna jen sedláci, povstání potlačena, intoši se vyžívají v náboženských bádáních a hlásání NENÁSILÍ/ Jednota českobratrská/.
  Lid se pak angažuje až vlivem soc.dem.-perzekuce.I.republiku dostáváme jaksi shora, posvěcením USA, lid -pár stávek, Masaryk nechá střílet do davů a tím se 1.rep.morálně odvaří.
  Chtěli se bránit po Mnichově, mobilizace zrušena. Bránilo se 300tisíc odbojářů,na Slovensku dokonce povstání.
  teď se nebrání nikdo, abych byla stručná, proč? Protože demonstrace odvařil Zavadil, protože k ničemu nejsou, ani milionové v zahraničí. Kdyby ty masy lidu táhly na Parlamenty... Bránění se dařilo při venkovském způsobu života /"vidle", úkryt v lesích /a při neexistenci zbr.hrom.ničení.
  V městě-jak se ubráníš? Město je buď obleženo nebo tě honí po kamenných ulicích se zamknutými vraty.
  Bránění ideologické: Chtělo by to nového velikána jako Marx, který/á by srozumitelně pro lid definoval hrozby.
  Lidé se scházejí jen virtuálně, v Praze občas panelové diskuse, dobře.U nás v Brně ani ťuk, akorát tu beztrestně vydali Hitl. projevy.
  Asi 1/5 vadí poměry, to je málo. Abych to zkrátila: dokud se lidem daří dobře, a ono se daří, nebude se nikdo angažovat - proč by?Trvalo mi rok, než jsme tuto prostou pravdu přijala.Opravdu zde funguje pomalé vaření žaby. Zdravím, tykejme si všichni a hezké větrné Velikonoce!!!

  • martin bareš napsal:

   Olo díky.
   Volné pokračování diskuze:
   Za sebe jsem rád, že nejsem, co by marxista, nečlen politické strany, postaven mimo diskutující.
   Já vím, že bohatí bojovat nepůjdou. Tedy půjdou, ale jen za určitých okolností a k dosažení svýho cíle, který je velmi sobecký.
   U nás v Liberci taky nic není, navíc my jsme taková malá Praha: předlužení, velmi pravicoví. Komunisty osobně neznám, nemohu o nich nic říci, socani páchají své dobro nepřetržitě, raději nemluvit. U vesla je samozřejmě ANO a nevyhraněné zelené seskupení (samozřejmě vždy antikomunistické). Navíc krajským hejtmanem je jistý Půta, předsedy strany Starostové - subdivize TOP 09. Veřejnost mlčí.
   O co se snažím já: občas s lidmi mluvit, zdůrazňuji - neotravovat je, jen za určitých situací. Lidi nemají vůbec chuť se zabývat politikou.
   Tady k tomu ještě pár slov.
   Všem, kteří by chtěli a chtějí mluvit o věcech kolem nás s lidmi: měli bychom znát trochu prodejních dovedností a odebrat z nich to manipulování, které nám všem vadí a kterým jsme zaplaveni a otráveni.
   Já o tom přemýšlím, že něco napíšu uceleně, ale nějak mi to nejde.
   Včera jsem jel s jednou známou paní z univerzity. Tak jsem jí dal nějaké informace, kde se podívat na jiné než oficiální informace. Nevěděla vůbec nic, velmi varující. Ostatní je už na ní. Nijak jsem se jí nesnažil přesvědčovat.
   Až si Olo zas na něco vzpomenu, napíšu.
   Žádný zázrak tohle není, ale...

   • weissbach napsal:

    Musíte pochopit, že politické uspořádání v ČR je přesně ohraničeno a nic mimo tyto hranice se zde z praktických důvodů neprosadí.
    Důvody:
    1/penězovody a zájmy s tím spojené
    2/mediální klec, která udržuje a přesvědčuje dnem i nocí o bezvýhradné škodlivosti a zločinnosti života mimo tuto klec
    2/prachobyčejná lenost v myšlení a ztráta vůle být národem, protože neexistuje nic, co by obyvatele spojovalo. Kdo neskáče není Čech a tím to končí.
    Nejhorší je to ve velkých městech, ale to bylo vždy. Tam se kolaborovalo a kolaboruje tak nějak programově a s chutí.

   • Žabák napsal:

    S tou paní z univerzity je to úplně normální. Skoro bych řekl, že čim vyšší úroveň vzdělání, tím menší úroveň moudrosti a selského rozumu. Asi na to má vliv ten šprtací memorovací systém, kdy se dotyčný naučí spoustu dat, ale potlačuje se schopnost o věcech přemýšlet v širších souvislostech. Další věc je to, že dotyčný má pocit elity, která všechno ví a zná a když se dívá na čt1 a čt2, tak má ze sebe pocit intelektuála :) Ale samozřejmě blbost kvete mezi všemi vrstvami společnosti. Akorát u těch VŠ by člověk čekal větší rozhled a ono je to často naopak. Stačí se podívat na kauzu Zeman versus rektoři a člověk se nestačí divit. Navíc jednoho akademika máme v rodině, takže to prostředí znám dost dobře a řikám vyhněte se jim obloukem :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!