Chladnoucí Evropa! Data o teplotách a o vegetaci ukazují, že jaro přichází do Střední Evropy později!

a9d64f598dVčera jsem tu psal, jak se části Evropy probudily do sněhu! Alarmisté globálního oteplování nám povídali, že zimy budou mírnější, a že jaro bude rok co rok přicházet dříve a dříve. Např. jen před dvěma lety vědec Potsdamského institutu pro výzkum klimatických dopadů (PIK) Friedrich-Wilhelm Gerstengarbe řekl německé televizi ZDF, že jaro bude přicházet dříve a dříve – a to kvůli globálnímu oteplování. Bohužel ukazuje se, že tomu tak není. Ve skutečnosti dochází k opaku.

Josef Kowatsch a Stefan Kämpfe v Evropském institutu pro klima a energii (EIKE) píší, že se jaro ve Střední Evropě už skoro 30 let ochlazuje – a ne, že by se oteplovalo – a že přichází později a později.

Kowatsch s Kämpfem, aby určili jarní trendy, tak se podívali na únorové střední teploty v Německu, tedy v zemi, která má ideální středoevropskou polohu. Sníh a chlad na konci února má značný dopad na to, kdy začíná rašit vegetace. Následuje graf zachycující únorové střední teploty v Německu za posledních 28 let.

Obrázek 1: Data od Německé meteorologické služby DWD ukazují, že trend teplot v únoru během posledních 28 let představuje ochlazování více než 0,5°C za desetiletí.

Obrázek 1 neukazuje žádné projevy dřívějších příchodů jara do Střední Evropy. Další graf ukazuje trend německých únorových teplot za posledních 22 let:

Obrázek 2: I únorový trend v Německu za 22 let ukazuje značný pokles teplot. Studené počasí přirozeně působí na zpoždění příchodu jara.

Kowatsch s Kämpfem napsali, že nebýt rozrůstání měst, tak by se ten trend ochlazování ukazoval ještě výrazněji.

„Nebýt nárůstu obyvatelstva, industrializace a urbanizace, tak by dnes v Německu měřené teploty byly o asi 1°C chladnější, protože skoro všechny meteorologické stanice jsou umístěné buď u okraje města, nebo dokonce na městském letišti. Takže jim pomáhá řada oteplujících účinků, kterými se v tomto článku zabývat nebudeme.“

I trend únorových teplot v Německu za posledních 17 let vykazuje značné ochlazení:

Obrázek 3: Trend německých únorových teplot za posledních 17 let.

OK, únor je jen jeden z měsíců, které podstatně určují, jak rychle začne ve Střední Evropě jaro. Kowatsch a Kämpfe rovněž vystavili trend zimních teplot od DJF. Ani tady za posledních 28 let nevidíme žádné oteplování:

Obrázek 4: Trend středních zimních teplot v Německu. Data převzatá od Německé meteorologické služby DWD. Měli bychom to prohlásit za ochlazování a ne oteplování!

A jak často ukazují tyto grafy německá média? Nikdy. Kowatsch a Kämpfe píší, že média mají oteplováním vymyté mozky, a že tato data jasně ukazují, že „jara během posledních 30 let začínají později a později.“

A nejen data o teplotách ukazují, že jara přichází čím dál později, nýbrž i vegetace. Kowatsch a Kämpfe z EIKE poskytli následující graf:

Obrázek 5: Mezi lety 1990 až 2015 začíná pučet divoký angrešt teď už o asi 10 dnů později, protože měsíce vrcholu zimy leden a únor (modře) se ochladily. Zelená křivka ukazuje, kdy začíná divoký angrešt kvést, např. v roce 2013 nezačal kvést dřív než 1. dubna.

I analýza měsíce března v Německu ukazuje trend ochlazování, zjistili Kowatsch s Kämpfem:

Obrázek 6: I březnové střední teploty v Německu za posledních 27 let spadly o více než stupeň Celsia.

Letos byly únor a březen relativně mírné, ale Kowatsch a Kämpfe píší, že je skoro u střední hodnoty posledních 30 let. Rovněž píší, že chování různých živočišných druhů ukazuje, že jaro přichází později.

Shrnují to:

„Teploty zimy a předjaří se od konce 80. let poněkud ochladily, zvláště v únoru. Křivky teplotních trendů jsou negativní. Začátky jara jsou v současnosti tudíž zpožděné a přichází později než v relativně teplých 90. letech.

Celkově je začátek jara 2015 ve střední hodnotě posledních 120 let a odpovídá tvrzením prohlašovaným v biologické literatuře, v literatuře o jaru a v německých písničkách o jaru.

Po téměř 30 letech ochlazování zim to vidíme: V otevřených nezastavěných oblastech Německa, kde dnes už žádné meteorologické stanice nejsou, zůstává v platnosti následující: Jaro se probouzí v březnu.

Jaro se probouzí v březnu stejně jako před 150 lety na konci Malé doby ledové.“

By P Gosselin on 2. April 2015

Vyšlo na Reformy.cz

Zdroj: http://notrickszone.com/2015/04/02/cooling-europe-temperature-vegetation-data-show-central-european-springs-starting-later/#sthash.wVyD8mVQ.dpbs
5 Komentářů k Chladnoucí Evropa! Data o teplotách a o vegetaci ukazují, že jaro přichází do Střední Evropy později!

 1. Ďuro Trulo napsal:

  Všem alarmistickým pseudoklimatologům je třeba zacpat huby emerickými harpy a nechatc je nejdříve spláchnout pořádným tajfunem, potom odfouknout tryskovým prouděním a nakonec zmrznout v novým jorku uprostřed července. A zase bude na světě o jednu kolonu méně!!

 2. Contumax napsal:

  Za všechno může " Globální oteplování "...

 3. Definitiva napsal:

  Chemtrails je mediálne tabu. Dodnes nikto nepíše o vplyve chemtrails na počasie. Hmloviny v noci spôsobujú silné oteplenie a cez deň je málo slnka, menej ako pri poslednom zatmení slnka. Pri hmlovine sú letné dni dusné a horúce. Chemtrails má na svedomí skleníkový efekt, často sa v noci neochladí dostatočne, aby vznikla rosa!

  Nikto sa nepozerá ne nebo. Dnes lietadlá veľmi nevidno, len počas dňa po oblohe priplávajú chemtrails hmloviny ako tichý vrahovia. Chemtrails hmloviny sú na prvý pohľad odlíšiteľné od prirodzených oblakov, sú to hmloviny bez ohraničených okrajov, voľne sa rozplývajú, vždy sú vyššie ako oblaky, vytvárajú rovnobežné pruhy, pásy, podľa dráhy letov. Ak sú hmloviny staršie, tak sa správajú tak, ako prízemná hmla. Lenže vo výške nad oblakmi sa prirodzené hmloviny netvoria.

  Hmloviny po chemtrails sú dnes častejšie ako prirodzené oblaky, neinformovaný človek si myslí, že to tak má byť. V roku je iba niekoľko málo slnečných dní s MODROU oblohou, väčšinu roka je slnko clonené hmlovinou chemtrails.

  Elita USA upiera ľudstvu právo na slnečný svit, bez ktorého nie je možný život rastlín a život na Zemi vo všeobecnosti. Majitelia Zemegule vám ničia váš život. Teória otepľovania je mýtus, nie je dôvod cloniť slnko.

  Jediný dôvod pre chemtrails je vojenský výskum a finančný rozpočet, na ktorom zúčastnené firmy a jedinci parazitujú, ako to už u anglosaso židov býva zvykom. Sociálny parazitizmus je spoločenský princíp anglosaso židovskej civilizácie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!