Zpravodajství ČT pod palbou s redaktory zpravodajství – 9.4.2015 – 16h – Praha

Zpravodajstv ČT pod palbou - 9.4.2015Podle jakých kritérií se v České televizi vybírají témata do zpravodajství? A jak se zpracovávají? Věnuje se zpravodajství i menšinovým tématům? Jak informuje o mezinárodních konfliktech? A jak o české politické scéně? Má Česká televize objektivní zpravodajství? A čím se v posuzování objektivity a vyváženosti řídí? A co pro ni znamená veřejný zájem?

 

Diskutovat přijdou:
- Petr Mrzena (šéfredaktor zpravodajství ČT),
- Michal Kubal (zástupce šéfredaktora zprav., vedoucí zahraniční redakce ČT),
- Čestmír Franěk (zástupce šéfredaktora zprav. ČT, řízení aktuálních diskusních-analytických pořadů),
- Pavel Herot (ředitel Media Tenor).

Moderuje Alice Němcová Tejkalová z IKSŽ FSV UK.

Přijďte ve čtvrtek 9. 4. 2015 od 16 do 18 hodin na IKSŽ FSV UK (budova Hollar, učebna 215, Smetanovo nábř. 6, Praha 1), nebo Rozpravy sledujte živě na webu.

Rozpravy pořádá Institut komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK, mediálními partnery akce jsou Médiář a PRESSpektivy - Budoucnost žurnalistiky.

Událost na FB: https://www.facebook.com/events/427121724079835/

Pořadatel: http://iksz.fsv.cuni.cz/
52 Komentářů k Zpravodajství ČT pod palbou s redaktory zpravodajství – 9.4.2015 – 16h – Praha

 1. svobodný napsal:

  tak mi teda řekněte,co to je ? stejně jako z Holtzmannových, televarietních představení :-) jen bych pozměnil K ČEMU TO JE ?...

  • admin napsal:

   Je to k tomu, abychom s těmi lidmi mohli mluvit a na živém příkladu ukázat další a další veřejnosti, o jaké darebáky se jedná. Čím více a čím přesvědčivěji to lidé pochopí, tím dřív dojde ke změně.

   • svobodný napsal:

    admin toto já chápu,ale ta lživá sebranka se dobrovolě ničeho nevzdá i kdyby jsme diskutovali jak chtěli a dávali tisíce argumentů,už mi připadá,že pokud na ně lidi nevlitnou(pardon nějaké demokracii oni ji taky nedržijí) tak se dobrovolně nevzdají a neuznají ani žádnou kritiku o to se mi hlavně jedná.I když pochopitelně argumentovat je třeba.

    • admin napsal:

     ve výsledku nejde o ty redaktory a další přisluhovače režimu, to je jasné, že ti jsou ve svých postojích zatvrzelí. Jde o to, aby co nejvíce lidí vědělo, co je to zač.

     • Já mám za sebe vyřešeno a čekám... napsal:

      Kdo ví dávno televizi používá nanejvýše jako bednu na sračky, pokud vůbec nějak. Rozhodně neplatí polatky!

      Tady se ale zmiňuje, že bez skutečného reálného boje nikdy nic nebylo a nebude. Jediným opravdu přijatelným řešením je veřejnoprávní cokoli zrušit bez náhrady, a všem kdo se přiživovali přinejmenším sáhnout na zdraví (namlátit jim) a majetek (odlehčit je o to co nakradli, ale s mírou protože je to chyba každého z idiotů kdo dobrovolně cáloval)!

 2. Adolf Balík napsal:

  Už jsem ten odkaz dával níže na diskusi u Noama Chomského, ale tady je ještě více relevantní, tak to snad nebude bráno jako zamořování:

  ČT nad tímto tlakem už hořce pláče:
  http://hlidacipes.org/michal-kubal-ceska-televize-je-pod-brutalnim-tlakem-kvuli-rusku/

  • rad napsal:

   nebral bych to jako CT. Proste si par redakturku udelalo vlog nebo co to je. Ne pekna squadra jen co je pravda. Oni maji problem s tim, ze neposlechnout znamena vypoved a jelikoz nic jineho nez prebirat reuters a ctk a elat z toho slohovky a rozhovory neumí, tak drzi hubu. v podtate spis nechapu, ze si mysli, ze jsou pod tlakem. Vzdyt zatim si stezuje par poslancu a my- tedy z jejich pohledu komunisti a rusofilove. Takze nechapu z ceho maji vitr. Jo to jsem zvedavej co budou delat, az se ucho utrhne. asi se doserou strachy. Jo a drtinova + slonkova- tak to bylo vyborny, kdyz ta jedna mluvila o tom kdo vlastni mafru a dalsi a ze jsou tendencni. Moc se k tomu ty 2 nevyjadrovali. cely to muze sledovat jen ten, kdo nevi co s hornotnym casem. Vzdyt jenom pindej. staci si to rychle projet

   • hel napsal:

    mimochodem sabina slonková by měla být trestně stíhána za zpřístupnění informací z živého trestního spisu davida ratha...živý trestní spis neodsouzeného člověka/ dokonce v té době ve vazbě bez možnosti obrany/ je věc tajná a veřejnosti nepřístupná, ta presstitutka denně vynášela na veřejnost info ze spisu...to by se v právním státě stát nemohlo..kdyby se aspoň dalo říci, že jí šlo o spravedlnost, ne, to opravdu nešlo..

    • rad napsal:

     Ta se bat nemusi a proto to taky mohla udelat. Ale jo, jinak je to pekna kunda. Dal bych si rict, poradne ji nalozit.

  • admin napsal:

   tak to je divočina, díky za odkaz

   • rad napsal:

    aspon vite s cim se budou na te diskuzi ohanet. Pokud nebudete pripraveni, je lepsi mlcet. Nepripraveni jste byli pokazde- viz rada. Nechcete uz konecne oslovit nekoho na blogu VLKA bloguje. Je tam par lidi co se tomu venuji a nejspis budou umet i mluvit. Uz tu pisu po desate. Do konfrontace s nima muzete jen tehdy, pokud budete bojovat jejich zbranemi- cili PRAVNICKOU reci ktera sama o sobe je odzbrojujici a budici respekt. Ne tam meglat o vecech, ktere schodi jednim argumentem, ze je to otazka nazoru. Pochopte to.

    • hel napsal:

     jakou právnickou řečí?? já ty jejich manipulace rozhodně nepovažuji za cokoliv právnického, ale jako výsledek goebbelsovského tréninku..byli vytrénováni na černobílé vidění světa stejně jako kdysi ti před nimi...šíří jednostrannou PROPAGANDU a s právem se vůbec neobtěžují..

     • rad napsal:

      No jasne. Staci rict, ze je to poropaganda. Uz vidim jejich usmev. Ty je musi prevalcovat, aby nevedeli co na to rict, aby nastalo 15 sekund ticha, aby si odpoved prehazovali jak horkej brambor. Proste musis bych chytrejsi jak oni. Nakonec o cem to cely je? Ne o tom, aby byly zmeny- na ty oni nikdy aspon zatim nepristoupi- je to o divadle. Cili je potreba jenom lidem ukazat, jaci to jsou blbeckove a ty z nich udelat. A na to je dobra pravnicka rec. Kdy se chytas paragrafu, ktery oni neznaji. To je to nejtezsi co muze byt. Proste fakta plus opreni o zakon. Tecka

    • admin napsal:

     když jseš tak chytrej, tak to udělej :-)

     • rad napsal:

      1. Nejsem pravnik, za 2 me to nezivi ani nejsem v duchodu. 3 Nejsem z Prahy. 4. Vlk bloguje je pravnik a urcite by vam poradil. Jo a hlavni je tam nekunkat, ale prednes jak vino. Jinak fakt je lepsi zustat doma. Vzdyt oni jeste kvuli vam, protoze vas rozmazli zmeni zakon, aby je nikdo nemohl otravovat! A proc, protoze tam chodite na poprve skoro s nicim a na podruhe s projevem, ale bez nauceni se nazpamet faktu. A vubec opakuju. Bez pravnika to NEMA CENU! Uz jeho pritomnost tomu dava nejakou kulturu.Jestli ted vam budou odpovidat stejne a vy zase stejne, tak to rozpustte, protoze ten zakon doopravdy upravi a bude po stiznostech

     • rad napsal:

      opravdu, tohle chce denni pripravu. Vzdyt v podstate se jedna o soud, kdyz to vezmete kolem a kolem. Jen to jiny mantinely. Oni jsou soudci a obhajoba a vy zaloba. Jinak k tomu nema smysl pristupovat nez takto. Jit se vyzvanit...o tom to neni. Kdo to nechape, at se radsi jenom diva. To si opravdu zada v tom mesic lezet a mit nachystany odpovedi na jejich stejne argumenty. Zadna prdel ja to moc dobre vim.

  • svobodný napsal:

   Adolf Balík - díky za super odkaz :-) pokud by zesílila Ruská propaganda,tak se přinejmenším síly srovnají a pro nás jen dobře.Není možné,že by se nenaplnilo husitské "Pravda Vítězi" :-)

   • hel napsal:

    všimněte si, jak i husité jsou trnem v oku..jak často jsou napadáni oni, jan hus a jan žižka...to není náhoda a není to projev svobodného názoru v rámci diskuse, to je systematicky šířená propaganda k tomu vyškolenými lidmi...lenka procházková kdesi prohlásila, že bude třeba znovu zakládat podzemní univerzity tak jako za totality, protože nám jsou přepisovány dějiny a je třeba tomu čelit a udržovat vzdělanost národa..

    • svobodný napsal:

     hel - tohle všechno je třeba si uvědomit držet spolu a bránit se jakýmkoliv způsobem,všeobecnou neposlušností ve všech oblastech činnosti ale to chce NEMÍT STRACH a na to přesně jsem narážel,jak jsem rýpnul do pražáků,že jsou sami pro sebe.Já nemám nic proti nikomu ale vidím,jak se lidé chovají,pokud jsou v podstatě v bezpečí a zajištění a jak se chovají,když mají opravdu strach o svou existenci.A ta je Prahou držena nad úroveň jiných měst v zemi.Je to všechno v lidech,nezměníme nic,pokud se budeme odvolávat na demokracii,oni ji nedodržují v ničem je to jen a jen jejich alibismus.Pokud chceme začít konečně svobodně žít,tak určitě začít dělat revoluci.Ale revoluce není nikdy sametová.Takže máme na výběr - buď přijít o pár výhod a získat všechno, nebo pomalu čekat na zázrak a za čas,být zotročení na vždy.Tak to začalo na ukrajině a kam až to zašlo ?? lidé probuďme se - než bude pozdě...

 3. rad napsal:

  OT: Nemohli by jste mi doporucit, hodit odkaz na nejakou knizku o Stalinovi, ktera by netrpela zadanim, ze ho musi za kazdou cenu ocernit? Dik

 4. hel napsal:

  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/306987-zeman-americky-velvyslanec-ma-dvere-na-hrad-zavrene/.....výborně president Zeman! drzost amerického velvyslance přesahuje meze...ještě tak, kdyby se laskavě pochlapila zbabělá řiťolezecká justice a vyšetřila červené karty a chování jejích majitelů na albertově podle práva nikoliv podle vanoucího větru..ukázalo by se těch zvláštních aktivit amer.velvyslanectví u nás více...

  • svobodný napsal:

   hel - přesně s toho mám obavu,že dostanou bajabaja a začnou barevně konat a pak už nám bude hodně horko a bude třeba vyjít na forum chtíc nebo nechtíc.Pokud jsme ještě žižkovi Češi ....

   • hel napsal:

    žižkovi češi?? přesně tohle vědomí v nás chtějí zlomit..najatí propagandisté umísťují do diskusí na jiná témata narážky na žižku a cejchují ho zlodějem a lapkou a jak je potupné pro "náš národ", když má památník na vítkově...čekám, kdy začne být veřejně veleben nějaký náckovský vrah jako bandera na ukrajině...věřím, že toto jsou cílené manipulace, na kterých se podílejí redaktoři čt - ubožáci, kteří nerozliší ani příčinu a následek a obranu si pletou s útokem...why do not, když je to dobře placeno, že ?

    • svobodný napsal:

     hel - odpověď jsem dal dostačující výše.Jem mě mrzí,že jsme už zapoměli mít úctu sami k sobě a k Boha v nás

     • hel napsal:

      to je nahrazeno vzýváním zlatého telete...když jim udělá někdo školení a podpoří to lehce korupcí ve formě nějakého rautu či zahraniční stáže, atp...tak se jim v podvědomí vytvoří ta "správná" spojení, že si ani neuvědomují svoji vlastní pokřivenost..

     • Žabák napsal:

      No pro začátek by stačilo nevnímat lidi jako pražáky a nepražáky.

 5. Žabák napsal:

  Korál má pravdu v tom, že na netu je každej chytrej jak rádio, ale když dojde na věc tak všichni ti kritici sedí doma na zadku a to se týká jak vlka tak rada. Jedna věc totiž je co bychom chtěli a druhá věc na kolik je to reálný. Pokud tu je někdo, kdo umí mluvit v přiměřených emocích a zákonech, tak by tam asi měl jít a něco říct.
  Ono kritizovat Korála a spol., že jsou málo právničtí a hodně emoční je sice částečně pravda, ale nikdo jinej tam prostě nebyl. Takže buďme rádi, že alespoň tak. Proto u každýho podobnýho článku může jen poděkovat všem, kdo tuto aktivitu projevují, což činím i teď a díky.

  • Žabák napsal:

   oprava: "můžu poděkovat"

  • rad napsal:

   no prave ja si nejsem jist, zda jejich prace neni kontraproduktivni. Aniz bych vas chtel odrazovat. Ja mam uchylku, ze kdyz neco delam, tak poradne anebo vubec. No za me si ukousli velkej krajic. Ja radim jit od toho protoze na to nemate/me prachy potazmo hlavu. Tohle ma byt souboj retoru, protoze jak zni klasik: At reknes sebevetsi pitomost, tak kdyz to podas nalezite vedecky, vzdycky se najde nejakej blbec,kterej ti zatleska. A NAOPAK- a to je vas pripad. Sorry. Korala si vazim, jde do toho prsama, ale mozna by se mel soustredit na jedno a poradne. Ta vec s telkou je na part time idealne full time job. To se na me nezlobte

  • svobodný napsal:

   Žabák - souhlasím,ale u mě to s tou separací není,až tak strašné :-) jen mě mrzí,že středem veškerého dění v zemi je Praha s obrovskou masou lidí a potencialem něco změnit ale přesto jen zrnko s toho je aktívních.A to je dost smutné.I když mi je jasné,že všechno je jen v lidech samotných....

  • svobodný napsal:

   hel - to je ten problém lidí,ovládaných temnými silami,kteří jsou skoro vždy zaměření,jen na materialní statky,místo uvědomění si,že lidskéhoho štěstí může být dosaženo spíše v duchovní oblasti.V pochopení těchto hodnot je asi základ změny v celé naší společnosti,jinak si to nedovedu vysvětlit.

 6. rad napsal:

  Mimochodem mate potrebu se do teto jiste tendecne vedene presily, chodit prezentovat. Budeto postaveny stylem hradba prikop a vy. Proste jeden na hanbe, proti cele tride. A s poslednim slovem. Jiste budou skvele pripraveni. At si vedou monolog- to spis bude vypovidajici

  • rad napsal:

   posledni vec: Moje tvrzeni podporuje seznam hostu. To bude "prednaska". To neni diskuze. V diskuzi jsou 2 strany s protinazorem a nestranny moderator. To ma fungovat jako jejich obhajoba. Budete vnimani jako trolove. Studentici zurnalistiky a jiny kompars vas vytlaci.Doufam tedy, ze se tam nechystate.

  • Žabák napsal:

   Sorry ale nemáš pravdu. Kdyby se na to vykašlali jak jim radíš, tak tisíce lidí by netušili jak vypadají zasedání rady a těch pár asi 3 rebelové v radě by drželi ústa a všechno by jelo v klidu dál. Takhle nejen víme jak vypadá ta slavná rada, ale jeden člen co kope tušim za TOP09 se demaskoval a na plnou hubu řekl něco v tom smyslu, že rada plní zadání v rámci EU. Ten výrok a článek o tom se objevil v parlamentních listech a přečetli si to desítky tisíc lidí. Psali o tom i blogeři atd.
   Tenhle tvůj přístup všechno nebo nic se mi nelíbí a já sem proto, že něco je lepší než nic.

   • hel napsal:

    já souhlasím, za mě je to velké díky za to, že vůbec...už tím dělají mnoho...a nemyslím si ani, že by u toho vypadali hloupě...určitě ne tak hloupě, jak vypadá protistrana, která je sice v přesile, ale v neprávu, a to se vždycky projeví..

   • Rad napsal:

    jses si jistej, ze to spis nebylo kvuli tomu, ze do toho z kuluaru sije par poslancu? Podle me mame pravdu oba, coz bohuzel neni v zivote vubec ojedinely.

 7. Viktor napsal:

  Na takovou debatu jedině Solis! Co jsem od něj kdy slyšel, mělo vždy hlavu a patu, jako by to doslova ještě chvíli "viselo ve vzduchu"...

  • Žabák napsal:

   Slováci mají výborné "pitbully". Ľubomír Huďo, Tibor Eliot Rostas, Emil Páleš apod. Ty už mají pár podobných diskuzí za sebou a umí na ty presstitutky zahrát. Na tyhle lidi bych se obrátil minimálně o radu.

   • hel napsal:

    huďo je vynikající, ale i lichtner umí poslat do příslušných mezí podvodníky a lháře, když na to přijde...

  • Rad napsal:

   Malo je takovych Solisu. Bohuzel lidi jako Adam Bartos to prehaneji. Pro media je jednoduchym soustem. Proste ho deji vedle DSSS a to muze pohrbit celou akci. Solis na to jde uplne jinak a to je ta cesta. Jenze tem chlapec umi. Jako jeden z mala umi okamzite zformulovat myslenku. Zadny eee a koktani, ale suverenni vyjadrovani. Taky nic jinyho nedela. To co rikam, mluvit nemuze kazdej. Jeste Semin. K jejich generaci patril kdysi i Joch nez uplne obratil. Ted mu komplet jebe.

   • hel napsal:

    tak teda s jochem bychom se neshodli vůbec..to je nemocný člověk a je to na něm i vidět..ten může do kyjeva dělat chuntě ideologa...média mají poskytovat informace, ne je předžvýkávat a manipulovat, dokonce si i vymýšlet a lhát a podvádět..mě vůbec nezajímá, že jejich názor na svět je pravicový, což z většiny z nich přímo teče..inteligentní novinář je nad takovým politickým dělením povýšen a jde mimo něj..to samé platí pro soudce a justici vůbec...

  • pohádka napsal:

   Kdo by tu vlčí jámu zvádl (Když Vlk nechce nebo nemůže???)
   Ano, Daniel Solis určitě, A.B.Bartoš také, dále Jiří Pavel Pešek, Jan Šinágl, Vladimír Kapal...
   Jinak to vnímám podobně jako Rad --Do konfrontace s nima muzete jen tehdy, pokud budete bojovat jejich zbranemi- cili PRAVNICKOU.. Vzdyt v podstate se jedna o soud, kdyz to vezmete kolem a kolem. Jen to jiny mantinely. Oni jsou soudci a obhajoba a vy zaloba. -- a jako Svobodny..
   Co se týká výroku M.Zemana k am.velvyslanci, tak zase mají téma k sebeukájení. Druhou část výroku, že by si Obama také jisté nenechal doporučovat, kam má jet, od českého velvyslance, už samozřejmě vynechávají....

   • hel napsal:

    udělat právnický rozbor není až takový problém, problém je, že protistrana mluví jiným jazykem, tudíž nereaguje ani na právo a kroutí si ho podle svého...výkladovým pravidlem pro zákony je vědomí spravedlnosti a mravnosti..jak chcete vážně diskutovat s někým, kdo v sobě nemá ani jedno z toho, zato má za sebou mašinerii moci, aby ten jeho výklad byl tím jediným správným ?..jinak k vašemu výběru: solis a bartoš ano, ale šinágl je podle mě fanatik a neobjektivní člověk a ty dva další neznám..ale je spousta dalších osob, schopných pojmenovat dění správným jménem..

 8. Žabák napsal:

  Mimochodem on i ten Vyvadil umí hezky potrápit https://www.youtube.com/watch?v=nmQ1elsfhOo

  • hel napsal:

   ano, tady argumentoval dobře...a tvarůžková působila jako navedený buldog....přesto nemohu hodnotit opolčence a kyjevskou chuntu jako dvoje povstalce prakticky stejného druhu...to je nepřípustná bagatelizace, na to už mám za sebou příliš mnoho shlédnutých dokumentů z místa...není tomu tak! tam je velmi podstatný kvalitativní rozdíl mezi útočníkem a obráncem...to si ale musí každý nacítit sám..

  • Rad napsal:

   Bohuzel to byla i jeho labuti pisen. Od te doby se nechava spis vyprovokovat. Ostuda na facebooku ted s kolonou tomu nasadila korunu. Nakonec tam prej byl sam obklopen milovniky USA

   • hel napsal:

    to není jeho ostuda, ale těch vítačů kolony...blahoslavení chudí duchem...když to ještě média přeženou s vytvořením dojmu přesily, tak si mimoděk vzpomenu na slova cyrila hoschla, že dvě třetiny národa jsou pod průměrem inteligence a dám mu v duchu zapravdu...ale ona ta vítací přesila je jen dojem záměrně mediálně dovytvářený, většina lidí totiž byla doma a nikoho nevítala..ale to se dalo čekat, že z protestujících média vytvoří komunisty a bláznivé solitéry.

    • Rad napsal:

     No jasne. Je neco jineho vitat a je neco jineho jit do konfrontace. Oni to moc dobre vi. Oni jsou posrani s kazde akce. A zacinam si myslet, ze pravdolaskar, to je posera a asi to tak i bude.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!